HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
Czy w UPC, podobnie jak w Vectrze, szykują się jakieś zmiany w regulaminie, skutkujące możliwość wypowiedzenia umowy...?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Od trzech dni mamy poszerzone Horyzonty a tu nic? Napiszcie jak u Was bo u mnie na tabletce programy ruszają i po kilku sekundach stop. Nie wiem czy mam za słaby czy coś z aplikacją nie tak...
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Po raz kolejny UPC pokazało klasę uruchamiając niedopracowaną usługę, a my robimy za beta testerów. Dobrze tylko, że nie każą sobie za to płacić... :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od trzech dni mamy poszerzone Horyzonty a tu nic? Napiszcie jak u Was bo u mnie na tabletce programy ruszają i po kilku sekundach stop. Nie wiem czy mam za słaby czy coś z aplikacją nie tak...

No rewelacja, piszcie o takich nowinkach bo czlowiek nie ma czasu na sledzenie wszystkiego na biezaco.
Wlasnie testuje na tablecie, jak narazie dziala to wszystko swietnie.
Edit: Na telefonie tez dziala, czyli w tym samym czasie mozemy ogladac rozne kanaly: na tablecie, telefonie i tv.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Jesli zas pytasz, czy bedziesz mogl skorzystac z mobilnego dostepu do telewizji UPC z obszaru innego kraju, to odpowiedz brzmi nie. Na chwilę obecną nie będziesz mogl skorzystac z niej nawet poza swoja siecia domowa. Moze w przyszlosci sie to zmieni.

Całe szczęście mylisz się i to bardzo (przynajmniej na tę chwilę). Było to dla mnie szokiem ale przed kilkoma godzinami będąc u rodziny zalogowałem się na necie innej firmy i wszystko poszło...!!! Wiem, że cos podobnego działa u innej polskiej firmy ale nie az na taką skalę. Obawiam się, że lada chwila to zablokują.
Co do odbioru za granicą to oficjalnie się nie da ale sa pewne techniki by twój komp był widziany jako podłączony w Polsce. Obecnie żona ma ustawiona taka opcje na Niemcy i o ile nie może oglądac np części polskiego YT (pojawia sie komunikat, że niedostępne spoza terytorium Polski) to na niemieckich stronach chodzi wszystko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Było to dla mnie szokiem ale przed kilkoma godzinami będąc u rodziny zalogowałem się na necie innej firmy i wszystko poszło...!!!

Wszystkie kanaly Ci dzialaly? U mnie (po za siecia UPC) kilka z nich nie ruszylo.
Pojawila sie informacja o tym, ze znajduje sie po za siecia UPC i nie moga zostac odtworzone.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Wszystkie kanaly Ci dzialaly? U mnie (po za siecia UPC) kilka z nich nie ruszylo.
Pojawila sie informacja o tym, ze znajduje sie po za siecia UPC i nie moga zostac odtworzone.

Zgodnie z regulaminem poza siecią działa tylko 70 programów. Ale jednak działa... czy muszę tlumaczyć, że teraz cała moja rodzina rozsiana po kraju i nie mająca dostępu do kablówki korzysta za darmo z 70-ciu programów? Jeśli UPC nie ograniczy ilości urządzeń (ma taki zapis w regulaminie) to kilka z tych osób zrezygnuje z płatnych platform... i pewnie nie tylko oni.
PS W związku z decyzją UOKiK zapewne niebawem czeka nas kolejna zmiana regulaminów w UPC ale pewnie bez zrywania umów bo na naszą korzyść.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim przypadku tel. i tablet. U mnie tez nie jest tak kolorowo po za domem, wspomniana informacja o wymaganej sieci UPC.
 

Wacik

New member
@koszary
W moim przypadku:
1 - Na necie kablowym (60 Mb/s) z UPC działa horizon w domu przez przeglądarkę IE (komputer stacjonarny).
2 - Na WiFi w domu (sygnał z routera UPC Technicolor TC7200 lub z TP-Link MR-3420)
działa na wszystkich urządzeniach (stacjonarny, laptop, netbook, 2 tablety).
3 - Po zmianie netu na Aero2 (w domu i poza domem, modem podłączony bezpośrednio lub poprzez przenośny router na baterię) również działa. W tym przypadku jakość jest jednak o wiele gorsza ale to zrozumiałe. Najlepsza w tym przypadku jest przy podłączeniu modemu z kartą Aero2 do komputera stacjonarnego.
Ilość programów w domu i poza domem zgodnie z wykazem UPC odpowiednio 98 i 72.
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
Dalej nie wiem jak mam wi fi w domu wiec co mam zrobic zeby miec wi free .Mianowicie odnowa mam dodac nowa w smartfonie
i powprowadzac zmiany czy na swoim bezprzewodowym domowym mam wprowadzic nowe ustwienia oto chodzi
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Już po pierwszym poście chciałem Ci odpowiedzieć ale za Chiny nie mogę ogarnąć Twych skrótów myślowych. Pomimo juz drugiego postu wciąż nie rozumiem co jest problemem, brak sygnału nadawczego czy kłopot z logowaniem? A może coś jeszcze innego?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Siec dzialajaca w oparciu o router UPC to jakas zenada , nie wspominajac o kwestiach bezpieczenstwa. Majac uruchomione WI-Fi na sprzecie od UPC mamy praktycznie otwarta siec. Nie tylko w zakresie mozliwosci kozystania z naszego polaczenia internetowego, ale dostepu do zasobow lokalnych sieci domowej. Proponuje troszke pogrzebac na ten temat w internecie.
Jakie są według ciebie słabe punkty w kwestii bezpieczeństwa. Czy chodzi o te ostatnie przykłady które są wymieniane na niebezpieczniku? Jak według ciebie osoba podłączona terminalem przez siec gościnną zobaczy zasoby głównej sieci odseparowanej przez VLAN?

Jesli fakt, ze Twoj router transmitowal ukryty SSID, sieci do ktorej haslo, choc okresowo zmieniane, bylo powszechnie znane, zas nowe Horizon boxy maja usluge WiFree uruchomiona domyslnie, a ktorej wylaczenie choc opcjonalne, trwa wg T&C do 3 dni, nie budza Twojego zaniepokojenia, moze lepiej nie zadawaj sobie trudu poznania prawdy.
Hidden Second Wi-Fi Network with the Thomson TWG870U Router | Norman Safeground Blogs
[wyedytowane] WPA2-PSK iest hackowalne tak czy inaczej
W Polsce nie była emitowana żadna sieć z ukrytym SSIDem.
Wiesz jakich zasobów trzeba użyć żeby złamać WPA2 PSK AES z hasłem nie słownikowym, powyżej 12 znaków w tym ze znakami specjalnymi?

Napomknalem rowiez o Horizonie, czyli boksie, ktory jest dla Ciebie przyszloscia, a ktorego ja uzytkuje od ubieglego roku, oraz zwiazanej z nim usludze Wi-Free, ktorej glowna idea jest zrobienie z kazdego, rowniez Twojego, Boxa, hotspota, do ktorego moze zalogowac sie kazdy abonent UPC. Usluga ta jest wlaczona domyslnie i nie da sie jej wylaczyc "z palca".
UPC Wi-Free jest bardzo dobrym dopełnieniem podobnych usług które już są w Polsce od jakiegoś czasu: Netii Fon, Orange Funspot. Wszystkie te usługi można wyłączyć w dowolnym momencie. Jak nie ma przeciążeń, awarii to można to wykonać z "palca".

Czy platforma Horizon jest aktywna poza granicami Polski???
Nie, ale od czego jest VPN, czy SmartDNS.

No to cacy. Nie pozostaje mi nic innego jak sobie jakis login wykombinowac
Nikt rozsądnie myślący nie poda ci danych do logowania.

UPC -Wi-Free jak to uruchomic bo nie ogarniam tego moze ktos napisze jak to trzeba zrobic i czy to dziala w wawie .Bo robie i lipa.
Informacje na stronie operatora

Uruchomioną masz automatycznie na łączu powyżej 30 Mb/s.
Logowanie : Twój login do "Moje UPC" + PESEL.
Polecam zmienić hasło na swoje zamiast logować się na PESEL.

Dalej nie wiem jak mam wi fi w domu wiec co mam zrobic zeby miec wi free .Mianowicie odnowa mam dodac nowa w smartfonie
i powprowadzac zmiany czy na swoim bezprzewodowym domowym mam wprowadzic nowe ustwienia oto chodzi
Nie. Nadal masz swoją sieć UPCxxxxxx. Sieć UPC Wi-Free jest siecią gościnną, w zamian ze sam udostępniasz sieć gościnną przez modemo-router operatora możesz w zamian logować się do innych Wi-free Posiadacze modemów też mają możliwość łączenia się do UPC Wi-Free.

Wszelkie odpowiedzi na pytania o UPC Wi-Free znajdziecie na
Stronie operatora i forum MediaSwiat
 
Ostatnia edycja:
Do góry