HD w UPC

zsoi3

New member
Bez reklam
otan - wszystko w normie, jak u mnie i kolegi wyzej (w tym resetowanie urzadzenia w celu sprawdzenia nowego softu; pisalem o ty wyzej).

no i temperature w stanie spoczynku masz nizsza niz w czasie pracy - jak wynika z temperatur, ktore podałeś :)

jedyny problem to to TVP2 i brak info.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
a czy przy okazji udalo Ci sie zauwazyc jakas prawidlowsc - np. rowno co 10 minut/ etc? czy zupelnie w losowym czasie?
 

otan

New member
Bez reklam
Witam,


Trudno uznać za normalne grzanie się dekodera, kiedy dekoder jest teoretycznie wyłączony a jednak cały czas pracuje co widać po temperaturze w stanie spoczynku. Zaraz po włączeniu dekodera mam temperaturę około 36-39C. Widać że cała elektronika dekodera pracuje non stop. Musi to pociągać za sobą dość spore zużycie energii w stanie czuwania. Myślę że jest to zużycie na poziomie około 20-25W. Do zalet dekodera nie zaliczył bym grzania się podczas wyłączenia. Myślę że to sprawa kiepskiej jakości zastosowanej elektroniki. Nasz MediaBox nie należy do tych dekoderów z górnej półki. Brakuje porządnego softu do obsługi dekodera. Z dobrze poinformowanego żródła otrzymałem informację że UPC testuje TVP HD.


Pozdrawiam maniaków HD
 

zsoi3

New member
Bez reklam
otan - ale zwoc uwage, ze on musi pracowac w tle w stanie spoczynku po to, by moc realizowac funkcje nagrywania programow zgodnie z ustawieniem timera, jesli ktos uzywa.

zachowuje sie identycznie jak swego czasu magnetowidy. mialem kiedys bardzo wysokiej klasy magnetowid Panasonica - tez sie grzal i tez pracowal w tle. a model byl topowy.

tak wiec - masz racje; elektornika caly czas pracuje - ale jak widzisz - jest to niezbedne do korzystania z tej funkcji. jezeli zas nie chcesz aby pracowal i pobieral prad - podlacz go do acara i jednym przyciskiem go wylaczaj np. na noc :)

co do softu - ja rowniez mam zstrzezenia; zreszta wiekszoc userow ma zastrzezenia. podobniez jest z dekoderami nki - wystarczy poczytac fora :) mysle jednak, ze operator bedzie wprowadzal zmiany i bedzie coraz lepiej.

co do TVP HD - obys mial racje :) w innych zrodlach tez pisza to i owo - w sumie daje to nadzieje na wprowadzenie tego kanalu w niedalekiej przyszlosci
 

hugo75

New member
witam wszystkich serdecznie i mam takie pytanko czy u wszystkich na HBO HD i Canal + Film HD co jakieś pare minut lub częściej pojawia się pikseloza , artefakty i czy nic się z tym nie da zrobić , czy tylko ja mam taki problem na tych kanałach :???:
 

aresreal

New member
Witam wszystkich,

co do spekulacji o tvp hd - zgadza sie, bedzie w ofercie upc na razie jeszcze nie mam informacji kiedy.
jesli masz problemy z pixeloza to sa dwa wyjscia:

do hugo75
1. Zrestartuj dekoder do ustawien fabrycznych (Menu -> ustawienia -> przywroc usrtawienia fabryczne -> podajesz pin -> nr aktywacyjny to nr kierunkowy danego regionu np katowice - 022)


2. Jesli pkt 1 nie pomoze to dzwon do OBOK i umawiaj sie na wizyte technika pewnie wymieni Ci dekoder na inny albo cos pokombinuje w instalacji.

Co do restartowania sie dekodera - dekoder sprawdza czy nie ma do pobrania nowego softa 10 (albo 15 :p) minut po przejsciu w tryb standby - moze stad te restarty - zawsze mozna sprobowac zrestartodwac do ustawien fabrycznych - takie lekasrtwo na wszystko :p

w razie pytan sugeruje kontakt meilowy, nie czesto zagladam na to forum

a co do inf sa prawdziwe (pracuje w upc :p)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
dzieki aresreal za info.

przy okazji - wiesz cos o nowym sofcie do mediaboxow? moze jakies nowosci co do poprawionych bledow oraz nowych funkacjach?

znalazlem ciekawa strone przentujaca mozliwoscie dekodera innej sieci kablowej - podaej link bo sa ciekawe filmiki:

http://www.jambox.pl/video/prezentacja

podoba mi sie kilka rzeczy:

1. wydaje mi sie, ze jest lepsza rozdzielczosc EPG - teksty sa wyrazniesze i wiecej informacji sie miesci,

2. wyszukiwarka - genialna rzecz,

3. mozliwosci obslugi internetu - zwlaszcza YouTube,

czyli wzorce jakies sa - moze UPC zechce wzbogacac swoj soft o nowe i ciekawe funkcje?
 

aresreal

New member
Jesli chodzi o nowy soft - to ma on naprawic to co mialo byc zrobione do dnia premiery TV cyfrowej z upc - i to co wyskoczylo po premierze czyli przede wszystkim stabilnosc dekoderow (zeby sie az tak nie wieszaly), szybciej reagowaly, czesc dekoderow ma problem z ambilight, problemy z odtwarzaniem i przewijaniem nagranych programow w HD, temperature pracy (ktora byla juz wczesniej poruszana) i kilka innych drobnych bledow ktore udalo sie znalesc. Problem w tym ze soft pisze producent dekoderow a nie upc, wiec z data wypuszczenia nowego moze byc roznie.

jesli chodzi o epg to zmiany jesli beda to raczej kosmetyczne i na pewno uklad nie ulegnie zmianie.

Co do wyszukiwarki - to w egp jest podobnie z tym ze w upc kanaly sa posegregowane tematycznie, a nie aktualne programy - co do zmiany tego nie mam w tej chwili zadnych informacji.

Co do obslugi internetu - raczej watpie zeby takie cos zostalo wprowadzone, bylby to troche gol samobojczy - na pewno czesc kl zrezygnowala by z normalnego internetu jesli bylaby mozliwosc odbierania go w tv - a i tu jest problem bo na zwyklym tv (crt) kompletnie nie byloby nic widac ;) z powodu zbyt malej rozdzielczosci - tak jakbyscie podlaczyli konsole nowej generacji do zwyklego tv - wszystkie teksty malym druczkiem beda nieczytelne.

Co do youtube - nic mi o tym nie wiadomo, moze kiedys ;)

pozdr

ps a ten jumbox wyglada niczego sobie ;) z tym ze wieszkosc reklam jest ladnych - potem bywa juz roznie
 
Ostatnia edycja:

hugo75

New member
aresreal napisał:
Witam wszystkich,


do hugo75
1. Zrestartuj dekoder do ustawien fabrycznych (Menu -> ustawienia -> przywroc usrtawienia fabryczne -> podajesz pin -> nr aktywacyjny to nr kierunkowy danego regionu np katowice - 022)

tylko skąd mam uzyskać ten pin :hmm:
 

zsoi3

New member
Bez reklam
dzieki :)

no ale pare funkcji przadaloby sie - uaktywnienie przycisku radia i prv, nazwe rozglosni na wyswietlaczu, nagrywanie programow wraz z buforem tego co juz zostalo nagrane (jezeli wcisniemy record w trakcie trwania audycji)

co do internetu - mowie tutaj o jakiejs dedykowanej stronie pod mediaboxa, sprawdzenie poczty, etc... cos co uzupelnia internet a nie go zastepuje. moze np. dedykowany serwis do allegro :) tylko marzenia? w koncu to nowe mozliwosci :)

co myslsisz o czyms takim?

a nowe uslugi interaktywne - slyszales cos?

nie rozumiem o co chodzi z tym 'ambilight" ?:hmm:
------------------

hugo75 - jest w instukcji ten pin :) to 0000
 
Ostatnia edycja:

aresreal

New member
Jesli nic nie bylo zmieniane to standardowy pin to 0000 czyli cztery zera ;)

gdzieś znalazłem to:
Czym jest ambilight? To nic innego jak sprytne podświetlanie obramowania telewizora, no i ścian z tyłu odbiornika (nie od parady Philips robi też żarówki).

Swojego czasu zauwazylismy ze jesli taka funkcja jest wlaczona, i w pokoju jest ciemno (nie ma zadnego innego zrodla swiatla) to z pilotem dzieja sie cuda np. same zmieniaja sie kanaly, dekoder nie reaguje na pilota itp. Wystarczy wylaczyc TV i/lub wlaczyc swiatlo w pokoju i dekoder dziala prawidlowo. Jesli chodzi o same nazwe ambilight - to jest nazwa wymyslona przez phipilsa, w innych firmach moze dzialac inaczej i inaczej sie nazywac.

Co do nieaktywnych przyciskow oczywiscie to tez ma byc naprawione ;)
Co do nagrywania z bufora - raczej nie wchodzi w gre z tego powodu ze powodowaloby to pewnie zbyt duzo konfliktow w sofcie (tylko moje przypuszczenia). Internet w TV na razie zostawmy w swerze marzen ;) a nowe uslugi interaktywne prawdopodobnie sie pojawia - jesli bede mial jakies nowosci to postaram sie was o tym poinformowac.


ps sry za dwa posty pod soba :/ mialo byc edytuj nie wiem jak to sie stalo ze zrobil sie nowy post ;)
 

NiEb0

New member
@aresreal: Wiesz może coś o problemie z miniprzewodnikiem TV? Dzisiaj rano naliczyłem brak informacji w miniprzewodniku o aktualnie nadawanej audycji na 80 (słownie: osiemdziesięciu!!) kanałach. W tym samym czasie informacje o aktualnie nadawanej audycji dostępne są ze zwykłego przewodnika TV spod przycisku GUIDE. To że informacje są, a w miniprzewodniku na większości kanałów widnieje napis "Brak informacji" to według mnie ewidentny błąd softu. Czy są prowadzone prace nad poprawieniem tego? Jeśli nie to według mnie powinno się wprowadzić przynajmniej opcje wyłączenia miniprzewodnika TV bo w przypadku gdy nie ma w nim informacji o aktualnie nadawanej na danym kanale audycji - to jedyną użyteczną informacją na zajmującym pół ekranu miniprzewodniku jest aktualna godzina :/
 

aresreal

New member
@NiEb0: w tej chwili nic mi o tym nie wiadomo, na razie mam maly urlop wiec po powrocie postaram sie dowiedziec co i jak i kiedy bedzie naprawione. Ale jak zawsze zalecam restart do ustawien fabrycznych :) opisany w postach powyzej.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Niebo - no wylaczanie to chyba przesada :) Jesli cos takiego sie zdarzy - mi przez 1.5 tygodnia zdarzylo sie raz to pomaga wylaczenie i wlaczenie dekdoera.

Ale oczywiscie warto sie temu przyjrzec w sofcie.

ktos zglaszal na sasiednim forum brak infoa na TVP2 do partyline - powiedzieli mu, ze to wina TVP2 bo nie daje infa. Ale sciema!

Warto chyba wyrzucic ten pomocnik w Guide (u gory po lewej stronie) - zajmuje duzo miejsca na ekranie, a przeciez mozna to miejsce wykorzystac na szerszy opis o audycji. A pomocnik przeniesc do helpa.
 

wek

New member
e-mail polecial :) poniżej podaję jeszcze raz całość i adresy na jakie wysłałem, zachęcam oczywiście do wysyłania jak najwięcej osób, dajcie również dać znajomym etc...
wrzucę jeszcze informację o tej akcji na inne forum :)

a więc treść jaką wysłałem to:
Witam serdecznie
Proszę o informację, czy w najbliższym, określonym czasie (np. w ciągu najbliższych dwóch miesięcy) zamierzacie Państwo poszerzyć ofertę pakietu MAX telewizji cyfrowej o nowe kanały? Szczególnie interesuje mnie fakt, czy jest w planach wprowadzenie nowych kanałów w jakości HD do pakietu MAX? Pragnę nadmienić, że konkurencyjne oferty, czy to innych sieci kablowych, czy też platform satelitarnych, znacznie Państwa wyprzedziły pod tym względem. Z kolei ostatnia zmiana Państwa regulaminu daje klientom, którzy posiadają umowy na czas określony, możliwość rozwiązania tych umów bez ponoszenia kosztów. W związku z tym proszę o jednoznaczne określenie się, czy oferta pakietu MAX zostanie rozszerzona o nowe kanały w jakości HD a jeżeli tak to w jakim czasie to nastąpi? Na chwilę obecną w tym pakiecie właściwie są jedynie dwa kanały w tej jakości – National Geographic HD i History Channel HD. Oczywiście oprócz tego są jeszcze Polsat Sport HD – na którym możemy oglądać po raz setny powtarzane w kółko te same mecze, oraz TVN HD – którego oferta programów nagrywanych i nadawanych w HD jest tak mizerna, że właściwie ciężko to zaliczyć do kanałów w tej jakości.
Przy okazji proszę również o ustosunkowanie się do wypowiedzi pani Lidii Gos z Państwa biura prasowego, która na łamach Gazety Wyborczej (http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,5557942,Komu_igrzyska_w_TVP_.html) zapewniała, że TVP Sport oraz TVP HD pojawią się w ofercie UPC w czasie igrzysk. Proszę o informację, dlaczego wprowadzacie Państwo swoich klientów w błąd poprzez takie informacje? Proszę również o wiadomość, czy a jeżeli tak to kiedy, te dwa kanały pojawią się w ofercie UPC i na jakich zasadach (czy będą dostępne w ramach pakietu MAX czy też osobno).
Podsumowując, bardzo proszę o rzeczowe i konkretne odpowiedzi na powyższe zagadnienia. Pomogą mi one podjąć decyzję, co do dalszej kontynuacji współpracy z Państwem.
Z poważaniem,

wysłałem na adres: info.upc@upc.com.pl
oraz DW na adresy: pomoc@gazeta.pl; redakcja_portalu@agora.pl; widzowie@tvp.pl
 

otan

New member
Bez reklam
UPC - podejście do klienta.

Witam

I o to chodzi w tej całej akcji. Nie pozwólmy robić z nas klientów kretynów którym można wciskać kit i ich olewać. To dzięki nam funkcjonują na rynku i zarabiają kasę i to nie małą. Wku...ia mnie fakt wejścia z TV cyfrową tak dużego operatora z nie do końca dopracowanym softem obsługującym dekoder i od dczasu do czasu szwanjującą jakością. Przykładem może być brak nadawania kanału H CHANNEL HD przez ponad tydzień! Zaproponowali komuś rekompensatę za brak dostępu do kanału za który płacimy? To my decydujemy komu damy kasę co miesiąc. Operatorów jest wielu.


Pozdrawiam
 

NiEb0

New member
Jeszcze raz wyrażam swoje poparcie dla całej tej akcji. Oczywiście mail ode mnie poleciał. Dodam tylko, że na sąsiednim forum akcja wzbudziła już zainteresowanie ze strony pracownika UPC i po konsultacjach ma on przedstawić stanowisko firmy w tej sprawie. Czekam z niecierpliwością.
 
Do góry