F7000 - co mi się nie podoba :)

matrixabc

Member
wina flasha to chyba nie jest bo na youtube przez www film się nie zatrzymuje a korzysta z tego samego flasha. No chyba że się mylę. Na pierwszy rzut oka to widać ze na iptaku TV stara się wczytać całą zawartość filmu do pamięci, natomiast na youtubie pasek wczytywania filmu powoli (bądz równo ) przemieszcza się wraz z oglądaniem filmu
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie pisz pod pod postem możesz edytować stary jak chcesz coś dopisać.

Wina leży w playerze z którego korzysta iptak, przeładowuje bufor co doprowadza do informacji o braku pamięci
 

matrixabc

Member
To że następuje przeładowanie bufora to już wiemy na pewno. Pytanie teraz z jakiego playera korzysta iptak. Czytałem gdzieś że inni mają również problemy np z cda.pl. Widać że problem nie jest odosobniony i nie jest jedynie na iptaku. Zwłaszcza ze ciągle porównuje go do "starego" LG który jak wcześniej pisałem zakupiony został za psie pieniądze (nie całe 1200zł) i tam takiego problemu nie ma. No i drugie pytanie co z tym faktem zrobić. Czekać łaskawie nie wiadomo ile na poprawkę ze strony Samsunga która nie wiadomo czy zostanie poprawiona, czy po prostu nie kupować telewizorów za ponad 3500 zł od samsunga a jedynie jakieś tam powiedzmy "NoName" który potrafi odtwarzać filmy online za 1000 zł.
 

tdx

New member
Bez reklam
CDA i iptak to ten sam player przecież

nie widzisz "całego obrazka"...
Samsung musi myć zgodny z flash 11 i as 3.0, dodatkowo hls'em w live i adaptive stream.

Zresztą nie ma co pisać. To jest tylko kwestia dbałości o jak największą zgodność.

Równie dobrze możesz napisać do iptaka że skoro YT może to oni też mogą tak zrobić żeby to działało
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Nie wiem z jakiego Ty TDX korzystasz telewizora ale ja mam samsungu serii F7000 www to " Mozilla/5.0 (SMART-TV; X11 ; Linux i686) AppleWebKit/535.20+ (KHTML, like Gecko) Version/5.0 Safari/535.20+ " adobe flash player w wersji 11.1.102.59. Parametr według mnie nie są tragiczne a mimo wszystko takie rozczarowanie. W najbliższym czasie sprawdzę parametry LG i wówczas porównamy te wszystkie bajery do samsunga.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja z F6650/F6500 i czasami z F6400 :)
Tak jak Ci napisałem to tylko kwestia Playera nie TV, jak odpalasz iptaka niektóre źródła są z YT a inne z CDA

JW Player tak sie nazywa player z CDA i iptaku jest w wersji 5.9

Dopiero w wersji 6.5
masz usunięty bug
Removed a flash memory leak that was present during HLS playback.


BDW Poważnie oglądasz na swoim F7 max 360p?
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Ale się namnożyło u Ciebie tych telewizorków :D

Wracając do tematu to jeżeli to wina playera to rozumiem że u mnie jest JW Player w wersji 5.9 ( jak to ewentualnie sprawdzić ?) i trzeba czekać na aktualizacje softu ze strony samsunga w której to będzie zainstalowany JW Player w wersji 6.5. ???

A co do jakości filmu w 360p to nie wiem czy wszystkie są umieszczane w tej rozdzielczości ale mogę powiedzieć że porównując włączony film na iptak.pl "Batman Mroczny rycerz powstaje" na którym akurat testuję i przyznam się szczerze że nie wiem w jakiej jest rozdzielczości, do włączonego filmu na Youtubie przez www "U Pana Boga w ogródku" w celu sprawdzenia buforowania filmu to mogę powiedzieć ze "batman..." musi być w lepszej rozdzielczości niż 360p ponieważ obraz jest zdecydowanie lepszy.

W ogóle to staram się oglądać filmy i nie tylko filmy w jak najlepszej rozdzielczości. A najlepiej to ja by było wszystko w 1080p. Wówczas to przy tym F7000 można by było nie tylko zasypiać :smile: ale i coś pooglądać.
 

matrixabc

Member
Player dostarcza nadawca ?? o co chodzi. Czyżby film był pobierany z np iptaka wraz z playerem, chyba nie. Zwłaszcza iż mówię że takiego problemu nie ma w telewizorze LG. Wiec jeszcze raz moje pytanie czy player o którym wciąż wspominasz jest zainstalowany w telewizorze (w oprogramowaniu) ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć?
Otwórz sobie iptaka z filmem na pc wciśnij prawym klawiszem myszy w player zobacz jaki to jest i poszukaj na go swoim dysku bo skoro się opala to przecież musisz go mieć zainstalowanego (idąc Twoim tokiem rozumowania)

Na lg chodzi bo nie wykorzystuje hls i nie pojawia się po prostu ten błąd.
 

matrixabc

Member
Ok. Rozumiem film jest pobierany z np iptaka bądź cda wraz z JW Playerem w wersji 5.9.2156 (sprawdziłem na PC). I teraz aby wyeliminować błąd buforowania na telewizorze samsung, operator cda bądź iptak powinien najlepiej zamieszczać wraz z filmem JW Playera w wersji co najmniej 6.5. Wiadomo natomiast że szybko tego nie zrobi. Ponieważ na PC oraz np na TV LG buforowanie filmu nie występuje. Nasuwa się więc pytanie co firma Samsung zamierza uczynić z faktem iż oglądanie filmów online np z iptak, cda nie jest do końca w pełni satysfakcjonujące osoby które chciały by jednak skorzystać z oglądania filmów online. Chyba że nic nie zamierza zrobić.
 

tdx

New member
Bez reklam
Bug jest w playerze :D, na PC tego nie widać bo to zupełnie inne środowisko (...)

Co chciałbyś żeby samsung zrobił?
 

matrixabc

Member
" Na lg chodzi bo nie wykorzystuje hls " Można by było np dodać w opcjach przeglądarki WWW która jest oryginalnie zainstalowana przez Samsunga w naszych telewizorach, opcje którą można by było odznaczać. np "czy kożystać z hls" i opcja zaznaczenia "tak/nie". Wówczas chodziło by to tak jak na TV LG.
Dobrze mówie :-o
 

tdx

New member
Bez reklam
:) sprawa jest dużo bardziej złożona niestety.

Cały czas piszę że winny jest player, co sprawdziłeś sam odpalając to samo na playerze z YT i problemu nie było.

Po to są standardy żeby się ich 3mać.
 

matrixabc

Member
Na pewno sprawa nie jest łatwa ale firma samsung dysponuje takim zespołem programistów którzy na pewno coś by wymyślili.
Sprawą myślę że należałoby się zainteresować ponieważ coraz to większa ilość osób kupująca telewizor wybierze markę LG niż Samsunga bo powiedzmy ze sprzedający zachęci do kupna telewizora LG bo powie że odtwarza filmy online.
Myślę że może przydałaby się jeszcze jakaś aplikacja która korzystała by z playera tak jak YT, ale stronę z filmami można by było wpisywać ręcznie.
Ciekawi mnie co kryje się też pod aplikacją NetPlayer ale aby ją zainstalować to trzeba mieć root'a.
 

matrixabc

Member
Nie jest to jednostronne podejście a jedynie fakt iż mam telewizor od 2 tygodni i zdecydowałem się właśnie na firmę samsung ponieważ wcześniej oglądałem różne marki telewizorów a samsung wydawał mi się "najbardziej rozbudowany" pod względem właśnie dostępu do stron www, różnego rodzaju aplikacji itp.
A na forum w dziale o nazwie " F7000 - co mi się nie podoba :)" poruszyłem temat oglądania filmów online, ponieważ jest to akurat takie małe rozczarowanie jeśli chodzi o sam telewizor. Który ze względu chociażby na swoją cenę powinien radzić sobie z w/w problemem. Poruszając właśnie ten temat, myślałem że jakoś wspólnymi siłami jesteśmy wstanie coś zmienić aby nasze telewizory serii F7000 były niemalże idealne. Niestety jakoś jeszcze nikt się za bardzo nie przejął tym problemem a jedynie ty TDX coś tu próbujesz poruszyć ale można by przyjąć że "pracujesz dla samsunga" ponieważ strasznie bronisz kwestii że to nie jest wina producenta . I komu tu by można było przypisać jednostronność, bo na pewno nie mi.
A teraz jeszcze takie małe spostrzeżenie:
1) uruchamiając film online zatrzymuje się jak wcześniej ustaliłem po około 20 minutach (przepełnienie bufora playera)
2) uruchamiając ten sam film ale patrząc na bufor filmu i przewijając film małymi krokami do momentu kiedy się film zawieszał (np do 19 minuty filmu) i oglądając dalej film, sytuacja zawieszenia filmu już nie następuje. Można oglądać film do końca bez zawiechy.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie jest to jednostronne podejście a jedynie fakt iż mam telewizor od 2 tygodni i zdecydowałem się właśnie na firmę samsung ponieważ wcześniej oglądałem różne marki telewizorów a samsung wydawał mi się "najbardziej rozbudowany" pod względem właśnie dostępu do stron www, różnego rodzaju aplikacji itp.

I to jest prawda

A na forum w dziale o nazwie " F7000 - co mi się nie podoba :)" poruszyłem temat oglądania filmów online, ponieważ jest to akurat takie małe rozczarowanie jeśli chodzi o sam telewizor. Który ze względu chociażby na swoją cenę powinien radzić sobie z w/w problemem.

Nie płaci się w F7000 za możliwość oglądania filmów z internetu, jeśli to był najważniejszy czynnik mogłeś wybrać F5500 bo ma dokładnie to samo oprogramowanie wprawdzie tylko 2 rdzienie ale na LG chodzi

Poruszając właśnie ten temat, myślałem że jakoś wspólnymi siłami jesteśmy wstanie coś zmienić aby nasze telewizory serii F7000 były niemalże idealne. Niestety jakoś jeszcze nikt się za bardzo nie przejął tym problemem a jedynie ty TDX coś tu próbujesz poruszyć ale można by przyjąć że "pracujesz dla samsunga" ponieważ strasznie bronisz kwestii że to nie jest wina producenta .

Napisz do iptaka by zaktualizowali palyera lub napisz do supportu SWPLAYERA by przekonać się gdzie leży problem.
Próbuje racjonalnie odpowiedzieć na Twoje pytania.

ale można by przyjąć że "pracujesz dla samsunga" ponieważ strasznie bronisz kwestii że to nie jest wina producenta .
I komu tu by można było przypisać jednostronność, bo na pewno nie mi.

W dalszym ciągu jeśli Twoje jedynie działanie to czekanie na aktualizacje i pisanie że na LG chodzi sytuacji nie zmienisz. Aktualizacja oprogramowania TV też nic nie da bo nie tutaj jest problem
Co do tego gdzie pracuje poszukaj na forum.

A teraz jeszcze takie małe spostrzeżenie:
1) uruchamiając film online zatrzymuje się jak wcześniej ustaliłem po około 20 minutach (przepełnienie bufora playera)
2) uruchamiając ten sam film ale patrząc na bufor filmu i przewijając film małymi krokami do momentu kiedy się film zawieszał (np do 19 minuty filmu) i oglądając dalej film, sytuacja zawieszenia filmu już nie następuje. Można oglądać film do końca bez zawiechy.

Niestety nie mm dostępu do kod źródłowego layera żeby Ci dokładnie napisać jaką akcję wykonuje podczas FF...
 

matrixabc

Member
Nie zamierzam sprawdzać gdzie pracujesz bo nie oto chodzi. Myślę że nie poczułeś się dotknięty moją wcześniejszą wypowiedzią.8)
A co do FF to muszę jeszcze sprawdzić czy wystarczy np przesunąć film o przysłowiowe 5 sekund aby film się nie zawieszał.
Wczoraj jeszcze podczas sprawdzania TV zauważyłem że nie można nagrywać sygnału telewizyjnego po złączy AV. Chodzi o sytuację w której ustawiam sobie na telewizorze kanał np TVP1 i chciałbym go nagrać na np magnetowid podłączony przez EURO-ZŁĄCZE.
 
Do góry