Fanatycy futbolu - czyli wszystko o piłce.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dubek
Siatkówkę czy Tenisa to zabiło? Wręcz przeciwnie. Myślę, że piłkarze Irlandii, którym wieśniak Henry ręką zabrał mundial by to poparli:D
 

Dubek

Member
Bez reklam
Ale futbol to nie siatkówka i nie tenis, mi osobiście się nie podoba ten pomysł. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
 

collider

New member
Bez reklam
Z jednej strony tak a z drugiej nie. Boje sie, ze cos takiego moze zabic emocje. Bo jednak te bluzgi na sedziow, bledy, niesluszne bramki i kartki to esencja futbolu. Bez tego pilka moze stac sie sportem odartym z tych emocji. No chyba, ze zrobia jak w siatkowce ze trener moze poprosic o powtorke tylko np. dwa czy trzy razy w czasie meczu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Oglądając na bieżąco Primera Division jestem za wprowadzeniem powtórek bo sędziowie sobie kompletnie nie radzą. Piłka nożna aktualnie jest bardzo szybka i sędziowie już nie wyrabiają.

Collider
Z tym trenerem proszącym o czas to w piłce to nie przejdzie, za dużo by się zamieszania zrobiło, a Mourinho siedziałby przy monitorze całe mecze heh.
 

collider

New member
Bez reklam
Dlatego tylko dwa lub trzy razy. Jak dozwolisz dowolna ilosc to dopiero bedzie jazda. Mecze beda trwaly po 3 godziny bo co chwila beda sedziow sprawdzac.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
To chyba ma działać tak, że gdzieś tam jest schowane centrum powtórek i sędzia analizujący dane sytuacje, który w przypadku jakiegoś zdarzenia przeoczonego przez abritra głównego boiskowego przekaże mu tą informacje i ten przerwie grę, podbiegnie do monitora(jak widać na filmiku) i podejmie decyzje jeszcze raz. Wracając do ostatniego meczu Realu z Barceloną sędzia dość często biegałby do monitorka:D
 

Rafal7

Banned
Moze i tak, ale i tak juz widze wrzaski zawodnikow i kapitana o sprawdzenie, wstrzymanie akcji po byle kopnieciu w kostke.
Jest na sposób.
Wystarczy ze UEFA i Fifa zrobi wytyczną że kto będzie negował lub się ciskał dostaje czerwona kartkę i do widzenia.
Ja nie widzę problemu.
Będzie rygor to będzie spokój.
 

collider

New member
Bez reklam
Wlasnie ogladalem polfinal KMS w Japonii pomiedzy Realem i jakimis ogorkami z Meksyku ;). W ostatniej minucie meczu byly wlasnie kontrowersje z golem i lekkie zamieszanie z video powtorka. Koniec koncow okazala sie skuteczna bo pokazala, ze Ronaldo nie byl na spalonym. Jednak maly zamet byl. Moze potrzeba czasu na dopracowanie tego systemu. Z tego co bylo widac to sedzia glowny skontaktowal sie z sedzia video czy raczej grupa ludzi i oni przeanalizowali akcje. Wracajac do meczu Real nie zachwycil, ale wygral 2:0 i jest w finale.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
collider
Również oglądałem Real i przez te całe powtórki mecz był grany bez żadnych symulek czy szarpanin w polu karnym. Ogórki ogólnie grały bardzo ostro, ale też ładnie postawili autobus i się dzielnie bronili. Przy bramce Ronaldo faktycznie sędzia się zamotał, ale zweryfikowali dość sprawnie sytuacje i uznali gola. System trzeba dopracować, karać gamoni za pyskówki od razu kartkami, a powtórki pokazywać na stadionowych telebimach.
 

collider

New member
Bez reklam
Niestety, zeby utrzymac pilkarzy trzeba dac im lepsze kontrakty a nawet Legia po zastrzyku gotowki z LM nie ma szans konkurowac z sredniakami z zachodu czy Rosji.
 

collider

New member
Bez reklam
Jakby ta cala kasa szla na kontrakty to moze i tak, ale niestety tak nie jest. Zreszta spojrz na ceny powaznych graczy. Jednego Ronaldo by za to nie kupili ;).
 
Do góry