HD w UPC

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do leppa 2 :)

lepp napisał:
Mam wersję HD z nagrywarką i ulubionych można dużo ustawić. Co do pogrupowania kanałów to faktycznie są poustawiane tematycznie, ale na moim pilocie chyba nie ma takich przycisków, używam uniwersalnego.


Witam raz jeszczę dzięki za odpowiedź no widzisz dzwoniłem 2 razy do nich i raz powiedziała mi gościówa że można tylko 10 do ulubionych przypisać kanałów, a drugi raz powiedział mi gośc że można ile się chce ,ale ty mówisz że można wiele to by oznaczalo że gościówa sie myliła :) skoro dwie osoby mówią że można wiele przypisać kanałów. A propo tych kanałów tematycznych to gdzieś tam trzeba wejść do środka i tam są właśnie muzyka film itp tematy i podobno tak właśnie jest to posutawiane że np w katalogu film sa kanały filmowe. To z tego wynika że można kilka pilotów używac skoro ty masz inny pilot?
A mam prośbe bys napisał mi jakie są w UPC w tych dekoderach kanały radiowe bo za diabła nie mogę znaleść jakie to są za kanały a bardzo jestem ciekaw. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź z góry
Lolek
 

lepp

New member
Bez reklam
Jest 18 kanałów radiowych w tym wszystkie ogólnopolskie i ważniejsze nadające lokalnie stacje, tylko krajowe
 
W sprawie nagrywarki.

Można przed i po założonym terminie nagrywania ustawić "zakładki". Powinno to w praktyce dać efekt w postaci wcześniejszego rozpoczecia i późniejszego zakończenia nagrywania. Dzieje się tak pod warunkiem że w trakcie nagrywania nagrywarka się "samoczynnie" nie wyłaczy.

Moja na niecałe dwa miesiące używania, 3 razy przed zadanym terminem zakończenia nagrywania, przerwała tę czynność.

Wpływ na takie zachowanie nagrywarki ma prawdopodobnie wadliwie działające EPG.
 

oziek

New member
Ja nagrywam dziennie min. 2h programów i od dokładnie września zdarzyło mi się dwa razy, że nagrywarka wyłączyła się. W 1 przypadku było to o 10 minut za wcześniej i uciął mi się film w 2 zaczęła nagrywać mecz od 46 minuty.
 

pawel-krk

New member
Kanały radiowe dostępne w MAX+HD:
Program I, II i III polskiego radia
radio Euro
RMF FM
RMF Classic
RMF Maxxx
Zet
Antyradio
Jazz
PIN 102 FM
TOK
Planeta
VOX
Eska Rock
Kolor
Radio Złote Przeboje
ESKA
Radio Wawa

Ulubionych mozesz dodac ile chcesz... nie ma ograniczenia. Faktycznie w przewodniku sa grupy kanałow typu MUZYKA, FILM, DZIECI, ROZRYWKA...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
pawel-krk napisał:
Kanały radiowe dostępne w MAX+HD:
Program I, II i III polskiego radia
radio Euro
RMF FM
RMF Classic
RMF Maxxx
Zet
Antyradio
Jazz
PIN 102 FM
TOK
Planeta
VOX
Eska Rock
Kolor
Radio Złote Przeboje
ESKA
Radio Wawa

Ulubionych mozesz dodac ile chcesz... nie ma ograniczenia. Faktycznie w przewodniku sa grupy kanałow typu MUZYKA, FILM, DZIECI, ROZRYWKA...
Dzięki za pomoc jesli chodzi o te kanały radiowe i o nagrywarki i generalnie za wszystko i jeszcze jedno mam pytanie do was : powiedzcie mi czy jeśli podłącze sobie dekoder z ampltunerem to jest taka możliwośc żebym wybrał sobie tylko numer kanału gdzie jest np radio zet i że wtedy bedę słuchał radia poprzez amplituner bez wlączonego lcd? czy jednak musi być włączony cały czas LCD żeby bylo można słuchać radia ? chodzi generalnie o to czy bez włączonego lcd jestem w stanie wyszukać sobie numeru kanału z np właśnie radio zet czy trzeba mieć włączony lcd bo się nie widzi na dekoderach numeru kanału ? chodzi mi o dekoder z HDMi jak i również podstawowy dekoder
pozdrawiam i czekam na odpwoiedzi- dzięki
lolek
 

