HD w UPC

kayu

New member
Mam mozliwość podpisania umowy na 24msc na następujące usługi (upc biznes)
- tv pro (czyli max hd) 35 zl
- nagrywarka 15 zl
- super hd 15 zl
w sumie 65 netto, tj 70,20 brutto
- łącze 30/2 za 75 zł netto tj 92.25 brutto (od tego odlicze vat i wpuszcze w koszty)
W sumie brutto 162,45 zł..
Obecnie mam maxhd z pvr i super hd na bezterminowej umowie za 131 zl oraz łącze 15/1,5 od lokalnego providera za 89 - w sumie 220 brutto.

Decyzja niby prosta - prawie 60 zl oszczednosci miesiecznie, od odliczeniu vatu jeszcze wieksze oszczednosci.

Wg. infolinii jesli się uprę, to mogą mi zostawić pvr philipsa który juz mam i wtedy koszt instalacji wyniesie nie 150 a 50 zl. Jednak Pani mowila to bez przekonania. W regulaminie promocji nie ma mowy o takiej sytuacji.

Czy spodziewac sie jakichs haków w umowie lub niespodzianek przy wizycie montera?

Jak często zmieniany jest adres IP w uslugach dla biznesu ?
 

szewol

New member
Bez reklam
Nadchodzi nowe w UPC:

na dekoderach UPC, po wpisaniu odpowiedniej kombinacji, dzisiaj pojawiły się nowe testy:

466: język: polski / angielski DD / brak napisów
467: język: polski / angielski DD / napisy PL
468: język polski / angielski DD / brak napisów
469: język: polski / angielski DD / napisy PL

496: język polski / angielski DD / brak napisów
497: język: polski / angielski DD / napisy PL
498: język polski / rosyjski (może WOJNA I POKÓJ)

552: polski (nSport?)
553: język polski / polski DD (nSport HD?)

904: ścieżka "domyślna"
996: język polski / angielski / angielski DD / napisy PL
 

szewol

New member
Bez reklam
Trzeba coś zmienić w ustawieniach. Nie będę podawał "przepisu", bo... po pierwsze 1) ludzie namieszają w dekoderach; 2) i tak na tych kanałach jest plansza "dostęp zablokowany".

Dodatkowo na kanale 16 testują reklamówkę walki kliczko - Adamek. Opłata - 40 zł za SD i 48 zł za HD.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Te zmiany to jeszcze małe piwo...

Od 30.09 znikną z analogu WSZYSTKIE stacje obcojęzyczne a także SportKlub. Już za kilka dni zniknie kanał upc info a wszystko to by uwolnić miejsce dla nowych cyfrowych kanałów. Zatem z niecierpliwością czekamy na 1.10.2011... Oczywiście jeśli ktoś ma tylko analog, będzie mógł wypowiedzieć umowę natychmiastowo.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
a może ktoś ma jakieś info odnośnie cen nowych kanałów ??? Zwłaszcza nsport-ów ???????
Niektórzy są po prostu debeściaki. Ktoś coś zasugeruje a już następny pyta czy znane są ceny... Odpowiadam zatem, że nieznane są jeszcze ceny Eurosporu HD i Eurosportu 2 HD.
Wcześniej nic nie wejdzie bo trzeba najpierw uwolnić częstotliwości. Zważywszy, że na jedną można wepchnąć 1 program HD + 3 sd a uwalnianych pozycji będzie ok 5 to zasypie nas lawina nowości.
 

szewol

New member
Bez reklam
Wcześniej nic nie wejdzie bo trzeba najpierw uwolnić częstotliwości. Zważywszy, że na jedną można wepchnąć 1 program HD + 3 sd a uwalnianych pozycji będzie ok 5 to zasypie nas lawina nowości.

Jak nie mają miejsca, jak obecnie prowadzą już 15 testów. Więc miejsce mają. Może nie na wszystkie nowości, ale na niektóre tak. Zresztą kanały UPC Info oraz Okienko UPC w analogu powykańczali kilka dni temu.
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
brodacz , ten link który masz w podpisie , to co ma znaczyć ? to ma być net 25Mb , Vectra , to ma być hicior , czy tak ku przestrodze podajesz ? :-D
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Niektórzy są po prostu debeściaki. Ktoś coś zasugeruje a już następny pyta czy znane są ceny... Odpowiadam zatem, że nieznane są jeszcze ceny Eurosporu HD i Eurosportu 2 HD.
Wcześniej nic nie wejdzie bo trzeba najpierw uwolnić częstotliwości. Zważywszy, że na jedną można wepchnąć 1 program HD + 3 sd a uwalnianych pozycji będzie ok 5 to zasypie nas lawina nowości.

Nie wierzę w to, że jakakolwiek firma chcąc wprowadzić jakąś nowość nie wie ile będzie ona kosztowała. Chyba, że wprowadzają to na hurra i jakoś to będzie a później pomyślimy ile za to kasować abonentów :?

Swoją drogą jestem ciekawy czy kiedyś jakaś platforma da mi możliwość własnego wyboru pakietu a nie narzuca z góry ustalane pakiety (takie centralne sterowanie jak za komuny :oops:)
Każdy kanał powinien mieć swoją cenę i płacę tylko za to co chcę oglądać :krol:
Ale wiem, ze to jest nie realne :cry:
 

szewol

New member
Bez reklam
Będzie tak:

466 - nFilm SD (pakiet Premium)
467 - nFilm HD (pakiet Premium)
468 - nFilm2 SD (pakiet Premium)
469 - nFilm2 HD (pakiet Premium)


496 - MGM SD (pakiet Max / Max HD)
497 - MGM HD (pakiet Super HD)
498 - Wojna i Pokój (pakiet Max / Max HD)

552 - nSport SD (pakiet Max / Max HD)
553 - nSport HD (pakiet Super HD)
+ kanały serwisowe na czas Ligi Mistrzów współdzielone z kanałami dodatkowymi Polsat Futbol
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Będzie tak:

466 - nFilm SD (pakiet Premium)
467 - nFilm HD (pakiet Premium)
468 - nFilm2 SD (pakiet Premium)
469 - nFilm2 HD (pakiet Premium)


496 - MGM SD (pakiet Max / Max HD)
497 - MGM HD (pakiet Super HD)
498 - Wojna i Pokój (pakiet Max / Max HD)

552 - nSport SD (pakiet Max / Max HD)
553 - nSport HD (pakiet Super HD)
+ kanały serwisowe na czas Ligi Mistrzów współdzielone z kanałami dodatkowymi Polsat Futbol

kurna , a skąd wy to już wiecie , pytam bo już na innym forum tez padło takie zestawienie , a patrząc wstecz UPC nigdy nie ujawniało co i kiedy , a bardzo często była całkiem inaczej ( gorzej ) i ludzie sobie tylko nadziei narobili .
 

yacek _b

New member
w każdym razie uważam, że 20zł to zdecydowanie za dużo żeby dopłacać za normalne kanały w wersji HD...
im prędzej ludzie po rezygnują z płacenia kasy za pakiet HD tym szybciej wejdzie on bezpłatnie!

dlatego ja nie mam zamiaru extra bulić ,ale to już każdego indywidualna sprawa ...

nie liczył bym że pakiet HD będzie za darmo

jeszcze o kanałach HD , często jest że kanał nadawany w SD ma sporo gorszą jakość , chodzi mi o to że nawet nie jest nadawany w 16/9 , a odpowiednik w HD jest , całkiem inaczej to się ogląda .
 

szewol

New member
Bez reklam
Problem dodatkowych opłat za kanały HD jest nieco szerszy.

Wszystko zaczyna się od nadawców, którzy dzięki kanałom HD chcą wyciągnąć dodatkowe pieniądze od operatorów. Zdarzają się przypadki, że jest kanał "x", który ten sam sygnał nadaje w wersji SD i HD. Opłata za udostępnienie kanału HD może być nawet trzy-cztery razy droższa niż w przypadku SD.

Dlatego operatorzy zamiast podnosić ceny standardowych pakietów (np. Select i Max) wolą udostępnić "na życzenie" dodatkowy pakiet Super HD. W przypadku UPC i tak to wygląda dobrze, bo jest jeden pakiet Super HD z wszystkimi kanałami HD. Inni operatorzy stosują dodatkowo rozdział pakietów HD na mniejsze pakiety, to dopiero wychodzi jeszcze drożej.

A co do ceny Super HD w obecnych promocjach (z trzema usługami) cenę za ten pakiet można obniżyć do 10 zł.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
@marshal83
Twój rok urodzenia (1983 jak sądzę) wiele tłumaczy. Ale nie można mieć wszystkiego za darmo. Jak Cię nie stać to nie płać. Wolę dopłacać 20 zł i mieć, niż znowu czekać 2 lata jak to było na początku. Zamiast instalować za grosze, zostań ich handlowcem. Zarobisz taką kasę, że kupisz wszystko co dają i będziesz chciał jeszcze...
 

marshal83

New member
@ brodacz
Skąd: Warszawa
To też wiele tłumaczy "stać mnie to mam" heh człowieku co robisz z twoimi pieniędzmi to twoja sprawa.

Ja po prostu, że tak to jumę mam swój rozum i nie lubię ich nie potrzebnie wydawać. Wykupiłem u nich pakiet Max, który moim zdaniem powinien być już rozszerzony o kanały HD jak wiadomo UPC Polska Sp. z o.o. jest to polska filia międzynarodowego kolosa United Pan-Europe Communications, która działa w wielu krajach, miedzy innymi europy zachodniej i pewnie tam to jest normalne, że kanały HD są standardem w dobie telewizji cyfrowej. Tylko oczywiście w naszym złodziejskim i zacofanym kraju takie rzeczy to normalka i 'chcesz pan to płać'...

Ps. Już nie pracuję dla tej firmy, a na temat tej bandy oszustów... mógłbym wiele jeszcze napisać ale po co to i tak nic nie zmieni, cwaniactwo, układziki a wszystko pod przykrywką pięknego szyldu UPC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry