HD w UPC

bzyq

Member
Jedyną wadą Cisco jest brak możliwości nagrywania 2 kanałów przy ogladaniu trzeciego, reszta wyraźnie lepsza niż Philipsie (dysk 360 Gb) w ciągu 4 miesięcy zawiesił mi się tylko raz.

Tyle to nie problem. Mój samsung z CP wiesza się średnio 3 razy w tygodniu :-x a wystarczy mi jak będę mógł nadrywać jeden kanał a drugi oglądać, albo nagrać coś jak nie ma mnie akurat w domu.

Czyli UPC z Cisco można zaryzykować i wziąć ich max pakiet ??
 

hugo9252

Member
Wszystko jak w stopce.Z nagrywaniem na nagrywarkę nie ma żadnego problemu.PVR połączony z nagrywarką euro-euro.Dzisiaj kopiowałem Pieczone Gołąbki (C+) z dysku Philipsa na dysk nagrywarki Panasonic.Wszystko gra.:blagam:
 

piotr818

New member
Bez reklam
Wszystko jak w stopce.Z nagrywaniem na nagrywarkę nie ma żadnego problemu.PVR połączony z nagrywarką euro-euro.Dzisiaj kopiowałem Pieczone Gołąbki (C+) z dysku Philipsa na dysk nagrywarki Panasonic.Wszystko gra.:blagam:

Przy kopiowaniu programów HD prez euro jakość oryginalnej płyty DVD, jakby UPC nie dawało multi - roomu to może bym się zastanawiał ze względu na małą ilość kanałów HD a tak dokupiłem C+ w promocji i jestem zadowolony (w miarę).
 

yacek _b

New member
co do zgrywania materiału z dysku dekodera UPC na nagrywarkę , wszystko działa , są oczywiście pewne utrudnienia bo zgrywać trzeba bezpośrednio w czasie oglądania danego materiału . Ja mam bardzo prostą nagrywarkę panasonica bez dysku , więc zgrywam na płytę DVD-RAM , jakość niestety nie jest to DVD tak jak kolega wyżej wspomniał ( ale kolega zgrywał na dysk a ciekawie potem jaka będzie jakość paląc płytkę ) , jest trochę gorzej , coś można porównać do nagrywania po analogu i oglądania potem na dużym ekranie .
Myślę że do skompletowania sobie odcinków serialu " Pacyfik " jaki maja puszczać w marcu na HBO się nada , ale by coś do kolekcji domowej filmoteki dorzucić to chyba już bym się nie " gimnastykował " , za dużo człowiek napatrzył się na HD czy dobre SD/DVD .
 

piotr818

New member
Bez reklam
( ale kolega zgrywał na dysk a ciekawie potem jaka będzie jakość paląc płytkę ) , jest trochę gorzej , coś można porównać do nagrywania po analogu i oglądania potem na dużym ekranie .
Myślę że do skompletowania sobie odcinków serialu " Pacyfik " jaki maja puszczać w marcu na HBO się nada , ale by coś do kolekcji domowej filmoteki dorzucić to chyba już bym się nie " gimnastykował " , za dużo człowiek napatrzył się na HD czy dobre SD/DVD .


Zgrywam tylko programy HD (np. z C+ HD Film) na dysk nagrywarki LG RH 177 w jakości XP, następnie dzielę film na 2 części i również w jakości XP na płytę DVD (taka jakość pozwala nagrać ok 1 godziny programu na standarową płytę (+,-)R DVD, przy jakości SP (troszkę gorsza) można nagrać 2 godz.
Tyle gimnastyki i konkluzji że, właściwie odtwarzacz BLU-RAY jest mi nie potrzebny.
 

Michal_2007

New member
Zgrywam tylko programy HD (np. z C+ HD Film) na dysk nagrywarki LG RH 177 w jakości XP, następnie dzielę film na 2 części i również w jakości XP na płytę DVD (taka jakość pozwala nagrać ok 1 godziny programu na standarową płytę (+,-)R DVD, przy jakości SP (troszkę gorsza) można nagrać 2 godz.
Tyle gimnastyki i konkluzji że, właściwie odtwarzacz BLU-RAY jest mi nie potrzebny.

jakbys chcial jeszcze troche sie tym pobawic to mozna potem takie 2 plytki polaczyc na PC np progralem DVD2one V2, potem to sobie dobrze kilkoma passami nastawic na noc (pare godzin) w jakims DVD2DVDR ;) kiedys sie tak bawilem, uzywalem akurat plyt DVD-RW i az sie zdziwilem jak szybko takie plyty zaczynaja odmawiac posluszenstwa (po kilkunastu nagrywaniach/formatach). DVD-RAM jest tutaj swietny, ale niestety (testowane na Panasonic-u takze DMR-EH57) te plyty maja swoja odrebna od DVD-Video strutkure, i wyluskiwanie tego trwa dluzej... No i brakuje przy takiej zabawie DVD-RW DL, niby JVC opracowalo ale u nas chyba nie ma i pewnie by to nie dzialalo, RAM ma niby 9,4GB ale to dwie strony...