lepp

New member
Bez reklam
Jest na pilocie przycisk "Radio" ale niestety nieaktywny. Do radia trzeba wchodzić przez menu, więc na ślepo nie jest łatwo. Może coś z tym kiedyś zrobią
 

pinja

New member
Jeśli chodzi o dekoder HD z nagrywarką to bez problemów może słuchać przy wyłączonym TV. Z tym, że TV będzie ci potrzebne do włączenia radia oraz wybrania kanału bo trzeba to zrobić przez menu
 

ramzes_1981

New member
Mam pytanie. Na dole jest UPC cyfrowa z nagrywarką HD. Ja chce usługe multiroom zrobić. U góry u mnie w pokoju. U mnie w pokoju tak jak pisałem w ostatnich postach jest kabel podlaczony do tv dzieki czemu jest tv analogowa. Niektóre kanały śnieżą , reszta jest ok. Niechce zbędnego montowania po domu innych rzeczy bo nikt sie niezgodzi niemieszkam sam. Bez trójnika może się obejść , niemusze wypożyczać filmów. Czyli jednym zdaniem. Wystarczy , że w pokoju mam kabel do TV analogowej? Czy będe musiał prowadzić jakieś kable? Najchętniej to bym widział to tak , że ten kabel od tv analogowej wystarczy.??????????
 

lepp

New member
Bez reklam
To zależy od siły sygnału. Pożycz dekoder "z dołu" i sprawdź. Powinno być ok. Poza tym i tak przyjdzie fachman i podłączy 200zł muszą przecież skasować
 

ramzes_1981

New member
Próba nieudana. Jak zadzwoniłem koleś coś wspominał o filtrze sygnału. A tak pozatym to pisało mniej wiecej żeby sprawdzić czy wszystkie kable są podłączone.
 

janwojx

New member
Spróbuj wymienić kabel. Może jest uszkodzony? Dołożenie 10-15m nie powinno powodować zaniku sygnału. Ja w celach eksperymentalnych dołożyłem na chwilę zwój kabla ok. 30m. Nie spowodowało to pogorszenia jakości sygnału w dekoderze. Co prawda, był to dobry kabel.
 

szamotg

New member
Witam!!
To mój pierwszy post na tym forum, więc wybaczcie za infantylne pytanie. Być może gdzieś wcześniej pojawił się ten wątek. Chciałem się zapytać jaka jest jakość kabla HDMI dołączonego do dekodera cyfrowego HD z UPC.
Pozdrawiam
 

piegrze

New member
BlackC napisał:
Zasłyszana ploteczka o nowych kanałach :
Na początku września dołączy do oferty TVP HD , TVP SPORT , MTV HD , RELIGIA TV , SCI-FI CHANNEL i pare innych .
Ale to tylko plotka .


jutro już luty 2009 - przydałoby się, aby powyższa plotka się spełniła

BTW, czy oferta kanałów jest identyczna w całej Polsce?

(posiadach UPC/HD z Lublina)
 

ramzes_1981

New member
Uwierz mi , że dobra. Na Full HD Sharpie wszystko śmiga OK. Powinieneś być zadowolony. A teraz ty sie zrewanżuj i mi odpowiec. Przychodzi do mnie monter we wtorek, Robie multiroom. Mam kabel od analogowej tv w pokoju. Ale ktoś na forum mi powiedział , żeby pożyczyć dekoder od brata i sprawdzić. Więc sprawdziłem , ale było napisane ''Brak sygnału sprawdz podłączenie kabli'' czy jakoś tak. Aha no i dodam , że w pokoju na TV analogowej niektóre kanały śnieżą, ale większość jest ok. No i czy jak robie multiroom to potrzebne sa jakies dodatkowe kable od dekodera głównego w domu? I czy jakieś dodatkowe urządzenia są potrzebne?
 
Do góry