HD w UPC

actchris napisał:
Tylko że telefon kupujesz za 1 zł i jest twoją własnością a UPC wynajmuje Ci dekoder i bierze za to 200 zł + abonament za używanie.
I znowu 200...
Gwoli wyjaśnienia ceny instalacji. Porównywanie do komórek świadczy o całkowitej indolencji umysłowej albo złej woli. Oni przez 2 lata umowy na samym abonamencie wychodzą na maly + a zarobek to rozmowy, które klienci wydzwonią ponad abonament, to kaska z płatnych sms'ów i innych usług dodanych. My kupujemy dekoder za ok 1000 zł (wiem, zaraz podważycie tę kwotę) a cenę abonamentu mamy stałą. Gdy odjąć od niej koszty utrzymania sieci, licencje programowe, kaskę dla instalatora i handlowca to może się okazać, że przy 100 zł za instalację zakup tych dekoderów zwróci się po "100" latach.
 
A teraz kilka spostrzeżeń technicznych z ostatniego czasu w kwestii odbioru cyfrowego.
EPG na Comedy Central jest (bywa) spaprane przez dostawcę (to oni odpowiadają za te treści) gdyż ten sam problem jest w Aster.
Zanim wezwiecie serwis (bo może faktycznie macie za słaby lub zniekształcony sygnał) sprawdźcie czy krzaczące się (artefakty, pikseloza, zacięcia itp) programy nie są emitowane przez jednego nadawcę. Może to bowiem wskazywać na kłopoty w dosyle sygnału do satelity albo mocnym deszczu u nas ;-) Oczywiście w tym samym czasie problemy będą u wszystkich więc można zasięgnąć języka.
 

szewol

New member
Bez reklam
handlowiecupc napisał:
a cenę abonamentu mamy stałą

Ale chodzi o to, że najwięcej zarabiacie na abonamencie właśnie. W przypadku telewizji analogowej (ok 60 zł) opłata za kanały (licencje itd.) to tylko... około 50 proc.... stąd te "odważne promocje" typu kup 2 za jedną zapłacisz połowę. Reszta idzie dla operatora. Dodatkowo kablówki zarabiają także na kanałach płatnych, wystarczy tylko porzygotowac zachęcające promocje.

Jakos mniejsze kablówki, jak np. jedna z Będzina, potrafi zaofeorwać kilkadziesiąt kanałów za ok. 40 zł w tym... uwaga... HBO odkodowany za friko dla wszystkich. Wyszli z założenia, że jesli płaca licencję za HBO to nie będa czekac, aż ktoś im zechce kupić HBO, a postanowili rozłożyć na wszystkich abonentów.

Ile zarabiają operatorzy pokazują także różnice w abonamentach u operatorów. np. full pakiet (bez kanałów HD) w Vectrze (z HBO, C+, Cinemax i kanałem erotycznym) kosztuje niecałe 134 zł (tzw. Giga Pakiet) Zaznacze, że vectra w cyfrówce ma więcej kanałów od UPC. Z kolei w UPC za pakiet Max Standard (bez HD) + kanały płatne zapłacimy: 75 zł + 80 zł = 155 zł.

Inny przykład jak zarabiają kablówki... słynne C+. Jedni potrafią zaoferowac za niecałe 30 zł i zarobić na tym, a inni oferują za 40 zł. A koszty licencyjne są podobne dla wszystkich, dodatkowo więksi gracze rynku moga utargowac w negocjacjach z nadawcą mniejsza opłaty ;)
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
actchris napisał:
Tylko że telefon kupujesz za 1 zł i jest twoją własnością a UPC wynajmuje Ci dekoder i bierze za to 200 zł + abonament za używanie.
Tu oczywiście zależy jaki telefon i abonament bierzesz. Mi jeszcze nigdy nie zdarzyło się wziąć telefonu poniżej 100zł.
Kończe już pisanie na ten temat zanim jeszcze ktoś powie, że bronie UPC bo jestem jego pracownikiem ;)
 

actchris

New member
ravel napisał:
Tu oczywiście zależy jaki telefon i abonament bierzesz. Mi jeszcze nigdy nie zdarzyło się wziąć telefonu poniżej 100zł.

