HD w UPC

otan

New member
Bez reklam
burkow napisał:
Jak masz kupować pilota uniewraslnego typu Harmony tylko do obsługi TV to można sobie darować.
Podstawowa zaleta tych pilotów to możliwość obsługi wielu (do 15 urządzeń). Poza tym możliwość programowania sekwencji działań. Np. chcesz oglądać film na DVD - jednym przyciskiem uruchamiasz sekwencje - włącza się TV i ustawia na odpowiednim kanale, włącza się ampli i ustawia odpowiednie źródło, włącza się DVD etc.

Te piloty mają olbrzymie możliwości konfigurowania. Trzeba na to poświęcić sporo czasu, ale jak już się wszystko poustawia, można wyrzucić wszystkie piloty w domu.


Ja używam jednego pilota do obsługi TV i zestawu kina domowego poprzez funkcję Viera Link. :-D Bardzo przydatna funkcja do obsługi wielu urzadzeń ale niestety tylko Panasonica ;)
Gorzej będzie jak podepnę Mediaboxa pod zestaw.
Myślę że dam radę obsłużyć dwa piloty :roll: Pewnie gdybym miał z 3-4 różne urządzenia to bym kupił jeden porządny pilot do obsługi całości.
 

burkow

New member
otan napisał:
Ja używam jednego pilota do obsługi TV i zestawu kina domowego poprzez funkcję Viera Link. :-D Bardzo przydatna funkcja do obsługi wielu urzadzeń ale niestety tylko Panasonica ;)
Gorzej będzie jak podepnę Mediaboxa pod zestaw.
Myślę że dam radę obsłużyć dwa piloty :roll: Pewnie gdybym miał z 3-4 różne urządzenia to bym kupił jeden porządny pilot do obsługi całości.

No właśnie, u mnie chodzi 5 urządzeń, więc zwariowałbym z pięcioma pilotami. Największy minus to niestety koszt dobrych pilotów uniwersalnych (min. 400 zł).

Pozdrawiam

Burkow
 

aruh

New member
burkow napisał:
Największy minus to niestety koszt dobrych pilotów uniwersalnych (min. 400 zł).
Moim zdaniem wystarczy najtanszy z serii Logitech Harmony (mam taki i jestem zadowolony) - te same funkcje co wersje droższe. Na Allegro do kupienia ponizej 100 zł.
 

qnrad

New member
A ja kupiłem kilka miesięcy temu (jakoś w listopadzie) pilota Logitech Harmony 555 za 200 zł z jakimś kawałkiem (chyba 230 zł). Sprawuje się super, jest naprawdę bardzo porządnie wykonany, wszystko można skonfigurować tak, jak się chce i też obsługuje do 15 urządzeń. Tak więc nie trzeba wydawać co najmniej 400 zł ;)

Ale to tak na marginesie tego tematu :) Ja jeszcze nie mam cyfrowej tv w UPC, bo ciągle czekam na lepszą promocję.
handlowiecupc: jakieś nowe wieści z frontu walki o klienta? :D
 

novaczek

New member
4pac napisał:
No właśnie,,,, A - i kiedy Eurosport HG zagości w UPC?
TVP Sport też by sie przydał w perspektywie IO w Pekinie..
Fakt, Eurosport w HD by sie przydal a w zwiazku z tym ze na Eurosporcie będzie pewnie tradycyjnie bardzo dużo olimpiady to na TVP Sport mi aż tak nie zależy (podobno na olimpide tez ma byc w HD)
 
qnrad napisał:
handlowiecupc: jakieś nowe wieści z frontu walki o klienta? :D
Wielokrotnie pisałem, że nie zdradzę tajemnic firmy, ale jeśli już są wśród Was osoby, które spokojnie czekają na lepszą ofertę to nie wolno mi powiedzieć, żeby poczekac do lipca... PS HD ruszył na 1 dzień przed "miszczostfami" więc i o olimpiadę się nie martwcie ;)
 

agrestowy

Member
Koledzy zrobili trochę OT :)

Wracając do tematu UPC.

Od piątku 13tego stałem się posiadaczem telewizji cyfrowej UPC (Pakiet MAX+HD). Generalnie wrażenia bardzo pozytywne. Jednak mam problem z kanałem TVN HD - gdyż w przypadku tego, obraz sporadycznie się przycina (pikseloza, dźwięk nie zanika). Wydaje mi się że to wina sygnału.

Zgadzam się z przedmówcami - Euro na Polsat Sport HD wygląda rewelacyjnie :).

Jak u Was wygląda „cofanie” telewizji w HD np. takiego Polsatu Sport HD? Bo u mnie pojawia się pikseloza przez chwilkę obraz się zatrzymuje ale potem działa jak powinno - u was tez tak jest?

