Gran Turismo 5

Peek

New member
Bez reklam
Właśnie wyszło najnowsze PSX Extreme, gdzie w malutkiej notce napisane jest, że premiera GT5 najprawdopodobniej będzie jednak na początku 2010.
 

-AS-

New member
SierzantHarris napisał:
Osobne wątki...hmmm. Przecież w takim układzie trzeba by zakładać milion oddzielnch tematów jak np "gt5 vs Forza", "kiedy w końcu (nie)wyjdzie gt5" , "czy i dlaczego gt5 jest najlepsze" bądz "czy i dlaczego forza i inne są gorsze"

Widze, ze zasady funkcjonowania na forach dyskusyjnych sa Ci obce, wiec gwoli przypomnienia (szczegoly w regulaminie). Tworzymy 'milion oddzielnych tematow', aby informacje w nich zawarte byly latwe do znalezienia/skomentowania przez forumowiczow. Ktos kto chce porozmawiac na temat GT5 (tak, jak w tym watku), niekoniecznie chce brnac przez dziesiatki stron na temat Forza, XBox czy innych gier lub konsol. Interesuje go szybkie dotarcie do interesujacych go tematow i dyskutowanie na te wlasnie tematy.

Watek ten zostal przeze mnie stworzony wlasnie w owym celu, aby ludzie, ktorzy sa zainteresowani owa gra mogli sobie na jej temat podyskutowac i czy Tobie sie to podoba, czy nie, to wlasnie jest tematem owego watku.

Reszta Twojego posta nie jest nawet warta komentarza.

debeef napisał:
Ktoś tu miał chyba stan przedzawałowy:roll:
Dla mnie to jest proste, nie podobają Ci się posty o GT5 to tu nie w wchodź, a już się nie bedziesz musiał tak zapowietrzać i używać bolda:grin: na potęgę.
Jasnym jest, że jak ktoś pisze regularnie w jakimś wątku temat tego wątku musi być dla niego w jakiś sposób bliski i kiedy ktoś troluje na temat tego wątku może to innych denerwować. Jest tak na całym forum. W temacie lcd Sony nie mile widziane są uwagi typu "a Panas jest i tak lepszy". Dlatego nie wiem czemu dziwisz się, że ludzie piszący na topicu MGS 4 i GT 5 sie nim zachwycają, mnie bardziej dziwi, że tobie chce się pisać w wątku, który Cię aż tak nie interesuje...chyba że chcesz tylko trollować.

Sam bym tego lepiej nie ujal.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
O co chodzi z tym zapowietrzaniem, pytam się bo nie wiem - masz jakieś kłopoty z żołądkiem? Co to jest bold i do czego sluży? (mam nadzieję że Ci pomaga) Napisalem w tym wątku ze cztery posty a Ty mi tu od jakichś trolli wstrzyki montujesz (wikipedia->i wiem co to troll) bo napisłem jak jest i że ten wątek powinien nazywać się fanboj parade. Może masz rację, jeśli chcę normalnie podyskutować na temat gt5/forzy/ścigałek to rzeczywiscie nie powinienem tu wchodzić bo to zły adres. Jaka szkoda. A na żołądek to polecam manti.

end of offwtop
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Strasznie Polyphony wypyka (najdelikatniejsze co mi przychodzi do głowy) wszyskich czekających na zniszczenia w GT5.
Tylko po to kupili licencję WRC żeby nie zrobić totalnie w balona swoich fanbojów?! Bo mówili, że będą zniszczenia to będą, ale nie tam gdzie powinny i gdzie wszyscy liczyli.

Oby to nie było prawdą ale również odniosłem takie wrażenie jak zobaczyłem WRC GT5 i zniszczenia TYLKO w tym trybie.

Pozdrawiam,
 

Szczupaczek

New member
No fakt, to co piszesz to wydaje się śmieszne, polityka Polyphony bardzo mi się nie podoba...czyli znowu będę miał wrażenie że jadę kartonowym pudełkiem odbijającym się od innych aut i barierek , a przy dzwonach samochodziki odskoczą od siebie nic sobie nie robiąc...Super...

