HD w UPC

tomsiw

New member
Witam.
Ponieważ watek zyje już swoim zyciem, zadam ważne dla mnie pytanie.
Od 3 tygodni jestem posiadaczem TV cyfrowej w UPS - pakiet select.
Oczywiście mam dekoder: UPC MediaBox Thomson.
Do szału mnie doprowadza pietrząca się sterta pilotów (a praktycznie kazdy z nich moze obsługiwać wiele urządzen). Najlepiej faktycznie sprawuje się ten pilot od UPC ale jest tak nieporeczny, że glowa mała!
Sakramentalne pytanie: Czy kotos zna kod tego pilota tak abym mógł go wprowadzic do swojego pilota od TV LCD LG: 32LG600 Scarlet?
Nastepne pytanie: Jaki pilot uniwersalnu obsłuzy mi pilota od w/w LG i tego MediaBoxa Thomsona? Wystarczy prosty i tani ale żeby był spawrdzony na 100%... Chciałbym uniknąć wydawania sporych pieniędzy na Logitecha.
Błagam Pomóżcie!
 

lepp

New member
Bez reklam
Albo dobrze, albo tanio. Kup sobie najtańszego Logitecha i będzie ok. Szkoda kasy na pseudo uniewersalne piloty.
 

DarioB

New member
Witam, jakiż miesiąc temu wszedłem do świata HD zakupując Samsunga le 40a656 (dzięki waszym opiniom na tym forum). Miesiąc przeżyłem na analogowym UPC ale chyba pora przesiąść się na cyfrowe. Z tym, że cena mnie troooochę odstrasza. 100zł miesięcznie za samo TV to chyba trochę sporo. Czy warto wstrzymać się miesiąc/ dwa? Przejrzałem sporo wątków wstecz ale nikt nie porusza tematu spadku cen lub jakiejś nowej promocji. Jeśli wiecie coś więcej będę bardzo wzięczny. W przeciwnym wypadku pewnie skorzystam z n-ki.
I jeszcze jedno pytanie czy coś wiadomo o możliwości pojawienia się OrangeSport w UPC?
 

tomsiw

New member
Obawiam się, że w chwili obecnej stać mnie jedynie na Logitecha Harmony 555. Myslę, że wystarczyłby mi jednak obawiam się, że może on być strasznie prądożerny a nie za bardzo usmiecha mi się wyjmowanie starych pilotów na czas ładowania wyładowanych akumulatorków :/... Oczywiście te trochę droższe Logitechy ze swoimi ładowarkami bardziej mnie kręcą ale niestety są sporo droższe.
A może ktoś zna kod pilota od dekodera Thomson DCI-52UPC02 ????
Tymczasowo ułatwiłoby mi zycie gdybym mógł zaprogramowac go do pilota od TV LCD 32LG6000 Scarlet.
UPC niestety nie chce podac tego kodu a ja przekopałem internet ale nie mogę na to trafić.
 

lepp

New member
Bez reklam
555 jest całkiem ok, kup drugi zestaw akumulatorów i po problemie. Nie spodziewam się też, aby był jakoś makabrycznie prądożerny. Nie ma przeicież "kolorowego telewizora"
 

tomsiw

New member
LEPP
A co Ty oststecznie kupiłeś? Zdaje się, że też jakigoś Logitecha?
A może ktoś dokładnie opisze wszystkie plusy i minusy 555? Dla tych mniej zamoznych :)
 

bulek

New member
Ja mam poprzednika, czyli Logitecha 525 (tańszy niż 555). Obsługuje ampli, dvd, video, TV, mediaboxa, kamerę i jeszcze parę tam urządzeń. Trudno wymienić plusu i minusy. W zasadzie wszystko jest plusem... na prawdę trudno znaleźć urządzenia, którego nie obsłużysz (np. PS3, bo nie działa przez bluetootha). Najlepszą sprawą jest możliwość tworzenia makr w rodzaju "włącz TV", który jednym klawiszem wyśle szereg sygnałów do mediaboxa, TV, ampli i wszystkiego, czego potrzebujesz do oglądania. Baterie włożyłem pół roku temu i nic nie wskazuje na prądożerność. Jedynym minusem jaki dostrzegam jest w pewnym sensie jakość wykonania. Nic się nie psuje, ale cały trzeszczy.

Sorry za OT... odpowiadam tylko koledze.
 

NiEb0

New member
@bulek: Dzięki za informację. Też się przymierzam do zakupu jakiegoś pożadniejszego pilota. Możesz napisać czy da się tym cudeńkiem sterować mediaboxy od UPC? Znaczy się - czy jest w bazie danych Logitecha cuś takiego jak Mediabox? Można uzyskać pełną funkcjonalność pilota mediaboxa na Logitechu? Wspomniałeś o braku współpracy z PS3, ale z X360 chyba powinien działać?

