Ferguson DVP868HD

mih00

New member
michalk3 napisał:
A może zapomniałes o tym?

h**p: // w*w*w. free-codecs .com / Matroska_Pack_download. htm

Usuń spacje i gwazdki.
Możesz także spróbować AllConvertera, jakiś sampel powinien ci pojść.
Poczytaj kilka postów do tyłu - tam ludzie pisali czym kompresują.

pozdr,
michal
Właśnie oto chodzi że próbuję różne zestawy kodeków i nie wychodzi - albo Unsupported video i leci tylko dźwięk albo file error.
CHodzi mi o podpowiedź jaki zestaw kodeków mam zainstalować i z jakim narzędziem użyć i ew. ustawiienia tej konwersji (kontener, kodek). Ponieważ nie poruszam się w temacie dobrze mieszają mi sie pojęcia. Jeśli mam wejściowy plik mkv to co mam ustawić na wyjściu Avi, Xvid. mp4, mpeg-4; jaki kontener, jaki kodek ??? Mniejsza o bitrate czy audio, bo na razie wystarczy mi stereo. Po prostu chcę w jakikolwiek sposóbby odpalić krótkiego sampla Pixara HD na moim 868...

mih00

PS. Mam pytanie dotyczące tego BlueRay-a LG. Czy rzeczywiście się to sprawdza? Czy bezproblemowo czyta pliki .mkv .ts? Czy obsługuje standardowe napisy? Czy przy wysokim bitrate rozjedża się dźwięk albo napisy?
Rozumiem, że oryginalne BlueRay pracują idealnie.
 

mih00

New member
adlerfromsc napisał:
...
Generalnie polecam Super jest Super;)
@adlerfromsc
Mam pytanie - jaki zestaw kodeków zainstalowałeś do współpracy z Super że ruszyło Ci to w 868HD?
Jakie ustawienia w Super robisz przy konwersji mkv->avi dla 868HD.
Ustawiałem kontener = avi; kodek = MPEG-4 dalej Stream Copy i po włożeniedo 868 wypisał File Error ale może miałem nie te kodeki.

Do tej pory żadna metoda łącznie z AllConverterem nie zadziałała :???:
 

michalk3

New member
Moze jakosc nie bedzie 100%, ale z tym powinienes dac rade:

h**p: // alltoavi. sourceforge. net/

Ja zaczynalem od tego softu, bo AllConverter mnie wqurzal. Potem zaczalem robic na Video Cleaner Pro + VirtualDubMod (nie polecam na poczatek, bo to dosc zaawansowane narzedzia)

PS. LG-BD370 bez zastrzezen, poszukaj na tym forum jest kilka postow na temat BD370.
 

adlerfromsc

New member
Wybieram opcje mencoder. Nie daje direct stream copy do video, gdyż większość MKV jest w kodowaniu/kontenerze(?) AVC, a tego ustrojstwa odtwarzacz nie rozpoznaje - jeśli jest inne niż AVC to można direct (aczkolwiek też nie zawsze np. WMV;)...
Bitrate daje podobny do orginału, fps taki sam, dźwięk direct stream copy, no i nie kojarze teraz czy daje 16:9... ale zawsze w czasie konwersji możesz zrobić stop i sprawdzić czy dobrze ci skonwertował, zachował rozdzielczość i czy czyta odtwarzacz. Może popróbuj na początku z małym samplem.
Acha kontener daj divx lub avi kodek divx lub xvid. (o ile przy mencoderze jest taka opcja)

Co do kodeków instalowałem już dość dawno więc mogłem coś przeoczyć, ale generalnie z codeków instaluje ffdshow. Jak będę miał trochę dzisiaj czasu to może późnym wieczorem zerknę.
 

mih00

New member
Wybieram opcje mencoder. Nie daje direct stream copy do video, gdyż większość MKV jest w kodowaniu/kontenerze...

Zaczynam się nieźle spieniać, bo nic nie wychodzi :(:(:(
Wyczyściłem XP z wszystkich kodeków.
Wszystkie testy robię na samplu Pixara:
Pixar.Short.Presto.2008.1080p.BluRay.x264-ESiR.mkv 320MB

AllPlayer
--------
Zainstalowałem najnowszego ALLPlayer, wykupiłem opcję Premium, zaznaczyłem ściągaj wszystkie kodeki i ALLConvertera 1.3. Wszystko się zainstalowało. Mogłem w ALLPlayerze odtwarzać wszystkie formaty w tym .mkv i .ts (wcześniej miałem problem i musiałem jakieś inne kodeki dogrywać). AllConverterem przerobiłem na 3 sposoby - bez rezultatu - ciągle Unsupported Video i leci tylko dźwięk..
Allplayer wygenerował .avi 128MB

Super
-----
Spróbowałem wszystkie kombinacje
- kontener AVI
- FF lub Mencoder
- kodek Xvid lub Divx (mpeg4 wcześniej też nie chodziło)
- bitrate 4000
- audo stream copy
Z FF encoderem wygenerował DIVX/XVID pliki 400-500MB - Ferguson zaczytuj z 5min zanim poda Unsupported video
Z Mencoderem 100-128 MB od razu Unsupported video i leci tylko dźwięk.

Wszystkie wygenerowane pliki chodzą w AllPlayerze..., więc ma wszystkie kodeki.
Chyba jednak brakuje jakiś kodeków - co mam dograc i z czego?
Zgromadziłem:
Combined-Community-Codec-Pack-2008-09-21.exe
cole2k.media.-.codec.pack.v7.6.0.-advanced-.setup.exe
Matroska_Pack_Full_v1.1.2.exe
media.player.codec.pack.v3.4.0.setup.exe
klcodec475f.exe (K-Lite Full)

Na żywioł nie chcę instalować, bo gryzą się i nawzajem się odinstalowywują.

Mogę wejść w jakieś inne lepsze narzędzie, ale niech mi ruszy ( z zacięciami rozjeżdżaniem) chociaż będę wiedział, że kodeki mam dobre

Na stronie Fergusona olewają już użytkowników - nie można już nawet zadawać pytań. Na stronie ALLPlayera poczytałem ale nic to nie wniosło...

Kupiłem tego grata m.in po to by zaprezentować walory nowego LCD a tu kicha :confused:

Może ktoś jednak coś wymyśli i pomoże plis!
 

michalk3

New member
Sampel Pixar'a jest 1080p. czy pzeskalowujesz go do 720? Jezeli nie to to jest rozwiazanie twojego problemu. Na kompie bedzie dzialac, bo nie masz ograniczenia. Ferguson jest 720p i takie max video obsluzy.

Sprobuj zassac to i przekonwertowac:

h**p: /*/ rapidshare. com/ files/ 179946442/voa-presto_x264_720p_bluray.mkv

Przekonwertowalem dla ciebie ten material (I chyba nie musze pisac, ze to musi dzialac na twoim Fergusonie!)

h**p:/*/ rapidshare. com/ files/ 232882756/voa-presto_x264_720p_bluray.avi

(Xvid, 2-pass, bitrate ok 4000kbps, AC3)

pozdr,
michal
 
Ostatnia edycja:

jopiii

New member
Nie pamiętam czy ktoś wcześniej pisał o tym (chyba nie) ale odkryłem kolejna wadę tego modelu. Wadę, którą przypuszczalnie można wyeliminować przez podmianę softu. Otóż, Ferguson przy włączeniu do sieci zamiast zostawać w systemie czuwania uruchamia się... Do tego uruchamia się nieszczęsny Auto Play (za cholerę nie do wyłączenia) i jeśli jest CD lub podpięty Pen uruchamia wszystko za koleją. W sytuacji kiedy np nie ma nas w domu, a przez chwile nie ma prądu Ferdziu będzie puszczał wszystko co tylko może...

No chyba, że tylko może u mnie się tak dzieje. Niech ktoś zobaczy u siebie. U mnie wystarczy wyciągnąć i włożyć kabel lub też pstryknąć włącznik z tyłu i (bez znaczenia czy wcześniej był włączony czy nie) ładuje filmy i puszcza...
 

mih00

New member
@michalk3

Ooops...

Złotym zębem to ja nie błysnąłem. Nie wiem czemu założyłem że 1080p ruszy na 720p.

Oczywiście teraz ruszyło i po konwersji AllConverterem i przez Super(Mencoder,xvid,audio stream copy).

Wielkie dzięki za pomoc i Twój plik .avi (właśnie ściągam). Dzisiaj pobróbuję czy z napisami sobie radzi.

Czy mógłbyś podać jakiś prosty program który mi poda informacje o plikach wideo - bitrate, rozdzielczośc, kl/s i najlepiej jeszcze jakie są użyte kodeki. O ile o .avi to nawet Windows podaje to .mkv czy .ts to żadnego info nie ma.

Drugie, co mnie interesuje to jak najprostszy program, który mi bezstratnie podzieli plik wideo na mniejsze kawałki (<4GB) z powodu jak wiadomo ograniczeń FAT32 i płyt DVD.

mih00

PS. Co do autostartowania 868HD po włączeniu zasilanie to potwierdzam. W momencie, gdy testowałem na złym pliku, a on mi wystartował to kaplica, ani przerwać ani zatrzymać - beznadziejnie ktoś wymyślił z tym autoplayem.
 

michalk3

New member
mih00 napisał:
@michalk3
Czy mógłbyś podać jakiś prosty program który mi poda informacje o plikach wideo - bitrate, rozdzielczośc, kl/s i najlepiej jeszcze jakie są użyte kodeki. O ile o .avi to nawet Windows podaje to .mkv czy .ts to żadnego info nie ma.

Drugie, co mnie interesuje to jak najprostszy program, który mi bezstratnie podzieli plik wideo na mniejsze kawałki (<4GB) z powodu jak wiadomo ograniczeń FAT32 i płyt DVD.

GSpot - info o pliku avi
VirtualDubMod - podzieli Ci plik wedle zyczenia.

pozdr,
michal
 

jopiii

New member
Ma ktoś obecnie kontakt z serwisem Fergusona? Czy wiadomo o jakiś przyszłych poprawkach? Moglibyśmy wspólnymi siłami zrobić listę propozycji zmian.

Myślę, że jakbysmy napisali wyczerpującą liste i ją przedstawiali z "pewnym" uporem może i niektóre rzeczy by pozmienili.
 

michalk3

New member
jopiii napisał:
Ma ktoś obecnie kontakt z serwisem Fergusona? Czy wiadomo o jakiś przyszłych poprawkach? Moglibyśmy wspólnymi siłami zrobić listę propozycji zmian.

Myślę, że jakbysmy napisali wyczerpującą liste i ją przedstawiali z "pewnym" uporem może i niektóre rzeczy by pozmienili.
Ferguson Sp. z o.o.
ul. Sielawy 13, 61-619 Poznań/Poland
tel. +48 61 822-0501

Molestujecie, dzwoncie. Ja probowalem 2 razy, ale nikt nie odbiera. Moze komus sie uda uzyskac jakies info.

-- W koncu sie udalo dodzwonic. Rozmowa z kolesiem z serwisu utwierdzila mnie w przekonaniu, ze dobrze zrobilem sprzedajac dziada. Update moze i jakis bedzie, ale raczej kosmetyczny. Sprawa rozjazdow z napisami dalej jest u nich na warsztacie i walcza. --
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
cholerka , byłem bardzo mocny napalony fergusona , jednak czytając ten post i wiele innych na forum chyba jednak zostane przy moim bellwoodzie 311 , moze sprzet gorszej jakości , ale mój egzemplarz ładnie pracuje ( na razie ;) ) a do divx-ów wiecej nie trzeba .
 

schen

New member
Witam,

Niestety i ja (przedwcześnie, jak sądzę) zostałem właścicielem tego odtwarzacza. W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy wiadomo, z jakimi kodekami odtwarzacz na pewno sobie radzi? Probówałem odtwarzać pliki video z aparatów Olympus C-770 (*.mp4) i Canon SX100 (*.avi). Plik mp4 rusza, ale się urywa po sekundzie, a z avi jest tylko dźwięk. Po konwersji pliku avi programem DivX Converter do pliku *.divx film rusza, ale kończy się przed czasem po ok. 30/40 sekundach. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? W AllPlayerze oba odtwarzają się bez problemu.
2. Co daje wbudowany do 868 AllPlayer, skoro i tak zestaw kodeków jest zapewne z góry ustalony przez producenta?
3. Jak i czym robić konwersję, by nie było problemów z odtwarzaniem tych plików?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 

adlerfromsc

New member
Jak rwie/tnie to znaczy, że najpewniej bitrate za duży. Jeśli czegoś nie czyta (avi) trzeba przekonwertować najlepiej na xvid lub divx - widziałem już Avi jako kontener matroska(ot taka ciekawostka). Być może obraz jest w formacie AVC, a tego ustrojstwa odtwarzacz nie bierze;).
Temat konwersji był wałkowany parę razy! Naprawdę wystarczy poczytać poprzednie posty - to nie boli. A wątek urośnie do 150 postów z czego połowa będzie o konwersji:/
 

michalk3

New member
adlerfromsc napisał:
- widziałem już Avi jako kontener matroska(ot taka ciekawostka). Być może

i avi i mkv (matroska) - to kontenery. Prosze nie mieszac ludziom w glowach :)

@schen
Czy tak trudno uzyc funkcji 'szukaj'. Wygooooglowac tez to wszystko mozna i to szybciej niz na tym forum.
 

adlerfromsc

New member
@michal3 oczywiście, że obydwa to kontenery(nie pisałem wkońcu, że AVI nie jest kontenerem;). Miałem jednak plik .avi którego video w rzeczywistości było wpakowane do mkv(prawdopodobnie można video wpakować w kontener mkv i wrzucić go do kontenera avi i naodwrót). Ale tak jak mówiłem to tylko taka ciekawostka...
 

klapczuk

New member
rav126 napisał:
odkryłem jak przewijać MP3 - przewijanie działa tylko na "spauzowanym" ;) pliku, pause + FFW/REW
Dzięki za podzielenie się tą informacją.
Szukam ciągle natomiast rozwiązania innego upierdliwego problemu: jak spowodować, żeby DIVx wyświetlał się do końca - a nie ucinał ostatnie sekundy filmu. Ktoś to na forum już wcześniej zgłaszał, ale czy jest na to jakieś rozwiązanie?
pozdrawiam.
 

jopiii

New member
O tym, że jednak można przewijac mp3 sam sie przekonalem kilkanascie dni temu ale zbyt wolno zbieralem sie do napisania :) Jesli chodzi o ucinane koncowki to mysle ze sprawa jest duzo powazniejsza (tkwi w odtwarzaczu) i chcialbym sie ludzic ze nowy (ewentualnie nowy) soft w tym poradzi.
 
Do góry