HD w UPC

Amarok

New member
Dostęp do pełnego menu dekodera jest również możliwy przez EURO. Dekoder generalnie podaje obraz albo przez EURO, albo przez HDMI, ale nigdy równocześnie na obu złączach.
 
Ostatnia edycja:

4pac

New member
Amarok napisał:
Dekoder generalnie podaje obraz albo przez EURO, albo przez HDMI, ale nigdy równocześnie na obu złączach.
Nieprawda.
Podłączyłem wczoraj EURO do czarnego mediaboxa i TV i zarówno na HDMI jak i na EURO był sygnał. Na HDMI w lepszej jakości (dużo ostrzejszy)
 

Amarok

New member
4pac napisał:
Nieprawda.
Podłączyłem wczoraj EURO do czarnego mediaboxa i TV i zarówno na HDMI jak i na EURO był sygnał. Na HDMI w lepszej jakości (dużo ostrzejszy)

OK, dla precyzji: można podłączyć czarnego mediaboxa HD do telewizora zarówno po HDMI i jak i kablem EURO, ale... skorzystanie z sygnału HDMI uniemożliwia skorzystanie z EURO równolegle np. na drugim telewizorze. Sprawdzałem to dokładnie - na złączu EURO wycinany jest sygnał RGB i zostaje tylko fonia. Jednej rzeczy nie sprawdzałem i dlatego byc może mamy inne spostrzeżenia - nie wiem czy użycie HDMI wyłącza sygnał kompozytowy, RGB wyłącza na pewno. Jeżeli mam dekoder, który zachowuje się inaczej niż innym, to dobrze wiedzieć.
 

4pac

New member
ok, mozliwe że jest tak jak piszesz. Z drugiej strony oznaczałoby to, że mediabox przełącza sygnał pomiędzy hdmi a euro w zależności jakie źródło jest włączone w tv. U mnie właśnie tak to mogłem zaobserwować - zminiałem tylko źródla na tv.
Ale z drugiej strony jak podłączysz 2 tv to skąd mediabox wie na jakie wyjście ma puścić sygnał :) ??
 

Amarok

New member
4pac napisał:
Ale z drugiej strony jak podłączysz 2 tv to skąd mediabox wie na jakie wyjście ma puścić sygnał :) ??

Na analogowym złączu EURO sygnał jest zawsze bez względu na to czy jest podłączony odbiornik. W przyypadku cyfrowego HDMI transmisja dojdzie do skutku tylko wówczas gdy oba urządzenia się "dogadają", tak więc dekoder rozpoznaje fakt, że zostało podłączone urządzenie odbiorcze, a HDMI w przypadku mediaboxa ma priorytet.
 

_Ramirez_

New member
Problem z dźwiękiem.

Witam !
Ostatnio zauważyłem dziwny problem z dźwiękiem. Mając podłączone słuchawki zauważyłem, że na wszystkich kanałach dźwięk jest monofoniczny, nawet koncert, który nagrałem sobie wcześniej. Jedyna rzecz która pomaga to np. włączenie TVN'u i poprzez klawisz 'I' włączenie ścieżki DD 5.1 , po takiej operacji ponownie na każdym kanale mam dźwięk stereofoniczny. Wydaje mi się, że przed aktualizacją softwaru takich 'jaj' z dźwiękiem nie miałem. Czy ktoś z forumowiczów zauważył taki sam objaw u siebie? Dodam, że mam MediaBox Philips HD.

Andrzej
 

jacecek

New member
HDMI a RGB

Na początek kilka słów wprowadzenia :
Telewizor Panas 42PV80, dekorer UPC HD HDD, nagrywarka dvd LG HDD.
Połączenia: UPC ->TV - HDMI
UPC -> dvd - scart
dvd -> Tv - component
kabel "ze ściany" wpięty w UPC, wyprowadzony do podzielnika ( na 3 sygnały) i dalej do 1) -> tv, 2) -> dvd, 3) -> telewizor CTR w sypialni.
obraz z tunera Tv do zakceptowania, obraz z UPC po HDMI zdecydowanie lepszy (kanały HD b. dobrze), obraz z tunera dvd (po componencie na Tv) lepszy niż z tunera tv, ale gorszy niż z UPC, obraz z płyt dvd - b. dobry.
Nagrywanie na dysk nagrywarki dvd sygnału z UPC po scarcie (z założenia) powinno być lepsze niż z sygnału analogowego przez tuner dvd, jednak było odwrotnie. Zmiana kabla euro nic nie pomogała (mam 4 takie kable i na wszystkich było tak samo).
Po przeczytaniu kilku powyższych postów postanowiłem poeksperymentować.

Oto opis moich nocnych "harców".
1. Podłączyłem UPC do Tv za pomocą HDMI (gniazdo 1) oraz scart (gniazdo 1) - po HDMI obraz b. dobry, po scart - brak sygnału (czarny ekran). To samo na scart 2.
2. Odłączyłem kabel HDMI i po scart ukazał się b. ładny obraz (nieznacznie gorszy niż po HDMI). A info na ekranie powiedziało, że odbiera sygnał RGB.
3.Podpiąłem kabelek HDMI do drugiego wejścia i tu zdziwko - po HDMI 2 obraz tak samo b. dobry a po scart obraz w RGB - bardzo ładny.
4. Zostawiłem UPC -> TV na 2 wejściu HDMI, a UPC z DVD połaczyłem scartem.
5. Próba nagrania "na żywo" oraz przegrania z HDD UPC na DHH nagrywarki dvd dała dobre wyniki (przynajmniej tak mi się wydawało o 3:30).
Na tym narazie zakończyłem doświadczenia.

