HD w UPC

bulek

New member
Nie chcę nikomu wylewać wiadra zimnej wody na głowę :), ale dla UPC te "pokrzykiwania" na forum znaczą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Kilka postów wyżej ktos przytoczył statystyki... coś tam trochę ponad 10 tyś abonentów cyfrowych w UPC. Tak sobie myślę, że UPC jak dostanie listy od 10 - 20 użytkowników forum, to na pewno na kolejnej naradzie zarządu postanowi, że juz dłużej nie może tak traktowac klientów ;). Trudno mi w to uwierzyć. Myślę, że odruchowo czasami uosobiamy sobie to UPC i myślimy, że może się zawstydzi, albo puknie w głowę. Tylko, że UPC to twór, a nie osoba... działa swoimi metodami. Z racji pozycji na rynku i monopolu w większości instalacji może sobie bez problemu pozwolić na utratę kilkudziesięciu niezadowolonych klientów. Celem jest maksymalizacja zysków, a nie zadowolenie klientów i to jest chyba najlepsze wytłumaczenie obecnej sytuacji. Ja więc jak widać upadam na duchu i nie widzę większych możliwości wpływania na operatora :(.

A... i bardzo chętnie dam się wyprowadzić z błędu jeśli ktoś miałby jakiś realny pomysł na jakikolwiek dialog z UPC.
 

4pac

New member
Jeżeli chodzi o utratę klientów przez UPC to pomyślcie a przy okazji moze ktoś z UPC też popatrzy na to w taki sposób.
Otóż - jeżeli UPC ma/będzie miał ofertę taką jaka ma, czyli podobną do reszty kabliówek to i może zbyt wielu ludzi nie odejdzie od nich ale z drugiej strony - jeżeli poprawią ja znacznie to b. prawdopodobne że abonenci Aster, Spray lub innych kablówek (mieszkam w W-wie wiec sorry za regionalizm) podziękują swoim dotychczasowym providerom i poproszą o UPC.. A kilkadziesiąt tys. nowych abo w skali kraju to już konkretna kaska...
 

otan

New member
Bez reklam
Skad ty to wiesz ze nikt z decydentów UPC nie czyta tego forum. Idąć twoim tokiem rozumowania to należy siedzieć cicho i czekać aż UPC coś łaskawie dołoży do oferty. Jakiekolwiek działania są lepsze od biernosci i narzekania. Bierzmy sprawy w swoje recę i róbmy dym wokół mizernej oferty w HD. Wierzę że takie działania na pewno nie zaszkodzą a mogą pomóc. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jaką siłą dysponujemy razem. Skoro rzecznik prasowy UPC obiecywał wprowadzenie TVPHD i TVP Sport to należy im to wytknąć i nagłośnić sprawę że nie wywiązują sie ze swoich obietnic. Może ktoś się pokusi o zredagowanie wystąpienia do UPC a my zalejemy ich mailami. Więcej wiary i optymizmu a siła w Nas razem.
 

chill

New member
NiEb0 napisał:
W Aster:
sam internet z transferem 3mbps w dzien 6mbps w nocy i wysyłem 512 kbps z umową na 24 miesiące to koszt: 82,58 pln bez umowy to koszt aż 141,01 pln
kolejny znawca konkurencji, akurat pakiet TD można uzyskać za 69 bądź tak jak w moim wypadku 73zł.
Będąc użytkownikiem Chello Classic za czasu 512/128 i potem bodajże 768 pamiętam liczne zwiechy, słabe pingi uniemożliwiające komfortową grę w ffp online. Od ponad 3 lat nie mam nic wspólnego z UPC i jestem zadowolony ;)
pozdrawiam
 

NiEb0

New member
chill napisał:
kolejny znawca konkurencji, akurat pakiet TD można uzyskać za 69 bądź tak jak w moim wypadku 73zł.
Tak? A czytać ze zrozumieniem umiesz? Radzę jeszcze raz przeczytać mojego posta do którego się odosisz. Proszę wskaż mi w cenniku Aster standardową cenę 69pln czy 73pln za TD. Może da się taką uzyskać po zastosowaniu wszelkich zniżek i podpisaniu cyrografu na 2 lata... Ja tak jak napisałem mogę za Turbo w UPC uzyskać cenę 0 pln i ma się to nijak do porównywania ofert (którego można obiektywnie dokonać bez uwzględniania zniżek).

