Ferguson DVP868HD

adlerfromsc

New member
Przeklejam swoja wypowiedź z innego forum:

Zamienili czerwoną diodę na niebieską:/ Teraz jest przy off niebieska i przy on niebieska - jest to trochę wnerwiające, na tyle, że chyba skrobne maila do dev.

Autoplay musiałem wyłączyć mam 10 plików na pendrivie, za każdym razem trzeba było nacisnąć stop i przejść do pliku... Niestety na wyłączonym nadal mam włączone:/

Coś zrobili chyba z nazwa pliku - ~1 nie ma tego teraz albo mam za krótkie nazwy;) w każdym bądź razie coś się zmienilo. Nadal nie zmienia nazwy u góry w pasku po przejściu na inny plik. Nie wiem czy tak było ale w nowej instrukcji jest napisane, że służy do tego title - sprawdziłem nie działa

Po wgraniu softu nie trzyma mi ustawień. Autoplaya nie można wyłączyć, a napisy zmienia ciągle na małe po każdym off/on. (W setup niby jest ok, ale musze zmienic na male i spowrotem na duze zeby bylo ok:/)

Wysłałem maila do serwisu jak mi nie odpiszą i jak zwykle zleją to chyba będę wymieniał na coś innej firmy. Jestem totalnie zawiedziony:/

Jak ktoś się odważy lub wgrał juz software, proszę o odpowiedź czy też ma to samo.

A co nam po odczycie kolejnej części jeśli sortowanie jest nadal niewiadomo wg jakich reguł to pozostawiam Wam do rozmyśleń;)
 

Kaudii

New member
w moim przypadku auto play nie daje się wyłączyć, dioda faktycznie po wyłączeniu świeci na niebiesko ale mi to nie przeszkadza, ustawienie czcionki się resetuje, a na górnym pasku jak najbardziej zmienia się nazwa pliku to tyle.
 
Ostatnia edycja:

rav126

New member
ten nowy firmware to jakas porażka:
- dioda
- reset ustawień
- auto play koszmarny
- i co najgorsze: zrąbali napisy, obecnie przy napisach ustawionych na WYSOKO i powiększonym obrazie (zoom na TV (PX80) a nie DVD), żeby oglądać bez czarnych pasów - ucina napisy! przedtem tego nie było, no szlag mnie trafia, i co ciekawe, nie pomogła zmiana softu na starszy! Napisy wyświtla dalej jak z nowego softu. A nie daje zoom na DVD bo... cały czas świeci sie na ekranie napis "Zoom 2". Co z tym zrobić?
 

kampirek

New member
zamierzałem kupić ten odtwarzacz ale po zapoznaniu się z jego wadami stwierdziłem, że poczekam aż producent je poprawi w nowym oprogramowaniu. czekałem 1,5 (słownie: półtora) miesiąca i widzę, że jest jeszcze gorzej niż było. po prostu żenada. czy te ... (w miejsce kropek niech każdy sobie wpisze stosowny przymiotnik określający producenta tego złomu) w ogóle włączają do prądu to co wyprodukują? kiedy w końcu zaczną traktować nas jak klientów, a nie jak beta-testerów? a ten koleś parę postów wyżej to pewnie ich człowiek, bo kto inny tak pięknie by zachwalał zupełnie nowe oprogramowanie - wcale nie sp...one!

dobrze, że istnieją takie fora, bo inaczej to człowiek miałby całą szafe złomu i nerwice...
dłużej nie czekam kupuję Philipsa 5990.
 

adlerfromsc

New member
Najgorsze jest to, że dev od ferdka totalnie zlewa maile - czy serwis czy dev - 0 odpowiedzi tylko głupi mail, że dostają pełno maili(co przy DVP868 wcale mnie nie dziwi). Oczywiście jak był problem po ich stornie z tymi urywanymi filmami HD to ponoć tłumaczyli, że to wina ludzi bo używają różnych gówien do przeróbek i konwersji.
kampirek - nie dziwię ci się, że kupujesz co innego sam mam już dość, żałuję, że nie poczekałem z zakupem i teraz zastanawiam się czy nie wystawić tego złoma na allegro i nie tracić więcej nerwów.
Nowy firmware jest do bani za każdym razem musze zmieniać napisy na duże, włącza sie dupowaty autoplay pomimo, że jest off, co na pendrivie kończy się tym, że musze zawsze wcisnąć stop(a otwarcie pliku trwa...).
Oczyście serwis mnie zlał nie wiem czy można wgrać stary firmware i czy to coś da.
Mam przynajmniej nadzieje, że jak dostaną porządnie po dupie na sprzedaży przez swoje głupie błędy to się czegoś nauczą. Prawie na każdym forum strasznie jadą ten model.

Dźwięk AC3 i DTS w divx to poprostu skandal g.. się za każdym razem rozjeżdża. Oczywiście od strony serwisu i dev cicho sza - 0 kontaktu chociaż, żeby się spytać dokładnie o co chodzi - NIC. Przy MP3 jest ok, ale nie poto się kupuje odtwarzacz i 5.1 żeby nie móc się z tego w pełni cieszyć.

Kurna na codzień też zajmuje się dev i przychodząc z roboty do domu, jak mam się użerać z tym g, to czasami czuję jakbym wogóle z niej nie wyszedł;)

I jeszcze lepszy patent Ferguson zawiesił bezpośredni kontakt poprzez stronę... poprostu no comments. Of corse przepraszają, że chwilowo(czyli mniej więcej od grudnia) formularz jest niedostępny.
 

jordan

New member
tak jak szybko go kupilem tak szybko go oddalem byl u mnie podpiety jakeis 15min :D lacznie z wgraniem nowego softa :) w porownaniu do mojego samsunga 1080P8 ktorego niestety szlag trafil ale poszedl na gwarancje to powiem tak... divxy to szmira pixeloza taka jak leb od konia co do samsunga sie nie umywa do tego 5.1 nie puszcza przez HDMI kolejna szmira ;/ samsunga bdb to puszcza i po pcm ;) i przez hdmi :) dvd wyglada jak szmira a na samsungu super :) jednak cza kupic bluraya albo jakiegos media tanka :) popcorna albo tivxa :)
 
Ostatnia edycja:

michalk3

New member
Tez nie jestem zachwycony rozwojem sytuacji z firmware do 868HD. Dzwonilem do serwisu i koles juz nie sciemnial, jak poprzednio, ze nie zauwazyl problemu z dzwiekiem, tylko przyznal ze jest problem i nad nim pracuja.

Ja zauwazylem, ze u mnie dzwiek zaczal sie rozjezdzac na filmach z AC3 z bitrate 448kbps. Obejsceim problemu jest pause/play co jakis czas, jak juz dziwiek wyraznie sie rozjezdza. 640 oraz 384 dziala ok. Z DTS'em nie mam zadnych problemow. Drazni mnie sortowanie plikow, ktore jak ktos wspomnial wczesniej dziala wg. scisle okreslnonego algorytmu znanego tworcy firmware. Chyba kolejnosc zapisania na dysku, ale to tylko domniemanie :).

Pomimo wad, jestem zadowolony - obraz super, dzwiek tez. Ogladam na nim tylko HD. Zwykle divixy mnie juz nie ciesza. Przerabiam mkv z sieci (nie uzywam AllConvertera, bo to szrot - nie polecam), na razie mnie to bawi. Czekam na cos sensownego, co bedzie czytalo kontener mkv i bedzie dawalo dla niego pelne wspacie.
 

adlerfromsc

New member
DTS w HD mi przynajmniej się rozjeżdża, w DVD nie sprawdzałem:] Konwertuje programem Super(na ust mencoder) czy jakoś tak... Inne mi się wywalają(m.in. mediacoder) lub nie pozwalają na ustawienie takiego samego bitrate. Póki co odtwarzam z nagrywary, ale jeśli ktoś nie ma innego odtwarzacza w zapasie to współczucia.
 

yack102

New member
Poprzedni soft był całkiem wporządku, ale po wgraniu najnowszego z 25 marca , ręce mi opadły !
Ta dioda na niebiesko,reset ustawień i auto play to porażka.
Nie wiem jak oni w tym fergusonie sprawdzają poprawność działania swojego oprogramowania , przecież normalnemu użytkownikowi potrzeba max. 2 min. na wychwycenie tych błędów :)
Mam nadzieje że niedługo wypuszczą jakąś poprawkę, bo zwątpię w tą firmę :confused:
 

michalk3

New member
Film konwertuje za pomoca (tylko video) - River Past Video Cleaner Pro (daje no audio), Xvid (Profil HDTV, 2 pass) bitrate 3000kbps
Audio z mkv muxuje za pomoca - tsmuxer'a. Dzwieku nie zmieniam, dodaje taki jaki dostaje z mkv.

Dzwiek z Video lacze za pomoca VirtualDubMod. (Wspiera DTS i DD)

Odtwarzajac DTS powstaja czasem dziwnostany takie, ze jakby sie dzwiek wylaczal (aplituner (w trybie auto) szaleje, jakby mial wahania sygnalu z coaxial). Musze dac pause/play. Dzwiek mi sie nie rozjezdza w DTS.

Dioda jest do doopy, jak na moj gust to ogole moglaby nie swiecic. Reset ustawien to lipa, ale na pewno to zmienia.
 
Ostatnia edycja:

michalk3

New member
Jeszcze jedna sprawa zwiazana z napisami. Czy jak wylaczycie napisy to tez wam sie AC3 rozjezdza? Ja zauwazylem, ze problem tkwi sposobie prezentacji napisow przez ten odtwarzacz, oczywiscie musza to poprawic, ale:

- nie jest istotne jaki jest format napisow np. srt, txt
- jak jest nizszy bitrate filmu/dzwieku to jest lepiej z napisami i sie nic nie rozjezdza
- koniecznie musza to poprawic, bo nie po to kupuje sie HD zeby ogladac filmy z bitrate ok 2000 i z pikseloza.
 

adlerfromsc

New member
Wczoraj oglądałem divx DTS i bez problemu przeszedł. Podejrzewam, że jest jak z AC3 poprostu niektóre bitrate'y sie rozłażą. Czy poprawią to ciężko powiedzieć, bo mogą o tym nie wiedzieć;) Przy wyjściu stop z divxa napisy trzeba ponownie ustawiać. Nadal ucina kilka s końcówki serialu/filmu(przy filmie i tak sa napisy, ale w serialach najczęściej coś się dzieje do ostatniej s.):/ No i nie poszedł mi 3 gb plik (divx, DTS "red clife"), dopiero po podzieleniu:/
 

maciex

New member
MediaCoder

Witam
Jestem zadowolony z fergusona DVP868HD. Filmy HD Divx działają. Nawet pliki avi powyzej 4G i to z dużym bitratem powyżej 4000 Kbps. Nie zatrzymuje sie po 30-40 minutach. Nie wgrywałem najnowszego softu z 25 marca. Napisy mogłby być troszke niżej. Ale nie ma rzeczy idealnych. Na sieci nie ma jednak zbyt wiele filmów HD Divix. Dostępne sa jednak filmy z rozszerzeniem mkv (których niestety nasz ferguson nie czyta). Jest możliwość przekonwertowania MKV na avi. Zacząlem testy na programie Mediacoder wersja 0,7. Ma możliwość wielu ustawień (np. docelowy rozmiar pliku, wielkość bitrate) można też przekonwertować urywek całego filmu (kilkuminutowy) by sprawdzić efekt. Przekonwertowałem parę sampli i kilka fragmentow całych filmow. Wszystko bezproblemowo. Kiedy jednak chciałem przekonwertować cały film (2,5 godziny) zaczęły się schody. Tworzy się plik wyjściowy ponad 4G. Ma takie same parametry jak działające sample (sprawdzone w Mediainfo) ale zmieniony bitrate (ok 16MB/s) i czas trwania (36 min). Ponizej parametry:

Pełna ścieżka : D:\MKV\The Dark Knight_r3.avi
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 4,06 GB
Czas trwania : 36 min.
Całkowita przepływność bitów : 15,8 Mb/s
Aplikacja zapisująca : MediaCoder 0.6
Wideo
Format : MPEG-4 Visual
ID kodeka : XVID
ID kodeka/Wskazówka : XviD
Czas trwania : 36 min.
Przepływność bitów : 14,8 Mb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 12 bitów
bity/(piksele*ramki) : 0.668
Audio
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : 2000
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie

Nie mogę go jednak otworzyc na kompie. Sprawdziłem go GSpot'em. Wszystkie kodeki są zainstalowane. Nie wiem co robić. Może ktoś ma na to rozwiązanie? NIe chće używać innego programu bo ten mi sią naprawdę podoba (obsługa) i jest darmowy. Może jednak ma jakieś ograniczenia.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

michalk3

New member
Max bitrate dla XviD HDTV 720p to 9708kbps. Przy czym jest to max wielkosc, nie usredniona, jak czesto sie podaje przy bitrate materialu video. Taki bitrate wspiera takze 868HD.
 

