HD w UPC

plesniak

New member
Od dzisiaj TVN24, TVN Meteo i TVN CNBC Biznes nadawane są w 16:9. Nareszcie bo akurat w przypadku programów informacyjnych wymuszone formatowanie na 16:9 ucinało pasek z informacjami albo czupryny prezenterów :). Niestety nie w HD.
 
Ostatnia edycja:

balpio123

New member
plesniak napisał:
Od dzisiaj TVN24, TVN Meteo i TVN CNBC Biznes nadawane są w 16:9. Nareszcie bo akurat w przypadku programów informacyjnych wymuszone formatowanie na 16:9 ucinało pasek z informacjami albo czupryny prezenterów :). Niestety nie w HD.
ja tam bym wolal wkoncu nowe kanaly w upc.....
 

StysieK

New member
a mnie się wydaje z tym tvn'em na dość celowe działanie.

wrzucają 4:3 materiały ktore były nagrane w tym formacie, myślę że to mimo wszystko lepiej niż mieliby przeskalowywać i robić to źle.

mnie się to rozwiązanie nawet podoba
 

mp_lasso

New member
Oglądając dziś fakty na TVN HD byłem bardzo pozytywnie zaskoczony nie widząc pionowych pasków po bokach. A z filmów na TVN'nie już dawno zrezygnowałem.
 

Ziem

New member
Odnośnie pakietu eXtra,to nie ma żadnych konkretnych informacji na temat ceny (wcześniej ktoś wyssał coś z palca,ze to będzie 30 PLN) i nie ma żadnych informacji jakie dokładnie to będą kanały. Jedynie wiadomo,że o ile ten pakiet wejdzie,będzie zawierał 3 kanały erotyczne i 3 kanały sportowe (przez 24/h będzie puszczany jeden rodzaj sportu - np szachy szybkie,czy bierki elektryczne przez telefon). Generalnie nie będzie możliwości rozdzielenia pakietów,zresztą jak ktoś chiałby oglądać erotyk,to za każdym razem musi podawać PIN,wiec golizny przypadkiem nie obejrzy.

Reasumując mój wywód,dopiero za 2 tygodnie około będzie wiadomo,czy w ogóle ten pakiet wejdzie.
 

ROMI64

New member
Ziem napisał:
Odnośnie pakietu eXtra,to nie ma żadnych konkretnych informacji na temat ceny (wcześniej ktoś wyssał coś z palca,ze to będzie 30 PLN) i nie ma żadnych informacji jakie dokładnie to będą kanały. Jedynie wiadomo,że o ile ten pakiet wejdzie,będzie zawierał 3 kanały erotyczne i 3 kanały sportowe (przez 24/h będzie puszczany jeden rodzaj sportu - np szachy szybkie,czy bierki elektryczne przez telefon). Generalnie nie będzie możliwości rozdzielenia pakietów,zresztą jak ktoś chiałby oglądać erotyk,to za każdym razem musi podawać PIN,wiec golizny przypadkiem nie obejrzy.

Reasumując mój wywód,dopiero za 2 tygodnie około będzie wiadomo,czy w ogóle ten pakiet wejdzie.

No po takiej informacji na pewno TV Trwam zrezygnuje z UPC
i dobrze:D
 

balpio123

New member
Ziem napisał:
Odnośnie pakietu eXtra,to nie ma żadnych konkretnych informacji na temat ceny (wcześniej ktoś wyssał coś z palca,ze to będzie 30 PLN) i nie ma żadnych informacji jakie dokładnie to będą kanały. Jedynie wiadomo,że o ile ten pakiet wejdzie,będzie zawierał 3 kanały erotyczne i 3 kanały sportowe (przez 24/h będzie puszczany jeden rodzaj sportu - np szachy szybkie,czy bierki elektryczne przez telefon). Generalnie nie będzie możliwości rozdzielenia pakietów,zresztą jak ktoś chiałby oglądać erotyk,to za każdym razem musi podawać PIN,wiec golizny przypadkiem nie obejrzy.

