HD player WIWA HD-5

Monkin

New member
Bez reklam
W Electroworldzie mają jeszcze resztki Wiwy HD5 na stanie po 171 zł ( sklep internetowy). Dzisiaj kupiłem w Electroworld w Katowicach na Roździeńskiego HD5 za 189 złociszy. Została tam w gablocie jeszcze jedna sztuka. Właśnie podpiąłem do ampli i sprawdzam z 1,5 terabajtowym twardzielem samsunga. Na razie odpala wszystkie filmy, włącznie z napisami w txt. Żadnych krzaczorów. Jestem pod wrażeniem, takie mikroskopijne gówienko, a potrafi tyle samo co znacznie droższe playerki. A już chciałem kupować Dune maxa.:D
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ten player naprawdę daje radę. Mi dotąd nie trafił się jeszcze ani jeden plik, którego nie odtworzył. Szkoda tylko, że producent olewa swoich klientów i nie wprowadza upgradów itd
 

Monkin

New member
Bez reklam
A na cholerę kolego mi upgrady, gdy śmieszne maleństwo działa wręcz wyśmienicie?:eek:k:Jestem naprawdę pod wrażeniem jego stabilnego softu i możliwości. Już nie raz przekonywałem się, że nowsze nie znaczy lepsze, a wręcz przeciwnie . Ot choćby w skopanych (po firmware 532) softach do LG BD390.:x
Po kilku godzinach ostrego katowania HD-5 dziesiątkami plików filmowych (do 9GB największy, muzy poza mp3 nie puszczałem, bo wolę tradycyjne stereo z cd, ale przez ampli nawet całkiem miło da się słuchać) mogę powiedzieć - czyta wszystko co mam na twardzielu bez zacięć, pikselozy, rwania dźwięku wielokanałowego . Nie miałem materiału w 7.1 ale ktoś tu pisał, że też przepuszcza w Raw-ie.
I nawet gówienko nie jest gorące tylko lekko ciepłe. :D Za tę kasę mój zakup miesiąca. Jak się spierniczy, nie będzie żal wywalić na śmietnik.:popcorn:
pytanie brzmi dlaczego producent tak szybko przestał go produkować , zdjął ze strony www ?? Czyżby za dużo zwrotów ??
A komuś się HD5 już spierniczył? Bo takich opinii na necie nie spotkałem.
Zadaj te pytania polskiemu "producentowi" z W-wy. :wink: Na ebayu pełno takich identycznych maleństw już po 30-40 eurosów hula. Może tam poszły se prosto z chińskiego kontenerka:wink: .
 
Ostatnia edycja:

alekto

New member
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... Może konkurencja się przyczepiła, że sprzęt dani i dobry to napuścili prawników, żeby przetrzepali czy wszystko zgodnie z literą prawa :kom:
 

mac66_66

New member
wyslalem maila do WIWY to mi odpisali "produkcja tego modelu została zakończona". A kolega co kupil w Katowicach w Electoworld za 189 to ma szczescie... jak ja bylem, tydzien temu, to mi powiedzieli 220 PLN i nie wzialem....
 

krazy777

Member
Bez reklam
A komuś się HD5 już spierniczył? Bo takich opinii na necie nie spotkałem.
.

Ja kupiłem i pierwszy nie działał wogóle, nie dawał obrazu na TV. Dopiero drugi egzemplarz, na który wymieniłem chodzi elegancko.

Powiem Ci, że ja już oglądałem filmy nawet po 22GB z HD MASTER AUDIO i chodzi elegancko.:krol:
 

Monkin

New member
Bez reklam
Gdyby ktoś chciał kupić tego ostatniego HD5 w Katowicah w Electroworldzie nie ma sensu jechać. Jest uwalony. Sprawdzałem bo chciałem tę ostatnią sztukę dzisiaj kupić .
 

