HD w UPC

wek

New member
NiEb0 napisał:
Poruszę jeszcze kwestie nowych kanałów. Czytaliście może to?
"BBC Entertainment, BBC Lifestyle oraz BBC Knowledge od 1 września dostępne są dla abonentów sieci kablowej UPC. Programy można oglądać w pakiecie cyfrowym w największych miastach Polski." Źródło: "Media2.pl
Reklamują kanały które były od początku cyfry jako wprowadzone 1 września. Niezła komedia :)

EDIT: tekst już zmodyfikowany na Media2.pl :/ szkoda, można się było pośmiać :) Dla zainteresowanych tekst tak wyglądał przed edycją:


a wlasnie, ze jest dalej, tutaj: http://media2.pl/media/39909-bbc-w-ofercie-cyfrowej-upc.html
:)
 

otan

New member
Bez reklam
Nie dość że brak nowych propozycji promocji na wrzesień to i brak w dalszym ciągu nowych kanałów w HD! Obecna oferta jest zdecydowanie mizerna i słaba programowo. Poslast Sport HD to porażka z ciągłymi powtórkami! Nie tego sie spodziewałem po najwiekszym operatorze TV kablowej w Polsce. UPC to już tylko lider iliosciowy a nie jakościowy w HD Taka polityka w perspektywie długoterminowej zemści się okrutnie na UPC.
 

wek

New member
zsoi3 napisał:
porownaj zawartosc strony pod linkiem, ktory podales z zamieszczonym tutaj zrzutem ekranu tejze strony :)

fakt, delikatnie wyretuszowali wczesniejsze mega bledy, co nie zmienia faktu, ze ta informacja niczego nowego nie wnosi :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
jednego moglibysmy sie dowiedziec, gdyby dziennikarze wykonywali swoja prace solidnie - a nie tylko publikowali jak małpka informacje prasowe. jezeli rzeczcniczka UPC sprzedaje informacje, ktora po dwoch tygodniach okazala sie paplaniną, to wypadaloby drazyc temat i nie popuscic, skoro publikowalo sie ta informacje dla swoich czytelnikow. portale zajmujace sie mediami pownny sie tym zajmowac, miec swoje zrodla informacji, dzwonic, pisac,faksowac - i nie popuszczac. tym samym w naszym imieniu wpływałyby na ksztalt mediow w jakims stopniu.

nawet jak nie zawsze odnosilo by to skutek - to przynajmniej czytelnicy mieliby szerszy obraz dzialan tej czy innej firmy i podejmowali swiadomy wybor przy wiazaniu sie z jakas - w tym przypadku - platofrma tv hd.

po cholere jest rzecznik firmy ktory gada co chce lub co mu kaza - sami mozemy sobie take informacje produkowac i oprawiac w ramki, wieszajac nad łozkiem.

oczywiscie zgadzam sie, ze w perspektywie czasu takie dzialania nie maja sensu - mamy konkurencje i mozemy po jakimsc czasie dokonac wyboru. pozostane w UPC czy przejde np. do N - mam na to chwile czasu i ten czas daje tez UPC. ale jezeli oferta nie bedzie sie rozszerzac i w dalszym ciagu beda takie dezinformacje - za rok jestem w innej platformie (mam szeroki wybor). mysle, ze podobniez mysli wielu z nas,
 

andrewawa

New member
Ja wam powiem.. Oni maja taką politykę, że nowa pełniejszą ofertę wprowadzą dopiero w przyszłym roku kiedy to będa kończyć się wszystkie umowy 12sto miesięczne na tv cyfrową z tego roku aby zatrzymac ludzisków, a cała reszta jak ja, ty i cała reszta, która jeszcze sie nie zdecydowała jest nieistotna.. :twisted:
 

dantlin

New member
Postanowiłem dzisiaj zamówić Max HD z UPC. Jestem abonentem i Pani radośnie oświadczyła mi, że w ramach 'promocji' mogę dopłacić jedyne 45 PLN do mojego abo (160) i mieć cyfrówkę.
Nie jest to jednak zmiana rozszerzająca więc o internecie 10 MB mogę sobie zapomnieć chyba że wezmę dodatkowo (kolejna dopłata 25 PLN) darmowy telefon przez całą dobę (telefon z które nota bene ani razu nie skorzystałem).