BTW
Mam info z pierwszej ręki o samego wszechpotężnego CELLa że GT5 wyjdzie wtedy jak Polska wygra ojro 2012...
 

dienekes' shade

New member
Ostatnimi czasy strasznie wkręcił mi się drifting w GT5:p (YT, gtplanet) dlatego też zamierzam powrócić do tej gierki i popełnić wiele radosnych poślizgów i pooglądać świat przez boczne szyby ;) W tym trybie, brak kolizji i modelu zniszczeń mi nie zawadzi. Zresztą... nigdy tego nie robił :p

Do czasu kiedy nie wyjdzie Super Car Challenge, tu będę kręcił :cool:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Napisał As "Watek ten zostal przeze mnie stworzony wlasnie w owym celu, aby ludzie, ktorzy sa zainteresowani owa gra mogli sobie na jej temat podyskutowac i czy Tobie sie to podoba, czy nie, to wlasnie jest tematem owego watku"


Tjaa...dyskutować to chciałem o gt5 ja a Ty to chyba chciałeś się czasem z kimś po pupie poklepać czego dałeś niedawno przyklad pisząc "sam lepiej tego bym nie ujął" czyli "your tongue between Debeefs Hunkers". Dyskusja to dyskusja a fanbojskie lizanie się nawzajem po jajcach to co innego. Ale skończmy już to bo nie ma sensu a Ty przecież dobrze wiesz jak jest..tak jak Bambolo.

Wracając do gtp to myślę że zrobienie zniszczeń tylko dla wrc może być prawda bo ilość aut które będą w grze jest tak duża że jeśli robiliby je dla każdego to juz dawno bylo by wiadomo że będą na bank bo to przecież chyba kupa roboty. I to jest własnie zabawne z polyphony - gadanie już od kilku lat a dalej nic nie wiadomo
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeśli GT 5 nie będzie miało zniszczeń po prostu będzie to żałosne. Oczekuję od obecnych gier czegoś więcej niż tylko poprawionej grafiki w stosunku do konsol pastgen (Gran Turismo 4). To, że będzie jeździć 16 samochodów na trasie niczego nie zmienia, bo widok 16 kartonów odbijających się od siebie na zakrętach jest co najwyżej komiczny. Zdecydowanie wolę już te 8 samochodów na trasie w Forza 3, bo przy włączonych wszystkich zniszczeniach na symulacje to całkiem wystarczająco, ponieważ za błąd jednej osoby płacą wszyscy, którzy jadą w jej pobliżu. Plus prawdopodobnie dochodzi licencja na dachowanie !!
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Tak wielu z Was przywiązuje wagę do rozwałki, zapominając o tym, co w mojej opinii definiuje grę pretendującą do miana symulatora - model jazdy i brzmienie samochodów. To, IMO, najważniejsze czynniki i choć oddziaływanie samochodu na otoczenie i vice versa również winny być obecne, ich zaimplementowanie, przy pokpieniu ww. kwestii jest bezcelowe.

W FCTP (uuu, znów "offtop" :rolleyes:) występują: fantastyczny model jazdy, rasowe brzmienie i zniszczenia, ale jadąc prawidłowo, z tym trzecim elementem praktycznie nie miałem do czynienia (wiem jak jechać i jestem świadomy, że nie na demolce gry tego typu polegają :krol:). Tym samym, jest on moim zdaniem, najmniej istotny, ale to na nim koncentruje się wiele osób. Dlaczego? Mam kilka pomysłów ;)

Faktycznie, dyskusja zatoczyła koło, bo o ile mnie pamięć nie myli, tozsama argumentacja już tutaj padła.

Wiecie, zależy mi na tym, by w GT5 kierownica, którą posiadam, a która została stworzona specjalnie z myślą o tej grze, dostarczała mi tak dokładnych informacji, jak czyniła to w FCTP. Nadto, chciałbym by widok z kokpitu w końcu odzwierciedlał to, co robię z kiewonicą. Skoro gra obsługuje całe 900 stopni, posiada własną kierownicę o takim zakresie, to dlaczego, do diabła, animacja pokazuje marny wycinek 2,5 obrotów? :hmm: Kierownica obraca się jak szalona, a na ekranie, niczym w slo' mo', leeeeewo, prawwwwo. Uh...
 

Peek

New member
Bez reklam
Hmm... nie wiem jak nazwać to, ze w GT5 może nie być zniszczeń oprócz WRC. Żal, Śmieszność, a może zwyczajna głupota programistów? To by świadczyło o tym, że seria Gran Turismo przez 5 cześci wcale nie zmieniła sie od tej pierwszej.

Co z tego, że bedzie 16 samochodów jak nie bedzie zniszczeń? Milion razy wybrałbym Forze, ze zniszczeniami, ale 8 samochodami.

Jeśli w GT5 poza WRC nie bedzie zniszczeń to zonaczałoby, że... pełną grą jest GT5P,a pełnoprawde GT5 tylko ajkimś DLC lub innym dodatkiem z zwiększoną ilościa samochodów i tras!!!
 

mietek099

New member
No to już trochę przesada. Wiadome, że w symulacji liczy się właśnie model jazdy (za czasów np. psx'a nie było za dużo gier oferujących zniszczenia) tak jak napisał dienekes' shade. Aczkolwiek ja zawsze czekałem na zniszczenia jeżeli chodzi o serię GT (to dodaje smaczku) i dlatego ode mnie będzie wielki minus pod tym względem. Co nie znaczy, że gra nie ma co stawać w szranki z Forz'ą o tytuł najlepszej symulacji.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No właśnie Shade -mamy rok 2009 a pierwsze gt powstało wieki temu. Pierwsze nie miało zniszczeń bo to było daaawno a więc nigga please... Właśnie takie detale poza modelem jazdy, dzwiękiem, torami i furami sprawiają że gra jest bardzo dobra a nie tylko dobra. Powtarza się sytuacja z mgs4 które technicznie (oprócz grafy ofkorz) było na poziomie jedynki, ja chcę grać w gt5 a nie w stare gt po liftingu. Cmon man...przecież to gt5 czyli król a on nie może być nagi...
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Nie mówię "nie" zniszczeniom, o ile ich implementacja nie rzutuje negatywnie na inne elementy rozgrywki. Powiem więcej - chciałbym, by ów (jakże istotny dla wielu) ficzer w końcu wystąpił w serii, bo wiem, że przynajmniej część graczy przestanie marudzić. Naturalnie, będą i tacy, którym ewentualne rozwiązania nie będą się podobać. Wiemy kogo mam na myśli? :D

Sam uważam, że skoro konkurencja może, to i PD winno w końcu się tym zająć, ale jako że w GT nie szukam demolki, ze zniszczeniami (niezależnie od tego, czy będą, czy nie) i tak będę spotykał się wyjątkowo rzadko :cool:

Osobiście oceniam samochodówki przez pryzmat wrażeń, jakie dostarczają mi one w połączeniu ze świetną kierownicą. Być może dlatego nasze wrażenia i wymagania tak znacznie od siebie odbiegają. Ktoś, kto gra na padzie, nie doceni tego, czym zachwycam się w dobrych samochodówkach. Pomiędzy mną, a takimi graczami nie ma płaszczyzny, na której moglibyśmy w pełni dyskutować.

Do GT5:p mam sporo zastrzeżeń, ale ani jednym z nich, nie jest brak zniszczeń. No chyba że tym ostatnim z listy :p

Ps. Carmageddon był daaaawno temu, a jakie ta, były zniszczenia :mrgreen:
 

Carbon_

New member
Bez reklam
dienekes' shade, zniszczenia nie są najważniejsze, ale poza bardzo fajnym wizualnym bajerem wpływają bardzo mocno na przebieg rozgrywki (patrz mój poprzedni post). I Forza jakoś może to mieć poza równie świetnym jak w grze Polyphony modelem jazdy. A jeśli do tego dochodzi możliwa licencja na dochowanie jak na tym filmiku , to ja tak rozumiem racings na obecnych konsolach.
 

dienekes' shade

New member
Wpływają, choć nie zawsze dochodzi do takich sytuacji, że jakikolwiek model zniszczeń zdoła zadziałać. Tak, jak pisałem wcześniej np. FCTP mimo agresywnego AI i zniszczeń byłby tak samo dobry, IMO. Czysta, dobra jazda = brak potrzeby implementowania rozwałki. :cool:

Zaznaczam, że chodzi mi o wizualia. Wpływ kolizji na kondycję samochodu jest bardzo ważny, choć i on sam gry nie stanowi.

Ps.Widziałem dziś rano gameplay' e z F3 (z dachowaniem włącznie) i (wyłącznie po tym) jakoś mi się ów tytuł nie widzi. Naturalnie musiałbym zagrać, żeby ocenić całość. I tu mam na myśli sam aspekt graficzny. Dźwiękowo całkiem, całkiem.
 
Do góry