A tak żeby nie lecieć samym offtopem to to co piszę Otan zaczyna brzmieć groźnie. Strach pomyśleć co z tego może wyniknąć :)
 

chill

New member
NiEb0 napisał:
Tak? A czytać ze zrozumieniem umiesz? Radzę jeszcze raz przeczytać mojego posta do którego się odosisz. Proszę wskaż mi w cenniku Aster standardową cenę 69pln czy 73pln za TD.
Jak wół jest napisane iż jest promocja i aktualnie (od paru miesięcy) można uzykać szybszy internet za cene wolniejszego link 75zł
cena mniejsza jest już zależna od umiejętności negocjacji albo w przypadku zawarcia umowy na okres 24 miesiecy - 69zł
 

NiEb0

New member
chill napisał:
Jak wół jest napisane iż jest promocja (...)
Utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem Bo po primo to powtażam za każdym razem, że NIE ROZMAWIAMY O CENACH PROMOCYJNYCH TYLKO CENNIKOWYCH, a poza tym ja tam widzę przy cenie 75,66 pln adnotację:
* "internet w pakiecie z telewizją i/lub telefonem"
* oraz "Okres zobowiązania - 24 miesiące."
Ciągnięcie tej dyskusji nie ma sensu i nie jest to odpowiednie ku temu miejsce. Przejrzyj sobie cenniki UPC i Astera do których podałem linki jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Popieram stanowisko Otana.Warto próbować wywierać wpływ,jeśliby udało się nam zmontować jakąs akcję ,to na pewno sporo osób by się przyłączyło.Może kilkadziesiąt,a może kilkaset-a to już coś co zwróciłoby uwagę.Oni wcale nie są tacy niewrażliwi.Wystarczy zgłosić chęć rezygnacji,a zaraz wydzwaniają z róznymi dodatkowymi ofertami zniżek itd.Ja np. mam teraz analoga i zamierzałem przejść na cyfrówkę,ale poważnie rozwazam rezygnację z UPC w ogóle i przejście na satelitę.Mało HD i wszystko jasne.
 
Ostatnia edycja:

emza4

New member
zsoi3 napisał:
aby było latwiej - mozna też napisać do źrodla informacji (tej z wypowiedzia rzeczniczki UPC) czyli do Gazety Wyborczej:


moze zechca zwrocic sie do UPC z prosba o wyjasnienie

Niestety Vadim Makarenko-autor artykułu nie podał maila do siebie:(
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Byłem pracownikiem UPC !!!

Kilka miesięcy temu zwolnilem sie z UPC bo jako warszawiak nie moglem zdzierżyc zatrudniania ludzi z prowincji, ktorzy nie mieli pojęcia o niaczym ale za to chętniej podejmowali pracę za połowę stawek. W takim dziale marketingu nie prcowal nikt z wykształceniem marketingowym ! Jak powstawala ulotka o ofercie tv to nie umieszczano na niej tego czego nie ma konkurencja a co stanowiło o przewadze UPC (NG, Planete, PS, PSE, Travel, Hallmark, AXN itp) tylko namawiano kanałami wspólnymi... Najlepszą sprzedaż dział handlowy miał w czasie gdy nie miał szefa sprzedaży. Przysedł nowy. Na zasadach j.w. i zaczął wspierac miernych ale wiernych. Nie dziwcie sie więc, że promocje wyglądają tak a nie inaczej a programy HD jakie dojdą to pewnie Przeglądarka ,UPC info i trwam HD albo telezakupy. Szkoda, bo przy takiej mocnej ofercie pozostalych usług pozostaje niesmak i pytanie: dlaczego ?
 

Seavolv

New member
chill napisał:
Będąc użytkownikiem Chello Classic za czasu 512/128 i potem bodajże 768 pamiętam liczne zwiechy, słabe pingi uniemożliwiające komfortową grę w ffp online. Od ponad 3 lat nie mam nic wspólnego z UPC i jestem zadowolony ;)
pozdrawiam
Z tym się nie zgodzę jestem w UPC już rok wcześniej TV + 512 i na cały rok może jedna zwiecha trwająca 3h. Obecnie mam TV cyfrowe + 2Mb i mam nadzieje że dalej będzie wszystko ok. W porównaniu z tpsa i tak upc według mnie działa szybko ostatnio coś internet przestał działać więc zadzwoniłem na infolinię pan sprawdził że w bloku inne modemy pracują normalnie więc coś z moim modemem jest nie tak i umówił serwisanta na następny dzień (w tpsa raczej niemożliwe :p) okazało się że jednak serwisant nie będzie potrzrebny bo po sprawdzeniu przezemnie okablowania i podokręceniu wszystkich łaczy zaczeło działać :D
 

gryzio

New member
Noooo... z tą wypowiedzią pani rzecznik nt TVP HD to pamiętajmy że powiedziała 'że będzie na pewno, ale nie wiadomo czy od pierwszego dnia igrzysk'
Należy tutaj zwrócic uwagę, iż nie podała o jakie igrzyska chodzi... Może o Londyn 2012? ;)

A z innej beczki to ostatnio byli u mnie z ankietą dot. cyfrowego upc (bo niby że mam od 2 miesięcy ponad). Jak nie cierpie ankiet w ogólności to tej sobie nie odmówiłem. Tradycyjnie ankieta była cokolwiek tendencyjna i niespecjalnie dało się wyrzucić w niej wszystkie żale odnośnie oferty etc.

Szkoda tylko, że z tego co mi pani ankieterka (z wynajętej do tego firmy) mówiła, to w większości przypadków ankietowani klienci niespecjalnie zorientowani w ofertach więc główne żale jakie zgłaszane były to na obsługe dekodera.
 

wek

New member
przygotowałe coś takiego, przeczytajcie, wg mnie możemy to wysyłać:
Witam serdecznie

Proszę o informację, czy w najbliższym, określonym czasie (np. w ciągu najbliższych dwóch miesięcy) zamierzacie Państwo poszerzyć ofertę pakietu MAX telewizji cyfrowej o nowe kanały? Szczególnie interesuje mnie fakt, czy jest w planach wprowadzenie nowych kanałów w jakości HD do pakietu MAX? Pragnę nadmienić, że konkurencyjne oferty, czy to innych sieci kablowych, czy też platform satelitarnych, znacznie Państwa wyprzedziły pod tym względem. Z kolei ostatnia zmiana Państwa regulaminu daje klientom, którzy posiadają umowy na czas określony, możliwość rozwiązania tych umów bez ponoszenia kosztów. W związku z tym proszę o jednoznaczne określenie się, czy oferta pakietu MAX zostanie rozszerzona o nowe kanały w jakości HD a jeżeli tak to w jakim czasie to nastąpi? Na chwilę obecną w tym pakiecie właściwie są jedynie dwa kanały w tej jakości – National Geographic HD i History Channel HD. Oczywiście oprócz tego są jeszcze Polsat Sport HD – na którym możemy oglądać po raz setny powtarzane w kółko te same mecze, oraz TVN HD – którego oferta programów nagrywanych i nadawanych w HD jest tak mizerna, że właściwie ciężko to zaliczyć do kanałów w tej jakości.

Przy okazji proszę również o ustosunkowanie się do wypowiedzi pani Lidii Gos z Państwa biura prasowego, która na łamach Gazety Wyborczej (http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,5557942,Komu_igrzyska_w_TVP_.html) zapewniała, że TVP Sport oraz TVP HD pojawią się w ofercie UPC w czasie igrzysk. Proszę o informację, dlaczego wprowadzacie Państwo swoich klientów w błąd poprzez takie informacje? Proszę również o wiadomość, czy a jeżeli tak to kiedy, te dwa kanały pojawią się w ofercie UPC i na jakich zasadach (czy będą dostępne w ramach pakietu MAX czy też osobno).

Podsumowując, bardzo proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi na powyższe zagadnienia. Pomogą mi one podjąć decyzję, co do dalszej kontynuacji współpracy z Państwem czy też co do jej zaprzestania.

Z poważaniem,
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam,


Skoro rzeczniczka praspwa UPC Pani Lidia Gos zapewniała publicznie na łamach Gazety Wyborczej o pojawieniu się TVP HD i TVP Sport w trakcie trwania Olimpiady to wypadałoby wyjaśnić nam klientom dlaczego tak się nie stało i jakie plany na przyszłosć ma UPC względem kanałów HD. Wypowiedz rzeczniczki należy traktować jako nie wywiazanie się z publicznie złozonej deklaracji przez UPC co podważa wiarygodność tej firmy. Tekst powyżej jest rzeczowy i konkretny. Proponuję na końcu dodać : Do wiadomości - Gazeta Wyborcza i TVP z adresami redakcji. Adresatem maila powinna być dyrekcja lub Zarząd UPC. Zadajmy sobie trochę trudu i zalejmy ich mailami ośmieszajacymi ich publiczne obiecanki nie mające pokrycia w rzeczywistości. Poprośmy znajomych i ewentualnie przyszłych klientów o przyłączenie sie do naszej wspólnej akcji dla dobra nas wszystkich.


