HD w UPC

Matheus00292929

New member
nowości dekoderowe i programowe

Witam.
Co do nowości dekoderów Cisco (z dyskiem 320GB) fakt faktem nie posiada on wiatraczka ale za to i tak słychać dysk twardy, bowiem obudowa jest wentylowana przez dodatkowe otwory - dysk jest słyszalny bardziej niż wiatraczek z dyskiem razem wzięte w Philipsie. Brak jest także tzw. przelotki RF, co powoduje brak możliwości podłączenia telewizji analogowej do odbiornika lub kolejnego odbiornika. Coś za coś.

Co do nowości w oprogramowaniu to już wkrótce zostanie usprawnione oprogramowanie w niektórych dekoderach. I tak na przykład przy sluchaniu stacji radia cyfrowego pojawi się opcja wyświetlająca na panelu przednim dekodera nazwę kanału radiowego co usprawni przełączanie stacji bez konieczności włączania telewizora. Ponadto uaktywnione zostaną bezpośrednie ścieżki dostępu do opcji DVR, RADIO na pilocie dekodera (obecnie opcje te są jeszcze nieaktywne).

Co do nowości programowych:
nowe kanały w HD już na przełomie września i października, ale nie tylko te w HD.
Otóż najprawdopodobniej kanały hobbystyczne obok dotychczasowych: Poker Channel oraz Yacht & Sail zaisili The Fishing & Hunting Channel, który przez Polskie UPC był niedawno testowany. Najprawdopodobniej w przewodniku zajmie on wolną pozycję o numerze 522 i dołączony zostanie do pakietu eXtra Sport. Co do pozostałych nowości to nieco później (ale jesienią) pojawi się POLSAT HD. Oferta wzbogaci się także o inne nowości min. o wprowadzenie usługi VOD oferującej m.in. pozycje filmowe w HD.
Spośród nowości programowych długo wyczekiwany DISCOVERY HD, MTVNHD. Jak wiadomo UPC prowadzi cały czas negocjacje z dystrybutorami kanałów telewizyjnych grupy Discovery oraz National Geographic Channel, co być może wkrótce pozowoli na dołączenie do oferty kanałów, które całkiem niedawno pojawiły się w "n" a mianowicie: ANIMAL PLANET HD oraz NAT GEO WILD HD.
Ostatnio prowadzone testy techniczne są obiecujące bowiem sugerują także włączenie kanałów EUROSPORT HD i EUROSPORT 2 HD.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Matheus00292929 napisał:
Witam.

Co do nowości programowych:
nowe kanały w HD już na przełomie września i października, ale nie tylko te w HD.
[/B].
Szanowny Mateuszku. Nie wiem kim jesteś ale pragnę ci przypomnieć, że przez takiego nierozsądnego pracownika UPC nie ma w pakiecie nSport. Pochwalił się on bowiem, że lada chwila będzie podpisana umowa (zgodnie z prawdą) i umieścił te informacje na poczytnym portalu. W jej wyniku sprzedaż n-ki w ciągu kilku dni drastycznie spadła i tyle zostało z podpisania umowy. A tysiące ulotek UPC z nSport w programingu poszło na przemiał.
 

Mastertext

New member
To bardzo ważne informacje

Mówiąc po ludzku:

1. W ofercie UPC w końcu znalazł się tak przez klientów oczekiwany "głośniejszy dekoder bez przelotki RF"!
2. BYĆ MOŻE po ponad roku zaczną działać niektóre guziki w pilotach od starych dekoderów

Jak dla mnie rewelacja!
PS. O nowych kanałach i VOD, które mają się "niebawem pojawić", nawet oficjele z UPC coraz ostrożniej wypowiadają się w mediach.
 

biopal123

New member
Matheus00292929 napisał:
Witam.
Co do nowości dekoderów Cisco (z dyskiem 320GB) fakt faktem nie posiada on wiatraczka ale za to i tak słychać dysk twardy, bowiem obudowa jest wentylowana przez dodatkowe otwory - dysk jest słyszalny bardziej niż wiatraczek z dyskiem razem wzięte w Philipsie. Brak jest także tzw. przelotki RF, co powoduje brak możliwości podłączenia telewizji analogowej do odbiornika lub kolejnego odbiornika. Coś za coś.

Co do nowości w oprogramowaniu to już wkrótce zostanie usprawnione oprogramowanie w niektórych dekoderach. I tak na przykład przy sluchaniu stacji radia cyfrowego pojawi się opcja wyświetlająca na panelu przednim dekodera nazwę kanału radiowego co usprawni przełączanie stacji bez konieczności włączania telewizora. Ponadto uaktywnione zostaną bezpośrednie ścieżki dostępu do opcji DVR, RADIO na pilocie dekodera (obecnie opcje te są jeszcze nieaktywne).

Co do nowości programowych:
nowe kanały w HD już na przełomie września i października, ale nie tylko te w HD.
Otóż najprawdopodobniej kanały hobbystyczne obok dotychczasowych: Poker Channel oraz Yacht & Sail zaisili The Fishing & Hunting Channel, który przez Polskie UPC był niedawno testowany. Najprawdopodobniej w przewodniku zajmie on wolną pozycję o numerze 522 i dołączony zostanie do pakietu eXtra Sport. Co do pozostałych nowości to nieco później (ale jesienią) pojawi się POLSAT HD. Oferta wzbogaci się także o inne nowości min. o wprowadzenie usługi VOD oferującej m.in. pozycje filmowe w HD.
Spośród nowości programowych długo wyczekiwany DISCOVERY HD, MTVNHD. Jak wiadomo UPC prowadzi cały czas negocjacje z dystrybutorami kanałów telewizyjnych grupy Discovery oraz National Geographic Channel, co być może wkrótce pozowoli na dołączenie do oferty kanałów, które całkiem niedawno pojawiły się w "n" a mianowicie: ANIMAL PLANET HD oraz NAT GEO WILD HD.
Ostatnio prowadzone testy techniczne są obiecujące bowiem sugerują także włączenie kanałów EUROSPORT HD i EUROSPORT 2 HD.
he he mam nadzieje ze toi tym razem sprawdzone pewne info ,anie jakies pierniczenie wielkie obiecanki cacanki ktore to zaserwowal jakis czas temu niejaki JSAX na pewnym znanym forum :)
 

Wru

New member
5.1 po HDMI w Cisco

Ktos tam pytal wczesniej(nie moge uzyc quote bo jestem new??:():
a czy nowy dekoder puszcza dzwięk 5.1 po hdmi??

Odpowiedz z UPC brzmi TAK.
Kazalem im to przyslac do mnie w formie maila (bo zastanawiam sie nad podpisaniem z UPC umowy i chcialem miec to zagwarantowane) i dostalem odpowiedz.
Czyli jest szansa ze to prawda :)

Pytalem jeszcze czy mozna sobie "wybrac" konkretny dekoder, czekam na odpowiedz. Podesle jak bede mial.

 

joshua

New member
Matheus00292929 napisał:
Witam.
Co do nowości dekoderów Cisco (z dyskiem 320GB) fakt faktem nie posiada on wiatraczka ale za to i tak słychać dysk twardy, bowiem obudowa jest wentylowana przez dodatkowe otwory - dysk jest słyszalny bardziej niż wiatraczek z dyskiem razem wzięte w Philipsie. Brak jest także tzw. przelotki RF, co powoduje brak możliwości podłączenia telewizji analogowej do odbiornika lub kolejnego odbiornika. Coś za coś.

Hmm, jakoś nie chce mi się wierzyć że ten dysk jest aż tak głośny ;)
Sam właśnie zadzwoniłem do UPC i odwołałem moje zamówienie tv cyfrowej do czasu, aż będzie dostępny ten Cisco - mam nadzieję że nie będę żałować...
Kusi nie tylko większy dysk, ale też skromniejsze rozmiary - dzięki temu będę mógł kupić jakąś nagrywarkę dvd low profile i zmieścić oba sprzęty pod telewizorem :)
Brak przelotki RF... cóż to ma za znaczenie? Przecież to zwykły trójnik, co za różnica czy będzie on wewnątrz urządzenia czy na zewnątrz? Natomiast brak SCARTa też nie jest problemem - przecież telewizor podłączam po HDMI, a po SCART już tylko nagrywarkę...
 

lukepowa

New member
Denon AVR 1910 dekoder UPC PhilipsCE

Witam
Podlaczylem dekoder UPC 018,052 do Denona AVR 1910 przez HDMI i niestety amplituner nie przepuszcza ani obrazu ani dzwieku chociaz widzi ze dochodzi. Dekoder UPC podlaczony do TV Samsunga LE40A656A dziala prawidlowo. Laptop z wyjsciem HDMI podlaczony do Amplitunera przekazuje dzwiek i obraz do TV. Moze mieliscie taki problem z dekoderem?.
 

bien

New member
no tak jak mówiłem , Liga Mistrzów nie będzie na Polsacie Sport HD lecz na otwartym Polsacie czyli jakość YouTube. Reszta na polsacie futbol mozliwe ze bedzie u nas gdyż po 15 września zasypia nas kanalami SD i może może może... bedzie Polsat HD

Nadal wierze w UPC
 

tomek_fcb

New member
dzisiaj 15, startuje nowa edycja LM i z zapowiedzi UPC wynika, że również w tym dniu szykują jakieś nowości. Nasuwa się pytanie czy to tylko zbieg okoliczności a może jednak ofertę wzbogaci nowy kanał Polsat HD i inne? Moim zdaniem rewolucji i miłych niespodzianek nie będzie, chociaż chciałbym się mylić. Pamiętam jakim prezentem obdażyła Nas UPC podczas MŚ w Korei i Japonii w 2002r. Włączyli Polsat Sport co było świetnym posunięciem. Dlaczego w czasach kiedy oferta była uboższa potrafili zaskakiwac? Dziś kiedy technologia poszła naprzód i podstawą stają się kanały HD, UPC stoi w miejscu. Stagnacja w procesie włączania nowych kanałów z szerokiego wachlarza wyboru bije po oczach i zniechęca niektórych przyszłych i obecnych abonentów, a konkurencja nie śpi.
 

denon72

New member
Nie narzekajcie,bo przez 3 lata byłem w Aster miałem i pakiet cyfrowy i HD,i zrezygnowałęm na rzecz UPC bo oferta kanałów cyfrowych i cena powala w stosunku do Astera.Fakt W HD maja największy wybór ale jeśli chodzi o przekaz cyyfrowy to maja ok15 programów mnie ,mówię o tych ciekawych pozycjach w UPC,brakuje tylko TVP Historia I TVP Sport ale tam naprawde niema nic co by nie puszczał Eurosport,a komentaze okropne,niem atź Disney Chanel i Filmox same starocie i Muves 24 jak na po patrzyłem to ciągle widziałem jednego gościa w tych serialach.I tak patrząc na wszystkie platformy cyfrowe i sieci kablowe to oferta UPC i Vectry jest najlesza.]
 
Do góry