Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jeszcze lepiej, czyli cena podana w dolarach Kanadyjskich (CDN).
Żyć nie umierać, potem się dziwić, że u nich na półkach po 200-300 filmów i to nawet nie są jakieś kolekcje, a naturalny zbiór kinomana.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jeszcze lepiej, czyli cena podana w dolarach Kanadyjskich (CDN).
Żyć nie umierać, potem się dziwić, że u nich na półkach po 200-300 filmów i to nawet nie są jakieś kolekcje, a naturalny zbiór kinomana.

Do tego zobacz że USA nie płaci pewnych danin za film, które my jako Polska płacimy. A że nie jest to mało bo należymy do tych krajów które dużo ściągają filmów z sieci to i odpowiednia kasa musi być zapłacona z tego tytułu. A koszty tego ponoszą tacy ludzie jak My Kolego co kupują oryginały.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Lolek, proszę, przestań już pisać to na każdym kroku...
Uważasz, że dystrybutorzy strzelali by sobie w kolano? Podnieśmy im cenę na oryginał w Polsce bo i tak ściągają nielegalne kopie? Bez jaj.
Wolą dystrybutora jest sprzedać jak najwięcej oryginałów, za jak największą cenę bo chce maksymalizować zysk.
To nasze Państwo doi nasze kieszenie podatkiem VAT. Porównaj sobie stawki na zachodzie, wschodzie do PL to zobaczysz:
- Australia 10%
- Niemcy 19%
- Kanada 5-10%
- Chiny 17%
itd... Stawki VAT w Unii Europejskiej i na świecie

Chciałbym również przypomnieć, że Ty jako prawy obywatel i każdy z nas płaci podatek reprograficzny w:
- papierze ksero,
- kserokopiarkach,
- czystych płytach CD i DVD
- odtwarzaczach mp3 wszelkiej maści itp...
więc wszelkie ewentualne straty związane z nieautoryzowanym kopiowaniem są już po części zrefundowane ryczałtem w powyższych opłatach.
A teraz był jeszcze pomysł żeby rozszerzyć te opłaty o aparaty fotograficzne... :fool: bo przecież możesz sobie książkę sfotografować w empiku... Nie uważasz, że skoro doi się nas na każdym kroku, to po części ściągając na własny użytek jesteśmy do tego uprawnieni i płacimy za to?
Bo wg prawa uprawnieni jesteśmy. I płacimy już za to.

Edit:
z tymi odtwarzaczami mp3 to póki co życzenie jest, więc się zagalopowałem.
Ale, artykuł z wczoraj dotyczący właśnie popularnych mp3jek i co ważniejsze, smartfonów i tabletów.
Opłaty reprograficzne. MKiDN zleciło analizę prawną dot. opłaty od czystych nośników - Nowe technologie - aplikacje, smartfony, tablety, telefony komórkowe, notebooki, start upy - GazetaPrawna.pl -

cytat:
Według producentów ceny smartfonów i tabletów po wprowadzeniu opłaty reprograficznej mogą wzrosnąć nawet o 8 proc. Ich zdaniem w wyniku podwyżki cen sprzętu polscy konsumenci mogą zrezygnować z zakupu na rodzimym rynku i zacząć kupować za granicą. Nowoczesne urządzenia elektroniczne w coraz mniejszym stopniu są używane do kopiowania, dostęp do treści mogą mieć w każdej chwili za pomocą internetu - argumentują.

I jak uważasz, uważacie koledzy? Kto na kim bardzie żeruje?
Państwo i OZZ (Zaiks, ZPAV itp.) na każdym obywatelu czy pseudo pirat (co ściągnie film żeby go obejrzeć sam na sam z TV i jak mu się spodoba to kupi oryginał żeby mieć w kolekcji, a często jeszcze wcześniej pójdzie do kina) na artystach?

Edit_2:
Kolejny ciekawy artykuł nt. opłat reprodukcyjnych i manipulacji danymi OZZów:
Twórcy żądają haraczu od smartfonów. Czy muszą przy tym kłamać? - Biznes, Finanse i Prawo
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Chyba się kapnęli że jakiś błąd był.
Dzisiaj rano zamówienie wciąż było w statusie weryfikacji aczkolwiek koło 11 dostałem maila że przyjęto do realizacji więc mam nadzieję że zamówione płytki otrzymamy wszyscy. I że będą to płytki BD a nie DVD wysłane niby przez pomyłkę...
Trzymajmy kciuki!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na meila mi przyszlo, że planowana data wysyłki to wtorek 04.11, więc zanim dojdzie to też z jeden-dwa dni może upłynąć. Ciekawe, czy faktycznie się machnęli z ceną czy to była zaplanowana promocja?:)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Znalazlem info na innym forum, iz była to zaplanowana akcja. Tez taniej była wersja DVD. W tej chwili maja steelbooki w promocji za 39,99 zł. Żałuje ze wczesniej kupilem Niepamięć za 37, gdyż teraz 3 złote więcej i byłby steelbook.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Znalazlem info na innym forum, iz była to zaplanowana akcja. Tez taniej była wersja DVD. W tej chwili maja steelbooki w promocji za 39,99 zł. Żałuje ze wczesniej kupilem Niepamięć za 37, gdyż teraz 3 złote więcej i byłby steelbook.
Właśnie byłem bliski kupienia wydania DVD (jak już wyczerpał się zapas BD) za 28 złotych ale sprawdziłem jeszcze raz i udało się zamówić BD. Też dostałem info że wysyłka 04.11 więc myślę że jutro będzie do odbioru.



Na meila mi przyszlo, że planowana data wysyłki to wtorek 04.11, więc zanim dojdzie to też z jeden-dwa dni może upłynąć. Ciekawe, czy faktycznie się machnęli z ceną czy to była zaplanowana promocja?:)

Zaplanowana promocja ;) to była na ibood 2 dni temu jak rzucili TV 4K 40" Philipsa za 2,30 zł + przesyłka. Ludzie pozamawiali, opłacili i czekają na realizację lub rozwój sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry