Gran Turismo 5

Bambolo82

Banned
W przeciwieństwie do Sierżanta Harris nie uważam innych ("3/4 społeczeństwa") za idiotów i jestem pewien że każdy czytając ten wątek, ogladając filmiki i screeny z GT5, czytając artykuły prasy fachowej potrafi przyswoić sobie wiedzę o GT5 oraz wyrobić sobie samodzielnie opinię o tej grze.

Troszkę więcej szacunku Sierżancie dla Polski i dla Polaków!

Dla kogoś kto się interesuje technikaliami mogę pisać o arkanach raytracingu, ramce renderingu GT5 itd. itd.. Dla kogoś kto tylko ma "oko" na ładne gry, piszę że GT5 jest piękna jak widać na screenshot'ach.

Lubie pisać ładnym językiem opisowym, ale niestety nie którym trzeba od czasu do czasu władować do głowy trochę suchych liczb, bo w nic nie grają, nic nie widzieli albo nie wierzą lub nie rozumieją tego co widzą, nic a nic nie kumają i tylko tutaj krzyczą.

Mam szacunek dla ludzi w błędzie, ale nie mam szacunku ani cierpliowści dla ludzi którzy bezrefleksyjnie, złośliwie propagują fałszywą krytykę Gran Turismo 5. Są nie jako "z zasady na nie" dla Gran Turismo 5 i szydzą z graczy tej serii.

O tym własnie wspominał AS pisząc, że i tak już na dziś są tacy "na nie" dla GT5. Masta J zwyczajnie nic nie wie o GT, ale i tak dorobił sobie ideologię o tej grze. Nawet gdyby dac mu pada do łapy i włączyć GT5 Prologue i tak by twierdził, ze "photomode" :rolleyes: itd. itd.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambi wybacz ale po prostu Twoje "mądrości" porażają.
Nie trafia do Ciebie, że ja nie mówiłem o GT5P i pisałem już o tym pewnie z tydzień temu? No jasne, że nie bo po co.
Ty myślisz, że o GT5 wiesz więcej ode mnie?
No faktycznie, to, że gra jest od dawna skończona, że wyjdzie w tym roku - tutaj Twoja wiedza poraża i jest większa od mojej.
Następnie Twoja wiedza o grafice - tutaj też jestem malutki, te miliony pixeli więcej, które widzisz a ja nie - przyznaję się bez bicia rozłożyłeś mnie tutaj na łopatki.
Przypadki Twojej rozległej wiedzy możnaby tu mnożyć tylko kto ma na to czas (ja może go kiedyś troszkę znajdę i stworzę takie kompendium Twojej mądrości).

Pozdrawiam,
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Troszkę więcej szacunku Sierżancie dla Polski i dla Polaków!


.

Zapewniam Cię że do pozostałej 1/4 mam szacunek a kraj z tym nie ma nic wspólnego. A co do przemyśleń Asa na temat tego kto kupi grę a kto tego nie uczyni, napiszę tylko że gdybym ja miał jej nie kupić to nie miał bym najmniejszego powodu by pisać w tym wątku. A że komuś się nie podobają moje opinie bo uważa inaczej to już inna kwestia...
 
D

djrobus

Guest
-AS- napisał:
Ja juz tylko czekam (i kiedys pewnie zacytuje nawet moje slowa), na te dziesiatki watkow na tym oraz innych forach, pt: 'GT5 rozczarowalo', 'tyle robili gre, a i tak jest kiepska', 'PD dalo ciala', etc etc etc... bedzie ich mnostwo...
Pozdrawiam

I masz rację, tak będzie, zawsze znajdzie się okazja do krytyki na tle super oczekiwań.
Kuriozum polega jednak też na tym, że niektórzy - vide kolega Bambolo - prawie codziennie bezkrytycznie dostają spazmów nt. GT5, tzn. GRY KTÓREJ JESZCZE NIE MA. Jeśli jest betatesterem i już ją katuje to sorki, ma prawo do zachwytów, jeśli spełnia jego oczekiwania.

Jeśli jednak nie jest, to wybacz, jest to błazenada.
 

Bambolo82

Banned
Dostaje spazmów jak widzę technikalia GT5. A te są znane i hulają w domach 3 milionów posiadaczy PS3 od jakiegoś 1,5 roku. Na filmikach z GT5 (bulid TGS'09) widać tylko pewne usprawnienia w raytracingu (reflektory aut i włączone światła) wzgledem tego co widac w GT5 Prologue.

Nie widzieliśmy jeszcze modelu zniszczeń WRC oraz NASCAR, ale ponoć publika złożona z redaktorów kilkudziesięciu największych pism branżowych, ponoć kilka razy jęknęła na zamkniętym pokazie w Tokyo. Nie widzieliśmy też wyścigów nocnych w GT. Nie jest jeszcze na 100% pewne czy GT5 będa już zmienne warunki atmosferyczne.

GT5 Prologue było takim szokiem technologicznym, że nie którzy do dzisiaj nie wierzą w screenshot'y czy filmiki z tej gry. Choć mam jednak nadzieje że obcowanie z Uncharted 2 otworzy kilku malkontentom oczy na możliwości PS3... Naprawdę, gry ekskluzywne na PS3 prezentuje zupełnie inny poziom technologiczny, artystyczny, intelektualny niż gry multiplatformowe czy też gry eksluzywne dla konkurencji.

W przypadku GT5 naprawdę już teraz można się wiele spodziewać. Choćby nawet po Prologue, który ma wszystko aby po 2 letnim szlifowaniu (1000 aut, wiele więcej tras, WRC, NASCAR, Head Tracking, adaptacyjny model zniczeń dla supercars, WRC oraz NASCAR, wyścigi mocne, rozbudowa lobby graczy) blysnąć w postaci GT5 na wiosnę 2010 r. Od strony technologicznej już się mozna jarać, tak jak to było np. Uncharted 2 czy Killzone 2, na wiele, wiele dni przed ich premierą.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie no, z tymi 3 płytami to by beke zaliczyli, jeśli już chcą dać 3 płyty to niech tam będą jakieś materiały z produkcji itp. Sama gra na 3 płytach to będzie kabaret.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
No cóż.. niektórym pozostaje onanizowanie się przy screenach z Gran Turismo 5 czy graniu w skostniały Prologue, inni zaś wolą zdrowiej podchodzić do życia i w międzyczasie szarpać w bieżące hity, np. Uncharted 2 :cool:
 

premek111

Active member
Bez reklam
smetan napisał:
a czy ktoś wie może czy będą samochody od Porsche ?
pisałem o tym wcześniej
``An alleged exclusive contract between Porsche and Electronic Arts is supposed to expire, which will allow Sony to use the Porsche name and cars without having to also pay EA a licensing fee.``
jest to prawdopodobne,gdyz umowa EA i Porsche wygasa co umozliwi Sony uzywanie aut Porsche bez dodatkowej opłaty dla EA
 

premek111

Active member
Bez reklam
Na psxextreme ukazała sie nastepujaca informacja dotyczaca rzekomych 3 dyskow z gra
''The pic where Yamauchi is holding a GT5 package only shows ONE case being the actual game - the black one. You can clearly see the top case is a Gran Turismo 5 case. You can tell because you can see the Japanese CERO rating (like our American ESRB), and the transparent white PS3 case, with the new PS3 logo. And the bottom two look like instruction booklets, or car booklets that detail all of the cars featured in the game (this is something Polyphony has done many times in the past).

That's all it is. Three Blu-Rays this will NOT be. -- Arnold K.''
a wiec bedzie 1 dysk BD i ksiazeczki
http://www.psxextreme.com/ps3-news/5997.html
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Nie moge się doczekać, kiedy poczuje ten ogrom mocy Sonego jak w PSX, a stanie się to wtedy, gdy na mojej półce obok siebie będą stać MGS4 (oczywiście skończyłem rok temu) Tekken 6 i Gran Turismo 5.
 

Bambolo82

Banned
Uncharted 2 to graficzny i design'erski artyzm, ale GT5 Prologue to czysta potęga technologiczna. Piękno jest w samych autach, ale żeby to pokazać potrzeba potężnego sprzętu.

Zobaczcie, zero wątpliwości że to nie jest realtime, świetny pokaz raytracingu na karoserii oraz detali geometrycznych pojazdu w GT5 Prologue:
http://www.youtube.com/watch?v=6O-CCQzRc1g&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=ya-j_FTMRmA&feature=channel

Reflektory BMW w trakcie wyścigu:
http://www.youtube.com/watch?v=bLQOCsbWvbE&feature=channel

Są to filmiki z trybu 720p z MSAAx4. Moim zadaniem na 1080p z MSAAx2 wygląda to jeszcze trochę lepiej.
 

pysio78

New member
Powiem tak. Jeśli taka grafa będzie to grę kupię i sprawdzę. Natomiast niepokoi mnie jedna rzecz. Na filmiku z BMW widać na samym początku ludzi chodzących za szybami. Jakoś mi się nie chce wierzyć by programiści uwzględnili takie detale...
Moim zdaniem filmik ten (BMW) jest czymś jakby wzorcem dla grafików aby wiedzieli jakie refleksy tworzyć itd. Mogę się jednak mylić.
 
Do góry