Gran Turismo 5

beamer

Banned
Masta_J napisał:
Podali 1 grudzień 2009 co jest jak najbardziej prawdopodobne w kontekście tego:https://www.mcvuk.com/jobs/job/1854/Gran-Turismo-Brand-Manager

Uważam, że kondycja PS3 jest bardzo dobra. Jakość gier jest znakomita.

PS. Widże że Carbon już nie wytrzymujesz i bierzesz się za wyzywanie mnie. Nie zamierzam się odwzajemniać ponieważ mam swój kodeks na tym forum. :)
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
beamer napisał:
Uważam, że kondycja PS3 jest bardzo dobra.
.. tyle , że co Ty uważasz mają w nosie akcjonariusze, zarząd firmy i klienci :cool:

BTW. Nazwanie fanboja fanbojem to tylko stwierdzenie faktu :)
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
W jakich krajach/regionach? Uważam, że PS3 średnio radzi sobie w USA, dobrze w Europie i bardzo dobrze w Japonii.

PS. jak się kasuje posty? Ja nie umiem. Chciałbym skasować to co powtórzyłem ;)

PS2. Przymkne oko na tego fanboja. Już przywykłem. ;)

PS3. OK. Już skasowałem. Zrobiłem to tylko dlatego zeby zadać pytanie Carbonowi i w dobrej woli.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Carbon_ napisał:
Jeśli uważasz, że zaledwie 3mln PS3 sprzedanych na rynku japońskim to bardzo dobry wynik to nie mamy o czym rozmawiać. Ten wynik jest raczej żenujący.
Taka jest pojemność tego rynku. W dwa lata Sony sprzedało tam 3 mln PS3, MS przez 3,5 roku tylko ok. 1 mln Xbox 360. Wii jest osobną kategorią sprzętu do grania (inne gry).

Od 9 tygodni z rzędu PS3 sprzedaje się w Japonii najlepiej ze wszystkich konsol stacjonarnych (bije także Wii, którym rynek jest już nasycony i ta konsolka powoli zejdzie na drugi plan). Także PS3 odniosła ogromny sukces w Japonii i praktycznie pozbyła się MS z tamtego rynku. Znamienne jest że Square Enix w ogóle nie wyda FFXIII w wersji japońskiej na Xbox'a i skupi się wyłącznie na promocji wersji japońskiej na PS3. Widać Xbox 360 w Japonii to promil nie warty nakładu pieniężnego na wydanie i promocję dużej gry.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
mataman napisał:
świetne beamer, świetne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To spada czy nie spada??? Oto jest pytanie :D
Obejrzyj zatem filmik: http://www.youtube.com/watch?v=kQGlbGaQd5g, albo najlepiej zagraj w GT5 Prologue i sam się przekonaj.

Filmik z performance analyzer'a trwa 139 sekund. Policz przez ile sekund animacja spadła poniżej 60 fps w trakcie wyścigu i a na ile sekund poniżej 30 fps w powtórkach.

Wskazówka: do policzenia sekund "marnych" 55-56 fps w GT5 wystarczy palców na jednej ręce mataman'a :D.

Animacja nigdy nie spada poniżej 55-56 fps. Przez 99,9% czasu mamy 60 fps (w powtórkach zawsze "tylko" 30 fps, ponieważ gra wyświetla wtedy dodatkowe bajery i filtry graficzne np. drgające powietrze, efekty soczewkowe, depth of field, motion blur etc.).

Podczas powtórek Gran Turismo 5: Prologue wygląda dosłownie jak transmisja telewizyjna.

Gra była pisana tylko i wyłącznie, specjalnie pod procesor CELL dlatego wygląda jak wygląda i wyświetla tyle klatek na sekundę ile wyświetla. :cool: Szczególnym osiągnięciem jest zastosowanie raytracingu pojazdów liczonego realtime poprzez strumieniową pracę rdzeni SPE w procesorze CELL.

Grę można kupić na allegro za jakieś 50-60 zł. Warto zainwestować te 800-1000 zł w dedykowaną do Gran Turismo kierownicę marki Logitech ze sprzęgłem (!!!!). Nie mam, ale grałem i zabawa, wrażenia z jazdy są wtedy nie do opisania!
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
ale ty nie rozumiesz co się do ciebie mówi/pisze. Zacytowałem tekst kiedy w jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz (nie pierwszy raz zresztą).

To w ilu klatkach chodzi gt5p mnie nie interesuje, bo gra jest piekna i napewno kupie pełna wersje. amen
 

beamer

Banned
mataman napisał:
ale ty nie rozumiesz co się do ciebie mówi/pisze. Zacytowałem tekst kiedy w jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz (nie pierwszy raz zresztą).

To w ilu klatkach chodzi gt5p mnie nie interesuje, bo gra jest piekna i napewno kupie pełna wersje. amen

Chciałbym dyskutować tutaj na luzie...ze wszystkimi...bez łapania się za słówka lub podstępnego cytowania czyjegoś zdania w oderwaniu od kontekstu.

I had a dream....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko problem polega właśnie na tym, że Ty nie masz pojęcia na czym polega dyskusja. Potrafisz wszystko odwrócić do góry nogami, nawet swoje własne wypowiedzi, w których sam sobie zaprzeczasz.
Z czymś takim nie da się dyskutować.

Pozdrawiam,
 

ravage

New member
Giera wporządku, jednak ma bardzo kiepskie wrażenie prędkości.
Poza tym niektore samochody z kierą po prawej i kierownica skreca sie o 90 stopni wtf !?
Mowie rzecz jasna o przeniesieniu obrotu kierownicy na gre. Skrecam pelny obrot w lewo a w grze leci 90 stopni.
Sczegóły, ale place wiec wymagam :p
 

centomaniak

New member
ravage napisał:
Giera wporządku, jednak ma bardzo kiepskie wrażenie prędkości.
Poza tym niektore samochody z kierą po prawej i kierownica skreca sie o 90 stopni wtf !?
Mowie rzecz jasna o przeniesieniu obrotu kierownicy na gre. Skrecam pelny obrot w lewo a w grze leci 90 stopni.
Sczegóły, ale place wiec wymagam :p
widziłem , grałem w gt5 p i co i nic grafa fajna , ale ogólnie gra nie rzuciła mnie na kolana, mam logitech g 25 w domu , no w porównaniu do tdu + megapack to gt5 p sie chowa (no ta grafa w gt5 p fajniejsza) ale reszta tdu prowadzenie auta tam ok, ja tu zaryzykuje stwierdzenie że ps3 jest platformą jednej gry gt5 , wszystko
 

premek111

Active member
Bez reklam
centomaniak napisał:
widziłem , grałem w gt5 p i co i nic grafa fajna , ale ogólnie gra nie rzuciła mnie na kolana, mam logitech g 25 w domu , no w porównaniu do tdu + megapack to gt5 p sie chowa (no ta grafa w gt5 p fajniejsza) ale reszta tdu prowadzenie auta tam ok, ja tu zaryzykuje stwierdzenie że ps3 jest platformą jednej gry gt5 , wszystko

a graliscie w poprzednie czesci ?????mysle ze nie wiec nie oceniajcie po GT5P bo to tylko demo
 

tomaj72

New member
problem z odpaleniem gry

Witam wszystkich. Może pomozecie lub uswiadomicie;-)
Córa dostała w prezencie GT5 w polskiej wersji. Niestety gdy próbowalismy odpalić płytę pojawil sie komunikat o konieczności ściągnięcia najnowszej wersji z neta (nie mamy na razie neta w domu) i nie idzie tego przeskoczyc, gra nie chce odpalić. Czy to jest normalne że gra kupiona na płycie nie chce odpalic bez połączenia z netem (nie ma takiej info na opakowaniu) a może po prostu robie coś nie tak lub idzie to obejść.
Help bo młoda zalamana a ja nie mam koncepcji co jest nie tak.
Oczywiście w najgorszym wypadku wybiore się ze sprzętem do kogoś z netem ale czy to jest normalne?
 

dienekes' shade

New member
Kurka siwa... dziwne. Jak mnie gra pytała o update (a łatwiej wygrać w totka, niż pobrać łatkę z tych &^&*(&*!^ serwerów), wybierałem opcję pt. "nie wstanę, tak będę leżał" i grałem jak dotychczas. Może Kolega coś "nie tak" czyni?
 

tomaj72

New member
Cóż, takie coś wydaje się logiczne i tudzież to samo probowałem uczynic.
Niestety płyta wracała z głupawym zapytaniem w kołka jak w znanym wojskowym dowcipie:
Regulamin mowi: A) dowódzca ma zawsze racje, B)jeśli nie ma to patrz punkt A.
Siedzielismy wspólnie ze szwagrem (ktory zafundowal płytę)i nie mogliśmy nic skumać. I choć bez flaszki pewnych rzeczy nie rozwiażesz ta metoda również później nie zaskutkowała;-)
 
Do góry