HD player WIWA HD-5

Slawko1

New member
Bez reklam
Echo123 przed wyłączeniem playera w czasie odtwarzania jakiegoś materiału naciśnij najpierw stop a dopiero wyłącz to wtedy ci się nie zawiesi.
 

mikt

New member
Witam.
Czy ktoś próbował odtworzyć film w formacie 3D SBS MKV na Wiwa HD-5 ? Jakie były efekty ?
Wiem, że nie jest to odtwarzacz z obsługą 3D, ale z PC (bez karty 3D) kabelkiem HDMI 1.3 wyświetlam podwójny obraz (SBS) na TV (EX720), a ten bez problemu robi 3D.
 

MKusiu

Member
jak odtworzyć dźwięk :( nie ma wejścia optycznego a wzmacniacz nie obsługuje hdmi (bo rozumiem można tylko przez hdmi) więc nic z tym nie zrobię zgadza się? :( nie lepiej kupić coś z dune ?

Pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
jak odtworzyć dźwięk :( nie ma wejścia optycznego a wzmacniacz nie obsługuje hdmi (bo rozumiem można tylko przez hdmi) więc nic z tym nie zrobię zgadza się? :( nie lepiej kupić coś z dune ?

Pozdrawiam

Asus O!Play MINI lub Philips HMP 3000 z tanich i dobrych co maja wyjście optyczne.
 

morphine

New member
Witam
Czy miał ktoś problem z zapamiętywaniem przez to urządzenie (WIWA HD-5 oczywiście) wielkości czcionki i położenia napisów? Pisałem do producenta i póki co cisza (dopiero 4 dni czekam więc może jeszcze odpiszą)
Ja wrócę jeszcze do tego problemu. Nikt nie odpisuje (producent olał temat).
Każdemu z Was zapamiętuje rozmiar i położenie napisów? Mi czasem zapamięta np. tylko rozmiar, ale jak przejdę do innego filmu to te ustawienia gubi. Po wyłączeniu player'a również. Da się to jakoś ustawić do wszystkich filmów?.
Pozdrowionka.
 

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Proszę napisać jak ten player radzi sobie z filami mkv np 15 gb'owymi w 1080p ? Jak z jakością odtwarzania ? Jakość obrazu może odbiegać od jakości np filmu mkv 15gb w odtwarzaczu bluray ?
Potrafi ktoś odpowiedzieć ? Może być różnica w obrazie w porównaniu z playerami multimedialnymi z wyższej półki ?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja mam koncert Shakiry 1080P, który zajmuje 16GB i chodzi bez problemu, płynnie i przewijanie chodzi dobrze. Czemu miałby odbiegać jakościowo od innego odtwarzacza?
 

lamparcikiel

New member
Ja wrócę jeszcze do tego problemu. Nikt nie odpisuje (producent olał temat).
Każdemu z Was zapamiętuje rozmiar i położenie napisów? Mi czasem zapamięta np. tylko rozmiar, ale jak przejdę do innego filmu to te ustawienia gubi. Po wyłączeniu player'a również. Da się to jakoś ustawić do wszystkich filmów?.
Pozdrowionka.

Witam,
U mnie WIWA tez nie zapamiętuje parametrów czcionki. Jeżeli po ponownym uruchomieniu sprzętu odtworzę jakiś film to napisy nie wyświetlają się według poprzednich ustawień. Niestety też nie wiem jak rozwiązać ten problem. Być może trzeba go zaakceptować jako jedną z nielicznych chyba wad tego playera:)

Pozdrawiam.
 

Tony Montana

New member
Witam. Mam do Was pytanie: Czy może ktoś z was podłączał do tego playerka zewnętrzny napęd dvd na usb? Jak sobie radzi z czymś takim? Takie dvd ciągnie prąd z playera, więc mogą być problemy...
 

biedrek

New member
Radzi sobie tak samo jak z plikami 1 GB :)



Nie widzę różnicy. Choć każdy szanujący się maniak pewno coś tam zauważy :)


A z jakim playerem tę wiwę hd-5 porównałeś ?

Panowie jest tu może ktoś kto jest bardzo wybrednym hd'maniakiem i posiada wiwe hd 5 ? Chodzi o szczerą opinie na temat jakości obrazu w filmach mkv np 10gigowych ? ale mający jakieś rozeznanie w innych hd playerach z wyższej półki ? lub choćby ktoś kto porównywał jakość filmu mkv odtwarzanego w wbudowanym telewizorze do playera wiwy hd 5?
 
Ostatnia edycja:

biedrek

New member
Witam. Trochę moich obserwacji z krótkiego testowania zamieściłem w temacie Jaki odtwarzacz kupić...


A napisz proszę czy dalej masz te zaniki dzwięku w wiwie ? z tego co wyczytałem w twoim poście to takie zjawisko zaobserwowałeś.


Czy ktoś też zaobserwował zaniki dźwięku (np w mkv DD / DTS) ?
 
Ostatnia edycja:

kostek333

New member
Panowie pytanie do posiadaczy tego playerka czy ktoś odtwarzał po hdmi do amplitunera taki rodzaj pliku typu wave ale pliki zapisane w dts jeżeli nie posiadacie to mogę podesłać na sprawdzenie na skrzynke.
 
Do góry