Też sorki za offtop ale ten wątek traktuje o wielu kwestiach UPC-podobnych, a moje pytanie poniekąd dotyczy też UPC.
 

trezorek

Member
Każdy Mediabox, to jakiś Philips, Thomson, itp.
Nie wiem jak Thomsony, ale Mediabox z HD (Philips), jest w bazie i jest w pełni obsługiwany przez Logitechy.
 

bulek

New member
@NiEb0: Baza Logitecha jest na tyle duża, że nie sposób uniknąć duplikatów pod różnymi nazwami. Być może te urządzenia występują pod nazwą Philipsa i Thomsona. Ja wybrałem po prostu urządzenie, które nazywało się "UPC Mediabox HD DVR" i pilota UPC od tego czasu nie używam. Xbox-a nie mam, ale na liście dostępnych jest. W zasadzie ta baza wystarcza, żeby znaleźć poszukiwane urządzenie. Jednak masz zawsze ostatnią deskę ratunku w postaci zwykłego uczenia pilota kodów od drugiego.
 

malyr

New member
dzięki za informacje o miniprzewodniku
dekoder wymieniony niby na nowy i dalej się restartuje co godzinę/dwie
czasem denerwujące jak się chce odpalić tv a tu 2m czekania bo restart :)

co do logitecha harmony 555 sprawdza się idealnie z upc (tv, upc, amplituner)
baterie? osobiście często korzystam, śmiało powiem ze miesiąc/dwa wytrzymają
nauczyć go można prawie wszystkiego :)

PS3 ma bluetooth :)
 

ra74

New member
do @handlowiecupc
czy będzie jeszcze w tym roku promocja typu drugi pakiet za 50% ?
bo na razie promocje w zasadzie wszystkich kablówek są trochę słabe
 

Alan83

New member
Co myslicie o przewodzie HDMI ktory daja do mediaboxa Philipsa?
Warto go zamienic czy nie ma sensu? Jego dlugosc to okolo 1,5m
Widzialem w dobrej cenie przyzwoity kabel DaVinci na alleegro cieszacy sie dobrymi recenzjami tylko nie wiem czy w ogole warto co kolwiek zmieniac :)?
 

kmilewe

New member
Alan83 napisał:
Co myslicie o przewodzie HDMI ktory daja do mediaboxa Philipsa?
Warto go zamienic czy nie ma sensu? Jego dlugosc to okolo 1,5m
Widzialem w dobrej cenie przyzwoity kabel DaVinci na alleegro cieszacy sie dobrymi recenzjami tylko nie wiem czy w ogole warto co kolwiek zmieniac :)?
ja kupiłem w agito za 89 Bandridge VL1002 HDMI 2m, szczerze mówiąc nie widzę różnicy, może gdybym miał telewizor jakieś 52 cale, a mam 32:cool:
 

qrak01

New member
bulek napisał:
@NiEb0: Baza Logitecha jest na tyle duża, że nie sposób uniknąć duplikatów pod różnymi nazwami. Być może te urządzenia występują pod nazwą Philipsa i Thomsona. Ja wybrałem po prostu urządzenie, które nazywało się "UPC Mediabox HD DVR" i pilota UPC od tego czasu nie używam. Xbox-a nie mam, ale na liście dostępnych jest. W zasadzie ta baza wystarcza, żeby znaleźć poszukiwane urządzenie. Jednak masz zawsze ostatnią deskę ratunku w postaci zwykłego uczenia pilota kodów od drugiego.

Mam Harmony 880, oraz UPC mediabox'a HD.
Na liscie dostepnych urządzeń jest co prawda UPC mediabox ale niestety posiada w bazie jedynie małą część przycisków zaprogramowanych.
Brak jest np. sterowania głośnością..
Jedyna wyjście to nauczenie pilota Logitecha tych komend.....mimo,że model 880 posiada możliwość uczenia to niestety nie udało mi się aby cokolwiek rozpoznał przez podczerwień z jakiegokolwiek oryginalnego pilota(TV/mediabox).
Z tego co wyczytałem na forum logitecha nie jest to odosobniony przypadek i Logitech przyznał sie do tego ze odbiornik IR w Harmony jest za bardzo wyczulony-zbiera zakłócenia i próbują znaleźć rozwiązanie...póki co zaleca przełączenie laptopa na baterie, wygasznie świateł w pokoju i manewrowanie harmony<>oryginalny pilot....jak się bedzie mieć szczeście to Logitech się czegoś nauczy w takich warunkach....:???:
Jak dla mnie to totalna porażka za taką kase....najlepsze rozwiązanie to pozbycie sie Logitecha i używanie oryginałow...btw..byłby ktoś chętny na Harmony 880 ?:grin:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Alan83 napisał:
Co myslicie o przewodzie HDMI ktory daja do mediaboxa Philipsa?
Warto go zamienic czy nie ma sensu? Jego dlugosc to okolo 1,5m
Widzialem w dobrej cenie przyzwoity kabel DaVinci na alleegro cieszacy sie dobrymi recenzjami tylko nie wiem czy w ogole warto co kolwiek zmieniac :)?
Byłem jednym z winowajców ogłupiania audiofilów przez technikoznawców (niechaj grzechy będą mi odpuszczone...). Zapewniam, że tylko ludzie zmanipulowani przeze mnie i mi podobnych mogą odczuwać różnicę na korzyść droższych kabli CYFROWYCH od tańszych. Ja na tym też zarabialem, więc pisałem do odpowienich pism odpowiednie recenzje, za które to pisma pobieraly odpowiednie opłaty ;-) (czytaj reklama całostronicowa). Wszelki badania profesjonalnym sprzętem dowodziły, że różnice są zauważalne jedynie przy połączeniach kablem slużącym do innego celu (np. kabel kolumnowy). Zatem nie nabijaj sakwy chinskim producentom pozłacanych kabelków konfekcjonowanych przez "geniuszy dźwięku i obrazu"
 

trezorek

Member
qrak01 napisał:
[...]jak się bedzie mieć szczeście to Logitech się czegoś nauczy w takich warunkach....:???:
Jak dla mnie to totalna porażka za taką kase....najlepsze rozwiązanie to pozbycie sie Logitecha i używanie oryginałow...btw..byłby ktoś chętny na Harmony 880 ?:grin:
To dziwna sprawa, bo miałem do czynienia z kilkoma Harmonami, a aktualnie mam 885 i nigdy nie maiłem problemu z uczeniem z oryginalnego pilota.
 
Do góry