adlerfromsc

New member
"Witam
Jestem zadowolony z fergusona DVP868HD. Filmy HD Divx działają. Nawet pliki avi powyzej 4G i to z dużym bitratem powyżej 4000 Kbps. Nie zatrzymuje sie po 30-40 minutach. Nie wgrywałem najnowszego softu z 25 marca."
Cuda, albo ktoś z działu marketingu pisze (co jest żałosne), albo kupiłeś odtwarzacz z już wgranym softem z 25 marca!! Dziwne, że KAŻDY ferdek ma błąd z materiałem hd powyżej 2GB sprzed wgrania softu...
 

michalk3

New member
Nie wiem jak Wy, ale ja czesto toczę z żoną boje, jaką wersję językową dołączyć do filmu. Żona lubi wersje z lektorem.pl, ja natomiast preferuję pełny oryginalny dźwięk DTS, czy DD. Polska obróbka dźwiekowa jest bardzo słaba i ze względu na to, nie lubię lektora. Oczywiście są filmy totalnie przegadane i nie ma sensu czytać napisów... ble ble. Ale do rzeczy - Choć ameryki nie odkryłem, a jeszcze nie było, to informuję szanownych kolegów, a nie jest to zgodne z formatem AVI, 868HD wspiera odtwarzanie np. 2 scieżek dżwiękowych. Bardzo ładnie się przełączają tracki. Napisy, niestety trzeba trzymać w osobnym pliku, ale 2 stream'y audio ... to lubie. Polecam!!!
 

maciex

New member
finalfantasy10 napisał:
ktoś sprawdzał czy nadal wywala filmy HD DIVX po około 30 - 40 minutach bo jak narazie to jest największy bug

A sprawdzałeś te zacinające się pliki avi programem MediaInfo. Prawdopodobnie parametr wideo "czas trwania" to jakieś 30 - 40 minut. Dlatego są zwiechy.

Pozdrawiam
 

maciex

New member
michalk3 napisał:
Tez nie jestem zachwycony rozwojem sytuacji z firmware do 868HD. Dzwonilem do serwisu i koles juz nie sciemnial, jak poprzednio, ze nie zauwazyl problemu z dzwiekiem, tylko przyznal ze jest problem i nad nim pracuja.

Ja zauwazylem, ze u mnie dzwiek zaczal sie rozjezdzac na filmach z AC3 z bitrate 448kbps. Obejsceim problemu jest pause/play co jakis czas, jak juz dziwiek wyraznie sie rozjezdza. 640 oraz 384 dziala ok. Z DTS'em nie mam zadnych problemow. Drazni mnie sortowanie plikow, ktore jak ktos wspomnial wczesniej dziala wg. scisle okreslnonego algorytmu znanego tworcy firmware. Chyba kolejnosc zapisania na dysku, ale to tylko domniemanie :).

Pomimo wad, jestem zadowolony - obraz super, dzwiek tez. Ogladam na nim tylko HD. Zwykle divixy mnie juz nie ciesza. Przerabiam mkv z sieci (nie uzywam AllConvertera, bo to szrot - nie polecam), na razie mnie to bawi. Czekam na cos sensownego, co bedzie czytalo kontener mkv i bedzie dawalo dla niego pelne wspacie.

A jakiego programu używasz do konwertowania?
 

sony69

New member
witam mam te DVD od Wielkanocy w sumie spisuje się ok po wgraniu najnowszego softu ale czy wasze DVD też jest takie głośne? tzn jak normalnie się ogląda z głośnika to ok ,ale wieczorem na przyciszonych głośnikach to dvd straszne głośne jest podczas odtwarzania.Czy każdy model ma tak czy mogę swój zareklamować i spróbować wymienić na lepszy model bo mój model co zdaje się że od niechcenia ktoś w fabryce składał bo napis nawet krzywo przyklejony no ale do środka nie zaglądałem bo plomba ale coś w środku jak zakołysać w lewo i w prawo odtwarzaczem lata ... jak by coś odpadło i wędrowało sobie po obudowie

i czy jest opcja żeby zobaczyć ile zostało do końca filmu a nie czas ile już obejrzałem
 
Do góry