Nokia N95 (wartość wynkowa ok 1500zł) w Orange dla firm cena 1 zł.

HandlowiecUPC piszesz że musicie wydać 1000 zł na dekoder ale ciągle jest to wasz dekoder a nie klienta wiec nie ma to nic do rzeczy, piszesz także o kasie dla instalatorów, handlowców (a co mnie to, ja zamawiam przez neta bez obsługowo) do tego ja chce sam podpiąć dekoder co zajmie mi 30 sec więc po co angażować do tego fachowca który marnuje czas, paliwo na dojazd ??
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
ravel napisał:
Tylko, że sieci komórkowe mają po kilka lub kilkanaście milionów klientów a operatorzy telewizji kablowych góra kilkaset tysięcy.
A tak wogóle to do talerza dostaniesz dekoder gratis? Pokaż mi operatora który dekodery HD daje za darmo.

To ile milionów telefonów rozdają?A jakoś im się opłaci.W dodatku przeciętny telefon jest 2 x droższy od dekodera(1000zł-ha,ha),który tylko nam wypożyczają.
A do talerza dekoder,który kupię będzie mój i taki jaki będę chciał.
 

michaelius

New member
handlowiecupc napisał:
Gdy odjąć od niej koszty utrzymania sieci, licencje programowe, kaskę dla instalatora i handlowca to może się okazać, że przy 100 zł za instalację zakup tych dekoderów zwróci się po "100" latach.

Szczerze to zdziwilbym sie jakby kablowki placily wiecej niz 100-150 $ netto za te dekodery hd, zwlaszcza biorac pod uwage ze zamawiaja tego tysiace ( i uwzgledniajac ilosc zepsutych egzemplarzy w topiku o upc i asterze :) )
 

ra74

New member
otan napisał:
ravel wzrusza mnie Twoje postawa wobec UPC - potentata na rynku operatorów kablowych W Polsce:cry:
Kasowanie za usługę instalacyjna w "promocyjnej" cenie 100zł za 15 - 30min. pracy uważam za delikatnie mówiąc przeginanie. Hipokryzją jest wmawianie nam przez UPC że to i tak super promocja!!!
No bo jest ;) Normalna cena instalacji np u mnie w aster to chyba z 1500zł wyszła :eek:k: a w promocji ok 60. Jak dla mnie to takie dość hamskie zabezpieczenie żeby ktoś po miesiącu nie zrezygnował bo musi wtedy zwrócić pełną kwotę
otan napisał:
Chcąc nie chcąc i tak musisz za wszystko zapłacić (instalacja+usługa) Zastanów się dlaczego nie ma opcji samodzielnego montażu. Gdyby taka opcja była to nikt by nic nie mówił. Sam nie umiem podłaczyć sprzętu to korzystam z fachowca UPC i płacę za usługę bez gadania. Wciskanie klientom na siłę usług dodatkowych (instalacja) jest jak najbardziej naganne. UPC już raz musiał ustąpić, kiedy próbował oferować klientom internet tylko i wyłącznie z usługą TV.
No właśnie w grudniu zastanawiałem się nad ich internenet 4mb za 89 ale powiedziano mi że ten pakiet to tylko z tv
 

otan

New member
Bez reklam
handlowiecupc napisał:
I znowu 200...
Gwoli wyjaśnienia ceny instalacji. Porównywanie do komórek świadczy o całkowitej indolencji umysłowej albo złej woli. Oni przez 2 lata umowy na samym abonamencie wychodzą na maly + a zarobek to rozmowy, które klienci wydzwonią ponad abonament, to kaska z płatnych sms'ów i innych usług dodanych. My kupujemy dekoder za ok 1000 zł (wiem, zaraz podważycie tę kwotę) a cenę abonamentu mamy stałą. Gdy odjąć od niej koszty utrzymania sieci, licencje programowe, kaskę dla instalatora i handlowca to może się okazać, że przy 100 zł za instalację zakup tych dekoderów zwróci się po "100" latach.