Nie jest to najlepszy sposób na promowanie nowej usługi - dopłata 50 PLN, a chciałem jeszcze wsiąść Canal+ za dodatkową opłatą - nie stanowi wystarczającego powodu aby przyspieszyć internet.
A bylem zdecydowany, a tak... klienta brak. Poczekamy na lepsze czasy.
 

NiEb0

New member
dantlin napisał:
Postanowiłem dzisiaj zamówić Max HD z UPC. Jestem abonentem i Pani radośnie oświadczyła mi, że w ramach 'promocji' mogę dopłacić jedyne 45 PLN do mojego abo (160) i mieć cyfrówkę.
Nie jest to jednak zmiana rozszerzająca więc o internecie 10 MB mogę sobie zapomnieć chyba że wezmę dodatkowo (kolejna dopłata 25 PLN) darmowy telefon przez całą dobę (telefon z które nota bene ani razu nie skorzystałem).
No to faktycznie zaszaleli z tymi promocjami... Widze, że z początkiem września wycofali w ogóle to co dotychczas można było zamawiać jedynie przez www - czyli upust 50% na tańszą usługę w przypadku zamawiania 2 usług lub 100% w przypadku trzech. Te promocje co oferują teraz są tak opłacalne że według mnie o wiele lepiej wziaść usługi bez promocji i czekać na lepsze jutro... no chyba że ma się już cyrograf podpisany, wtedy klops :/

Ja zaraz po starcie cyfrówki mimo że pare miesięcy wcześniej podpisałem umowę na Turbo 4mbps + TV analog zamówiłem mixpakiet przez www i zamówienie przyjęto. Net podskoczył do 10mbps, założyli TV cyfrową, upust 50% dostałem na cały okres trwania umowy, a za instalację zapłaciłem 29 pln. Ale tak było tylko przez krótki okres. Najpierw dodano adnotację że promocja obowiązuje tylko NOWYCH abonentów, później UPC skróciło okres trwania upustu z 12 do 6 miesięcy, a teraz w ogóle wycofali tą promocję. Co jak co ale tym sobie klientów nie przyspożą... Może faktycznie wystarczy im tyle cyrografów ile mają na dzień dzisiejszy... Wtedy faktycznie nowych kanałów możemy wypatrywać za 8-10 miesięcy kiedy to będą się umowy na cyfrę kończyć :/
 

BlackC

New member
Może ich prawnicy znaleźli jakiś sposób żeby wszyscy abonenci w niedługim czasie musieli przejść na usługę cyfrową i teraz mają nas gdzieś :-D:-D:-D:-D:-D:-D
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Panowie - nie, nie... Nie ma co juz biadolic począwszy ode mnie. :( Zastanowmy sie co zrobic aby uzyskac jakies informacje i jak wyplywac na operatora - spokojnie ale konstruktywnie.
 

NiEb0

New member
zsoi3 napisał:
Panowie - nie, nie... Nie ma co juz biadolic począwszy ode mnie. :( Zastanowmy sie co zrobic aby uzyskac jakies informacje i jak wyplywac na operatora - spokojnie ale konstruktywnie.
Hehe... śmieszne... wpływać na operatora :) Jakieś pospolite ruszenie proponujesz? :) A co my szare myszki mozemy? Z podpisaną umową nawet nie możesz zrezygnować z ich usług...

Tak szczerze mówiąc to oferta cyfrowa kanałów SD jest aktualnie chyba najlepsza na rynku (przynajmniej jeśli chodzi o ogólnopolskie sieci kablowe). W porównaniu z Aster, który mam w bloku to UPC na polu SD wygrywa zarówno jeśli chodzi o oferte jak i o cenę. To samo tyczy się internetu - w UPC jest szybciej i taniej. Oczywiście z ofertą HD UPC jest w tyle, ale szczerze mówiąc przez najbliższe 9 miesięcy mało mnie to interesuje :) Wydaje mi się że nie ma co się tak napinać o te nowe kanały. Jak dadzą to dadzą - to że będzie się przeglądało codziennie fora czy serwisy z informacjami o mediach wcale tego procesu nie przyspieszy... Martwi jedynie polityka dezinformacji jaką stosuje UPC ale widać taki już mają stosunek do klientów...
 

BlackC

New member
UPC - ponad milion abonentów , 11,3 tyś. abonentów cyfrowych
Multimedia - ponad 600 tyś. abonentów , 50 tyś. abonentów cyfrowych
Dane za 2 kwartał 2008 r.
 

pawel-krk

New member
NiEb0 napisał:
W porównaniu z Aster... To samo tyczy się internetu - w UPC jest szybciej i taniej.

I tu sie mylisz!! Akurat internet mam z Aster i za 3 mega płacę 69 pln. (w godzinach 00:00 do 12:00 mam 6 mega!!! - w sam raz na nocne sciąganie) Nie wspomnę już o tym, że UPC od zawsze ma problem z wysyłaniem danych... Zawsze w tej kwestii sa najgorsi. Rok temu miałem własnie Chello i nie zapomne tej wspanialem opcji 512/64 (pobier/wysył). Nic tylko wysyłac maile ze zdjęciami :hmm:

Wiem, że odbiegam od tematu, ale poruszona kwestia jest dla mnie bzurą, więc musiałem zareagowac :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
nie wiem co miales z chello - ale ja tego typu problemow nie potwierdzam przez rok mialem w UPC lacze 1Mb/350Kb; teraz 10Mb/1Mb i zawsze - pomijajac ze dwie/trzy chwilowe awarie - nie budzilo zadnych zastrzezen.

na wysylaniu szczegolnie mi zalezalo bo administruje kilkoma serwerami oraz stronami - zwracalem na to uwage. wiec to Twoje "od zawsze" moze dotyczylo tylko Ciebie? :)

z internetu jestem bardzo zadowolony - cena za 10MB - 89 zlotych minus 20% w pakiecie 3 uslug (cyrograf na rok).

koncze off-topic.

co do TV - NiEb0; szanuje to, ze "przez najbliższe 9 miesięcy mało Cie to interesuje". dlatego moje wywody nie sa skierowane do Ciebie (bez urazy oczywiscie) :) - bo mnie wlasnie interesuje; w skromnym zakresie bo w zasadzie chce tylko aby dotrzymali slowa co do TVP HD oraz TVP Sport. jezeli z czasem wprowadza inne kanaly - super.
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
NiEb0 napisał:
Hehe... śmieszne... wpływać na operatora :) Jakieś pospolite ruszenie proponujesz? :) A co my szare myszki mozemy? Z podpisaną umową nawet nie możesz zrezygnować z ich usług...

Martwi jedynie polityka dezinformacji jaką stosuje UPC ale widać taki już mają stosunek do klientów...


NIEbo więcej wiary i optymizmu. Możemy wpływać na bieżące decyzje UPC. Propopnuję rozpocząć akcję pisania maili do UPC. Klika tysięcy maili zmusi Dyrekcję do przeanalizowania sytuacji w HD.Wcale nie musimy siedzieć cicho i czekać na ruch ze strony UPC. Bez klientów UPC wypadnie z rynku! Konkurencja z jednej strony i oczekaiwania klientów powinni skłonić decydentów do podjęcia stosownych działań. Chowanie głowy w piasek niczego nie zmieni! Czekanie jak pokazuje czas też niczego nie zmienia co widać. Lider musi uwzględniać postulaty swoich obecnych i przyszłych klientów. Piszmy do UPC.
 

NiEb0

New member
pawel-krk napisał:
I tu sie mylisz!! Akurat internet mam z Aster i za 3 mega płacę 69 pln. (w godzinach 00:00 do 12:00 mam 6 mega!!!
Po pierwsze to nie krzycz i się tak nie ekscytuj ;) A po drugie radziłbym przed pisaniem bzdur najpierw sprawdzić ofertę obu kablówek. To że ty płacisz 69pln jest efektem kumulacji różnych zniżek i podpisania długoterminowych umów, co ma się nijak przy porównywaniu ofert obu kablówek.

