HD w UPC

oziek

New member
Wracając do problemu pilota UPC.
Posiadam Samsunga z serii m86 i od paru dni miałem problem z pilotem z mediaboxa. Dzisiaj udało mi się to rozwiązać, wystarczyło zmienić (zwiększyć) podświetlenie matrycy. Nie mam zielonego pojęcia czemu się tak dzieje i od czego to zależy, ale najważniejsze że teraz wszystko działa:)
 

pinja

New member
oziek napisał:
Wracając do problemu pilota UPC.
Posiadam Samsunga z serii m86 i od paru dni miałem problem z pilotem z mediaboxa. Dzisiaj udało mi się to rozwiązać, wystarczyło zmienić (zwiększyć) podświetlenie matrycy. Nie mam zielonego pojęcia czemu się tak dzieje i od czego to zależy, ale najważniejsze że teraz wszystko działa:)

Z mojego doświadczenia wynika, że problem z pilotem to efekt z działania czujnika oświetlenia w TV (po wyłączeniu go problem ustępuje), być może przy dużym podświetleniu matrycy czujnik pracuje mniej intensywnie i tym samym mniej zakłóca pracę pilota.
 

arekm

New member
Zauważyliście, że np. na "euro news" można wcisnąć na pilocie czerwony przycisk i ma się taką mini gazetę z aktualnymi informacjami? Podobnie UPC Info - pojawiają się informacje/emaile od UPC.
 

splawikk

New member
Witam
Panowie powiedzcie co mam robic dalej .Wczoraj był u mnie monter i wymienił mi mediabox na nowy (stary nie podnosił sie po długim standby i nie mozna było go włączyc przyciskiem ) i ten nowy ma dokładnie tak samo :( Powiedział mi ze to wina oprogramowania i ze to niedługo naprawią jednak u moich znajomych wszystko jest ok .Robiłem aktualizacje i nic
Czy dalej dzwonic na serwis ale jak znowu wymienią i dalej bedzie kicha to tak w kółko mozna .Doradzcie cos bo juz z nimi mnie kurw..ica łapie
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

splawikk

New member
arekm napisał:
Zauważyliście, że np. na "euro news" można wcisnąć na pilocie czerwony przycisk i ma się taką mini gazetę z aktualnymi informacjami? Podobnie UPC Info - pojawiają się informacje/emaile od UPC.

Zauwazylismy, jeszcze żeby tą kontrolke koperty na mediaboxie uaktywnili to by było super przychodzi wiadomosc na upc info i kopertka sie zaswieca nie bedąc wcale na tym kanale
Pozdrawiam
 

me_th_od

New member
splawikk napisał:
Witam
Panowie powiedzcie co mam robic dalej .Wczoraj był u mnie monter i wymienił mi mediabox na nowy (stary nie podnosił sie po długim stand bay i nie mozna było go włączyc przyciskiem )[...]

ktos durnie wymyslil w nowym FW ze aby wlaczyc dekoder z palucha to zamiast dotknac przycisku standby musisz teraz dotknac CH+ badz CH- ;)
 

splawikk

New member
me_th_od napisał:
ktos durnie wymyslil w nowym FW ze aby wlaczyc dekoder z palucha to zamiast dotknac przycisku standby musisz teraz dotknac CH+ badz CH- ;)

Dzieki za odpowiedz,czyli ty też tak masz ??
Tak to i ja zauważyłem ale pytanie czy tak powinno byc ?? Przecież ich wogóle nie widac bo są nie podswietlone na standbay i podswietla sie tylko on-off. Serwis powinien cos o tym wiedziec a oni tylko dekodery umieją wymieniac :) Pozostaje mi jeszcze problem standby-u
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Ciekawostkowa: wczoraj zauważyłem, że EPG na TVP INFO oraz Eurosport pokazuje znaczek HD. Oczywiście z HD to te programy nie mają nic wspólnego, co potwierdza fakt, że nie świeci się kontrolka HD na przednim panelu dekodera.
 

squad05

New member
@ lepp, bulek, pinja

Ok, podpiąłem dekoder do Yamahy RX-V663 zarówno po HDMI jak i po optyku i nie ma najmniejszego problemu z obrazem. Wystarczy wejście Audio ustawić na optical dzieki czemu otrzymujemy 5.1 na kanałach HD - jest tu tylko jeden mankament - siła głosu na kanałach HD jest sporo wyzsza niz na kanałach "nie HD".

Coby jednak nie mówić fachowcy z UPC muszą być genialni skoro HDMI nie puszcza sygnały 5.1. Miejmy nadzieję, że niedługo się z tym uporają.
Zresztą zaraz wysmaruje do nich maila, zobaczymy czy też miesiac się nie doczekam :roll:
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
A ja z innej beczki.
Ile placicie za telewizje cyfrowa? Do czego daze. Ostatnio znalazlem na klatce ulotke internet sprint 2mbit/s + telewizja (analogowa) za 59 zl z gwarancja ceny przez 2 lata. Obecnie sama telewizja wychodzi 58 zl. A wiec internet daja .....za zlotowke. Zalozylem potestowalem i dziala ok. Co prawda trzeba podpisac umowe na 24 miesiace, ale o ile dobrze pamietam telewizja jeszcze nigdy nie potaniala, a rezygnowac tez nie zamierzam (nie mam warunkow na inne telewizje).
Po 2 dniach dzwoni koles czy chce przejsc na pakiet cyfrowy za .... 10 zl miesiecznie wiecej czyli 69 zl. Mowa o pakiecie select i standardowym dekoderze. Inne opcje oczywiscie drozej (max, dekoder z twardzielem).
Czyli miesiecznie oszczedzamy 70 zl! Jest gdzies taniej?

Uprzedzam, ze o takiej promocji mozna zapomniec jezeli chodzi o biuro ogolnopolskie. Te ulotki sa od lokalnych (chyba) przedstawicieli. Polityka dziwna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawa sortowania programów w dekoderach UPC

Witam wszystkich i proszę o pomoc, mianowicie chodzi mi o to, że chcę zamówić usługę UPC i proszę mi powiedzieć czy teraz z najnowszym oprogramowaniem jeśli kupuje się usługę max z najtańszym dekoderem to jest możliwość żeby samemu poustawiać sobie programy wg. swoich upodobań czy jedyną możliwością jest przerzucić te programy które najczęściej się ogląda do ulubionych bo podejrzewam że cos takiego jest jak ulubione.? I ile tych kanałów można do tego folderu ulubione przesłać? Ewentualnie czy jest takowa możliwość w tym dekoderze z nagrywarką lub w dekoderze z nagrywarką i z HD? ( chodzi mi o sortowanie programów wg. swoich upodobań ) Kolejną sprawą jest to czy widać jest poprawę obrazu między analogiem jak mieliście w upc a teraz jak macie TV cyfrową choćby z tym najtańszym dekoderem? I nagrywarka dalej tak nagrywa jak to czyta się na forum że praktycznie to ona sama się steruje a nie właściciel? ( za późno się włącza nagrywanie , za wcześnie się wyłącza nagrywanie itp. sprawy ) I ostatnią sprawą jest jak często zmienia się ten soft oprogramowania w tych dekoderach ? I czy sam dekoder nie wyczuwa , że jest nowe oprogramowanie i nie pyta się czy chcemy z aktualizować na nową wersję ?
Pozdrawiam gorąco wszystkich i proszę o odpowiedzi na moje pytania z góry dziękuję.
lolek
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Lista kanałów stała, ulubione niewygodne są.
Obraz ok.
Nagrywarka coraz lepiej sobie radzi, ale warto ustawić zakładkę 5-10 minut na początku i końcu.
Soft sam się wgrywa po odłączeniu napięcia.
 

pinja

New member
Witam
Po kilkakrotnych monitach dostałem w końcu (po 6-ciu tygodniach) odpowiedź od UPC w sprawie DD 5.1 po HDMI.
Oczywiście tak jak się można było spodziewać im działa jak należy.
Napisali, że sprawdzili w konfiguracji z amplitunerem Pioniera (jaki typ nie podali) i głośnikami Koda i problem nie występował.

Ale po dalszej części odpowiedzi mam wrażenie, że nie bardzo wiedzą, na czym polega problem. Bo według nich jeśli dźwięk płynie ze wszystkich głośników to wszytko jest OK. Widocznie nikt tam nie kapuje czym różni się np. Dolby Digital 5.1 od np Dolby Prologic II, czy DTS 5.1 od DST NEo Cinema.

Napisali mi, żebym sprawdził sobie konfigurację amplitunera.
 

squad05

New member
pinja napisał:
Witam
Po kilkakrotnych monitach dostałem w końcu (po 6-ciu tygodniach) odpowiedź od UPC w sprawie DD 5.1 po HDMI.
Oczywiście tak jak się można było spodziewać im działa jak należy.
Napisali, że sprawdzili w konfiguracji z amplitunerem Pioniera (jaki typ nie podali) i głośnikami Koda i problem nie występował.

Ale po dalszej części odpowiedzi mam wrażenie, że nie bardzo wiedzą, na czym polega problem. Bo według nich jeśli dźwięk płynie ze wszystkich głośników to wszytko jest OK. Widocznie nikt tam nie kapuje czym różni się np. Dolby Digital 5.1 od np Dolby Prologic II, czy DTS 5.1 od DST NEo Cinema.

Napisali mi, żebym sprawdził sobie konfigurację amplitunera.

Co za banda nieudaczników. Pewnie myslą ze jak puszczą zwykłe stereo na 5 głosników to to jest 5.1 :twisted:
 

Backuz

New member
jakość BBC Entertainment

Wrocław, Kuźniki
pakiet MAX+HD
Jakość BBC programów pozostawia bardzo dużo do życzenia... tzn. gorzej wyglądają niż osławione paskudne TVP. Tak tylko u mnie czy to norma jest?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wiadomość do leppa :)

lepp napisał:
Lista kanałów stała, ulubione niewygodne są.
Obraz ok.
Nagrywarka coraz lepiej sobie radzi, ale warto ustawić zakładkę 5-10 minut na początku i końcu.
Soft sam się wgrywa po odłączeniu napięcia.

Witam raz jeszcze więc mówisz że obraz sd w stosunku do analogu widać jest różnicę a na pewno na niektórych kanałach, bo podejrzewam że nasze wspaniałe kanały typu TVP 1 lub 2 czy regionalny 3 i kilka innych jeszcze to i tak słabo to działa nawet na odbiorze cyfrowym. A jeśli chodzi o te ulubione kanały to podobno do ulubionych póki co można tam zapakować tylko 10 kanałów To prawda jest? a napisz też czy jeśli np wejdę sobie na pilocie w kategorię FILM to tam są już poustawiane same kanały filmowe , a jak wejdę w kategorię MUZYKA to są tam poustawiane samae kanały muzyczne itp dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
lolek
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Mam wersję HD z nagrywarką i ulubionych można dużo ustawić. Co do pogrupowania kanałów to faktycznie są poustawiane tematycznie, ale na moim pilocie chyba nie ma takich przycisków, używam uniwersalnego.
 
Do góry