kodishu

New member
Dzisiaj próbowałem uruchomić na tym playerze kopię filmu BluRay. Miałem zgrane tylko katalogi i już zacząłem kląć bo mi Wiwa odtwarzała ale strasznie cięło obraz i dźwięk. Ominąłem to tworząc obraz ISO. Teraz jest bez problemu, obraz żyleta nawet z odległości 0,5m :)
To pewnie nic nie wnosi do tematu ale chciałem to napisać, żeby przekonac niezdecydowanych :) Orientuje sie ktoś dlaczego jest tak mała dostępność tego playera na rynku?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Dzisiaj próbowałem uruchomić na tym playerze kopię filmu BluRay. Miałem zgrane tylko katalogi i już zacząłem kląć bo mi Wiwa odtwarzała ale strasznie cięło obraz i dźwięk. Ominąłem to tworząc obraz ISO. Teraz jest bez problemu, obraz żyleta nawet z odległości 0,5m :)
To pewnie nic nie wnosi do tematu ale chciałem to napisać, żeby przekonac niezdecydowanych :) Orientuje sie ktoś dlaczego jest tak mała dostępność tego playera na rynku?

Ten maluśki playerek naprawdę dalej zadziwia mnie swymi możliwościami. Ciagle odpalam coś nowego od kumpli, którzy znoszą mi jakieś pliki z filmami, bo mają problemy na swoich kilka razy droższych playerkach i HD-5 daje radę bezproblemowo. Może to faktycznie wpływ tej nikczemnej ceny, spowodowanej produkcją na zapyziałej chińskiej prowincji, gdzie nie certolą się z ochroną praw patentowych i rżną wszystko włącznie z wierną, kilka razy tańszą kopią BMW X5, która według rządu i sądu chińskiego kopią nie jest i niemiecki koncern wraz z rządem Bundesrepubliki mogą się cmoknąć w pompkę? ;)
Mała dostępność - piszemy o tym od dawna, "polski producent" "wycofał" się z produkcji tego maleństwa. Albo wtopił na reklamacjach (ludzie na forach narzekają, że Wiwa HD-5 albo działa bezproblemowo, albo nie działa wcale;)), tudzież Chinole zażądali wyższej ceny za nowe partie towaru. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
 

kuku83

Member
Ja dołączam się do opinii Monkin, i moim zdaniem jak na takie małe gów.... to ten playerek naprawde wymiata, a wyboru dokonałem przez to forum i dzięki pomocy forumowiczów za co jestem wdzięczny, bo jak na sprzęt za taką kasę (bodajże 130zł) to sprawuje się super. Dodam co do usterek Wiwy że wiele osób, w tym ja narzekało na połączenie przez kabel hdmi, po prostu nie wykrywało kabla, mnie akurat udało się jakoś naprawić tą usterkę po przez wyczyszczenie wacikiem wejścia hdmi i przywróciłem ustawienia domyślne, i od tamtego czasu wszystko gra a usterkę miałem z rok temu, a z Wiwy korzystam dość często.
Co do wycofania się z produkcji to nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale wiem jedno że wcale nie trzeba wydawać wielkiej kasy aby mieć naprawdę coś naprawdę dobrego i dorównującego konkurencji w wiele wyższej cenie i być z tego naprawdę zadowolonym.
 

krazy777

Member
Bez reklam
To, że ten player jest rewelacyjny nie podlega dyskusji. Ja obstawiam, że producenci się zorientowali że sprzedają za tanio i pewnie zmienią obudowę na inną, nowa nazwa i cena 1,5x wyższa hehe
 

Slawko1

New member
Bez reklam
koledzy a jest coś teraz na po dobę wiwy 5? bo zastanawiam się nad wymianą swojego playera

Jasne że jest, Xtreamer Elvira , tylko ta cena:sad:
Xtreamer PL - odtwarzacz Xtreamer Elvira

(Menu kontroli parametrów napisów do filmów, pozwala na ustawienie wielkości, położenia i kolorów czcionki, a także wielkości i koloru cienia i korektę synchronizacji napisów z obrazem.)

Wielkość i kolor cienia w napisach , tego mi najbardziej brakuje
w Philipsie HMP 3000, WIWIE HD-5, Asusie O!Play MINI
 
Ostatnia edycja:
Do góry