Harman Kardon HK 990

dzik87

New member
Kalibracja to kwestia funkcjonalnosci bezposrednio, a posrednio brzmienia. Wykonana kalibracja nie jest gwarancja tego, ze bedzie brzmial lepiej niz inne wzmacniacze z tego przedzialu cenowego. Ponad to kalibracja, adaptacji akustycznej pomieszczenia odsluchowego nie da sie zastapic. Wzmacniacza atolla nie trzeba kalibrowac, by brzmial dobrze, moglbym wymienic wiele innych marek, ktore tego nie potrzebują. Kalibracja nie buduje sceny, gradacji planow tudziez lokalizacji instrumentów na scenie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sam się musisz przekonać, dźwięk zmienia się w kilkudziesięciu procentach. Scena zmienia głębokość, dochodzi przepastny bass.
 

popej

New member
Wykonana kalibracja nie jest gwarancja tego, ze bedzie brzmial lepiej niz inne wzmacniacze z tego przedzialu cenowego.
Wzmacniacze nie mają brzmienia. Ta funkcja służy przede wszystkim do korekty brzmienia kolumn, które z natury mają bardzo ułomne charakterystyki.

Ponad to kalibracja, adaptacji akustycznej pomieszczenia odsluchowego nie da sie zastapic.
To nie całkiem to samo. Dostosowanie pomieszczenia nie poprawi charakterystyk częstotliwościowych kolumn. A te nie tylko są pofalowane ale się różnią nawet między poszczególnymi egzemplarzami jaki i zależą od ustawienia w pomieszczeniu. Dlatego korekta poprawia stereo.
 
D

Deleted member 121090

Guest
HK990 to nie jest klocek wybitny.
To zabawka niezwykle funkcjonalna i przyzwoita.
Do połączeń kina domowego i stereo świetna, ale dźwiękowo poprawna tylko.
Do wybitnych klocków to HK990 nie może być nawet porównywany.
Natomiast w swojej obecnej cenie jest do przyjęcia.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A komu chcesz.
Ten co pisze że wybitny to pracownik sklepu RTV z dużym doświadczeniem, Ci co twierdzą ze nie, to amatorzy ale użytkownicy którzy go kupili i już sprzedali( jak ja) albo zastanawiają się na d wymianą jak xgutti.
 

hajend

New member
Teraz wszystko jasne. W sumie nie ma się co dziwić, żaden handlarz nie będzie jawnie krytykował tego co sprzedaje...
 
Co ma krytykować. Zawsze bedzie coś droższego/lepszego. Dołożysz tysiaka to kupujesz lepszy, nie masz tysiaka to bierzesz tańszy "gorszy". Jak chcesz byc usatysfakcjonowany to kupuj Marka Lewinsona. Prawda jest taka, że jednemu odpowiada ta marka innemu tamta marka. Czasem trudno wskazać lepszy/gorszy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Z swojego HK990 jestem jak najbardziej zadowolony, na pewno w swoim przedziale cenowym jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy stereo ale tak jak zaznaczam, apetyt rośnie w miarę jedzenia i każdy posiadacz mercedesa klasy C chciałby przesiąść się do klasy E nie mówiąc już S.
 
P

PlayStation

Guest
Pod względem brzmienia nie będzie wiekszych problemów przebić hk990. Nie jest to wybitny wzmacniacz pod tym wzgledem w swoim przedziale cenowym. Wspomniany atoll moze okazac sie trafniejszym wyborem.

O którym modelu piszesz HK 990 , bo na pewno nie o tym, który ja posiadam.
Wybitny wzmacniacz...:eek:k:

Ps.
Może mi napisz ? tak będzie lepiej :grin:
Dlaczego dane techniczne, nie zgadzają się z moim modelem wzmacniacza Harman Kardon HK 990
Wygląd również inny...
 

xgutti

New member
Bez reklam
Ostatnie nowe egzemplarze HK990 można było spotkać ponad rok temu. Używki też są rzadkością na portalach aukcyjnych.
 
P

PlayStation

Guest
Ostatnie nowe egzemplarze HK990 można było spotkać ponad rok temu. Używki też są rzadkością na portalach aukcyjnych.

Tak samo jak amplituner Harman Kardon AVR 8500
Miałem tego potwora, nawet chciałem kupić nowego... rozmawiałem z Renatą.
Wspaniała maszyna... :eek:k:

Musiałem zrobić półkę audio, specjalnie pod niego...trochę głęboki, ponad pół metra.
Fajnie się prezentował z konsolą XBOX, też na zielono świeciła :grin:
Najlepsza konsola, wspaniały start... Halo Combat Evolved, niesamowite gry, klimat menu !!!!!!!!!
padzioch slim, twardy dysk, kopiowanie muzy, wykonanie, i wygląd samej konsoli, dźwięk :eek:k:

Xbox One przy nim, to szmelc, i chłam.
 
P

PlayStation

Guest
AVR 8500 potężny klocek kina domowego który lata swojej świetności ma już dawno za sobą brak HDMI i obecnych dekoderów dźwięku DTS HD itp. Tak więc historia.

Dla mnie te nowe amplitunery traktuje jak sprzęt AGD :grin:
Nie interesuje mnie upgrade amplitunerów.
Ja doskonale wiem, że można podpiąć do amplika... analogowo, optycznie, koaksjalnie, przez HDMI.
Kombinacji jest dużo...:eek:k:
 
Do góry