HD w UPC

johnnyw81

New member
zsoi3 napisał:
a aktualizacja softu nie pomoze?

moj - na szczescie - dziala ok. zdarzylo mu sie raz zamrozic obraz na paredziesiat sekund; potem wrocilo do normy. ale to bylo raz.


nic nie pomagało - ale znalazł się złoty środek - technik UPC przyniósł nowy dekoder:) i teraz wszystko śmiga.

P.S. poprzedni nawet w Stand By'aju tak gorący, że można było jajka smażyć - w nowym tego już nie ma.
 

AnTurek

New member
Mini przewodnik

Czy u Was w miniprzewodniku również występuje okresowo chwilowy brak podglądu aktualnie nadawanego programu na kanale oglądanym i innych?
 

faraonI

New member
UPC cyfrowe w Wawie, problemy?

od jakiegoś czasu mam cyfrowe UPC, dekoder Thomson DCI62UPC Mediabox DVR, bez HD. Jak miałem TV analog to odbiór przez Scart był malina ;), kupiłem plazmę Panasa TH-42PV80P i na tym samym podłączeniu jest kiszka, ten Box nie ma HDTI i jest problem pewnie dlatego:?: Wezwałem montera z UPC na zmiane Boxa z HD, oczywiście się nie zjawił bez powiadomienia, dzień w plecy :(, ale tak mnie zastanawia: jak odbieram na AV przez Boxa mam 100 kanałow tak jak płacę ( słabych oczywista), jak chcę odbierać bezpośrednio TV, to wogóle wyszukuje mi w automacie tylko 53 stacje :hmm: które sa w pikselozie totalnej, dodam że poprzedni monter zrobił rozgałęzienie z kabla klatkowego na TV i Net, z tego kabel na Boxa, z Boxa rozgałezienie na TV cyfrowe i TV analog ( do innego pokoju). i tego Panasa mam podłaczonego jako cyfrowy i jest kiszka :sad:. Kiedy był analog było w miarę OK. Jutro dzwonię znów po machera UPC na zmianę Boxa z kablem HDTI, tylk czy to pomoże:?: Czy coś jest nie tak...:shock: Pozdrawiam, Włodek.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
od dzisiaj (01 wrzesnia) nie mam kanalu National Geographic HD (Krakow, kanal 370). mam info - brak dostepu. EPG emituje sie normalnie.

jak jest u Was?
 
Ostatnia edycja:

_Ramirez_

New member
zsoi3 napisał:
od dzisiaj (01 wrzesnia) nie mam kanalu National Geographic HD (Krakow, kanal 370). mam info - brak dostepu. EPG emituje sie normalnie.

jak jest u Was?

Taka sama sytuacja w Chorzowie , mam nadzieję że to nie oznacza że teraz za NG HD UPC będzie chciała dodatkowej opłaty ...
 

NiEb0

New member
Otóż to! Może nie spodziewałem się wielkiego szturmu nowych kanałów na UPC już z dniem 1 września, ale myślałem sobie że może przynajmniej ruszy jakaś kampania reklamowa, albo przynajmniej dadzą jakieś info na kanale informacyjnym, a jak na razie wygląda na to że wszystko zostaje po staremu... Tylko TV Puls i TVN 7 zmieniły szate graficzną i przez chwile wziełem je za coś nowego :p
 

faraonI

New member
nie tak postaremu

jak na razie wygląda na to że wszystko zostaje po staremu
nie tak po staremu, bo ja miałem mieć zmianę Mediaboxa z nagrywarką na Mediabox z nagrywarką i HD na 29.08.2008, ale się nie zjawił monter, dzisiaj się ponownie umówiłem na zmianę boxów na 05.09.2008 i już niestety ale będę płacił nie o 10 zł drożej abonament, ale około 30 zeta, bo się skończyła jakaś promocja..., czyli po staremu tylko... drożej :!:
 
Ostatnia edycja:

trezorek

Member
Czyli trzeba czekać na kolejną promocję.
Skończyły się euro2008 i olimpiada, więc pewnie już nie mają takiego popytu. A jeśli tak, to ceny muszą zrobić lepsze.
No chyba, że się mylę.;-)
 

NiEb0

New member
@faraonI: Jak na mój gust to Cie troszkę oszukali. Jeśli zamawiałeś coś w okresie gdy jeszcze trwała promocja i nie przyszedł monter to mało Cię interesuje że od nowego miesiąca dana promocja już nie obowiązuje. Liczy się czas w którym zamawiałeś daną usługę, a to że jej instalacja się przedłuża i to w dodatku z ich winy to już nie twój problem. Ja bym się domagał tej promocji którą zamawiałeś, a nie jakiejś nowej, szczególnie jeśli to róznica koło 20pln miesięcznie. Wiem o czym mowie bo parę miesięcy temu miałem identyczną sytuację. Promocja już nie obowiązywała a monter pojawił się dopiero za 3 razem po miesiącu czekania. Oczywiście podpisałem to co zamawiałem na początku, choć kosztowało mnie to sporo nerwów...
 

ra74

New member
faraonI napisał:
nie tak po staremu, bo ja miałem mieć zmianę Mediaboxa z nagrywarką na Mediabox z nagrywarką i HD na 29.08.2008, ale się nie zjawił monter, dzisiaj się ponownie umówiłem na zmianę boxów na 05.09.2008 i już niestety ale będę płacił nie o 10 zł drożej abonament, ale około 30 zeta, bo się skończyła jakaś promocja..., czyli po staremu tylko... drożej :!:

hmm ważne jest kiedy podpisałeś umowę a nie kiedy przyjdzie monter, u mnie aster ze 2 miesiące czekał (i ja też aż zgłosiłem sprawę do uoik) bo wynikł problem pomiędzy sprayem a asterem i mną de facto też, przy okazji spray zdobył u mnie DUŻEGO minusa
 