Reasumując mój wywód,dopiero za 2 tygodnie około będzie wiadomo,czy w ogóle ten pakiet wejdzie.
spodziewalem sie znacznie czegos lepszego co do kanalow sportowych a wiec wkoncu tvp sport i eurospord hd anie jakies tam szachy czy bierki,zenada.....
 

juzeg76

Member
Robkas napisał:
Tez to mam ale na kanale VIVA.Na lewym boku białe przerywane paski a u góry zielony.
ustawcie sobie tv na 16/9 lub bez "overscanu" i bedzie OK . mozna rowniez przesunac obraz minimalnie do góry i te paski sie schowaja ( tryb overscan)......
 
Ostatnia edycja:

plesniak

New member
Własnie a co ustawić na dekoderze? na pewno nie 4:3,a le letterbox czy 16:9. No i co to jest to dostrojenie sygnału RGB? Przyznam że nie widze różnic cokolwiek bym tam nie ustawił.
 

squad05

New member
@Robkas i @plesniak

W dekoderze ustawcie 16:9 a w TV tak jak pisał juzeg76 czyli 16:9 lub bez "overscanu". U mnie w Sharpie jest to Tryb panaoramiczny - w kazdym telewizorze pewnie inaczej się to nazywa, ale chodzi o to samo.
 

bulek

New member
@squad05,
Według mnie popełniasz błąd. "Panoramiczny" w Sharpie to anamorficzne rozciągnięcie obrazu 4:3 do proporcji 16:9. Jeśli program nadaje w 16:9, to powinieneś używać trybu "Pełen". Poza tym pleśniak ma problem z paskami na TVN HD, gdzie trybu "Panoramiczny" nie działa wcale w Sharpie.
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
bulek napisał:
@squad05,
Według mnie popełniasz błąd. "Panoramiczny" w Sharpie to anamorficzne rozciągnięcie obrazu 4:3 do proporcji 16:9. Jeśli program nadaje w 16:9, to powinieneś używać trybu "Pełen". Poza tym pleśniak ma problem z paskami na TVN HD, gdzie trybu "Panoramiczny" nie działa wcale w Sharpie.
Chodziło mi dokładnie o tryb PEŁNY o którym piszesz (wydawało mi się ze nazywa on się "Pełny Panoramiczny" ale dzis po powrocie do domu sprawdzę to jeszcze raz i napiszę). Na początku miałem ustawiony pixel w pixel i wtedy problem z paskami występował.
 

plesniak

New member
Czy mnie się wydaje czy na początku marca - pierwszy dzień emisji tvn24 w 16:9 pasek z informacjami był na całą szerokość a teraz tylko tak jak w 4:3. Dziwnie to wyglada.
 

plesniak

New member
Dzisiaj co minutę moj Box HD włącza nagrywanie. Wyjąłem baterie z pilota (myślałem że może jakieś zwarcie) i nic. Dalej co minutę woła o nagrywanie trwającego programu. Nie da się oglądac TV. Znacie problem?
 

burkow

New member
Hej!

plesniak napisał:
Dzisiaj co minutę moj Box HD włącza nagrywanie. Wyjąłem baterie z pilota (myślałem że może jakieś zwarcie) i nic. Dalej co minutę woła o nagrywanie trwającego programu. Nie da się oglądac TV. Znacie problem?

Miałem coś takiego wczoraj, myślałem, że mnie coś trafi. Pomogło wyłączenie dekodera z prądu.

Pozdr

Burkow
 

burkow

New member
Hej!

plesniak napisał:
Czy mnie się wydaje czy na początku marca - pierwszy dzień emisji tvn24 w 16:9 pasek z informacjami był na całą szerokość a teraz tylko tak jak w 4:3. Dziwnie to wyglada.

Czytałem, że to dlatego, że na starszych telewizorach długi pasek przycinało. Według mnie obecnie wygląda to komicznie, szeroki ekran i pasek krótki. W dodatku zdecydowali się na żółty kolor dla ważnych informacji. Też mi się to średnio podoba.

Burkow
 
Do góry