HD w UPC

andrewawa

New member
moje zdanie

Witam wszystkich. Czytam uważnie wszystkie posty w temacie UPC cyfrowa i z przykrością muszę stwierdzić, że ogólna jakość usług jak i podejście do odbiorców jest na żenującym poziomie. Na sylwestra miałem okazję korzystać z nagrywarki HD i pakietu Max. Pożyczyłem od siostry, która mieszka na ursynowie w Warszawie a ja na Mokotowie. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu sprzęt odpalił bez problemu i wszystkie kanały odbierały bezproblemowo mimo, że nie było u mnie żadnego monetra ani żadnej ingerencji w ustawienia tego sprzętu. Ale nie o tym chciałem napisać..
Ponad 6 lat temu mieszkając gdzie indziej posiadałem prywatny odbiornik satelitarnu Humax. Odbierałem kanały niemieckie Premier na których nadawano filmy ze ścieżką oryginalną i niemiecką z dźwiękiem 5.1. Co prawda nie w jakości HD bo wówczas jeszcze takowych nie nadwano, ale jakość obrazu i dźwięku równała się z tą osiąganą z płyt DVD. Testując natomiast odbiornik UPC HD i przeglądając cały pakiet Max jedynym takim kanałem, który nadaje dźwięk 5.1 jest History Chanel HD. W dobie obecnej cyfryzacji, postępu i jakości przesyłania sygnałów i ciągłego "podnoszenia" standartów jest dla mnie śmieszne wręcz żenujące, że TV, która reklamuje się jako w pełni cyfrowa jest na takim śmiesznym poziomie.. Nic dodać nic ująć.. Dekoder oddałem ciesząc się, że nie wciągnąłem się w oszukańczą grę i politykę tej śmiesznej telewizji UPC :cool:

Póki co, czekam na dalszy rozwój wydażeń mając nadzieję, że nie tyle co będzie więcej kanałów, ale nastąpi znaczna poprawa poziomu tych nadawanych obecnie :krol:

Pozdrawiam wszystkich obecnych i wstrzymujących się użytkowników "cyfrowej" TV UPC HD ;)
 
Zadałem pytanie w wątku. W ilu europejskich krajach podmiot działający pod firmą UPC sprzedaje sygnał TV i kanały z logo Canal+, robiąc z tego kanał premium, czyli dodatkowo płatny. Google ...

Można też inaczej. Inaczej czyli więcej, lepiej i za cenę porównywalną z ceną w Polsce. Przykład UPC Austria. Osoby znające niemiecki zorientują się o co chodzi. Ci którzy nie znają niemieckiego mogą dojść do podobnych konkluzji na zasadzie dedukcji z oferty programowej.

Można działać pod firmą UPC i być OK, dbać o wizerunek firmy, dbać o klienta.
 

pithorr

New member
A ja może z innej beczki...
Otóż zainstalowano mi to cudo z nagrywarką HD dzisiaj popołudniu i... od razu gulę mi podniosło. Otóż jedyna opcja wyświetlania to horizontal zoom - rozszerzenie obrazu do 16:9. W efekcie kiedy kanał nadaje 4:3 widzę same grubasy, a kiedy 16:9 to też grubasy dodatkowo z paskami na górze i dole. Czy ktoś wie jak to ustawić??? W TV nie da rady bo na wejściu HDMI nie mam takiej możliwosci (tylko "pełny" i underscan") :(
 
Ja mam podobny problem z kanałami w pakiecie premium Canal+ (mam UPC pakiet cyfrowy max z nagrywarką i HD, pakiety premium Canal+, HBO, Cinemax). Problem polega na tym że na kanałach HD Canal+ lecą programy w formacie 4:3. W moim PDP 50A656 opcja obrazu "autoszeroko" jest dostępna tylko dla sygnału SD wprowadzonego złączem dla kabla koncentrycznego "ANT IN". Jest to logiczne skoro TV ma format fizyczny ekranu 16:9 a w analogu sygnał jest 4:3, to opcja ta pozwala na rozciągnięcie wyświetlanego obrazu na cały ekran niestety kosztem „rozcieńczenia” i tak już marnego bitrate a także wiąże się to ze zniekształceniami. Opcja „autoszeroko” w przypadku złącza HDMI jest niedostępna i w efekcie co mi z Canal+ skoro nadają w 4:3 a ja nic nie jestem w stanie z tym zrobić. Opisałem tę sytuację na innym wątku.
 
Ostatnia edycja:

StysieK

New member
to faktycznie z tą UPC jest tak słabo ???

bo zrezygnowałem ze SPRAY'a na rzecz UPC i jak czytam ten wątek to nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Aster nie wezmę bo nie będę tyle płacił za TV.

planuję wziąć pakiet MAX z HD ale widzę że chyba nie warto.

To jaką kablówkę polecacie tak naprawdę ???
 

pithorr

New member
Uff...
Sytuacja opanowana po przewertowaniu manuala Aquosa :) Wyłączyłem automatykę i sobie sam ustawiam 4:3 albo 16:9. Wojewódzki z powrotem chudy :)
W dekoderze ustawienia HDMI trzeba było ustawic na "auto" (nie "1080i" ani "720p")... Czyli sygnał SD wysyła mi teraz w wersji 576p...
Ta maniera UPC jest strasznie denerwująca, tylko kanały HD działały poprawnie...


A tak poza tym z jakości obrazu jestem zadowolony. Nie jest to BD, ale i tak dwie długości przed videostradą :)
 
Ostatnia edycja:
Pakiet cyfrowy max z nagrywarką i HD, pakiety Canal+, HBO, Cinemax. Czyli praktycznie wszystko co oferuje obecnie UPC.

Rezygnuje z pakietu Canal+ bo niestety UPC puszcza sygnał na kanałach HD w tym pakiecie w formacie 4:3.

Rezygnuję, aczkolwiek niechętnie z pakietu HBO. Tylko jeden kanał w HD i cena ...

Rezygnuję z Cinemax, jak dla mnie dodatkowa opłata za oglądanie "zakurzonych tytułów" w słabym bitrate to nieporozumienie.

Prawdopodobnie odpuszczę sobie opcję HD. TVN HD zaliczam do kanałów "HDready". Silesia HD ... nie mieszkam na Śląsku. Zostają NG, History HD, Polsat Sport HD. Dodatkową opłatę za te kanały mogę wnieść innemu operatorowi.

Wniosek taki że żeby coś konkretnego oglądać trzeba mieć dostęp do kilku operatorów sygnału TV.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
StysieK napisał:
to faktycznie z tą UPC jest tak słabo ???

bo zrezygnowałem ze SPRAY'a na rzecz UPC i jak czytam ten wątek to nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Aster nie wezmę bo nie będę tyle płacił za TV.

planuję wziąć pakiet MAX z HD ale widzę że chyba nie warto.

To jaką kablówkę polecacie tak naprawdę ???
UPC faktycznie dało ciała w kwestii oferty HD jednak pod Wszystkimi innymi względami jest 100 x lepsza od konkurencji. Zatem dokonałeś słusznego wyboru. Każdy ma prawo narzekać, więc jak coś mu nie pasuje to to robi (a Polacy lubią narzekać szczególnie). Jednak gdyby pokusić się o obiektywne porównanie to okazałoby się, że inni też narzekają na swoje kablówki i z żalem stwierdzają, że nie mają dostępu do UPC.
 

StysieK

New member
brodacz napisał:
UPC faktycznie dało ciała w kwestii oferty HD jednak pod Wszystkimi innymi względami jest 100 x lepsza od konkurencji.
no właśnie, dochodzę do wniosku że chyba nie warto płacić za ofertę HD, skoro jest tak marna.

wezmę MAX z nagrywarką i będę :)

tylko czy ten dekoder do HD nie jest lepszy ??? fajniejszy ???
bo wg mnie ładniejszy to na pewno
 
Ostatnia edycja:

ra74

New member
StysieK napisał:
no właśnie, dochodzę do wniosku że chyba nie warto płacić za ofertę HD, skoro jest tak marna.

wezmę MAX z nagrywarką i będę :)

tylko czy ten dekoder do HD nie jest lepszy ??? fajniejszy ???
bo wg mnie ładniejszy to na pewno

bez kanałów premium IMHO nie warto brać max hd za 90zł, tam nic nie ma
mam nadzieje że cena jest tak wysoka że jak dodadzą parę kanałów to już jej nie podwyższą - wiadomo że wiele osób wykorzystuje ten moment to zmian w abo. Z tego co czytałem to negocjacje prowadzone są na poziomie kilku krajów naszego regionu więc cały proces będzie długo trwał
W porównaniu do astera i spray upc IMHO miał najlepszy stosunek oferta/cena ( przy necie 10MB)
Co do c+ to z tego co wiem każdy kraj jest zupełnie niezależny, niektóre się zupełnie oderwały od c+ francji. Ogólnie przy podzielonym akcjonariacie nie ma co liczy że firma będzie "pro" kliencka. Każdy chce doić ile się da. Jedynie realna konkurencja jest w stanie zmusić tego typu firmy do inwestycji
 

pithorr

New member
StysieK napisał:
tylko czy ten dekoder do HD nie jest lepszy ??? fajniejszy ???
bo wg mnie ładniejszy to na pewno

Fajniejszy na pewno :), poza tym sygnał idzie po HDMI. Nie wiem jak to jest z tamtym, ale jeżeli tylko po analogu przesyła to na pewno warto brać HD - obraz będzie lepszy IMHO.
 

Backuz

New member
W skrócie...
Nie rozumiem narzekań na C+ i jego rzekome nadawanie w 4:3....
Koledzy poczytajcie dobrze instrukcje do TV - W C+ bardzo rzadko zdaża się nadawanie w 4:3, przynajmniej filmy - bo to głównie w pakiecie C+ oglądam.
Poza tym skalowanie obrazu 4:3 do rozmiaru 16:9 zależy od jakości telewizora... Na moim Philips 5603 wygląda to bardzo pożądnie, używam trybu super zoom - zniekształcenia są najlmniejsze.
Co do HD w UPC - żadna inna telewizja kablowa dostępna we Wrocławiu nie oferuje większej ilości kanałów HD.
Zdecydowanie polecam używanie trybu auto jeśli chodzi o skalowanie przez dekoder - każdy inny tryb na kanałach SD skutkuje straszną pikselozą albo smużeniem.
Wg mnie nieporozumieniem jest korzystanie z TV cyfrowej przez analogowy SCART - więc każdy kto wybierze taką opcję przy TV LCD powinien tylko sobie pluć w brodę.
 

pinja

New member
Backuz napisał:
W skrócie...
Nie rozumiem narzekań na C+ i jego rzekome nadawanie w 4:3....
Koledzy poczytajcie dobrze instrukcje do TV - W C+ bardzo rzadko zdaża się nadawanie w 4:3, przynajmniej filmy - bo to głównie w pakiecie C+ oglądam.
Poza tym skalowanie obrazu 4:3 do rozmiaru 16:9 zależy od jakości telewizora... Na moim Philips 5603 wygląda to bardzo pożądnie, używam trybu super zoom - zniekształcenia są najlmniejsze.
Co do HD w UPC - żadna inna telewizja kablowa dostępna we Wrocławiu nie oferuje większej ilości kanałów HD.
Zdecydowanie polecam używanie trybu auto jeśli chodzi o skalowanie przez dekoder - każdy inny tryb na kanałach SD skutkuje straszną pikselozą albo smużeniem.
Wg mnie nieporozumieniem jest korzystanie z TV cyfrowej przez analogowy SCART - więc każdy kto wybierze taką opcję przy TV LCD powinien tylko sobie pluć w brodę.

Nie zgodzę się w jednej kwestii 16:9/4:3

Sam sobie kolega zaprzecza pisząc, że C+ nadaje w 16:9, a w kolejnym zadaniu, ze używa trybu super zoom. Konieczność korzystanie z tego trybu jest właśnie dowodem na to, że C+ nie nadaje obrazu 16:9. W trybie tym proporcje obrazu są "sztuczne" dostosowywanie do proporcji ekranu.
 

Lukassuss

New member
Backuz napisał:
...
Wg mnie nieporozumieniem jest korzystanie z TV cyfrowej przez analogowy SCART - więc każdy kto wybierze taką opcję przy TV LCD powinien tylko sobie pluć w brodę.

No zgadzam się - tyle że dekodery bez HD nie mają w ogóle wyjścia HDMI... :(

Jedyną opcją jest wzięcie dekodera z nagrywarką i HD - czyli najdroższej opcji... :confused:
 

squad05

New member
Mam taki mały dylemacik i jednocześnie pytanie do użytkowników cyfrowego UPC.
Mam pakiet MAX z nagrywarką HD (tą czarna) i telewizor Sharp 37 XL8E.
Obraz jest super ale...
- VIVA po lewej stronie przy samej krawędzi ekranu mam taki cienki zielony pasek
- na kilku innych programach zdarza sie w zależności od nadawanego programu że przy górnej krawędzi ekranu sa takie jasne krótkie paski

Jak puszcze sygnał bez dekodera po zwykłym koncentryku to oczywiście ten problem nie występuje, programy HD rewelacja. Wnioskuję z tego ze z TV wszystko jest ok i problem leży po stronie sygnału.

czy u kogoś z was występuje taki problem??
 

juzeg76

Member
squad05 napisał:
Mam taki mały dylemacik i jednocześnie pytanie do użytkowników cyfrowego UPC.
Mam pakiet MAX z nagrywarką HD (tą czarna) i telewizor Sharp 37 XL8E.
Obraz jest super ale...
- VIVA po lewej stronie przy samej krawędzi ekranu mam taki cienki zielony pasek
- na kilku innych programach zdarza sie w zależności od nadawanego programu że przy górnej krawędzi ekranu sa takie jasne krótkie paski

Jak puszcze sygnał bez dekodera po zwykłym koncentryku to oczywiście ten problem nie występuje, programy HD rewelacja. Wnioskuję z tego ze z TV wszystko jest ok i problem leży po stronie sygnału.

czy u kogoś z was występuje taki problem??
Witam , tez tak mialem jak w TV mialem ustawione "bez overscreenu" (37a656) przelaczyem na 16/9 i wszystko zniklo
 
Ostatnia edycja:
Backuz napisał:
(...) Poza tym skalowanie obrazu 4:3 do rozmiaru 16:9 zależy od jakości telewizora... Na moim Philips 5603 wygląda to bardzo pożądnie, używam trybu super zoom - zniekształcenia są najlmniejsze. (...)

Skalowanie sygnału z formatu 4:3 na format 16:9 zależy od tego czy urządzenie zostało wyposażone w skaler zdolny do wykonania zamiany rozmiaru lub rozdzielczości sygnału wideo. Ma to znaczenie dla konwersji przy korzystaniu z sygnału analogowego, wtedy gdy dysponujemy panelem o rozmiarach fizycznych ekranu w proporcji 16:9 i korzystamy z sygnału w formacie 4:3.

Jednym z atrybutów telewizji cyfrowej w szczególności tej HD jest format obrazu 16:9. Skoro zachodzi konieczność konwersji sygnału do formatu 16:9 przy oglądaniu telewizji cyfrowej na kanałach opatrzonych logo HD oznacza to że można mieć uwagi do jakości sygnału TV a nie do jakości urządzenia.
 

Backuz

New member
Spieszę wyjaśnić, że użyłem skrótu myślowego pisząc o używaniu trybu superzoom. Używam go tylko na kanałach SD i tylko wtedy kiedy program standardowo jest nadawany w 4:3.
Dzisiaj przyłapałem Canal+Sport na nadawniu NBA w formacie 4:3, ale już gdzieś indziej czytałem wyjaśnienie tej sprawy.
 

squad05

New member
juzeg76 napisał:
Witam , tez tak mialem jak w TV mialem ustawione "bez overscreenu" (37a656) przelaczyem na 16/9 i wszystko zniklo

Dzieki serdeczne. Miałem ustawione pixel na pixel, zmieniłem na pełny panoramiczny i po problemie. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
 
Do góry