HD w UPC

juzeg76

Member
Witam, mam następujący techniczny problem z UPC. Dekoder to PHILIPS z nagrywarką. Jego współpraca z TV SAMSUNG ES6800 nie układ się najlepiej. Problem jest przy uruchamianiu, często pomimo ustawienia kanału i właściwego źródła (kolejność nie ma znaczenia) na ekranie jest „kasza” i trzeba się pomęczyć żeby był obraz – to trochę wkurzające. TV działa ok. z innymi urządzeniami i ma najnowszy soft (zresztą dekoder zapewne też).
Problem drugi to działanie samej nagrywarki. Przy funkcji pauza powiedzmy na 20 min. i ponownym uruchomieniu pauzowany program wraca do momentu pierwszego uruchomienia tego kanału w dekoderze a nie startuje z chwilą włączenia pauzy (mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi). Czy powyższe może być przesłanką do wymiany dekodera (wolałbym jednak dostać nowego PHILIPSA bo jednak ma więcej możliwości nagrywania od CISCO np. 2 programów jednocześnie…).
A może można temu jakoś zaradzić. Bardzo proszę o Pomoc!


Pierwsza sprawa mialem dokladnie to samo wymienilem kabel HDMI na wersje 1,4 z ethernet bylo troche lepiej czesciej dekoder odpalal sie prawidlowo , do tej pory niemal za kazdym razem mialem kasze !!! a teraz to co calkiem wyeliminowalo bledy przy uruchamianiu dekodera z telewizorem , otoz w ustawieniach dekadera UStawienia TV ustaw na AUTO , zadne 720 czy 1080 tylko AUTO , kanaly z hd na sd i odwrotnie odpalaja sie chwilke dluzej ale za to blad przy wlaczaniu zostal wyeliminowany . Uwazam ze to chyba i tak lepiej !!! Ja mam Samsunga D5500 i u mnie teraz jest OK . Daj znac tak z ciekawosci czy pomogło ????

natomiast w drugiej sprawie nie pomoge pewno wina softu w dekoderze

pozdro
 

dlugasek79

New member
Witam też mam od czasu do czasu wspomnianą kasze wypróbuję przestawić na auto zobaczymy czy to pomoże :)
ps dekoder philips mediabox tel samsung d5500
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Niestety temat powrotu do początku nagrania po PAUSE wciąż występuje. Na szczęście, po wciśnięciu 'UPC' można szybko skoczyć na przód i ewentualnie kliknąć parę razy wstecz, w zależności od czasu gdzie nam bliżej, do początku czy do końca.
 

Bucek

Banned
Jeśli ktoś wypala paczkę najpodlejszych fajek dziennie (3650 zł/rok) to traci więcej niż wydałby na najbardziej wypasiony pakiet w jakiejkolwiek kablówce. Nie wspominam o zapijaniu jabolem. Więc nie pisz, że to demagogia. Narzekania samotnych dziadków zajmujących 2-3 pokojowe mieszkania, że nie starcza emerytury na czynsz to też nie demagogia ale fakty.
Co do braku możliwości ucieczki w przypadku pozostawienia tej samej ilości kanałów to jesteś w błędzie. Liczy się jakość (kanały zapisane na liście programowej w dniu podpisania umowy) a nie ilość.

debil wypala nie az paczke ale chocby 1 papierosa dziennie ....

demagogią jest wszystko co jest celowane do tlumu .... tlum i idioci potrzebuja do szczescia papierosów, jaboli i telewizji dlatego wszystk oco dotyczy tych watpliwej jakosci uzywek jest demagogią ....

wszystko co jest niemerytoryczne jest demagogią ... radzilbym sie tez zapoznac z definicja slowa merytoryczne bo widac z wiedza ogolna sa tu jakies problemy ....
 

