HD w UPC

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do: tremadook i marmac500

W końcu wymieniono go na Cisco i owszem nagrywa o jeden kanał mniej i czasami nagrywając z TVN HD ma sieczkę

Pozdrawiam

Nie wyobrazam sobie, zeby dekoder zle nagrywal jakis program, to go zwyczajnie dyskwalifikuje w moich oczach. Jesli przyjdzie do mnie monter i bedzie tak rzeczywiscie to go posle na drzewo wraz z dekoderem i umowa. Na czym polega ta sieczka, dotyczy to tylko TVNHD? Mam hopla na punkcie jakosci. Jesli dekoder zle dziala i nie ma na niego sposobu (wada kazdego modelu) to wydaje mi sie ze mozecie wypowiedziec umowe. Np. w Vectrze nagrywarka kanaly HD nagrywa ostrzej niz sa w rzeczywistosci co w tym przypadku jest zaleta.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Z Cisco nic się nie zmieniło nadal jest do d... mam multiroom i obydwa dekodery na Philipsie obraz żyleta ostry i wyraźny, a na Cisco tragedia SD nie do przyjęcia a HD odbiega od tego co prezentuje Philips.
Cisco może i jest szybszy i się nie zawiesza, ale obraz jaki prezentuje to urządzenie dla mnie jest nie do przyjęcia...
 

damian820927

New member
Bez reklam
Wczoraj wymienili Cisco na Philipsa poprawa widoczna gołym okiem ostrość i jaśniejszy obraz, przede wszystkim brak artefaktów lub w dużym stopniu zniwelowane na kanałach SD, HD pięknie :popcorn:
 

Dar43

New member
Problem z nagrywaniem z TVN HD w UPC ? Tnięcie obrazu i dzwięku

Witam mam dekoder Cisco z nagrywarką, i zauważyłem że programy nagrane na TVN HD tną i dzwięk i obraz na statycznych scenach (ciemne tło, jedna postać tylko mówiąca itd) w scenach dynamicznych jest ok. Wie ktoś może co jest grane?? Nagrania z innych stacji są ok i na kanałach HD i SD
 

wojto1

New member
Moze ktos ma podobny problem z Philipsem z nagrywarka - od jakis 2 tygodni bywa tak ze przy probie odtworzenia nagranego programu jest tylko czarny ekran i nic sie nie dzieje (jest tak dla wszystkich nagranych programow). Po pewnym czasie pracy dekodera (nie wiem jeszcze od czego to zalezy) mozna to samo nagranie odtworzyc poprawnie. Spotkal sie ktos z czyms takim?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy u was jakosc kanalow SD i HD tez jest tak fatalna? Instalator podlaczyl mi dekoder PVR i zdebialem. Jakosc obrazu zenujaca, sygnal 100%, jakosc 90% na dekoderze, wyjscie po hdmi 720p. Wszedzie rozmycie, pixeloza obraz przypomina stare divixy z "plywajacym" tlem. Na kanalach HD loga stacji lekko rozmyte... Rozmawiajac z instalatorem stwierdzil tylko, ze z jakoscia sygnalu jest coraz gorzej. Jak dla mnie jest to nie do zaakceptowania. W porownaniu do obrazu z satelity jakosc oceniam na 40%.
 

yorkhey

New member
Moze ktos ma podobny problem z Philipsem z nagrywarka - od jakis 2 tygodni bywa tak ze przy probie odtworzenia nagranego programu jest tylko czarny ekran i nic sie nie dzieje (jest tak dla wszystkich nagranych programow). Po pewnym czasie pracy dekodera (nie wiem jeszcze od czego to zalezy) mozna to samo nagranie odtworzyc poprawnie. Spotkal sie ktos z czyms takim?
Ja mam to samo, ale nie za każdym razem. Czasem da się odtworzyć nagranie bez problemu, a innym razem trzeba "cudować" z pilotem lub telewizorem.
 

burkow

New member
Moze ktos ma podobny problem z Philipsem z nagrywarka - od jakis 2 tygodni bywa tak ze przy probie odtworzenia nagranego programu jest tylko czarny ekran i nic sie nie dzieje (jest tak dla wszystkich nagranych programow). Po pewnym czasie pracy dekodera (nie wiem jeszcze od czego to zalezy) mozna to samo nagranie odtworzyc poprawnie. Spotkal sie ktos z czyms takim?

Witaj,

mam to samo. Też Philips z nagrywarką. Od około dwóch tygodni problem z odtwarzaniem nagranych programów tak jak opisałeś. Pomaga odłączenie na chwilę od prądu albo reset. Myślałem, że to wina mojego dekodera, ale po Twoim wpisie zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem problem nie leży gdzie indziej. Może jakieś zmiany w sofcie zrobili i się coś pokaszaniło?

Burkow
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, widzę że problem z odtworzeniem nagranych kanałów mam nie tylko ja, u mnie zauważyłem że gdzieś od 2-3tygodniu ten problem występuję. Na razie pomogło odłączenie na chwilę dekodera od prądu. Może to coś faktycznie od nich, wcześniej nie było takich problemów. Chyba ten ostatni soft ich jest do bani...;(
 

piotrflo

New member
A ja mam inny problem. Wlasnie zainstalowali mi dekoder HD Pace i co ciekawe pilotem od wzmacniacza przyciskiem volume Denona, moge przelaczac kanaly w dekoderze. Ale tylko na kanal 4,44,444. I co ja mam teraz z tym zrobic? Narazie napisalem reklamacje z prosba o wymiane dekodera. Wzmacniacz ma 11 lat. Jakies sugestie ale nie w stylu zmien ampli? :) Czy maja obowiazek sie do tego pozytywnie odniesc czy moga mnie olac i powiedziec to juz nie nasza wina.
 

juzeg76

Member
Witam, widzę że problem z odtworzeniem nagranych kanałów mam nie tylko ja, u mnie zauważyłem że gdzieś od 2-3tygodniu ten problem występuję. Na razie pomogło odłączenie na chwilę dekodera od prądu. Może to coś faktycznie od nich, wcześniej nie było takich problemów. Chyba ten ostatni soft ich jest do bani...;(

od dwoch tygodni mam dokladnie to samo czyzby UPC cos poknocilo w oprogramowaniu , do tej pory przez okres 2 lat bylo wszystko w miare OK. dekoder Philpis . U mnie wystarczy wylaczyc dekoder na 10 min po probie upgrade mozna odtworzyc nagrane audycje
 
Do góry