HD player WIWA HD-5

alekto

New member
Panowie wasze wywody do niczego nas nie doprowadzą. To co dla jednego jest sufitem dla innego będzie podłogą. Tak jest i tak będzie zawsze. Jednym podobają się blondynki innym brunetki itd itp OK to ja z innej beczki. Wiwa ma to czego nie mają inne droższe playerki, a mianowicie rozmiar. Jadąc na wczasy zabieram ją w kieszeń i już. Kable do niej zabiorą nam więcej miejsca niż sam playerek :) Na duży plus zasługuje też możliwość kopiowania zawartości kart SD na HDD. No bo na wczasy laptopa nie zabiorę tylko po to abym mógł przegrywać zdjęcia i filmy z aparatu lub kamery. No a latać i szukać kawiarenki internetowej mija się z celem. (No chyba, że mówimy żonie, że idziemy przegrać fotki i z cichacza na browara lecimy :) )
 

Domell1

New member
witam po dłuższej przerwie
troche potestowałem i ....
mam dziwny objaw w ripach ala 720p z reframes powyżej 8 mianowicie przy szybkich scenach (pościgi, szybko jadący samochód i ujecie kamery przesuwającej się poziomo)tak jakby gubi klatki (brak pełnej płynności zamiast 24 klatek jakby dawał 22-23klatki) i teraz się zastanawiam czy to wina mojego leciwego lcd-ka, kabla czy samego odtwarzacza gdyż dodam że na wdtv gen1 jest dokładnie to samo
z ripami 1080p niema problemu (pewnie dlatego że tam jest reframes tylko 3-5) z bd również nie ma problemu
spotkał się ktoś z takim objawem ??

PS1 dopiero niedawno wyczaiłem że ustawienia napisów zapamiętuje dla danego filmu a nie dla całości (wszystkie filmy) się okazuje
PS2 na aktualizacje niema raczej co liczyć do wiwy support nie odpowiada na maile wogóle :(
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem Ci ze to może być wina tv za mało Hz ja mam podobnie z moim philipsem to znaczy nie z philipsem bo na konsoli podobny efekt więc u mnie to tylko i wyłącznie sprawka tv u Ciebie też tak może być
 

Slawko1

New member
Bez reklam
witam po dłuższej przerwie
troche potestowałem i ....
mam dziwny objaw w ripach ala 720p z reframes powyżej 8 mianowicie przy szybkich scenach (pościgi, szybko jadący samochód i ujecie kamery przesuwającej się poziomo)tak jakby gubi klatki (brak pełnej płynności zamiast 24 klatek jakby dawał 22-23klatki) i teraz się zastanawiam czy to wina mojego leciwego lcd-ka, kabla czy samego odtwarzacza gdyż dodam że na wdtv gen1 jest dokładnie to samo
z ripami 1080p niema problemu (pewnie dlatego że tam jest reframes tylko 3-5) z bd również nie ma problemu
spotkał się ktoś z takim objawem ??

PS1 dopiero niedawno wyczaiłem że ustawienia napisów zapamiętuje dla danego filmu a nie dla całości (wszystkie filmy) się okazuje
PS2 na aktualizacje niema raczej co liczyć do wiwy support nie odpowiada na maile wogóle :(

Przy 24 k/s to znany problem z brakiem płynności obrazu, nazywa to się judder.
Telewizorów LCD posiadają często układ kompensacji ruchu
(marketingowo nazywany 100Hz lub 200Hz) który poprawia płynność obrazu
i tym samym niweluje ten efekt.

Co do zapamiętywania globalnego ustawień napisów to w Asusie O!Play MINI
był też ten sam problem, tylko pamiętał ustawienia dla wcześniej oglądanego filmu.
Na szczecie w nowym firmware już to naprawiono.
 

piter707

New member
1980 x 1080 50p

witam wszystkich

przeczytałem wszystkie zachwyty nad urządzeniem
mam jednak pytanie :
czy kto probowal odtwarzac material z pliku AVCHD 1920x1080 50p [progresywnie] ??

material taki powstaje przy kamerze HD w pliku AVCHD

Poki co jestem w ciemnej d....e , bo stacjonarny Bluray obsluguje jedynie standard BluRay A standardem jest 1920x1080 25p lub 50i . rozwiązaniem jest oczywiście obługa tego pliku przez PC'ta. Pomyślałem jednak , że może to wspaniałe urzadzenie potrafi coś takogo odtworzyć.

?????

piotr
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Ja właśnie jestem na etapie szukania kamery i ściągnąłem ostatnio kilka sampli do porównania. Odtwarzałem je właśnie na Wiwie i o ile pamięć mnie nie myli to były tam też pliki o jakie pytasz i chodziły bezproblemowo.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czy w tym playerku jest możliwość odtworzenia ścieżki dźwiękowej dts np. w filmie formatu mkv, po kablu hdmi podłączonym tylko do telewizora, a nie do zewnętrznego amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

eristoff

New member
a czy ktoś podłączał Zyxel NSA-310, bo ja po przeczytaniu wszystkich wątków chciałbym zrobić zestaw Zyxel NSA-310 + wiwa hd5, ale czy da się to połączyć ??
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dokładnie!! Dzisiaj chciałem zamówić gdzieś jedną sztukę dla brata i nigdzie go nie ma. Ja swój egzemplarz zamawiałem w Mix Ele******* i nie było problemu ze 2 miechy temu. A teraz na stronie już nie mają i nigdzie też nie ma tego.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja jak na razie nie mam żadnych problemów z philipsem ale długo go nie potrzymam hehe poczekam może pojawi się jakieś najlepsze rozwiązanie niebawem
 
Do góry