Tuner cyfrowy podłączony przez HDMI do Hitachi L37x01 - pilot od tunera po sparowaniu kodem działa z tym modelem telewizora :)

Pozdrawiam,
 

szewol

New member
Bez reklam
handlowiecupc napisał:
już są wśród Was osoby, które spokojnie czekają na lepszą ofertę to nie wolno mi powiedzieć, żeby poczekac do lipca...

Hmmm... ja czekam od maja na lepsza promocję na C+ i HBO i cały czas przedłużacie tego szmatławca za 40 i 30 zł. :???: Szkoda gadać. Kiedyś byliście najlepsi w promocjach na kanały płatne, a teraz... żenada :(

Mam nadzieje, że wraz z TVP Sport pojawi się także TVP Historia. Jak wszystko, to wszystko ;).
 

lachal

New member
Problem z dekoderem

Witam,
mam problem z dekoderem MediaBox z HD. Otóż dekoder nie reaguje na pilota w momencie gdy włączony jest telewizor (LCD SharpBV9). na przestrzeni miesiąca wymieniony został pilot oraz za drugim razem dekoder. Niestety bez rezultatu. Dodam, że w pokoju nie ma takiego miejsca, w którym dekoder pracowałby prawidłowo, natomiast gdy przeniose dekoder do innego pomieszczenia, działa bez problemów. Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy może znacie jakiś patent, który umozliwiłby normalny odbiór?

PS. Pomoc techniczna w UPC rozkłada ręce.

Pozdrawiam
 

burkow

New member
lachal napisał:
Witam,
mam problem z dekoderem MediaBox z HD. Otóż dekoder nie reaguje na pilota w momencie gdy włączony jest telewizor (LCD SharpBV9). na przestrzeni miesiąca wymieniony został pilot oraz za drugim razem dekoder. Niestety bez rezultatu. Dodam, że w pokoju nie ma takiego miejsca, w którym dekoder pracowałby prawidłowo, natomiast gdy przeniose dekoder do innego pomieszczenia, działa bez problemów. Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy może znacie jakiś patent, który umozliwiłby normalny odbiór?

U mnie jest trochę inaczej (TV też Sharp). Kiedy ściszam dźwięk w TV dekoder reaguje na to np zmieniając kanał, rozpoczyna nagrywanie etc. Dzieje się to tylko przy ściszaniu TV. Widać pasmo czy jak to się tam fachowo nazywa, czy kody które wysyła pilota dekodera pokrywa się z niektórymi funkacji pilota TV Sharp. Jestem laikiem wybaczcie niefachowy język.

Ale u Ciebie widać to chyba jednak coś innego.

Burkow
 

lachal

New member
burkow napisał:
U mnie jest trochę inaczej (TV też Sharp). Kiedy ściszam dźwięk w TV dekoder reaguje na to np zmieniając kanał, rozpoczyna nagrywanie etc. Dzieje się to tylko przy ściszaniu TV. Widać pasmo czy jak to się tam fachowo nazywa, czy kody które wysyła pilota dekodera pokrywa się z niektórymi funkacji pilota TV Sharp. Jestem laikiem wybaczcie niefachowy język.

Ale u Ciebie widać to chyba jednak coś innego.

Burkow

Takie hece u mnie też mają miejsce, ale najgorsze jest to, że czasami (w 80%) przypadków w ogóle nie mogę używać pilota. Pozostaje zmiana kanałów na panelu przednim dekodera. Inne funkcje mam niedostępne (z racji braku dekodera na pilota).
 

szewol

New member
Bez reklam
upctechnical napisał:
promocje n C+ i HBO (bardzo atrakcyjne) dopiero sie pojawią

Obiecanki-cacanki.
Nadal nic... rzygać się chce.

Canal+ 40 zł (cyfrowo) / 29,9 zł (analogowo)
HBO 30 zł (cyfrowo) / 19,9 zł (analogowo)

Kiedy wyleci ktoś od ofert nazywanymi promocjami? :mrgreen:

Tylko nie pisac mi, że w cyfrowo jest drożej bo masz kanały HD. Przypominam, że za kanały HD płaci się miesięcznie wybierając dekoder HD (15 zł więcej za dekoder). Więc nie wiem skąd to dodatkowe zróżniocwanie aż 11 zł na każdym pakiecie. Tym bardziej, że konkurencja potrafi przygotowac atrkacyjne promocje...
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
szewol napisał:
Obiecanki-cacanki.
Nadal nic... rzygać się chce.

