Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,zgadzam sie,ze niektorzy kupuja filmy w ciemno poniewaz jeszcze ich nie ogladali.Jednak duzo osob kupuje srednie pozycje ktore widziala juz w telewizji,tylko dlatego bo byla promocja...
Zreszta,jako kolega forumowy nie chodzi mi raczej o krytykowanie tylko pewne doradzenie...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nu dobrze , ale spytam po innemu. A co wtedy włożyć do polki , którą masz zrobioną na zamówienie i rozmiar jest tyko pod Blu-Ray? Ile tych dobrych filmów na niebieskim nośniku jest w ciągu roku? To co ,żeby zapewnić półkę muszę z 3-4 lata zbierać tylko perełki kina światowego? Nonsenso uno nostra.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Savron jak Ciebie czytam zawsze mam banana na twarzy... :)

Braciak,ja sie bardziej denerwuję na ten telefon ktory chyba zaliczy niedlugo konkretna glebe :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig,zgadzam sie,ze niektorzy kupuja filmy w ciemno poniewaz jeszcze ich nie ogladali.

Większość osób tak robi. Tylko jak wejdziesz w pewne kręgi, gdzie 10 osób piraci i ma dostęp do wszystkich filmów, to te 2,3 osoby które chcą sie przekonać (chociażby po opisie na okładce, tak jak za starych czasów w wypożyczalniach) to się już nie przebiją.
Na innych forach zagranicznych tak nie ma, jak ktoś kupuje film, opisuje wydanie, dodatki itp. to ludzie się "wspierają" w swoich pasjach. Nikt nie podważa zakupów, tam nikt kto ma sprzęt za kilka tys. nie piraci, a to jest forum HDTV a nie onet, czy filmweb.

Jednak duzo osob kupuje srednie pozycje ktore widziala juz w telewizji,tylko dlatego bo byla promocja...

Jasne, nie ma co ciągnąć tematu. Mi osobiście nic do tego co kto kupuje, cieszę się że ktoś ma satysfakcje i postawi sobie na szafce średniawkę. Ja to rozumiem.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
widziałeś moją kolekcję i półki, nie są na zamówienie tylko z ikeły ;)
wieszałem je pod wielkość pudełka dvd, z tego formatu rezygnuję na rzecz blu. czy zajmie mi zbieranie rok czy dwa czy to ważne ? będzie to będzie nie to nie, uwierz mi, że przeszła mi już myśl, że "muszę to mieć" ( muszę umrzeć, reszte moge :))
No i zależy co dla kogo jest perełka kina światowego :)
 

eedviking

Banned
To chyba sobie już powyjaśnialiście? ;) :D

leniwiec-ziewa.gif
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
"Piramida;" Savron jak Ciebie czytam zawsze mam banana na twarzy... :)

:D:D. I bardzo dobrze:D Tak musi być.:D To nie jest forum polityczny. Zbieramy złom elektroniczny , drewniany i płastikowy w dobrym opakowaniu. Piękna sprawa. O co tu można bić się :D. Dobrej nocy :D
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
widziałeś moją kolekcję i półki, nie są na zamówienie tylko z ikeły ;)
wieszałem je pod wielkość pudełka dvd, z tego formatu rezygnuję na rzecz blu. czy zajmie mi zbieranie rok czy dwa czy to ważne ? będzie to będzie nie to nie, uwierz mi, że przeszła mi już myśl, że "muszę to mieć" ( muszę umrzeć, reszte moge :))
No i zależy co dla kogo jest perełka kina światowego :)

?????? REA, REA, REA , ja tak sobie głośnie myślałem :D. Nic do Cie nie mam . Serio. Mam taki chory układ, że muszę zapewnić tę szafkę pod Blu-Ray do końca filmami średnimi , klasyką i gniotami:D Musze i koniec. I nic wspólnego z Tobą to nie ma. :D:D:D:D Czołem.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
armani nie bulwersuj sie, nikt tu nikogo nie gani przecież :)

