HD w UPC

qrak01

New member
lepp napisał:
Czy mediabox wypuszcza wam po hdmi coś więcej niż tylko stereo? Mi jakoś nie chce, po optyku było ok.

ja odnioslem ostatnio wrażenie, że wypuszcza więcej:)
Mam podpięty dekoder standardowo do TV po HDMI...i dwa dni temu wskoczyłem przypadkiem na HBO HD....trafilem na "Piraci z Karaibów..."..i dźwiek mnie zaskoczył..zdecydowaną różnice dało się uslyszeć...zerknąłem zatem w ustawienia info i nadawany był w DD 5.1...
 

lepp

New member
Bez reklam
Jest różnica między DD, a PCM puszczonym po HDMI, ale niestety ciągle tylko 2 kanały. Połączyłem dodatnkowo optykiem, jeśli komuś uda się po samym HDMI to poproszę o info jak to zrobił.
 

bulek

New member
Ja od początku zrobiłem kilka testów po HDMI i optyku. Wniosek jest identyczny jak twój. Po HDMI idzie obojętnie od ustawionej ścieżki dźwiękowej tylko stereo. Po optyku idzie to co powinno. Zgłaszałem też kiedyś to do UPC. Powiedzieli, że tak już jest i tyle. Nie sprawdzałem jeszcze, czy zmiana softu pomogła.
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie pomogła, bo nowy soft mam już od jakiegoś czasu.
szkoda, że UPC nie zajmie sie w nowych softach oczywistymi blędami do naprawienia, jak to stereo, niedziałjące napisy, przycisk radio oraz ciągła konieczność zmieniania ścieżki dźwiękowej na dd5.1, na kanałach takich jak TVN. To są sprawy które be trudu można softem załatwić.
 

Alan83

New member
A mozna im w jakis sposob swoje zastrzezenia i opinie przekazywac?
BOK? Jkis specjalny @ lub nr tel.?

Nie wiem jak z dzwiekiem bo nie krzystam poki co z amplitunera tylko z glosnikow w telewizorze ale o ile zmiana sciezki dzwiekowej wychodzi bez problemu to napisy sie juz nie pokazuja mimo ze widneije informacja ze powinny byc.
 

lepp

New member
Bez reklam
Można, problem z napisami zgłaszałem do BOKu i dostałem 2-3 odpowiedzi. Każda inna, na końcu całą winę zwalili na c+.
Przydałoby się aby przeprowadzili jaa sondę wśród klientów. to w końcu nowa usługa i taka wiedza pozwoliłaby im dowiedzieć się wiele na jej temat od odbiorców.
 

Alan83

New member
Gdzies dzis mi wpadl w oko mail kontaktowy do upc ze zglaszaniem problemow itp. wiec jutro go odszukam i podam i bedziemy pisac :)

Wymienili mi dzis dekoder. Potraktowali to jako serwis. Na umowie zostal nr starego i tylko naklejke zostala zmieniona. Oczywiscie tez na sila mozna miec zastrzezenia bo przyszedl ten sam gosc z upc z mina taka jak by to robil w wielka niechecia i przyniosl dekoder bez zadnych zastrzezen z zewnatrz ale prawie calutki zalany nafta badz benzyna. Juz nic nie mowilem ale troszke mnie to poirytowalo.

Wspoldomownicy maja wrazenie ze po wymienie dekodera obraz zmienil sie na gorsze. Ja dzis na HD widzialem lekka ziarnistosc i brak ostrosci na niektorych kanalach ale mysle ze to albo to niedopatrzenie z dnia poprzedniego albo sygnal (zachmurzenie i deszowa pogoda) wplywa na gorszy sygnal z satelity.

Przez jakiego operatora UPC pobiera sygnal z satelity bo zdaje sie ze nie czyni tego samodzielnie?
 

