HD w UPC

plesniak

New member
Ubawiłem się strasznie spekulacjami... Jak nie będzie info prasowej to to co napisał kolega na temat nowych kanałów jest tak samo realne jak wypowiedzi pani rzecznik UPC sprzed roku o uruchomieniu na olimpiadę TVP Sport i TVP HD.
Co do oferty HD to jest to 100 zł na miesiąc ale uwaga, nie 100 zł więcej. Czyli przy pakiecie Bez HD z nagrywarką zwyżka jest tylko o 10 zł.
Co do przenoszenia na kompa to teoretycznie nie ma możliwości. Musiałbyś wymontowac dysk, a i tak format nagrania będzie niodczytywalny. Innym wyjściem jest zgraniena kompa podłączając się przez kartę telewizyjną. Uwaga przy wymianie dekodera ze zwykłego z nagrywarka na HD nie przegrywają filmów, wszystko idzie się..... Tak samo jest w przypadku uszkodzenia.
 

mates1988

New member
Ja chciałem zamówić dekoder hd ale zrezygnowałem jak zobaczyłem że będe mieć ino 3 kanały niby 10 zł. ale to dla mnie dużo a wytrzymam jeszcze jakiś rok jak tyle czasu miałem normalną telewizje
 

Matheus00292929

New member
ciekawostki o dekoderze PHILIPS DCR 8111/91 UPC MEDIABOX HD DVR

No co do przegrywania to jest to niemożliwe i raczej nie będzie możliwe, ponieważ przekaz z dekodera UPC (PHILIPS DCR 8111/91) na każdym wyjściu jest realizowany w formie zabezpieczonej (w przypadku hdmi jest to HDCP) na wyjściach EuroScart jest podobnie przy czym jest to inny protokół zabezpieczeń uniemożliwiający jakiekolwiek kopiowanie nagrań.
Złącza USB służą obecnie wyłącznie jako złącza serwisowe dla techników UPC. Co do złącz ethernet (dwa na tylnej ściance) to już wyjaśniam do czego służą. Obecnie faktycznie są nieaktywne, ale UPC w Holandii testowało już ów dekoder jako modem internetowy w sieci UPC tak więc wówczas odrębny modem do internetu jest w takiej sytuacji zbędny.
Podsumowując jednak temat zgrania filmów i programów na jakikolwiek nośnik zewnętrzny to jest to CAŁKOWICIE NIEMOŻLIWE. I tak w całej sieci UPC od Holandii, poprzez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację aż po samą Polskę, tam gdzie są sieci UPC. Po prostu nie przewidziano takiej opcji chociażby z racji ewentualnej możliwości naruszania praw autorskich. Z resztą jest to nie tylko "widzimisie" sieci kablowej jako operatora ale głównie zastrzeżenie nadawców telewizyjnych, którzy żądają właściwego zabezpieczenia przed nielegalnym udostępnianiem ich programów w z zaznaczeniem iż odbiorca nie może kopiować programów zapisanych na dysku twardym jego dekodera. Dotyczy to także platform cyfrowych.

Co do nowości w UPC. Jak już pisałem to czysta spekulacja i na pewno tego wszystkiego każdy z nas by się spodziewał.
Co do ewentualnego realizmu w "nowościach" UPC najbardziej możliwe jest dołączenie następujących stacji:

1. POLSAT HD
2. DISCOVERY HD
3. MTVN HD
4. THE FISHING & HUNTING CHANNEL* (do pakietu eXtra i eXtra Sport)
*The Fishing & Hunting Channel ma zająć kanał 522 w przewodniku TV

- - -
Co do danych technicznych dekodera UPC MediaBox HD DVR 8111/91 PHILIPS oto kilka spostrzeżeń grupy użytkowników:

> Przy ustawieniu kanałów "ulubionych" oraz włączeniu niebieskiego przycisku na pilocie podczas zmiany kanałów w miniprzewodniku TV "ulubione" następuje okresowy brak aktualizacji miniprzewodnika, który niestety podaje bardzo często "brak informacji o programie" w takiej sytuacji ponowne naciśnięcie przycisku niebieskiego "wszystkie kanały" ten problem likwiduje

> Dekoder po wyłączeniu do stanu czuwania nadal pracuje - owszem przez około 30 minut pracuje wentylator oraz dysk twardy, który hibernuje się po tym czasie, wyłącza się również wentylator, niestety podczas stanu czuwania dekoder co jakiś czas łączy się z centrum informatycznym sprawdzając ewentualną dostępność nowego oprogramowania co jest iście frustrujące szczególnie gdy w pomieszczeniu panuje cisza bowiem dekoder staje się (np. w nocy) głośny

> Pobór mocy dekodera w stanie pracy to maksymalnie 55 W ale dotyczy to pełnego obciążenia dekodera jak podaje producent tzn. nagrywamy dwa programy, trzeci oglądamy obciążone są również porty USB i ethernet (co w Polsce jest niemożliwe gdyż nie są wykorzystywane w normalnej pracy dekodera). Podsumowując podczas normalnej pracy średnie zużycie prądu przy pomiarze wykazał około 34 do 46 W, w stanie czuwania było to od 20 do 45 W. Po przesłaniu do dekodera nowej wersji oprogramowania: 3.7.1.111 (jest to najnowszy soft - do sprawdzenia w: menu -> ustawienia -> diagnostyka) średni pobór mocy w stanie czuwania spadł do (jak podaje producent) mniej niż 20W (ale jest to ŚREDNI) pobór mocy tzn. w trakcie hibernacji dysku oraz wyłączony wentylator (pracuje wówczas jedynie zegar na wyświetlaczu) pobór mocy stanowi zaledwie kilka wat, podczas sprawdzania oprogramowania poziom ten zwiększa się nie przekraczając jednak 20W.

> Kanały radiowe -> Taka mała ciekawostka. Gdy podłączymy dekoder do wieży lub innego systemu audio (np. kablami chinch) wyłączamy zapewne telewizor, aby posłuchać jednego z 19 oferowanych nam kanałów cyfrowego radia. Niestety na wyświetlaczu dekodera widnieje napis CRM. Gdy więc chcemy zmienić kanał radiowy na jakiś na który w danej chwili mamy ochotę, musimy włączyć telewizor i wybrać kolejny z nich. Może by tak UPC zmodyfikowało oprogramowanie, aby w trakcie słuchania radia nazwa kanału była wyświetlana na panelu dekodera. Przecież w trakcie emisji programów tv na wyświetlaczu pojawia się nie tylko nazwa stacji ale także tytuł audycji właśnie nadawanej.

Podsumowanie.
Na pewno przyda się zmiana oprogramowania dekodera UPC Mediabox HD DVR - Philips DCR 8111/91, która po pierwsze - sprawi, że dekoder TYLKO RAZ po wyłączeniu w stan czuwania sprawdzi oprogramowanie, zaktualizuje EPG, natomiast wyłączy wentylator oraz dysk twardy do czasu ewentualnego nagrania lub ponownego włączenia dekodera. W końcu zegar pobierze wtedy zaledwie 1 W a nie 20 W (!)
Powinno zmienić się także to, aby na wyświetlaczu podczas słuchania audycji radiowych podawana była nazwa kanału radiowego nie zaś napis CRM, który (hmm - no właśnie ktoś rozszyfruje ten skrót?) nie wiadomo co oznacza.

A tak w ogóle oto sprzęt najnowszy też PHILIPS DVR HD, który oferuje już UPC w Austrii oraz na Węgrzech i zaznaczam, ma już oprogramowanie, które umożliwia zastosowanie go także w POLSCE. Po włączeniu (bo miałem taką okazję będąc na Węgrzech) pojawia się m.in. region POLSKA :)
Żeby było fajniej pilot jest identyczny jak w DCR 8111/91

spójrzcie na den dekoderek (pobór mocy w trakcie pracy 30 W, czuwanie 10W). No i jest nieporównywalnie cichszy w porównaniu z DCR 8111/91. A po wyłączeniu w stan czuwania wentulator ani dysk nie hałasują ! Niestety to tylko przyszłość?? może już niedługa.

sWejdźcie na stronę węgierską UPC a adres linku będzie taki po tym upc.hu

/images/content/home/press_upc_philips_upc_dth_hd_dvr.jpg

I jakie wrażenia??
 

chato.pl

New member
Wygląd to sprawa drugorzędna, bo obecne MediaBoxy (te czarne) brzydkie nie są.
Natomiast fakt, iż te węgierskie są ciche, jest dla mnie cechą bardzo pożądaną - śpię teraz w pokoju z TV + MB i ten nieustający szum zaczyna mnie coraz bardziej wkurzać :twisted:

.
 

yacek _b

New member
Matheus00292929 a mozesz mi powiedzieć po jaka cholerę siejesz ten ferment z nowymi kanałami , jak nie masz pewnego info to po co to robisz , tylko wk*****sz ludzi którzy od dawna czekają na nowe kanały w tym HD .
 

James Bond

New member
Ja mam zarówno TV jak i dekoder podłączony do listy przeciwprzepięciowej i idąc spać wyłączam guzikiem listwe z zasilania. Jest jakiś cel aby mi przez całą noc i pół dnia zżerał ten dekoder 20w? Te nowe oprogramowanie jest pobierane w nocnych godzinach? Jeśli mój dekoder będzię wyłączony w tym czasie to może pobrać te oprogramowanie w ciągu dnia?
 

plesniak

New member
Matheus00292929 napisał:
No co do przegrywania to jest to niemożliwe i raczej nie będzie możliwe, ponieważ przekaz z dekodera UPC (PHILIPS DCR 8111/91) na każdym wyjściu jest realizowany w formie zabezpieczonej (w przypadku hdmi jest to HDCP) na wyjściach EuroScart jest podobnie przy czym jest to inny protokół zabezpieczeń uniemożliwiający jakiekolwiek kopiowanie nagrań.

A ja nagrałem wczoraj dla testu teleekspres, czyli jednak jest możliwe.
Wystarczy komp z kartą telewizyjną.
 

slawko1961

New member
Matheus00292929 napisał:
No co do przegrywania to jest to niemożliwe i raczej nie będzie możliwe, ponieważ przekaz z dekodera UPC (PHILIPS DCR 8111/91) na każdym wyjściu jest realizowany w formie zabezpieczonej (w przypadku hdmi jest to HDCP) na wyjściach EuroScart jest podobnie przy czym jest to inny protokół zabezpieczeń uniemożliwiający jakiekolwiek kopiowanie nagrań.
To co piszesz to kompletna bzdura !!!!

Nagrywałem na dysk dekodera HD z Hallmarku wszystkie odcinki " Morderstwa w Midsommer" oraz " Sprawy inspektora Morse'a" a także wiele pojedyńczych filmów. Wszystko to co chciałem przegrałem poprzez Euro Scart na nagrywarkę DVD bez jakichkolwiek zakłóceń obrazu czy dźwięku. Oczywiście jakość jak to EURO SCART.

Oczywiście jest to bardzo niewygodne , bo trzeba przegrywać na żywca, ale nie mogę znieść jak ....ktoś twierdzi że się wcale, w ogóle itp. nie da. :hmm:
Pozdrawiam Sławek.
 

Riddick

New member
chato.pl napisał:
Wygląd to sprawa drugorzędna, bo obecne MediaBoxy (te czarne) brzydkie nie są.
Natomiast fakt, iż te węgierskie są ciche, jest dla mnie cechą bardzo pożądaną - śpię teraz w pokoju z TV + MB i ten nieustający szum zaczyna mnie coraz bardziej wkurzać :twisted:

.

Dokładnie. Nawet jestem zdania, że obecne MediaBoxy HD są ładniejsze.
Natomiast ciekawi mnie czy jest duża różnica w gabarytach, ponieważ moja komoda pod TV wypełniona jest 'na styk' i jeśli ten węgierski MediaBox jest szerszy to będę miał problem.
 

plesniak

New member
slawko1961 napisał:
To co piszesz to kompletna bzdura !!!!
Oczywiście jest to bardzo niewygodne , bo trzeba przegrywać na żywca, ale nie mogę znieść jak ....ktoś twierdzi że się wcale, w ogóle itp. nie da. quote]

Nie trzeba na żywca, nagrywaj na nagrywarkę a potem zgrywaj, no chyba że miałeś na myśli, że nie można zrobić kopiuj/wklej :)
 

slawko1961

New member
plesniak napisał:
Nie trzeba na żywca, nagrywaj na nagrywarkę a potem zgrywaj, no chyba że miałeś na myśli, że nie można zrobić kopiuj/wklej

Właśnie o tym mówię .... można przegrać na nagrywarkę, potem na komputer, obrobić jak się chce, wyciąć , przyciąć ....;) no i nagrać sobie na płytę .....ma się wtedy własne archiwum zawartości dysku dekodera UPC :lol:
 
Ostatnia edycja:

grzybuniec

New member
Witam na tym forum :)

temat jest duży i różne problemy z dekoderem były tu poruszane, nie wiem czy akurat taki:

kupiłem ostatnio sony bravię 40" fullhd, poprzednio używałem 32" hd ready i tego problemu nie było, ale teraz często (raz dziennie minimum) zdarza się, że dekoder, który wcześniej został wyłączony na jakiś czas, nie do końca chce się odpalić - mianowicie nie przekazuje nic do telewizora po hdmi.
w zasadzie się nie zawiesza, dlatego, że odpowiada na przyciski pilota, kanały się zmieniają, dodatkowo dekoder jest też podłączony przez spdif do amplitunera i gdy ampli się włączy, dźwięk jest. czyli działa wszystko poza sygnałem w hdmi.
kabel jest sprawny, sprawdzałem 3 różne, zresztą kiedy działa to działa bez zakłóceń. problem się pojawia kiedy np. zrobię przerwę w oglądaniu tv.
rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odłączenie i ponowne podłączenie mediaboksa, tyle, że trzeba go potrzymać w stanie wyłączonym chwilę dłużej, bo jak zbyt krótko, to czasami dalej się nie odpala.

nie wiem, czy ktoś spotkał się z takim problemem i sobie z nim poradził? byłbym wdzięczny za wskazówki ;)
 

grzybuniec

New member
no właśnie trochę to tak wygląda.
ale z drugiej strony przecież nie ma jakiś mega upałów...
no i przede wszystkim - jak go schłodzić?

zobaczy się co jutro powie na miejscu technik upc
 

zenabi

New member
grzybuniec napisał:
Witam na tym forum :)

temat jest duży i różne problemy z dekoderem były tu poruszane, nie wiem czy akurat taki:

kupiłem ostatnio sony bravię 40" fullhd, poprzednio używałem 32" hd ready i tego problemu nie było, ale teraz często (raz dziennie minimum) zdarza się, że dekoder, który wcześniej został wyłączony na jakiś czas, nie do końca chce się odpalić - mianowicie nie przekazuje nic do telewizora po hdmi.
[...]
nie wiem, czy ktoś spotkał się z takim problemem i sobie z nim poradził? byłbym wdzięczny za wskazó;)wki

Witam forumowiczów.

Nie wiem, czy problem dotyczy tylko TV Bravia (też mam 40" full HD), ale u mnie dzieje się podobnie, z tym że nie tak często jak u ciebie. Czasami też po przełączeniu z jakiegoś kanału SD na HD nie zaskakuje obraz a dźwięk jest, wówczas pomaga ponowne przełączenie na SD i spowrotem na HD i rusza. Wygląda to tak jakby mediabox nie do końca dogadał się z TV co do rozdzielczośći.

I z innej beczki. Zazwyczaj wyłączam dekoder na noc, bo wkurza mnie buczenie dysku, a poza tym wiadomo - bezsensownie żre prąd. No i dwukrotnie (w ciągu półrocznego użytkowania) po ponownym podłączeniu zasilania przechodziłem przez konfigurację mediabox' a. Kolejna słaba strona dekodera.
 

grzybuniec

New member
zenabi napisał:
Witam forumowiczów.

Nie wiem, czy problem dotyczy tylko TV Bravia (też mam 40" full HD), ale u mnie dzieje się podobnie, z tym że nie tak często jak u ciebie. Czasami też po przełączeniu z jakiegoś kanału SD na HD nie zaskakuje obraz a dźwięk jest, wówczas pomaga ponowne przełączenie na SD i spowrotem na HD i rusza. Wygląda to tak jakby mediabox nie do końca dogadał się z TV co do rozdzielczośći.

I z innej beczki. Zazwyczaj wyłączam dekoder na noc, bo wkurza mnie buczenie dysku, a poza tym wiadomo - bezsensownie żre prąd. No i dwukrotnie (w ciągu półrocznego użytkowania) po ponownym podłączeniu zasilania przechodziłem przez konfigurację mediabox' a. Kolejna słaba strona dekodera.
hmm u mnie dzieje się może tak często, bo w tym tv aby przyspieszyć przełączanie między kanałami hd/sd ustawiłem na stałe wyjście dekodera na 1080i - ta bravia daje mi możliwość zmieniania rozmiaru obrazu nawet przy hdmi (poprzednia, jeżeli to było 720p lub 1080i, sztywno wyświetlała to co dostała i kaplica), a zmiana trybu chwilę trwa.
z drugiej strony skoro dekoder ma taką opcję, to powinien dawać sobie z nią radę :/
ale dzięki za tę wypowiedź, to mi dało wskazówkę, jak rozwiązać częściowo ten problem - bo całościowe rozwiązanie by dało tylko kompletne wymienienie tego dekodera na coś lepszego, ech, wcisnęli nam najtańszy szajs

a jeśli chodzi o to drugie - niestety, z tym się nic nie poradzi. ja mam to szczęście, że nie śpię w tym pokoju, dekoder chodzi całą noc i dzień. ale faktycznie zapomina ustawień.
 
Do góry