F7000 - co mi się nie podoba :)

matrixabc

Member
na starych telewizorach (bańkowych bo taki do tej pory miałem) Euro-Złącze było dwu kierunkowe (wej/wyj). W nowym chyba już tak nie ma.
Ja mam u siebie podłączony sygnał antenowy (sygnał analogowy/sygnał cyfrowy - koncentryk) i sprawdzałem to w następujący sposób.
1) podłączyłem nagrywarkę stacjonarną z HDD pod Euro-Złącze (przez przejściówkę) do TV
2) TV włączyłem na źródło jakim jest tuner telewizyjny, ustawiłem na kanał TVP1
3) w nagrywarce ustawione źródło sygnału z EURO i włączam nagrywanie.
I tutaj nagrywarka nie nagrywa sygnału TVP1 który oglądam na TV.
 

matrixabc

Member
Ciekawe czy tak samo jest po HDMI. Ale niestety moja nagrywarka nie posiada HDMI więc nie mogę tego tak sprawdzić. Może jak będę miał chwilę to podłącze PC z kartą Video to dam znać jak takie połączenie śmiga.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nagrywarki po hdmi tylko wysyłają obraz nie odbierają go.
TV tylko odbiera sygnał po hdmi nie puszcza go dalej.
Masz 2xDVB-T/C/S w TV więc może warto to wykorzystać (o tle kablówka Ci na to pozwoli)
 

matrixabc

Member
Masz 2xDVB-T/C/S w TV więc może warto to wykorzystać ? A jak to wykożystać/ podłączyć.
W moim przypadku nagrywarka posiada we/wy AV , we/wy DV i to wykorzystywałem. Tuner TV nagrywarka tez posiada ale analogowy. A wykorzystując AV w telewizorze, pomyślałem sobie że lepiej by było nagrać cyfrową TVP1 ( nie chodzi mi tu aby nagrać fullhd) niżeli rozcinać kabel koncentryczny, wstawiać rozgałęźnik i nagrywać słaby TVP1 analogowy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale opisz jaki masz sygnał kablówka przez tuner? DVB-T (cyfrowa naziemna), DVB-C (cyfrowa kablówka bezpośrednio wpinana do TV)?
 

matrixabc

Member
Mam kablówkę bez tunera po prosty sygnał puszczony przez koncentryk podłączony bezpośrednio pod TV pod złącze ANT. Kanały jakie odbieram to analogowe (ok 40 programów) oraz cyfrowe (ok 20 programów). I teraz pomyślałem sobie że jeżeli jest TVP1 zdublowany ( na analogu i na cyfrowym) to zamiast nagrywać TVP1 analogowy który powiedzmy doprowadzę przez rozgałęźnik do nagrywarki to nagram TVP1 cyfrowy za pośrednictwem TV-Euro-Nagrywarka HDD. Ale widocznie tak się nie da.
 

tdx

New member
Bez reklam
to te 20 kanałów możesz bezpośrednio nagrywać na USB w TV w jakości cyfrowej SD i HD i to należy wykorzystać (dostaniesz dużo lepszą jakość niż ze swojej nagrywarki)
 

matrixabc

Member
oczywiście zgadzam się z nagrywaniem na usb ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Muszę najpierw przygotować jakiś dysk HDD na którym sprawdzę jak to wychodzi. Z moją nagrywarką do tej pory to było fajnie że mogłem z HDD wypalić na DVD bez zabawy importowania do PC. Ale pobawię się i zobaczymy jak to jest.
 

RalfHD

Banned
Dzień dobry, wypalanie z nagrywarki w jakości DVD to raczej przeszłość.
Trzeba zobaczyć TS, TS4 czy jak tam pliki są zapisywane to jest jakość .

Pozdrowienia.
====================================
 

sewek1988

New member
Aktualnie korzystam z takich ustawień, może się komuś przydadzą:)

Ustawienia obrazu Samsung UE46F7000

Tryb obrazu : Film
Podświetlenie: 8
Kontrast: 88
Jasność: 44
Ostrość: 18
Kolor: 49
Odcień (Z/C): Z50/C50

Rozmiar obrazu:
Rozmiar obrazu: Dopas. do ekranu
Pozycja: Bez zmian
3D: Bez zmian
PIP: Wyłączone

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dyn.: Wyłączone
Tonacja czerni: Ciemna
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Bez zmian
Balans bieli - 10p: Wyłączone
Gamma: -2
Wzorce zaawansowane: Wyłączone
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 1
Czysty obraz cyfrowy: Wyłączone
Red. zakłóceń MPEG: Wyłączone
Poziom czerni HDMI: Nisk.
Tryb filmu: Wyłączone
Motion Plus: Użytkownika
Czerń kinowa: Nisk.

Motion Plus:
Motion Plus: Użytkownika
Redukcja rozmycia: 10
Redukcja drgań: 0
Wyraźny ruch (LED): Włączone

System:
Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Wyłączone
Czujnik Eco: Wyłączone

do TV mam podłączone PS4 i mam takie same ustawienia tyle że na trybie standardowym (innego się nie da w trybie GRY) , może ktoś zna jakieś lepsze ustawienia pod konsole??
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
zapuściłem nagrywanie na kartę pamięci i co się okazało że sformatował kartę do ext4 którego teraz nie taj łatwo otworzyć na komputerze.
 

tdx

New member
Bez reklam
oczywiście że nie :D dodatkowo ten plik jest szyfrowany ale już nie z takimi zdarzeniami mieliśmy do czynienia wystarczy root :D
 

matrixabc

Member
a nie można było odrazu jakiś normalny format zapisu stworzyć tylko zaszyfrowany w ext4. oj oj oj normalnie muszę teraz ubuntu odpalić aby zobaczyć co tam jest na karcie nagrane
 

matrixabc

Member
Myślałem o tym, ale było by głupio jak bym coś zepsuł w telewizorze którego mam 2 tydzień. Dopiero by mi żonka dała. A co z gwarancją po takim root'cie
 

tdx

New member
Bez reklam
nic się nie dzieje :D na relaxie :D
tylko skype działać nie będzie od razu informuje :D

A jak żona dała to nie TV tylko żoną się zajmij....
TV nie ucieknie :D


żart oczywiście :D
 

matrixabc

Member
:hihi: Dobre dobre aż się nieźle uśmiałem z tej żonki :hihi:

ubuntu otworzył kartę no i są pliki między innymi .srf

Po root rozumiem ze nagrywanie nadal bedzie na ext4 tyle ze nie do pliku srf.

nagrywanie zawsze będzie na ext4 czy to zależy na czym nagrywamy (pendrive/karta pamięci/hdd)
 
Do góry