luxmin

New member
a więc kilka moich kilkudniowych spostrzeżeń.
Instalacja przebiegła bez problemów o umówionej porze przyszedł instalator. Nie miał wiele do roboty gdyby była instrukcja montażu sam bym to zrobił.
Był to młody człowiek więc jak to zwykle bywa ciężko coś było się od niego dowiedziec, poprostu w mig podłączył bez słowa, podpisałem umowę i już go nie było.
Zaraz gdy wyszedł pojawił się problem, nie dało się nic przełącza migało wszystko myślałem że mnie szlak trafi jak się później okazało była to aktualizacja softu.
Obraz nie wiele się poprawił w stosunku do analogu. Zmieniła się jedynie balans kolorów jest cieplejszy tylko dlaczego jesli nie zmieniałem nic w tv. Natomiast HD potwierdzam bardzo mi się podoba. Dobrze że mam Canal + więc będzie co ogląda gdyby nie to to nie wiem czy warto wchodzi tak drogo wyłącznie tylko dla nagrywarki. Poprostu tylko HD, dobrze też chodzi Polsat i TVN, źle programy polskie.
Generalnie nie jestem jakoś specjalnie zadowolony, podoba mi się że można oglądając kanał sprawdza co leci aktualnie na innych kanałach, ne podoba mi się to że nie mogę ich ustawic w swojej kolejności, ulubione nic tu nie załatwia po prostu długo trzeba czekac żeby się tam dostac, długie przełączanie kanałów.

Mam pytanie czy jest możliwoś korzystac z innych programów gdy coś nagrywam
 

enter

New member
Podłączam się do poprzednika ,u mnie na mojej plaźmie Samsung PS50A656 był bardzo ładny obraz w analogowym.Teraz w cyfrowym jest trochę lepiej.Mediabox HD jest bardzo fajny do nagrywania i odtwarzania programów.Telegazeta jest kiepska w porównaniu z odbiorem na TV.Pozostawiłem też podłączony analog ,to jakoś sobie radzę.
Mam pytanie czy w tym Miediaboxie nie można sobie zmienić i zaprogramować kanałów w takiej kolejności jak w telewizorze na analogu/tj.np Tvn24 miałem na 6 a tu trzeba wbijać 333/.Jak się do niego dobrać aby go przeprogramować kolejność stacji.W ulubionych też raczej kiepsko,bo można ustawić tylko dla jednej osoby i nie można ustawić kolejności po swojemu.Pozdrawiam entersc ze Szczecina.
 

Alan83

New member
No nie ulega watpliwosci ze cena najdrozszeg pakietu jest nieproporcjonalna do tego co UPOc oferuje. Za malo kanalow HD, srednia jakosc kanalow SD. Zas C+ i HBO czy Cinemax platne dodatkowo.

Dzisiaj chce zaktualizowac oprogramowanie. Mam nadzieje ze znajde na forum instrukcje i nr bierzacej wersji.
 

bulek

New member
luxmin napisał:
Zmieniła się jedynie balans kolorów jest cieplejszy tylko dlaczego jesli nie zmieniałem nic w tv.
Telewizory często parametry mają poustawiane na konkretne źródło sygnału. Jeśli sobie dostroiłeś kiedyś na analogu, to teraz przez HDMI te ustawienia mogą nie działać. Najlepiej jak sobie porównasz czy są takie same.

luxmin napisał:
Mam pytanie czy jest możliwoś korzystac z innych programów gdy coś nagrywam
Możesz jednocześnie nagrywać programy z dwóch kanałów i w tym samym czasie oglądać coś na trzecim kanale.
 

jacecek

New member
zsoi3 napisał:
co masz na mysli?

Dokładnie to co napisałem. Ta nagrywarka pozwala na rozpoczęcie odtwarzania rejestrowanego właśnie programu. Moja dotychczas używana nagrywarka LG z HDD nie pozwalała na to - musiałem czekać do zakończenia procesu nagrywania. Uważam to za jedną z nielicznych zalet dekodera UPC.
 

ROMI64

New member
Nagrywarki - ważna rzecz a programy HD

Czy UPC wreszcie ujawni nam "MAPĘ DROGOWĄ" jakie programy w HD będzie wprowadzać do swojej oferty.
Od czerwca NIE PRZYBYŁO NAM ŻADNYCH NOWYCH PROGRAMÓW.
SKANDAL JAK Z WYBORAMI W PZPN? (może przesadzam?...)
Pozdro dla wszystkich:-D
 

barti60

New member
ROMI64 napisał:
Czy UPC wreszcie ujawni nam "MAPĘ DROGOWĄ" jakie programy w HD będzie wprowadzać do swojej oferty.
Od czerwca NIE PRZYBYŁO NAM ŻADNYCH NOWYCH PROGRAMÓW.
SKANDAL JAK Z WYBORAMI W PZPN? (może przesadzam?...)
Pozdro dla wszystkich:-D


przyłaczam sie do pytania...

moze juz cos wiadomo o jakis swiatecznych niespodziankach?
moze jakis upchandlowiec cos wie albo upctechnikal???
 
Do góry