Gran Turismo 5

Peek

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
A tak a propos, domyslam sie Peek, ze nigdy nie grales w GTR2 (na PC) uzywajac G25 (w dalszym ciagu uznawany za jeden z najlepszych modeli jazdy w grach wyscigowych na wszelkie platformy), gdybys sprobowal, dopiero wtedy bys narzekal - trzeba skrecac i hamowac! A metoda typu 'gaz do dechy non-stop' nie doprowadzi Cie nawet do pierwszego zakretu, powiem wiecej... nie ruszysz z miejsca nawet jednym z samochodow :eek:k:

Akurat w takie cudaki jak GTR2 nie gram, ale w całą serie Gran Turismo miałem okazję zagrać i niestety przy wspomnianej Forzy 3 to model jazdy Prologu jest bardziej arcadowy. Co do kierownicy to u siebie w domu na niej nie gram, ale miałem przyjemność pograć u kolegi właśnie na G25(moim zdaniem idiotyzmem jest wydać 800zł na kierownicę) w Prolog i Forze 3 (to już było u innego na kierownicy microsoftu) i niestety na wyłączonych wspomagaczach model jazdy GT przy nowej Forzie wysiada.
 

ps_user

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Wiesz, ja znam parę osób które twierdzą że nfs: shift jest najlepszym symulatorem.
Na pewno jest jednym z najbardziej frustrujących racerów, w które grałem :evil:
O ile model jazdy w całej serii GT jest intuicyjny (wiesz co się stanie jeśli wciśniesz gaz/hamulec w złym momencie), tak dla porównania NFSS serwuje czasem niespodzianki z kosmosu :???:

Ja w model jazdy GT5, wierzę :-D Wiem że jest efektem swojej złożoności, gdzie ustawienia parametrów wpływają znacząco na trakcję, drogę hamowania, przyspieszenie itd. Pamiętacie efekt z jazdą ESCUDO na 2 kołach? Było to swego rodzaju niedopracowanie developera, ale świadczące o znaczącej złożoności modelu jazdy i wpływie ustawień na jego wiele elementów. Pewnie taki efekt dało by się uzyskać i w przyrodzie, odpowiednio ustawiając spoilery auta itd. Z resztą latające auta można czasem zobaczyć na torach wyścigowych.
Zmierzam do tego że w cale bym się nie zdziwił gdyby w takim np. NFS po zmianie ustawień na "niekorzystne", konkurenci w wyścigu uzyskiwali lepsze czasy okrążeń co by tą zmianę uwidocznić. Ktoś ma ochotę sprawdzić :rolleyes: ??
 

Bambolo82

Banned
Nie wiem, czy to nie jest jakieś nieporozumienie z tym demem GT5 w grudniu.

Ja zrozumiałem że w grudniu startuje konkurs GT Academy w Europie, w którym można wygrać zaproszenia na kurs kierowcy rajdowego na torze Silverstone w Anglii. Sponsorami konkursu jest Sony Computer Entertainment Europe oraz Nissan.

Konkurs zostanie rozegrany poprzez epizodyczny time trial w trybie online w GT5 Prologue. Zaproszenia dostaną Ci, którzy wykręcą najszybsze okrążenia jednym z modeli Nissana w GT5 Prologue.

Mogę się mylić, ale to chyba dotyczy grania w GT5 Prologue, a nie GT5 czy dema GT5.

GT5 Prologue kosztuje 40 zł na allegro. Taki zakup daje masę bardzo taniej frajdy i możliwość wyleczenia się z fałszywych mitów na temat tej gry odnośnie grafiki (że niby nie wygląda jak wygląda), na temat zwartości (że niby to jest demo) oraz na temat modelu jazdy (że niby samochody jadą po sznurku i że niby model jazdy nie jest realistyczny).
 

azet

Member
Bez reklam
GT5 Prologue- gdzieś widziałem konsolę z tą grą , czy opłaca się wchodzić w to czy może lepiej poczekać na gt 5,żeby nie psuć sobie zabawy ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambo nikt nie jest doskonały, nie każdy musi wszystko rozumieć.
Poćwiczysz język, będziesz rozumiał więcej.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
To by była spora nowość, bo do tej pory GT Academy rozgrywano na GT5 Prologue. :)

Przeczytałem teraz dopiero notkę na oficjalnej stronie GT Academy i faktycznie, konlurs nie będzie rozgrywany z poziomu GT5 Prologue a bedzie to - jak podał Yamauchi - "preview" GT5:

"Unlike the first GT Academy, participants will not have to enter the competition using the GT5 PrologueTM game itself, and so even more hopeful racing drivers are expected to take part."

Czyli, tym razem chętni do wzięcia udziału w konkursie nie muszą mieć GT5 Prologue. Wystarczy ściągnąć "preview" kawałka trasy z 1 autem GT5, ktore bedzie działać tylko w trybie online przez kilka dni (na czas konkursu).

Czyli tak do końca to nie bedzie demo GT5, tylko epizodyczny konkurs do którego nie potrzeba posiadać GT5 Prologue, tylko wystarczy ściągnąć online "preview" GT5 z Playstation Store ("...so even more hopeful racing drivers are expected to take part" tłum: "dzięki czemu oczekuje się iż w konkursie weżmie udział więcej uczestników [niż gdy konkurs wymagał posiadania GT5 Prologue]").

W każdym razie szanse są znikome na sukces, bo nie którzy są niewiarygodnie szybcy i chyba grają w GT5 Prologue po 10 godzin na dobę. Kto ma niech sobie wejdzie w tabele rekordów GT5 Prologue i zobaczy zapisy najlepszych przejazdów (można je pobierać jako replay'e). Tutaj przynajmniej jeśli coś będzie zmienione w modelu jazdy to szanse będą większę bo demko dostaną wszyscy jako nowe. Oczywiście szansa istnieje tylko na manualnej skrzyni biegów i kierownicy (w pierszych setkach naklpeszych okrążeń nie ma nikogo kto jedzie na skrzyni-automacie).

Nic tylko czekać do 17 grudnia :eek:
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Sony chyba wiedzialo, ze mam piatek 18tego wolny! ;-)

Nareszcie cos nowego w swiecie GT.

Pozdrawiam

PS. i w koncu nasi forumowi narzekacze beda mieli o czym pisac :eek:k:
 

ps_user

New member
Bez reklam
Ehh żadne z tego demo. Raczej specjalna wersja programu, nazwana - Time Trial.
Dla zainteresowanych, w sklepie na GB jest filmik promujący samą akademię, ale od razu mówię że mało tam materiału z samej gry.

Ciekawe czy podkreślana nowa fizyka w tym kawałku kodu, będzie odczuwalna względem GT5P? I czy nowa, znaczy lepsza ?? :cool:
 

azet

Member
Bez reklam
no dalej panowie własnie zrobiłem się konsolowcem i tak się zastanawiam,czy jest sens kupywac GT 5 P, robić sobie smaka czy lepiej poczekać na samą GT5 i jak już to dowalić z grubej rury ?

i jest gdzieś podana lista samochodów jakie będą ?
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
azet napisał:
no dalej panowie własnie zrobiłem się konsolowcem i tak się zastanawiam,czy jest sens kupywac GT 5 P, robić sobie smaka czy lepiej poczekać na samą GT5 i jak już to dowalić z grubej rury ?

i jest gdzieś podana lista samochodów jakie będą ?

moim zdaniem nie ma juz sensu kupowac GT5P,poczekaj do pelnej wersji GT5
 

ps_user

New member
Bez reklam
premek111 napisał:
moim zdaniem nie ma juz sensu kupowac GT5P,poczekaj do pelnej wersji GT5
Sorry, ale to bez sensu. Wszystko zależy od ceny. Jeśli uda się wyłapać GT5P za około 40-50 PLN, to jeszcze warto, bo "gra" zwraca ten koszt satysfakcją z gameplay'u, grafiką itd.
Nie jest to wygórowana cena biorąc pod uwagę poziom gier ze sklepu PSN ich poziom skomplikowania oraz ceny.
 
Do góry