NiEb0

New member
ra74 napisał:
hmm ważne jest kiedy podpisałeś umowę a nie kiedy przyjdzie monter
Nawet nie tyle kiedy podpisałeś umowę, a kiedy złożyłeś zamówienie. W UPC w większości przypadków to monter przynosi umowę i dopiero wtedy ją podpisujesz. Ale zamówienie jest rzeczą wiążącą i monter ma przynieść to co się zamawiało a nie cokolwiek innego, a to że nie przyszedł nie ma tu nic do rzeczy. Widzę, że przez te pare miesięcy które minęły od mojej instalacji nic się nie zmieniło w kwestii firmy odpowiedzialnej za wykonywanie instalacji dla UPC. Kupa partaczy i ignorantów...

A co do samej promocji to faktycznie ta ze zniżką 10% lub 20% jest beznadziejna. Z taką promocją UPC dużo klientów nie zyska...

Poruszę jeszcze kwestie nowych kanałów. Czytaliście może to?
"BBC Entertainment, BBC Lifestyle oraz BBC Knowledge od 1 września dostępne są dla abonentów sieci kablowej UPC. Programy można oglądać w pakiecie cyfrowym w największych miastach Polski." Źródło: "Media2.pl
Reklamują kanały które były od początku cyfry jako wprowadzone 1 września. Niezła komedia :)

EDIT: tekst już zmodyfikowany na Media2.pl :/ szkoda, można się było pośmiać :) Dla zainteresowanych tekst tak wyglądał przed edycją:

 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
dzieki NIEbO za zrzut. tez czytalem tego news wczoraj i cos mi w nim nie pasowalo...

zastanawiam sie - wpierw mielsimy info o wproawdzeniu TVP HD i TVP Sport (wypowiedz rzeczniczki, ze wprawdzie nie od pierwszego dnia igrzysk, ale bedą...), a teraz o dostepnosci kanalow BBS od 01 wrzesnia, ktore naprawde sa od pierwszego dnia wprowadzenia oferty cyforwej (maja?).

dla mnie to wyglada na wprowadzanie klientow w blad, a na pewno nie ma nic wspolnego z profesjonalizmem :hmm:
 

Seavolv

New member
U mnie monter był umówiony na czwartek i owszem przyszedł przyniusł ze sobą białe pudło :D wyjął dekoder (bez hd) podłączył i dupa nie działa :( powalczył jeszcze chwilę i po dogłębnym przemyśleniu powiedział że musi zareklamować dekoder :( Na pytanie kiedy mogę się go spodziewać powiedział że nie wie bo musi odesłać dekoder a że każdy dekoder jest jakby imienny (przychodzi pod konkretne nazwisko) może to trochę potrwać :D
Ale w piątek tel. .... w sobotę będzie u panstwa monter (normalnie szok prędkośc błyskawicy) a wyślałem że potwa to min. dwa tygodnie.
No i od soboty cieszę się już upc cyfrowym na zwykłym CRT (czekam na przesyłkę z LCD) widać już zdecydowanie różnicę między SD a Cyfrowym sygnałem zobaczymy jak będzie na LCD :D
PS. Czym podpiąc ten dekoder upc z LCD wystarczy eurozłącze?
 

faraonI

New member
macie rację ale...

macie rację odnośnie promocji i ceny, ale pierwszego zgłoszenia na wymianę boxów oczywiście oni w systemie "nie mają", czyli tak jakbym nie zgłośił wcale i nie był umówiony z monterem :(, więc kolejne jest traktowane jako nowe, w nowym miesiącu i tłumaczą mi, że już promocja nie istnieje, nie mam zdrowia i nerwów na ciągłe telefony, wykłocanie itd, taniej mnie wyjdzie + 20 zł miesięcznie niestety..., niż telefony, leki na spokojność wizyty u lekarzy itp ;)
tylko caly czas się zastanawiam czemu, TV Panas wyłapuje mi w auto tylko 52 kanały same analogi:?: jest podłaczony przez scarta i normalny kabel antyenowy TV od Boxa :(. Pozdrówki, czekam na kolejny piątek, co zdziała Pan Monter :)
 

NiEb0

New member
faraonI napisał:
tylko caly czas się zastanawiam czemu, TV Panas wyłapuje mi w auto tylko 52 kanały same analogi:?: jest podłaczony przez scarta i normalny kabel antyenowy TV od Boxa :(. Pozdrówki, czekam na kolejny piątek, co zdziała Pan Monter :)
Przecie to całkiem normalne :) TV Ci dostraja za pomocą wbudowanego tunera analogowego to co dostaje przez kabel antenowy. To czy oprócz analogowego ten TV ma też wbudowany tuner cyfrowy nie ma nic do rzeczy bo UPC daje cyfrowy sygnał zakodowany i najpierw musi on przejść przez box'a. Jak pewnie wiesz UPC daje za free do cyfry także sygnał analogowy w którym jest właśnie coś około 50 kanałów. Cyfrowe programy są dostępne tylko przez mediaboxa - wduś na TV AV i gotowe :)

PS. Bez urazy, ale widać, że pieniążków nie brakuje jeśli stać Cię na oddawanie UPC 20pln więcej niż powinieneś miesięcznie. Ja tam bym się ze złodziejami kłócił ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry