HD w UPC

wysio

Member
Bez reklam
U mnie nawet jest niemal pełne 30Mb. Router UPC. Ale gdy sobie zwiększe szybkość łącza, to po Wi-Fi już pewnie ta prędkość nie zwrośnie - choć podobno ten Thompson jest klasy n ...
No i jeszcze kwestia tragicznego zasięgu... 50m2 mieszkania nie jest w stanie pokryć.

ge6uvenu.jpg
 
Ostatnia edycja:

cooper69

New member
Thompson to MegaShit.
U znajomego na 3 telefony i 2 laptopy łączył sie z 1 telefonem. Kup TP-Linka nawet taniego a będzie DUUUŻO lepiej. Wszystkim doradzam żeby nie brali tego G z UPC tylko sam modem i wlasny router.
 

wysio

Member
Bez reklam
Pewnie prądu też ciągnie dużo... Już miałem kiedyś tak podłączone, że pod modem UPC miałem podłączony swój router i było dużo lepiej. Potem skusiłem się na ich router. Pomyślałem sobie, że będzie jeden zasilacz w listwie mniej, będzie oszczędniej. Ale jak mi zamontowali tego Thompsona, zacząłem w tą myśl wątpić. Duży, grzeje się jak diabli i jeszcze ten zasięg...
 

wojto1

New member
Kiedy oni w końcu zamienia tvp1 i tvp2 na wersje HD na 1 i 2 kanale?? Cyfra zrobila to juz daaawno temu. Czy na prawde musze chodzic na kanal 101 i 102? Tak samo po co obok siebie na kanalach 4,5 i 6,7 sa polsat sd/hd i tvn sd/hd? Nie mozna byloby zostawic tylko wersji HD tych kanalow? Przeciez ludziom ktorzy nie maja telewizora hd i tak kanal HD sie wyswietli, tylko w nizszej rozdzielczosci, wiec po co trzymac te wersje SD. WTF?
 

Calderon

New member
Nie mozna byloby zostawic tylko wersji HD tych kanalow? Przeciez ludziom ktorzy nie maja telewizora hd i tak kanal HD sie wyswietli, tylko w nizszej rozdzielczosci, wiec po co trzymac te wersje SD. WTF?
Nie można. Raz, że są jeszcze abonenci z dekoderami SD i im kanał HD jednak się nie wyświetli. Po drugie - wersje HD w UPC nie posiadają telegazety, a podejrzewam, że jeszcze sporo osób chętnie z niej korzysta. Ponadto jak chcesz coś nagrać z TVP 1 czy TVP 2, to lepiej przecież wybrać wersję SD, bo nagrany materiał zajmie mniej miejsca na dysku.
Zresztą w ogóle nie rozumiem tych apeli o usuwanie wersji SD. Jak ktoś ich nie chce, to po prostu niech ich nie ogląda.
Co do uporządkowania listy dekoderów - z tym akurat zgadzam się całkowicie.
 

juzeg76

Member
Zawsze można stworzyć sobie listę ulubionych kanałów :p

niby mozna tylko ze ja na dekoderze philips po wybraniu z klawaitury numerycznej np kanalu 448 ktory mam w ulubionych automatycznie wyrzuca mnie z listy ulubinych na wszystkie kanaly , i po kazdym wlaczeniu kanalu z paczki C+ musze niebieskim guzikiem znowu wlaczac ulubione ... glupiego robota , ze tez takich bledow jeszcze nie udalo sie wyeliminowac ....SD niech sobie beda tylko w kanale 1 i 2 piwinny sie jednak znalezc wersje HD TVP a nie jakies wynalazki 101 102 , :twisted:
 

wojto1

New member
Nie można. Raz, że są jeszcze abonenci z dekoderami SD i im kanał HD jednak się nie wyświetli. Po drugie - wersje HD w UPC nie posiadają telegazety, a podejrzewam, że jeszcze sporo osób chętnie z niej korzysta. Ponadto jak chcesz coś nagrać z TVP 1 czy TVP 2, to lepiej przecież wybrać wersję SD, bo nagrany materiał zajmie mniej miejsca na dysku.
Zresztą w ogóle nie rozumiem tych apeli o usuwanie wersji SD. Jak ktoś ich nie chce, to po prostu niech ich nie ogląda.
Co do uporządkowania listy dekoderów - z tym akurat zgadzam się całkowicie.

To dlaczego Cyfra+ zastapila wersje kanalow SD na HD? Maja w dupie swoich uzytkowników czy po prostu potrafia to zrobic a UPC nie?
Przeciez dekoder SD powinien moc przekonwertowac kanal HD na SD? A telegazeta to i tak chyba działa inaczej w kablówce niz w telewizji analogowej i jak rozumiem idzie cyfrowo a nie analogowo i odpala się ją z osobnego guzika na pilocie UPC a nie telewizora, wiec mysle ze to nie bylby problem dodac mozliwosc ogladania telegazety na kanalach w wersji HD.
 

BruenorBH

Member
To dlaczego Cyfra+ zastapila wersje kanalow SD na HD? Maja w dupie swoich uzytkowników czy po prostu potrafia to zrobic a UPC nie?
Przeciez dekoder SD powinien moc przekonwertowac kanal HD na SD? A telegazeta to i tak chyba działa inaczej w kablówce niz w telewizji analogowej i jak rozumiem idzie cyfrowo a nie analogowo i odpala się ją z osobnego guzika na pilocie UPC a nie telewizora, wiec mysle ze to nie bylby problem dodac mozliwosc ogladania telegazety na kanalach w wersji HD.

kasa misiu kasa (nie znoszę tego ale tak jest)... Stare dekodery trzeba wymienić (kasa) na nowe które mągą reskalować HD do SD...
 
Ostatnia edycja:

Calderon

New member
To dlaczego Cyfra+ zastapila wersje kanalow SD na HD? Maja w dupie swoich uzytkowników czy po prostu potrafia to zrobic a UPC nie?
Przeciez dekoder SD powinien moc przekonwertowac kanal HD na SD? A telegazeta to i tak chyba działa inaczej w kablówce niz w telewizji analogowej i jak rozumiem idzie cyfrowo a nie analogowo i odpala się ją z osobnego guzika na pilocie UPC a nie telewizora, wiec mysle ze to nie bylby problem dodac mozliwosc ogladania telegazety na kanalach w wersji HD.
Cyfra+ (podobnie jak UPC) także udostępnia programy w obu wersjach (HD i SD). Różnica jest taka, że oni zrobili 2 listy (układy kanałów) - oddzielnie na dekodery HD i oddzielnie na dekodery SD. Na dekoderach HD programy nadające w wersji HD umieszczone są na początku listy, a ich odpowiedniki w wersji SD umieszczone są dalej (np. TVP 1 HD jest na pozycji 1, a TVP 1 SD na pozycji 250). W przypadku dekoderów SD to TVP 1 SD jest na pozycji 1. Czemu tak nie zrobi UPC? Prawdopodobnie im się nie chce.
Co do reszty, to wybacz, ale poczytaj najpierw co nieco w necie, bo błądzisz niesamowicie.
 

joshua

New member
UPS, No to jestem na czasie ;-) Ale i tak w końcu do zmiany regulaminów ze względu na połączenie z Aster dojdzie w pierwszym kwartale. Miało być od stycznia ale handlowcy raczej nie wyrobią się z przepisywaniem umów.

A czy faktycznie w UPC nie ma absolutnie szansy na multiroom a nie dualroom? Przy trzech telewizorach cena za trzeci to rozbój w biały dzień - 74zł/miesiąc...
 

joshua

New member
Zresztą w ogóle nie rozumiem tych apeli o usuwanie wersji SD. Jak ktoś ich nie chce, to po prostu niech ich nie ogląda.

Nie byłoby tych apeli, gdyby w dekoderze można było normalnie sobie poustawiać kolejność kanałów. A tak to mam tvp1/2, na przemian SD i HD polsat i tvn, cośtam, potem jakieś debilne reklamówki, potem tvp1/2 HD, a interesująca dla mnie lokalna tvp3 gdzieś w cholerę daleko.
 

matulec

New member
Znika Kosmica TV. Konkretnie od 15.12. Ciekawe do kiedy będzie można wypowiadać umowy...
Ten kanał jest udostępniony promocyjnie i nie wchodzi w skład żadnego pakietu, więc z racji wyłączenia tego kanału, abonentowi nie będzie przysługiwać wypowiedzenie umowy. Co innego, jeżeli chodzi o wycofanie stacji Zone Romantica, ale UPC twierdzi, że to rebranding, mimo iż kanał nadal nadaje, a w UPC nie jest już dostępny.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Do końca roku znika z analogu ok 8 programów. Nie wiem jednak czy dla posiadaczy cyfry jest to powód do rezygnacji. Zmiany to przygotowanie do poszerzenia oferty cyfrowej.
 
Do góry