Wnioski (w mojej konfiguracji sprzętowej) są następujące:
- podłączenie UPC do TV przez HDMI 1 blokuje sygnał RGB (component wychodzi - bo dvd odbierało sygnał).
- wybór HDMI 2 lub 3 puszcza RGB po scarcie.
- nagrywanie na HDD dvd sygnału component jest dużo gorsze niż RGB,
- mam bardzo dobry tuner analogowy w DVD - obraz "po analogu" jest lepszy z dvd niż z TV.
- jeśli macie problemy z jakością obrazu eksperymentyujcie z połączeniami.
Obraz cyfrowy z UPC powinien być naprawdę dobry.

P.S. Czasem sprawdzam jakość i siłe sygnału odbieranego przez mediaboxa UPC i stwierdziłem, że nie są to wartości stałe. Nie wiem, czy zależy to od obciążenia całej linii, czy ktoś coś majstruje w centralnej rozdzielni. Generalnie to wszystkie wartości są w przedziale 61 - 85%, ale jakoś nie dopatrzyłem się związku pomiędzy siła i jakością sygnału (np. siła 78% - jakość 61% ; siła 65% - jakość 63%). Może ktoś wie jak to powinno być oraz jak to wpływa na obraz na ekranie.

P.S.2. Stwierdzam, że od momentu wpuszczenia w kabel sygnału cyfrowego odczuwalnie spadła jakość sygnału analogowego. Widzę to na moim starym Curtisie, który kilka miesięcy temu pięknie odbierał, a teraz nawet po bezpośrednim podpięciu (bez żadnych rozdzielaczy) pod kabel leciukto śnieży.
 

zorkadar

Member
Na kanale 15 zamów usługi jest napisane:
pakiet max z nagrywarka i hd 80 zl
pakiet max z nagrywarka 72zl
internet 10 mb/s 71,20
internet 2 mb/s 55,20

Na stronie upc jest napisane co innego:
pakiet max z nagrywarką i hd 100zl
pakiet max z nagrywarką 90zl
internet 10mb/s 89zl
internet 2 mb/s 69 zl

I o co tu chodzi?
 

zorkadar

Member
jacecek napisał:
Nie doczytałeś do końca - te ceny obowiązują jeśli weźmiesz cały pakiet - tj. telewizja cyfrowa, internet i telefon. Oddzielnie kosztuje to tak jak piszesz - sama tv - 100,- zł
Faktycznie, a już miałem nadzieje że obnizyli stawki.
 

klaklanbej

New member
Witam, mam pytanko.
Czy w Panasie 42-THPV80 (1024x720) podłączonym do dekodera cyfrowego UPC z nagrywarką HD powinienem ustawić w dekoderze rozdzielczość AUTO, 720 czy 1080?? I jaki to ma wpływ na jakośc obrazu na tym TV?

Będę wdzięczny za podpowiedź :)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@klaklanbej,

moim zdaniem (chociaż nie mam tego tv) to powinieneś ustawić 720 ponieważ twój telewizor ma tyle linii w poziomie ale i tak będzie skalowanie obrazu przez tv. spowodowane jest to proporcjami ekranu, niestety masz nie najlepsze :(


pion poziom stosunek
full hd 1980 1080 1,83
hd ready 1280 720 1,78
twój tv 1024 720 1,42
 
Ostatnia edycja:

ROMI64

New member
Ostatnio przeczytałem na portalu Multimedia o innych TV kablowych
Niestety "moja" UPC odstaje od innych, wydawało się, że będzie przybywać programów w HD, a tu niespodzianka nic nowego w tym roku nie przybędzie.
Jestem zawiedziony postawą UPC (mam nadzieję, że ten post przeczytają dycydenci z UPC) i coś się zmieni, a jak nie to wydaje mi się, że zmieni (zmniejszy) się im ilość abonentów:???:
 

dantlin

New member
Problem z TV Samsung le40m87bd - brak reakcji na pilota

Czy ktoś z was spotkałsię może z takim problemem:

Przez pierwsze 5 minut od włączenia telewizora ze stanu czuwania
(podłączenie HDMI) Mediabox nie reaguje na pilota UPC.
Przyciski na przednim panelu działają poprawnie przez cały czas.
Po około 5 minutach wszystko wraca do normy.

Mediabox HD + TV Samsung le40m87bd (podłączenie do HDMI1)

Ktoś wie gdzie do UPC raportować tego typu błędy? (i tak mnie zapewne oleją)
 

zorkadar

Member
pawel-krk napisał:
Może sie troche zmniejszyc, bo jest możliwość rezygnacji teraz... Wycofują tv trwam i zgodnie z regulaminem mozna wypowiedziec umowe.
Jak narazie tv trwam jest od kiedy ma nie być?
Na który punkt regulaminu trzeba sie powołać?, czytałem regulamin ale nic nie znalazłem może przeoczyłem.
Zrezygnował juz ktoś w taki sposób?, jestem zainteresowany jak najszybszą rezygnacją z ich wspaniałej oferty....
 

lepp

New member
Bez reklam
Dostałeś lub dostaniesz maila w tej sprawie. Do mnie doszło wczoraj, piszą tak, zę można zrezygnować z TV z tego powodu. Nie trzeba przedstawiać dowodu wpłaty na imperium Rydzyka :D
Co do reklamacji to najlepiej przez telefon, na reakcję mailem długo się czeka.
 
Do góry