Pozdrawiam.
 

Seavolv

New member
Witam serdecznie

Proszę o informację, czy w najbliższym okresie dwóch miesięcy zamierzacie Państwo poszerzyć ofertę pakietu MAX telewizji UPC cyfrowej o nowe kanały w jakości HD?
Pragnę nadmienić, że konkurencyjne oferty, czy to innych sieci kablowych, czy też platform cyfrowych, oferują znacznie bogatszą ofertę programów HD. W związku z tym proszę o jednoznaczne określenie się, czy oferta pakietu MAX zostanie rozszerzona o nowe kanały w jakości HD, a jeżeli tak to o jakie kanały zostanie poszerzona oferta i jakim terminie można się ich spodziewać w ofercie UPC?
Rozumiem też że jeśli oferta programów HD nie zwiększy się w najbliższym okresie to tak jak jest napisane w regulaminie klient, który posiada umowę na czas określony, ma możliwość rozwiązania tej umów bez ponoszenia kosztów.

Na chwilę obecną w tym pakiecie właściwie są jedynie dwa kanały w tej jakości – National Geographic HD i History Channel HD. Oczywiście są jeszcze Polsat Sport HD – na którym możemy oglądać po raz setny powtarzane w kółko te same mecze, oraz TVN HD – którego oferta programów nagrywanych i nadawanych w HD jest tak mizerna, że właściwie ciężko to zaliczyć do kanałów w tej jakości.

Przy okazji proszę również o ustosunkowanie się do wypowiedzi pani Lidii Gos z Państwa biura prasowego, która na łamach Gazety Wyborczej (http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,5557942,Komu_igrzyska_w_TVP_.html) zapewniała, że TVP Sport oraz TVP HD pojawią się w ofercie UPC w czasie igrzysk. Proszę o informację, dlaczego wprowadzacie Państwo swoich klientów w błąd poprzez takie informacje? Proszę również o wiadomość, czy a jeżeli tak to kiedy, te dwa kanały pojawią się w ofercie UPC i na jakich zasadach (czy będą dostępne w ramach pakietu MAX czy też osobno).

Podsumowując, bardzo proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi na powyższe zagadnienia. Pomogą mi one podjąć decyzję, co do dalszej kontynuacji współpracy z Państwem czy też co do jej zaprzestania.

Z poważaniem,
Może coś takiego?
PS. Dlatego nie brałem na razie HD bo tam po prostu nic nie ma, poczekam aż oferta HD stanie się naprawdę atrakcyjna.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
mi sie podoba. musimy ustalic jeszcze konretnie adresy email, na ktore bedziemy to wysylac - jeden w UPC, drugi w Gazecie Wyborczej.
 

jedrek_125

New member
Zupełnie nie rozumiem po co to wszystko , firma zrobi i tak jak zechce ,
a rozgoryczeni klienci zupelnie z niewiadomych dla mnie przyczyn pozostaja klientami UPC. Przeciez nie ma przymusu i nikt nie musi brac ,,takiej ,, tv cyfrowej , bo i po co wszyscy zgodnie orzekli ,ze oferta kanalow hd jest mizerna , wiec pytam jeszcze raz zamiast nie brac i tym dac do myslenia firmie ktora sprzedaje niekompletny produkt , to bierzecie i potem narzekacie .
najlepszym stymulatorem podnoszenia jakosci jest brak wynikow sprzedarzy tv cyfrowej , zaloze sie o wszystko ze kiepskie wyniki przyspieszylyby poszerzenie oferty w ,,tri miga ,, :)
Śmiesza mnie takie ,,apele ,, ktore tutaj chcecie wysyłać , to wolny i nieprzymuszony rynek powinien decydowac o takich sprawach a nie apele i prosby . Mam kabel analogowy UPC ktory zostawilem sobie po zamontowaniu N-ki i mam spokoj , wszystkim radze takie samo rozwiazanie :) a do kwestii cyfrowej tv HD w UPC wroce jak firma bedzie miala co zaoferowac :)
 

wek

New member
Seavolv napisał:
Może coś takiego?

czy w stosunku do tego mojego zmieniles jedynie to o regulaminie?
ja specjalnie pisalem o tym, ze moge rozwiazac umowe, w koncu tak nawet sami informowali po zmianie regulaminu
 
Do góry