W Aster:
sam internet z transferem 3mbps w dzien 6mbps w nocy i wysyłem 512 kbps z umową na 24 miesiące to koszt: 82,58 pln bez umowy to koszt aż 141,01 pln

W UPC:
sam internet z transferem 10mbps niezależnie od pory dnia i wysyłem 1mbps to koszt 89pln bez żadnej umowy

Porównałem niższą ofertę Aster to wyższej UPC, gdyż ceny w Aster za 10mbps/1mbps są astronomiczne i wynoszą: 108,25 pln z umową na 24 miesiace i 167,01 pln bez umowy.

Jak masz jakieś wątpliwości to odsyłam do cennika Aster:
http://www.aster.pl/files/wwa/pliki/cenniki/Cennik_uslug_ASTER.pdf
i cennika UPC:
http://www.upc.pl/pdf/cennik_uslug_UPC_kwiecien_2008.pdf

Też mogę sobie uwzględnić zniżki jakie dostałem w UPC i powiedzieć że za net płacę 50% z 89pln czyli 44,5 pln. Nie wspominając już o tym że przy wykupieniu dodatkowo telefonu opłata za internet wyniosła by mnie 0 pln. Ma się to jednak nijak do oferty bez zniżek i taką należy porównywać.
Przepraszam wszystkich za ten offtop ale nie lubie jak ktoś wprowadza ludzi w błąd i pisze głupoty...
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
to co pisze NIEbO w kwestii internetu - popieram i potiwierdzam. tyle off-topic,

to co pisze otan - dzieki za poparcie. moze sformulujmy na poczatek zwykly, grzeczny email (jako szablon do wyslania w naszym imieniu przez kazdego z nas, kto jest tym zainteresowany) w prostej sprawie jaka jest oczekiwanie od UPC wprowadzenia TVN HD oraz TVP Sport. Slowo sie rzekło z ich strony (wypowiedz rzeczniczki) i wypada do tej sprawy sie ustosunkowac.

nie musimy od razu pisac o wygorowanych żądaniach - jasne, ze musza mieć czas na negocjacje, mają jakąs tam polityke i nalezy dac im troche czasu na roziwjanie swojej oferty. ale powyzsza kwestia wydaje mi sie powinna zostac wyjasniona i w konskwencji dotrzymana

co myslicie?
 
Ostatnia edycja:

NiEb0

New member
Chętnie bym takiego maila wysłał i myślę, że nie tylko ja. Gdyby tylko ktoś podjął się skonstruowania szablonu... Tylko mail należy tak napisać, aby nie dało się na niego odpowiedzieć: "negocjaje trwają" czy "dokładamy wszelkich starań aby oferta była jak najlepsza"...
 

wek

New member
NiEb0 napisał:
Chętnie bym takiego maila wysłał i myślę, że nie tylko ja. Gdyby tylko ktoś podjął się skonstruowania szablonu... Tylko mail należy tak napisać, aby nie dało się na niego odpowiedzieć: "negocjaje trwają" czy "dokładamy wszelkich starań aby oferta była jak najlepsza"...

ja rowniez popieram sprawe wysylania e-maili, ale:
1. jezeli bedzie nas w sumie trzech, to nic nie uzyskamy poza tym, ze jakas pani/pan z BOKu grzecznie nam odpisze, nie odbije sie to zadnym echem dalej, anizeli na zwyklych, szarych praownikach obslugi klienta
2. sadze, ze nawet, jezeli e-maili bedzie wiecej i dojda one dalej, to nie uzyskamy zadnych konkretnych odpowiedzi, a wlasnie cos w stylu co piszesz. oczywiscie nie zmienia to faktu, ze moze ktos w upc poczuje, ze o nich mowimy, myslimy i ze chcemy lepszej oferty :)
 
Do góry