Sorry, ale rzygać mi się chce jak czytam twój setny post na ten sam temat na chyba czterech różnych forach.
Od dwóch tygodni korzystam z usług UPC i też czekam na lepszą promocję na pakiet canal i HBO ale nie płaczę. Jeżeli do lipca lepszej promocji nie będzie to biorę z taką jaką jest czyli dwa miesiące za darmo. Wychodzi 700zł/10 miesięcy czyli 58zł na miesiąc lub za sam canal+ 400zł/10mies czyli 33zł. Czy te 8 zł lub 4zł więcej miesięcznie warte jest pisania w kółko tego samego. Dopóki mnie na coś nie stać to nie biorę, proste.
 
Ostatnia edycja:

szewol

New member
Bez reklam
Masz racje, być może przesadzam.
Ale podobno z nimi tak trzeba.
Warto walczyć o lepsze jutro, tym bardziej, że niektórzy z UPC czytają to forum.

ravel napisał:
Czy te 8 zł lub 4zł więcej miesięcznie warte jest pisania w kółko tego samego. Dopóki mnie na coś nie stać to nie biorę, proste.

Warto!
Tu nie chodzi o to - stać czy nie. Chodzi o jedno - po co przepłacać za to samo (prawie 17 zł/miesięcznie różnicy przy C+ z HBO analog -> cyfra)? Jesli w analogu mogą zaoferowac taniej niż w cyfrze, gdzie reemisja kanału jest stosunkowo tańsza, to chyba warto pisac. I co ważne - to UPC samo decyduje jaką cenę weźmie za HBO i C+, a nie nadawca. Kablówka płaci jedynie za licencję.

Wyliczenia:
- HBO z C+ cyrowo: (700/12 = 58,3)
- HBO z C+ analogowo: (498/12 = 41,5)
- różnica: 16,8. W ciągu roku - 168 zł niepotrzebnego haraczu.
 
Ostatnia edycja:

qnrad

New member
handlowiecupc napisał:
jeśli już są wśród Was osoby, które spokojnie czekają na lepszą ofertę to nie wolno mi powiedzieć, żeby poczekac do lipca...

Hehe ;) Poczekamy, poczekamy
Mimo, że od kilku miesięcy już przebieram nogami, to wstrzymam się jeszcze te 2 tygodnie... Na razie oglądam już głównie DVD, bo nie chce mi się patrzeć na ten sygnał analogowy (fuj!) Tylko te mecze... Ale cóż, 200 zł za instalację ode mnie nie wyciągną!
 

otan

New member
Bez reklam
Upc - Usługi Instalacyje

Jedyną skuteczną metodą walki o obniżenie ceny jest wstrzymanie się z instalacją(200zł) i Canalem+(40zł). Cena za instalacje jest skandalicznie wysoka. Nie odzwierciedla, ani nakładów, ani czasu pracy związanego z instalacją dekodera. Fachowiec zrobi to w ciągu góra 30min. 200zł kosztuje instalacja Cyfry + i to mogę zrozumieć. Fachowiec za tę kasę musi zainstalować talerz na zewnątrz budynku, pociagnąć kable do TV, wszystko to razem spiąć i poustawiać. Przeciętna instalacja trwa około 2 godzin. Śmiem twierdzić że UPC nie traktuje swoich klientów poważnie. Żadna poważna firma nie podwyższa usług o 100% z dnia na dzień.
 
otan napisał:
Jedyną skuteczną metodą walki o obniżenie ceny jest wstrzymanie się z instalacją(200zł) i Canalem+(40zł). Cena za instalacje jest skandalicznie wysoka. Nie odzwierciedla, ani nakładów, ani czasu pracy związanego z instalacją dekodera. Fachowiec zrobi to w ciągu góra 30min. 200zł kosztuje instalacja Cyfry + i to mogę zrozumieć. Fachowiec za tę kasę musi zainstalować talerz na zewnątrz budynku, pociagnąć kable do TV, wszystko to razem spiąć i poustawiać. Przeciętna instalacja trwa około 2 godzin. Śmiem twierdzić że UPC nie traktuje swoich klientów poważnie. Żadna poważna firma nie podwyższa usług o 100% z dnia na dzień.
Skąd wy bierzecie te ceny ? U mnie zawsze było (i jest) 100 zł za podłączenie HD.
 

jedrek_125

New member
No ale tak na dobra sprawe , za co bierzesz 100 zł ? bo zamiana modemu z analogowego na cyfrowy , to chyba nie powinna kosztoiwac 100 ? tylko max 20 :)
Tak czy inaczej jest to ,, grube naciagactwo ,, i wyludzanie pieniedzy , nie sadzisz ?

A jesli zaproponuje ze sam odwioze modem i odbiore sobie tuner to tez 100 zl ??:) to jest takie ,,epatowanie ,, slownictwem ,, ,,, INSTALACJA HD,, ha ha , przeciez to smieszne przepiecie kabli w wiekszosci wypadkow !!!!
z uzadzenia starego do nowego :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry