Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

collider

New member
Bez reklam
Nasza liga nie musi doganiac czolowych lig Europy. Wystarczy, ze regularnie jeden, dwa kluby beda wystepowac w pucharach (oczywiscie nie chodzi mi o rundy kwalifikacyjne).
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Problemem są przede wszystkim pieniądze. Nasze zespoły nie są w stanie zatrzymać dobrych zawodników. Legia za chwilę straci tego całego Odjida(nie chce mi sie googlowac poprawnej formy jego imienia czy nazwiska). Pewnie i Guilherme odejdzie, Nikolic chyba już gdzieś znalazł nowe miejsce. I tyle będzie z zespołu marzeń. Poza tym wydaje mi się, że liga Europy to za wysokie progi, ale może ta legia faktycznie jest taka świetna jak niektórzy tutaj głoszą:D
 

collider

New member
Bez reklam
Nikolic niech idzie. Dla mnie to bufon z srednimi umiejetnosciami. Takie patelnie jak on dostaje to i ja bym wykorzystal ;). LE to za wysokie progi? A to dlaczego? Bo jej nie wygraja. Jeszcze pare dni temu wszyscy wskazywali Legie na porazke z Sportingiem. Miesiace temu mowili, ze nie strzela Realowi chocby bramki. I co? Oczywiscie kazdy kolejny etap w LE czy LM jest duzo trudniejszy bo grono zespolow sie zaweza. Nikt jednak (mowie o rozsadnych fanach pilki a nie Januszach) nie oczekuje od Legii czy od innego mistrza Polski zdobycia europejskich pucharow (choc byloby milo), ale dobrej gry, spotkan z solidnym, atrakcyjnymi druzynami. I to zafundowala nam Legia w tym roku a moze i na wiosne. Zobaczymy co przyniesie dzisiejsze losowanie. Polskie kluby nie stana sie Realem czy Barcelona. I tu nie chodzi tylko o kase (patrz liga rosyjska gdzie pieniedzy nie brakuje) ale tez o lata doswiadczen, historie, marketing. Juz kiedys o tym pisalem.
Silne ligi zachodnie czy kluby budowano latami. To tak jakby cofnac sie w czasie i zainwestowac olbrzymie pieniadze w Gornik Zabrze czy Motor Lublin w latach 60-70. Dzis mnielibysmy markowe, uznane w Europie druzyny i dzieciaki w Bangladeszu kupowaly by ich koszulki.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Liga Europy to inna gra niż faza grupowa LM gdzie można sobie odpuścić mecze. Zobaczymy legia idzie w lidze jak burza:D
 

collider

New member
Bez reklam
No tak, ale w LE tez wczesniej byla faza grupowa gdzie gral np. wyeliminowany przez Legie mistrz Irlandii i wcale nie byl chlopcem do bicia. Teraz przegrywajacy odpada wiec wiadomo inna bajka. Tyle, ze Sporting w meczu z Legia te byl w podobnej sytuacji :).
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Najgorsze jest to, że prezes legii kasę za lm chce przeznaczyć na młodzież. Kupić 2,3 dobrych grajków, a nie młodzież. Młodzież i tak gdzieś przepada. Czasem przechodzę obok miejscowego boiska, biegają małe szproty 2 klasa podstawówki, przyjmują piłeczkę idealnie, technika fajna, a co się później z nimi dzieje to ja nie mam pojęcia.
 

collider

New member
Bez reklam
W 2015 roku rowniez na tym samym etapie spotkali sie z Ajaxem. Wtedy w dwumeczu polegli 4:0. Jednak byl to czas poznego Berga i Legia grala straszny piach. Teraz na pewno szanse sa wyzsze. Dodatkowy atut to zebrane doswiadczenia z bardzo mocnymi druzynami w LM.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem zasluzyl. Natomiast kilka nazwisk w tym plebiscycie to nieporozumienie a juz 16 miejsce Lewego to kompromitacja tego plebiscytu.

Collider, jedno małe pytanko. "Złota piłka" , to nagroda indywidualna czy zespołowa?
Eurowizje pamiętasz? Wszyscy zaśpiewali ale i tak Conchita Wurst wygrała.:p:D
Tę dziennikarze, to chyba poziom:p:p:...... nie będę pisał kogo.
Ja wszystko rozumie, i taki tam. Ale 16 pozycja ??! Serio qorwa?!! Mistrz , puchar, najwęcej goli w lidze, chmura asyst.:blagam:.
Ale nie smuć się. Jutro przejdzie Pacolo i udowodni , że czarne to białe. A Ronaldo to Bóg. :p
Dowody będą niepodważalne. Na przykład artykuł z Marca. Tak w tajemnicę powiem Ci, ze Marca , to dziennik z Madritu. Dobrej nocy.:bober:
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Savron i tu Cię zaskoczę bo ja osobiście złotą piłkę mam w .upie. Piłka nożna to gra zespołowa i złota piłka to bzdetna nagroda bo na sukcesy Ronaldo czy Messiego pracuje cały zespół. Ta nagroda skoro już istnieje to powinna być przyznawana z urzędu Ronaldo i Messiemu każdego roku bo Ci dwaj goście indywidualnie odstają od reszty i ich rywalizacja weszła już na taki poziom, że nie wiem czy w przyszłości dalekiej będzie jakaś inna para, która przyćmi tę dwójkę. Osobna nagroda dla reszty i byłoby sprawiedliwie. Ja osobiście nie wybrałbym lepszego z tej dwójki bo obaj są fenomalni, a także są różni. Ja stoję po stronie Ronaldo bo go podziwiam za ciężką pracę, którą wykonuje każdego dnia aby być tam gdzie teraz jest. Messi to dar Boży. Gość dostaje piłkę i gra jak z dziećmi:)

btw
Atletico ponownie gubi punkty i już ma 12pkt straty do lidera.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie to że CR 7 zdobył złota piłkę to było pewne, natomiast 16 miejsce Lewego to jakieś nieporozumienie.. i nie bardzo rozumiem dlaczego dziennikarze nie lubią Lewego w pewnym znaczeniu tego słowa.. dla mnie od 7-10 miejsca należy mu się jak psu buda.. ale nie ma co brać do głowy..

Savron pojedź na Maderę a zobaczysz sam że On już jest "Bogiem" dla tych ludzi tam mieszkających ale nie za to jak gra w piłkę tylko za to jakim jest człowiekiem i to co robi dla tego regionu i dla tych którym w życiu się nie przelewa..

A to że jest kilku dziennikarzy którzy wybitnie go nie lubią tak samo jak to że jest najczęściej kontrolowanym piłkarzem pod względem dopingu to już inna bajka.. ja to tak sobie tłumaczę że są ludzie na tym świecie którzy nie lubią tych którym w życiu się udało.. począwszy od tępych dziennikarzy (oczywiście nie wszyscy) po ludzi zazdrośników którzy wyszukują każdej pierdoły w stosunku do takich ludzi jak CR7 i nie tylko żeby móc coś się przyczepić..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Na złotą piłkę nie składają się tylko osiągnięcia piłkarskie, ale marketing, popularność. Dziennikarze, cała ta grupa głosująca w tych plebiscytach skupia się przede wszystkim na Realu i Barcelonie. Powiem szczerze ja nie byłem jakoś za Lewym chociaż już grając w Lechu wydawało mi się, że chłopak ma potencjał. Obecnie Lewandowski jest w czołówce i to, że zajął jakieś tam 16 miejsce nie ma żadnego znaczenia bo i tak nagrodę otrzymuje tylko 1 miejsce. Chciałbym go w Realu bo jest kompletnym zawodnikiem, gra plecami do bramki, jest silny, zastawić się potrafi. Co prawda jest też Aubameyang, ale ten swoją grę opiera na szybkości, technicznie odstaje od Lewego.

Co do zaczepki Savrona lolek dla kibiców Barcelony jest tylko Messi i nikt więcej. Ten pstryknie wszystkich w nos i pójdzie w lecie do City i Barcelona w następnym sezonie będzie walczyła o 4 miejsce:D
 
Do góry