Szkoda tez, ze w Panasonic-u nie ma wyjscia DV, znaczy jakis Czech kiedys napisal sterownik, ktory dzialal ale to bylo dla starszych wersji, pisalem do niego ale nie odpisal ;)

Ale to juz troche off topic...


@ yacek _b


no wlasnie jednak mozna nagrywac tak jak dawnej, czyli najpierw na dysk PVR potem na nagrywarke.... ponowne dzieki za wszystkich ktorzy i mnie oswiecili ;)
Ponoc Pioneer ma dzialajace wyjscie DV, np taki DVR-LX61 jesli wierzyc opisom na avland...
 
Odnosnie Philpsa naczytalem sie w tym watku, ze sie czesciej psuje.

Natomiast o cisco minusem jednak moze byc brak mozliwosci nagrywania dwoch kanalow jednoczesnie i mozliwosc ogladania trzeciego co z kolei ma Philips.

Ogolnie to nie mam pojecia, ktory wybrac.

A moze powiecie, ktory ma lepsza jakosc obrazu? Bo to chyba mnie jednak bardziej interesuje i jest wazniejsze dla mnie.
 

Rintin

New member
Takie szybkie pytanko mam odnosnie kanalu TVN HD czy co piatek superkino jest nadawane w hd ?.Teraz np leci wladca pierscieni tak sie patrze na ten obraz niby ok ale czy to hd ? hmm.
 

yacek _b

New member
Takie szybkie pytanko mam odnosnie kanalu TVN HD czy co piatek superkino jest nadawane w hd ?.Teraz np leci wladca pierscieni tak sie patrze na ten obraz niby ok ale czy to hd ? hmm.


Absolutnie nie !!!!! Na tvn " HD " produkcje w HD to seriale prudukcji TVN-u np " Majka "
Chcesz zobaczyć film na UPC w HD to np. canal + film np " Opór " ( ostatnio leciał ) a " Władca pierścieni " na TVN-ie to SD ( zresztą tak właśnie powinny wyglądać wszystkie zwykłe kanały )
 
Ostatnia edycja:

ryuuza

New member
a ja mam taki problem z dzwiekiem DD w programach HD UPC.

Podpiety dekoder do ampli i kiedy np. w TVN HD zmieniam na dzwiek DD albo wlaczam HBO HD (DD natywnie) to nie rozpoznaje mi ampli zrodla jako DD. Ampli dziala na pewno.

I teraz czy to wina tego ze i dzwiek i obraz po HDMI leci? Czy podpiecie optykiem dalo by DD?
 

actchris

New member
Szukajcie na kanale 12.:evil:


Ale z ciebie dowcipniś ... hahaha ... popatrz na to:

Sat-Mont-Service jest operatorem telewizji kablowej oferujący swoje usługi w Szczecinie, Sosnowcu oraz w Będzinie. Operator może pochwalić się także największa liczbą 18 kanałów HD w ofercie: Animal Planet HD, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, Discovery HD Showcase, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Filmbox HD, MGM HD, MTVNHD, NatGeo HD, NatGeo Wild HD, nFilm HD, nFilm 2 HD, nSport HD, Polsat Sport HD, TVN HD, TVP HD, (wkrótce) HBO HD
 
Piekny zestaw kanalow, przy takim zestawieniu to az sie odechciewa cokolwiek pisac w temacie UPC odnosnie nowych kanalow HD (ktorych i tak nie ma) :/
 

squad05

New member
a ja mam taki problem z dzwiekiem DD w programach HD UPC.

Podpiety dekoder do ampli i kiedy np. w TVN HD zmieniam na dzwiek DD albo wlaczam HBO HD (DD natywnie) to nie rozpoznaje mi ampli zrodla jako DD. Ampli dziala na pewno.

I teraz czy to wina tego ze i dzwiek i obraz po HDMI leci? Czy podpiecie optykiem dalo by DD?

A jaki masz dekoder?
Bo jak czrnego philipsa to on po hdmi nie wysyła 5.1 - musisz dodatkowo podłączyć optykiem.
Dodatkowo musisz sprawdzić na programie gdzie jesteś pewien że jest ścieżka 5.1 - W tvn hd dzwięk 5.1 przytrafia się jak ślepej kurze ziarno, choć w informacji jest DD 5.1 to bardzo często jest to zwykła 2.0
Sprawdź na NG HD.
 
Do góry