:fool: Powyższą treść pozostawię bez kometarza.
 

Saddam_82

New member
Witam, wy tu gadu gadu a jest problem do rozwiązania i liczę tu na Waszą pomoc i doświadczenie(moje słowa kieruję w szczególności do technikaupc, który napisał w tym wątku kilka postów).

Otóż jest sobie dekoder UPC z dyskiem 160 Gb, czyli Thomson, zresztą po wejściu do menu serwisowego jest napisane. Ten to dekoder ma z tyłu 2x Scart(Euro) jako jedyne możliwe wyjście sygnału video. I teraz problem. Gdyby tak chcieć wypuścić sobie sygnał na PC to wg mojej wiedzy jest tylko nędzny żółty cinch (composite). Więc jakbym chciał se wyprowadzić ten czysty jak łza sygnał np na PC to jestem skazany na dużą stratę spowodowaną połączeniem częśtotliwości luminacji i chrominacji w jednej żyle czego np można uniknąć stosując lepszy standard S-Video. Już nie wspomnę o trzech cinchach (component lub RGB). To jak to jest. Ten nowoczesny sprzęt nie ma innego wyjścia oprócz composite:confused:

Napiszcie coś proszę co rozwieje moje wątpliwości, bo chcąc nagrywać muszę kupić drugą nagrywarkę z wejściem Euro(Scart). Nie będę przecież puszczał sygnału 7 metrowym kablem composite bo jakość na wyjściu jest żenująca.
 
otan napisał:
:fool: Powyższą treść pozostawię bez kometarza.
Tak słaby jesteś merytorycznie by ze mną polemizować czy też wytrąciłem ci wszystkie argumenty ? Skoro nie zgadzasz sie z moim postem to napisz dlaczego. Dodać emotikon każdy GŁUPI potrafi.
 

actchris

New member
handlowiecupc napisał:
Tak słaby jesteś merytorycznie by ze mną polemizować czy też wytrąciłem ci wszystkie argumenty ? Skoro nie zgadzasz sie z moim postem to napisz dlaczego. Dodać emotikon każdy GŁUPI potrafi.

Na inne posty kolega też nie odpowiada, jak widać brak argumentów a szkoda.
 

macler

New member
ravel napisał:
Tylko, że sieci komórkowe mają po kilka lub kilkanaście milionów klientów a operatorzy telewizji kablowych góra kilkaset tysięcy.
A tak wogóle to do talerza dostaniesz dekoder gratis? Pokaż mi operatora który dekodery HD daje za darmo.

Jeszcze do niedawna w cyfrze+ byly po 1zl razem z talerzem, nie wiem jak jest teraz.

Co do upc hmm... z firma ta mecze sie juz od kilku lat jednak w moim bloku zadna inna firma nie podlacza internetu a kabel tpsa juz dawno wyrwalem tak wiec mozna powiedziec ze jestem 'skazany' na upc, rozne nie mile historie z nimi mialem ale ostatnio zauwazylem ze przynajmniej obsluga na infolinii jest juz bardziej na poziomie i nie zbywaja klienta tylko staraja sie zalatwic problem odrazu chyba ktos sie wreszcie wzial z ten caly pierdzielnik jaki tam panowal, daje im jeszcze jedna szanse;) Co do cen mogly by byc oczywiscie mniejsze jednak nie ma takiej tragedi jak nie ktorzy twierdza jak sie bierze dwie uslugi to naprawde wychodzi w miare sensowna i moim zdaniem chamstwem jest to ze w cenie abonamentu za pakiet max z nagrywarka i hd placimy tak naprawde okolo 30zl za sam dekoder a mimo to po zakoczneniu umowy nie staje sie on nasza wlasnoscia, takie rzeczy nie powinny sie juz dziac w dziesiejszych czasach...

Wiadomo moze kiedy bedzie eurosport HD i czy w planach jest tvp sport (olimpiada!) ?
 

burkow

New member
jaceksobczak napisał:
czy na Canalach+ w wersjach HD macie możliwość wyboru wersji z napisami ?

Ja nie mam w ogóle możliwości wyboru napisów nie tylko na kanałach HD w Canal+. Tzn, mówiąć ściślej opcja jest, ale napisy się nie pojawiają.

Pozdr.
 

krugerandek

New member
Witam.Mialem na jutro zamowiona instalacje z UPC Maxpakietu z HD i nagrywarka,ale jak sugeruje jeden z forumowiczow narazie sie wstrzymalem i poczekam do 1 lipca moze cos zyskam.:) -dobrze jest czasem poczytac fora -pozdrawiam.
 

szewol

New member
Bez reklam
krugerandek napisał:
Witam.Mialem na jutro zamowiona instalacje z UPC Maxpakietu z HD i nagrywarka,ale jak sugeruje jeden z forumowiczow narazie sie wstrzymalem i poczekam do 1 lipca moze cos zyskam.:) -dobrze jest czasem poczytac fora -pozdrawiam.

Obyś się nie przeliczył. Od pewnego czasu "spece" od marketingu i sprzedazy w UPC tylko przedłużają z miesiąca na miesiąc swoje wymyślone cudenka. Ale - podobnie jak ty - licznę na lepsze jutro, szczególnie jeśli mowa o promocjach na HBO i C+.

Swoją droga być może coś w tym jest... w lipcu wchodza do Krakowa, a tam (jak wiadomo) promocja musi byc odpowiednia cenowo ;)
 

Marek-Browarek6

New member
macler napisał:
moim zdaniem chamstwem jest to ze w cenie abonamentu za pakiet max z nagrywarka i hd placimy tak naprawde okolo 30zl za sam dekoder a mimo to po zakoczneniu umowy nie staje sie on nasza wlasnoscia, takie rzeczy nie powinny sie juz dziac w dziesiejszych czasach...

Ja sobie nie życzę , żeby dekoder przechodził na własność bo w razie awarii będę sam się z nim bujał a tak to przyjdzie serwisant i wymieni na sprawny - bezpłatnie!!!
 

_Ramirez_

New member
Restart MediaBox HD

Witam wszystkich ! Mam takie pytanie do posiadaczy MediaBox'ów HD czy zdarza wam się restart tunera , bo u mnie czasami jak jest wyłączony , nagle znika godzina po chwili pojawia się godzina 00:00 a za parę sekund wszystko wraca do normy. NIe wiem czy dobrze kombinuję ale czy czasem taki restart nie wykonuje się po aktualizacji jakiejś częci softu tunera ? Gdy tuner jest włączony to takie cuda się nie zdażają.

Andrzej
 

barti60

New member
_Ramirez_ napisał:
Witam wszystkich ! Mam takie pytanie do posiadaczy MediaBox'ów HD czy zdarza wam się restart tunera , bo u mnie czasami jak jest wyłączony , nagle znika godzina po chwili pojawia się godzina 00:00 a za parę sekund wszystko wraca do normy. NIe wiem czy dobrze kombinuję ale czy czasem taki restart nie wykonuje się po aktualizacji jakiejś częci softu tunera ? Gdy tuner jest włączony to takie cuda się nie zdażają.

Andrzej


Witaj!

Mialem to samo:) i napewno to nie jest aktualizacja softu:) dzown na infolinie i zglaszaj problem odrazu i nie daj sie zwodzic bo zadne cuda przez telefon nie dzialaja poprostu tuner jest walniety i potrzebna wymiana na nowy...
 
Do góry