Bucek

Banned
Mało masz jeszcze kanałów sportowych? Naprawdę nie ma co narzekać...

po co Mi - NAm kanaly sportowe, ktorych nie ogladamy? zaspokojeniem potrzeb jest zaspokajanie potrzeb ... nie da sie zaspokoic potrzeby, ktorej nie ma ... nie da sie dostarczajac Mi/Nam kanal, ktorego nie potrzebuje zaspokoic potrzeby posiadania kanalu, ktory jest mi potrzebny .....

jak chce kupic w sklepie cielecine to nie zadowole sie kurczakiem bo tylko debil stawia znak roznosci miedzy cielecina a kurczakiem ... debil stawia znak rownosci miedzy rzeczami nie bedacymi swoimi substytutami ... DEBIL :p
 

Bucek

Banned
Kolejny obiektywny głos w dyskusji czyli spiskowa teoria dziejów...
Info to pojawiło się ponieważ media robią ludziom wodę z mózgów (nawet w tym wątku są osoby, które dały się nabrać). Coraz więcej osób jest przekonanych, że wyłączenie analogu dotyczy także kablówek i będa zmuszeni do kupna dekodera lub wręcz już teraz kupują nowe telewizory (pomimo, że posiadaja względnie nowe ale bez tunera DVB-T) by nie zostać bez TV. Kablówki jedynie starają się uspokoić panujące wśród nieświadomych klientów napięcie.
Jeśli swoich rodaków uważasz za głąbów, którzy nie potrafią zauważyć przewagi analogowej kablówki nad DVB-T to pozostaje mi jedynie współczucie dla Ciebie...

95% rodaków to glaby i debile skoro zarabiaja tyle ile zarabiaja :p ... ilosc kanałów ma być argumentem w jakiejkolwiek dyskusji? jakich kanałów? po co mi one skoro oglodam 1/10 z nich? moze lepiej przyznac sie, żę wielu ludziom telewizja nie jest w ogole potrzebna albo, ze nie wszystkich da sie zindoktrynowac wmawiajac im nieistniejace potrzeby albo chociaz przyznac sie ,ze niektorym osobom nie ma sie nic do zaoferowania?

chce 10 kanalów na krzyż, zapłace i 200PLN miesiecznie: jesli bede mogl wybrac sobie sam te 10 kanałów na krzyz i dostane wszystkie w HD ze srednim bitrate 15mbit/s i gwarancja przeplywnosci nie mniejszej niz 12 mbit/s ...

proste .... prosze taka oferte albo najbardziej zblizona - wtedy da msie zindoktrynowac ....
 

Bucek

Banned
Dzięki kleofasie, że umożliwiasz mi napisanie postu nr 5000.
Jeśli uważasz, że młodzi Polacy są na tyle ograniczeni, że wystarcza im merytoryczna zawartość tych 20 kanałów z DVB-T to pozostaje mi tylko stwierdzić, że w innych miastach niż Twoje jest lepiej. Chciałbym również zauważyć, że młodzi ludzie w UPC już dawno mają cyfrę a analog służy im co najwyżej w sypialni lub pokoju dziecięcym. Problem dotyczy głównie osób w wieku "mniej mobilnym", którzy nadal chcą czerpać z TV to co wartościowe a nie być skazanym na to co jest w eterze. Cena 65 zł o której piszesz dotyczy tak małej grupy odbiorców, że sami są sobie winni, że jeszcze nic z nią nie zrobili, bo większość ma 25% upustu lub 65 zł łącznie z telefonem.

jaka jest merytoryczna wartosc i zawartosc tychze 4x wiecej kanałów z analogów? taka sama, czyli zerowa - jak 20 kanalów z DVB-T ......

0=0 ... takie mniejsze 0 i wieksze 0 .....
 

Mateo97

New member
Pierwsza sprawa mialem dokladnie to samo wymienilem kabel HDMI na wersje 1,4 z ethernet bylo troche lepiej czesciej dekoder odpalal sie prawidlowo , do tej pory niemal za kazdym razem mialem kasze !!! a teraz to co calkiem wyeliminowalo bledy przy uruchamianiu dekodera z telewizorem , otoz w ustawieniach dekadera UStawienia TV ustaw na AUTO , zadne 720 czy 1080 tylko AUTO , kanaly z hd na sd i odwrotnie odpalaja sie chwilke dluzej ale za to blad przy wlaczaniu zostal wyeliminowany . Uwazam ze to chyba i tak lepiej !!! Ja mam Samsunga D5500 i u mnie teraz jest OK . Daj znac tak z ciekawosci czy pomogło ????


pozdro


Pomogło i nawet sam proces przeskakiwania programów nie jest zbyt długi. Mam jednak wątpliwość (być może jestem już przewrażliwiony) czy możliwe iż jest róznica jakości - odbioru dla programow nadających w rozdzielczosci 720 dla ktorych ustawię w dekoderze wyjscie na 1080 ?? Jak mialem stałą wartość 1080 to programy nadawane w 720 wydawały mi się lepszej jakości (tv pokazywał sygnał 1080). Czy to możliwe czy to może moje subiektywne odczucie?
Jak jest z tym u was ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
jaka jest merytoryczna wartosc i zawartosc tychze 4x wiecej kanałów z analogów? taka sama, czyli zerowa - jak 20 kanalów z DVB-T ......

