Gran Turismo 5

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciekawe czy takie zniszczenia będą kosmetyczne czy będą wpływać na osiągi aut. Na podstawie filmików powiem ze fajnie wygląda jazda z wiszącymi drzwiami czy odstającą maską, choć pewnie że zniszczenia jak na taką szumnie oczekiwaną grę mogły by być lepsze. Jednak jak mają robić tą grę jeszcze 2 lata to niech zostawią jak jest:grin:.

Od strony graficznej gran turismo jest dla mnie perfekcyjne i wiem że na tym aspekcie się nie zawiodę. Niesamowite modele aut i użycie obłędnie realistycznego oświetlenia, odbić. Niesamowite naturalne tekstury i oświetlone trasy. To wszystko sprawia że ma się wrażenie oglądania klipów z reala. Najbardziej niepokoi mnie sam model jazdy, w prologa nie grałem (wole od razu przeskoczyć do pełnej) a na podstawie części poprzednich widzę w jaką stronę szła tendencja.

Część pierwsza i druga była dosyć dynamiczna, miało się wrażenie prędkości. Część 3 to był już kompromis pomiędzy dynamiką a techniką jazdy (osobiście ten kompromis przypadł mi do gustu). Natomiast 4 poszła już w stronę pseudo realizmu gdzie ma się wrażenie oglądania wyścigu żółwi. Bardzo mizerne poczucie prędkości, okropnie długa droga hamowania, jakieś sztuczne skręcanie autem. O ile część 3 GT uważam za jedną z najfajniejszych gier wyścigowych i przeszedłem ją calutką o tyle przy 4 po kilku minutach grania mam ochotę zagrać w coś innego. Mam więc nadzieje że część piąta pójdzie w stronę dynamiki i frajdy z jazdy.

GT ma teraz rywala w postaci forzy, wiec mam nadzieje przyparte do mury polyphony zrobi co w ich mocy by gra spełniła oczekiwania fanów :D
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego ciągle się pisze, że te gry będą dla siebie konkurencją. Są na innych platformach i nie bęą ze sobą bezpośrednio konkurować, a właściciele ps3 będą się i tak zachwycać GT 5 tak jak właściciele x-a będą zachwycać się Forzą.
 

mataman

New member
Bez reklam
Te dwie platformy konkuruja ze soba o klienta, więc siłą rzeczy gry też.

@Kapral_Hicks podobno uszkodzenia maja wpływac na zachowanie sie auta.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie wiem dlaczego ciągle się pisze, że te gry będą dla siebie konkurencją. Są na innych platformach i nie bęą ze sobą bezpośrednio konkurować
Tu chodzi o ikonę, kiedyś marka gt to był absolutny number one:eek:k:. Polyphony musi tym razem uwzględnić forze, przed nią nie było konkurencji. Dla nich to punkt honoru by wydać najlepsza samochodówkę, nawet czytało się o tym że testowali forze na targach. Tak czy inaczej, konkurencja to dobra rzecz:D.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja jako posiadacz dwóch konsol po ograniu GT5 Prologue i przeczytaniu bardzo wielu obrzernych zapowiedzi i innych tego typu artykułów oraz po milionach filmików i gameplayów O WIELE więcej spodziewam się po Forzie, bo to czym "raczy nas" Polyphony powoli przestaje być śmieszne, a zaczyna być żałosne. Tyle czekania na grę, która w dodatku teraz już nie wnosi za wiele nowego do gatunku a do tego takie marne zniszczenia i ciągle mam wrażenie, że są to wyścigi samochodzików zabawek.

Korona króla wyścigów poedruje do Forzy, zobaczycie panowie.

Chociaż możliwe, że chciałbym się mylić.
 

debeef

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Oj tylko za słowka łapią na tym forum...

A co do GT5 to chciałbym się mylić.

Ja też chciałbym żebyś się mylił, co nie zmienia faktu, że nie mam x-a i nie zamierzam go kupić więc i tak kupię GT 5
 

Peek

New member
Bez reklam
Na IGN widziałem przed chwilą całkiem ciekawy filmik, który sprawił, że zacząłem znowu myśleć o premierze GT5 z pewną nadzieją. Jestem bardzo ciekawy jak będą wyglądały wyścigi w nocy i podczas desczu.
 

mataman

New member
Bez reklam
Hmmmmm......

Maja być wyścigi w deszczu czy po mokrej nawierzchni ? Bo jak po mokrej nawierzchni to zagraj w gt4 i bedziesz wiedział jak to wygląda.
 

Peek

New member
Bez reklam
Mają być "podczas zmiennych warunków atmosferycznych" ja interpretuje to tak, że świeci słońce, za minutę zachmurzenie, za 2 minuty deszcz (jakby był śnieg to opadła by mi kopara).
 

Peek

New member
Bez reklam
"Kod zniszczeń, który zaprezentowaliśmy na GC 09 to tylko pierwszy krok, który zbliży nas do efektu końcowego. Wypuściliśmy go w takiej postaci, ponieważ chcieliśmy poznać to, czego oczekują gracze po modelu zniszczeń w GT5."

Skoro to pierwszy krok, to w GT5 może na Euro w Polsce juz zagramy.
 

ps_user

New member
Bez reklam
debeef napisał:
Nie wiem dlaczego ciągle się pisze, że te gry będą dla siebie konkurencją. Są na innych platformach i nie bęą ze sobą bezpośrednio konkurować
Będą. To jak konkurencja dwóch modeli samochodu tej samej klasy, ale różnych producentów. Tylko że w przypadku gier zdaża się jeszcze konkurencja w obrębie swojej stajni ;)

@Peek: Co byś wniósł nowego do gatunku gier wyścigowych ?
Jest wyścig, realne trasy, realne auta , tunig, online, zmienne warunki atmosferyczne, itd. Oczywiście serii GT brakuje wiele, ale do gatunku wiele się wnieść nie da. Dadzą cofanie czasu, to źle bo nie realistycznie. Dadzą koniec wyścigu po jednej kraksie, to źle bo za trudno.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Na Gamesconie był stand z grywalną wersją GT5. W tej chwili jest testowana beta wersja (jest zaledwie kilkudziesięciu betatesterów, do netu wyciekly zdjęcia z prywatnych testów jednego ze szczęśliwców którzy dostali zaproszenie).

Także, GT5 jest gotowe i czeka tylko na wolne okienko wydawnicze w 2009 r. by Sony moglo maksymalnie dużo zarobić na tym mega-hiper-tytule. Sony World Wide Studios ma już w planie wydawniczym na pażdziernik Uncharted 2 i MAG na listopad. Zbliża się premiera MW 2, co zapewne zniechęca do rywalizacji. Także jest zbyt duży tłok w palnie wydawniczym aby jeszcze rzucić do tego na rynek GT5, które będzie mega-system-sellerem. Było o już o tym setki razy. Sam Yamauchi chyba już 200 razy to powtarzał.

Lineup na PS3 w 2009 r. był i jeszcze będzie mega mocny. W zasadzie bardziej by się Sony opłacało wydać GT5 w I lub II kw. 2010 r., ale chyba jednak zdecydują się posłodzić granie na PS3 w 2009 r. jeszcze bardziej i dadzą GT5 już na gwiazdkę 2009 r.
 
Do góry