F7000 - co mi się nie podoba :)

matrixabc

Member
na filmie jako główny obraz masz z kompa przez HDMI natomiast podgląd robisz właśnie kanał cyfrowy. A nie oto mi chodziło. Na główny ekran daj sygnał z naziemnej ale w postaci cyfrowej a podgląd spróbuj dać tez z naziemnej ale w postaci analogowej. I wówczas zobaczysz że się nie da. Kwestia jeszcze czy twój model TV może w ogóle takie rzeczy uczynić bo ja tak robie w F7000 i nie idzie podgląd analogu
 

Grendel

New member
A mi się w tym tv podoba to, że cena zaczyna robić interesująca :). Coraz bliżej 6000 za model 55". Myślę, że jeśli zejdzie do 5999 to się skuszę. Bo to, moim zdaniem, jest cena adekwatna do takiego towaru.
 

prezy

New member
Bez reklam
A mi się w tym tv podoba to, że cena zaczyna robić interesująca :). Coraz bliżej 6000 za model 55". Myślę, że jeśli zejdzie do 5999 to się skuszę. Bo to, moim zdaniem, jest cena adekwatna do takiego towaru.

No właśnie, bo jak sobie pomyśle ze mam dać za Tv 2 tys. więcej po ta aby z 50 cm zauważyć jakiś detal lub w teście komputerowym mieć jeden wskaźnik wyżej i tak niezauważalny dla ludzkiego oka to śmierdzi mi mega głupotą. No ale po coś jest ten cały marketing no i sąsiad który zazdrości :)
 

szpo

New member
Motion Plus - ustawienia

Cześć,
czy ktoś może mnie nakierować jak ustawić Motion Plus. Posiadam UE55F7000 jednocześnie korzystając z telewizji świadczonej przez Netię. Niestety podczas oglądania wydarzeń sportowych niektóre szybko poruszające elementy obrazu są rozmyte. Problem szczególnie występuje w przypadku piłki nożnej, gdzie sama piłka nie jest ostra. Obecnie mam ustawienia fabryczne tj. tryb standardowy.
W którą stronę pójść z ustawieniami (standardowy/płynny/użytkownika (redukcja rozmycia/drgań, wyraźny ruch led) aby uzyskać efekt płynnego obrazu? Niestety menu konfiguracyjne i instrukcja obsługi nie mówią jaki wpływ na obraz mają poszczególne ustawienia.
 

prezy

New member
Bez reklam
Osobiście moim zdaniem najlepiej się spisuje tryb użytkownika:
red rozmycia 2
red drgań 8
ruch led - wyłączony
ale dla każdego źródła jest inaczej. Nie korzystam z usług Netii, więc spróbuje jeszcze na:
wyraźny
Twoje "rozmycie" może być również spowodowane ustawieniami "czysty obraz cyfrowy"
 

szpo

New member
Dzięki,
spróbuję metodą prób i błędów ustalić najlepsze wartości dla mnie. Dziwi mnie fakt dokumentacji telewizora, która podaje ścieżkę konfiguracyjną poszczególnych parametrów, ale "ni w ząb" nie mówi o tym jaki to będzie miało wpływ na obraz, a chciałbym wiedzieć jakie różnice uzyskam przy dokonywaniu zmian.
Swoją drogą podejrzewam również dostawcę o ten efekt, niestety Netia to aktualnie mój jedyny dostępny operator. W poprzednim mieszkaniu korzystałem z UPC na Samsungu C650 i podobnych objawów nie napotkałem. Zastanawiam się natomiast, czy na nc+/polsacie można uzyskać lepszą jakość obrazu?
 

prezy

New member
Bez reklam
1 Dziwi mnie fakt dokumentacji telewizora, która podaje ścieżkę konfiguracyjną poszczególnych parametrów, ale "ni w ząb" nie mówi o tym jaki to będzie miało wpływ na obraz.

2. W poprzednim mieszkaniu korzystałem z UPC na Samsungu C650

3. Zastanawiam się natomiast, czy na nc+/polsacie można uzyskać lepszą jakość obrazu?

ad.1 Samsung począwszy od linii A do F każdą funkcję opisuje podczas ustawiania danego parametru z boku lub na dole ekranu. W nowszych modelach jest nawet to zobrazowane co daje użytkownikowi jakiś podgląd. Niestety nie jest to język techniczny tylko taki dla przeciętnego Kowalskiego, który na ogół tym tematem się nie interesuje bo co mu po takich hasłach jak: harmoniczne, całkowanie obrazu, interferencja, SNR, BER czy inne zjawiska fizyczne opisujące idealnie daną technologię itp.

ad2. C650 - bardzo dobry TV. Natomiast jakość UPC w dużej mierze zależy od infrastruktury.

ad3. Moim zdaniem tak. Najlepiej NC+ z starym dekoderem bez obróbki sygnału. Jednak zdarzają się sieci kablowe które serwują dobry obraz ale raczej jest to oferta lokalna, która nawet nie obowiązuje w całym danym mieście a szkoda.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
mam pytanie , czy ktorys z samsungow F7000 , F6770 ma obrotowa podstawe? i czy mozna np. podstawe z F6770 zastosowac do F6500 ?
 

uniucz

New member
Szybie pytanko

Czy smart Hub jest płatny?

Właśnie podłaczyłem telewizorek do neta przez kabel sieciowy ale wyskoczyły mi jakieś warunki usługi smart z zapytaniem czy je akceptuje
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak zaakceptujesz to przyjadą panowie w audi w ciemnych dresach i wszystko Ci wytłumaczą...
Czy sztuka czytania jest naprawdę obecnie czyms wyjątkowym? Czy jak się widzi sporo literek, to się od razu leci na forum zapytać co tam pisze?
 

fido77

New member
kupiłem 55f7000. Tv świetny ale 1 rzecz mnie irytuje wzdłuż dolnej krawędzi występuje jaśniejszy pasek o szerokości 1cm, ktoś już o tym problemie tutaj wspominał ale czy centrum serwisowe podało jakąś informację jak rozwiązać ten problem? czy jest to wada mojego egzemplarza tv i trzeba go reklamować?
 

SDman

Banned
kupiłem 55f7000. Tv świetny ale 1 rzecz mnie irytuje wzdłuż dolnej krawędzi występuje jaśniejszy pasek o szerokości 1cm, ktoś już o tym problemie tutaj wspominał ale czy centrum serwisowe podało jakąś informację jak rozwiązać ten problem? czy jest to wada mojego egzemplarza tv i trzeba go reklamować?

Witam,
reklamuj nie powinno tak być.

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
1 rzecz mnie irytuje wzdłuż dolnej krawędzi występuje jaśniejszy pasek o szerokości 1cm,

Rzeczywiście pasek o szerokości ale max 0,5 cm i delikatnie jasny można w pełni zlikwidować nastawami głownie MotionPlus i nie jest to wadą tv, bardziej wynika z technologii podświetlenia i również żadne "nowe" oprogramowanie nie pomoże. Pasek o którym mowa nie występuje przy wszystkich scenach.

Jednak jeżeli jego grubość jest większa a pasek jest jasny przy wszystkich scenach to z pewnością jest to wada.
 
Do góry