0=0 ... takie mniejsze 0 i wieksze 0 .....

Widzę bucek, że twoje zainteresowania tez ograniczają się do odpowiedniego koloru dresu i jak znowu odpalić swe 20-to letnie BMW. Jeśli nie znajdujesz nic dla siebie na kanałach Discovery, NG, travel, sportowych, muzycznych czy filmowych to może zainteresują cię Teletubisie na którymś z dziecięcych.
 

juzeg76

Member
Pomogło i nawet sam proces przeskakiwania programów nie jest zbyt długi. Mam jednak wątpliwość (być może jestem już przewrażliwiony) czy możliwe iż jest róznica jakości - odbioru dla programow nadających w rozdzielczosci 720 dla ktorych ustawię w dekoderze wyjscie na 1080 ?? Jak mialem stałą wartość 1080 to programy nadawane w 720 wydawały mi się lepszej jakości (tv pokazywał sygnał 1080). Czy to możliwe czy to może moje subiektywne odczucie?
Jak jest z tym u was ?

raczej odczucie , na AUTO kanaly HD i tak wychodza z dekodera 1080 , wcisnij INFO na pilocie od telewizora pokaze Ci 1920 x 1080 , ja nie widze zadnej roznicy ...moze lekko lepsze sa za to kanaly SD
 

wysio

Member
Bez reklam
Przecież kanały HD nadawane są tylko w 720p. Zwróć uwagę, że 1080 jest z i na końcu, co oznacza, że sygnał jest skalowany z 540p, a to nie to samo, co full HD. Zatem 720p daje lepszą jakość - teoretycznie, gdyż zdania są tu podzielone.

I love Tapatalk 2 in my SGS 2
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę, że 1080 jest z i na końcu, co oznacza, że sygnał jest skalowany z 540p, a to nie to samo, co full HD. Zatem 720p daje lepszą jakość - teoretycznie, gdyż zdania są tu podzielone.
Ciekawa teoria. Przeplot, a skalowanie to jednak nie to samo. Jakby nie patrzeć 1080i to wciąż 1080 linii wyświetlanych w dwóch półobrazach, ale dla naszego wzroku jest to wciąż 1080 linii.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dobre wieści. Znowu zmiany w regulaminie i do końca roku będzie można wypowiedzieć umowę. Listy otrzymacie lada tydzień.
 

Skreedi

New member
A można umowę wypowiedzieć mając oprócz internetu i telewizji wykupioną paczkę Canal+ SD i HD?

Wysyłane z mojego Evo 3D GSM za pomocą Tapatalk 2
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem co masz dokładnie w tej cenie ale dzisiaj za tyle zmieściłoby się nawet HBO. Czyli: Max (bez pvr) + 30 Mb + 240 = 95 zł
 

Sheik

New member
Dziwna rzecz-też tak macie?
Oglądając BBC HD odkryłem że: mam dziure w matrycy czy też wypalone pixele w mojej plaźmie!!!:sad:
strasznie się przestraszyłem, ale pooglądałem program do końca i zmieniłem kanał i ... efekt znikł :lol:

W odległości ok 1/4 od lewego narożnika ekranu i 1/8 od góry na wszystkich audycjach BBC HD mam taki efekt świecącej białym światłem dziury wielkości 1-2 pixeli -szczególnie widoczne na czarnym tle.
Macie to samo?
 

martingg

Member
dzisiaj założono mi UPC, skonfigurowałem swojego harmony 650 pod dekoder i TV (Sharp lc-46 le820) jaki jest problem? Taki że jak nacisnę "oglądaj telewizje" na pilocie włącza mi dekoder, włącza TV wszystko ładnie przełącza na HDMI1 i .... nic, czarny obraz, biore pilot do dekodera, wyłączam go pilotem, włączam i jest obraz ... pilot aktualizowany.

Do tego już dekoder mi sie dwa razy zwiesił tzn obraz staje można tylko wyłączyć dekoder, nic nie pomaga
 
Do góry