?????? REA, REA, REA , ja tak sobie głośnie myślałem :grin:. Nic do Cie nie mam . Serio. Mam taki chory układ, że muszę zapewnić tę szafkę pod Blu-Ray do końca filmami średnimi , klasyką i gniotami:grin: Musze i koniec. I nic wspólnego z Tobą to nie ma. :grin::grin::grin::grin: Czołem.

aaaa wybacz przyjacielu .... źłe przeczytałem, teraz kumam o co ci chodziło :) :popcorn::popcorn: bo piwa nie ma tutaj ;)


myśle też że istotna sprawą są tutaj finanse ;) ale to temat chyba rzeka :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armaniś,właśnie niektorzy koledzy opisując filmy,staraja sie "wspierać" innych uzytkownikow aby nie kupowalu chałki.

Bez obawy,ludzie ktorzy maja sprzet za kilkanascie czy kilkadziesiat tys. zl piraca,i nie dlatego ze nie chca wydawac kasy,tylko dlatego ze moga obejrzec oczekiwany film juz kilka tygodni przed oficjalna premiera.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armaniś,właśnie niektorzy koledzy opisując filmy,staraja sie "wspierać" innych uzytkownikow aby nie kupowalu chałki.

Tak, ale sam widzisz że są gusta i guściki. Opinie nt. filmów, są raczej lużną wymianą zdań.
W przypadku filmów na BR, bardziej mnie interesuje to jak technicznie wypada, reszta to już w zależności od upodobań.
Dla mnie np. filmem roku był Wilk z Wall Street, dla innych będzie to Spiderman.
Ja za Wilka dałbym nawet 200zł, a za faceta w rajtuzach nie więcej jak 30-40zł, ale to tylko do testowania audio, bo fabularnie mnie nie rusza.
Z Francuskich też bym chciał większość do kolekcji, ot na wolne wieczory.

Bez obawy,ludzie ktorzy maja sprzet za kilkanascie czy kilkadziesiat tys. zl piraca,i nie dlatego ze nie chca wydawac kasy,tylko dlatego ze moga obejrzec oczekiwany film juz kilka tygodni przed oficjalna premiera.

To się zgadza, ale ci sami ludzie co mają te wspomniane drogie sprzęty, w kolekcji także posiadają po kilkadziesiąt/set sztuk przeróżnych filmów, także tych średniawek, czyli chałki jak wolisz :)
Na pewno nie jest tak, że każdy jeden film przed zakupem piracą, bez jaj. Komu by się chciało bawić w jakieś ściąganie.

Zwyczajnie (niektórzy) piracą to, na co czekają od lat i jest więcej jak pewne, że kupią oryginał do kolekcji, a całą resztę i tak kupują tak jak większość, a potem to możesz podziwiać w galeriach. Wklejaliśmy linki do tych kolekcji, to są prawdziwi pasjonaci kina, nikt normalny nie inwestuje w sprzęt kilkadziesiąt tys. i nie zawala szafek filmami ot tak.

Dobra już koniec tematu, piszcie lepiej o promocjach, a nie co dla kogo jest w kolekcji chałką czy średniawką ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to już nic nie rozumiem :)
Skoro mają to być same perełki, a tych kozaków jak napisałeś od 2000r. było zaledwie 20, to gdzie te 1000 filmów znalazłeś, rozumiem że masz na myśli te z 80,90-tych lat? ;)

Ja napisze inaczej, jak ktoś nie piraci na potęgę, to siłą rzeczy przez te wszystkie lata uzbiera zacną kolekcję, przecież to oczywiste.
Skąd mamy wiedzieć czy zakupiony film jest perełką, czy średniakiem?

To jest podstawowe pytanie, na które znam odpowiedż.
Niektórzy "wypożyczają" filmy z sieci za free, a potem nabijają się z tych co kupili, oczywiście jak się okaże że film faktycznie był mocną średniawką (co i tak jest kwestią gustu). No sorry, ale zwracanie uwagi tym co kupują w dobrej wierze z uczciwości, to chyba trochę nie na miejscu.

Przecież to dzięki takim kinomaniakom jak my, co kupują i często faktycznie film okazuję się gniotem, macie wogóle co ściągać, to my napędzamy ten biznes, każdy kto kupuje bilety w kinie, czy wydaje zarobione pieniądze w sklepie to pięniądze na następne inwestycje dla producentów filmowych. Schemat jest prosty jak budowa cepa.

Ja mam już wszystkie liczące się tytuły, podobnie jak koledzy, ale też znajdzie się kilka średniaków, takie ryzyko kogoś kto nie siedzi na torrentach przy każdej możliwej premierze, a przecież też nikt nie chełpi się tutaj zakupem Kac WaWa.

Takie dyskusje pojawiają się przynajmniej raz na kwartał, żeby to jeszcze było jeszcze jakieś forum medyczne, polityczne, ale tu siedzą sami kinomaniacy. Nikt na takich forach nigdzie nie podważa kolekcji flmowych, a średniawki zawszę będą wpisane w ryzyko zawodowe tych co uczciwie stają się posiadaczami takich płyt.

Kolego co niektórzy nie są w stanie tego pojąc co napisałeś i nigdy nie zrozumieją co znaczy wydać na filmy i na płyty cd tyle co kosztuje całkiem przyzwoity samochód ..
Kiedyś może wejdzie odpowiednie prawo i zobaczymy co wtedy co niektórzy będą pisać..
Ps .... i napisalem to nie w stosunku do kogoś konkretnego tylko ogólnie :) bo prawda jest taka że ile by film nie kosztował np w wypożyczalni to dla pewnych własnie osób i tak byłby za drogi - dlatego wypożyczalni nie ma, a jakby były nikt by nie musiał w ciemno kupować filmów albo prawie w ciemno..
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Kolego co niektórzy nie są w stanie tego pojąc co napisałeś i nigdy nie zrozumieją co znaczy wydać na filmy i na płyty cd tyle co kosztuje całkiem przyzwoity samochód ..
Kiedyś może wejdzie odpowiednie prawo i zobaczymy co wtedy co niektórzy będą pisać..
Ps .... i napisalem to nie w stosunku do kogoś konkretnego tylko ogólnie :) bo prawda jest taka że ile by film nie kosztował np w wypożyczalni to dla pewnych własnie osób i tak byłby za drogi - dlatego wypożyczalni nie ma, a jakby były nikt by nie musiał w ciemno kupować filmów albo prawie w ciemno..

Ee tam,żeby kupić chleb, nie potrzebuję mieć piekarni. Kolekcjonowanie to sprawa indywidualna każdego ( nazwijmy to) odbiorcy obrazu ruchomego.
Jeden ma potrzebę inny nie, to czy ktoś kupi sobie taki, czy inny film, to jego wolna wola, mnie nic do tego. Jeżeli coś piszę niepochlebnego o jakimś filmie, to jest to oczywiście moje subiektywne odczucie, które każdy z Was może po prostu "olać", to co mi się podoba, nie musi Wam i odwrotnie !!! :D;):smile:
 

Henry

Active member
Bez reklam
- dlatego wypożyczalni nie ma, a jakby były nikt by nie musiał w ciemno kupować filmów albo prawie w ciemno..
Ostatnio odkryłem taką instytucję jak Miejska Biblioteka Publiczna, a w niej wypożyczalnię multimediów- filmy, muzyka, gry i wszystko za free ;)
Już nawet kilka razy udało mi się skorzystać :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ee tam,żeby kupić chleb, nie potrzebuję mieć piekarni. Kolekcjonowanie to sprawa indywidualna każdego ( nazwijmy to) odbiorcy obrazu ruchomego.
Jeden ma potrzebę inny nie, to czy ktoś kupi sobie taki, czy inny film, to jego wolna wola, mnie nic do tego. Jeżeli coś piszę niepochlebnego o jakimś filmie, to jest to oczywiście moje subiektywne odczucie, które każdy z Was może po prostu "olać", to co mi się podoba, nie musi Wam i odwrotnie !!! :D;):smile:

Coś w tym jest , choć piekarnia z chlebem to chyba nie ten przykład co powinien być jeśli chodzi o filmy i płyty cd.. ;-)
 
Do góry