F1 2010 - liga ps3

A...

Member
Myślę, że tu znaczenie ma nie tylko wartość download, ale pewnie też upload. U mnie mam łącze 3/3Mbits w obie strony, konsola po WiFi, ale odległość od AP do konsoli raptem 3 metry. Póki co nie mam problemów, choć w tej edycji sezonu w jednym GP też miałem jedno utracenie sesji.

PS. Jak tu już jesteśmy przy incydentach, to Woytas mam nieodparte wrażenie, że podczas naszej walki położyłeś się na mnie w zakręcie i wtedy mnie obróciło :lol:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Znaczenie to tutaj ma czas dostępu czyli ping (latency), zróbcie sobie test na speedtest.net i sprawdźcie wartość pinga.
Oczywiście im wartość niższa tym lepsza, dobrze już się robi poniżej 20 ms.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Keyusu

New member
Gp Turcji-świetny tor :D
Na wstępie chciałbym przeprosic WojtR oraz Woytasa za trening w Kanadzie-sorki chłopaki ale byłem rozkojarzony wygraną(naszczęście to tylko trening a więc nic większego się nie stało myśle)-jeszcze raz sorki
No dobra Kwalifikacje:
Założenie było proste:dwa wyjazdy na miękkich ,na każdym komplecie po max 3 kółka.Rezultat-drugie miejsce i minimalna strata do Jakubusa-ogólnie zadowolony
Wyścig:
Start z 2 pozycji,pierwszy zakret miałem zamiar przejechac spokojnie i utrzymac swoją pozycje(start miałem jakiś opózniony,nieudany i na dobrą sprawę mayerowi niewiele brakowało by się do mnie dobrac lub blisko trzymac gdyż znajdował się tuż za mną)
Na 2 okrążeniu Jakubus pojechał pierwszy zakret za szeroko i wykorzystałem jego błąd(jednak jeszcze jakiś czas trzymał się blisko za mną)
Następnie zmiana na bodajże 6 okr na twarde oponki i tak do samej mety bez przygód i błedów.
Wyścig oceniam na bardzo dobry:D
Czy wy też tak macie ze podczas pierwszych okrążeń wasze palce są sztywne i zimne?Ja tak mam:D
To tyle z mojej str o Gp Turcji-może na Gp Kanady uda mi się ogarnąc kamerkę i nagrac mój onboard start itp
Do następnego Gp :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
PS. Jak tu już jesteśmy przy incydentach, to Woytas mam nieodparte wrażenie, że podczas naszej walki położyłeś się na mnie w zakręcie i wtedy mnie obróciło :lol:

Arek pojęcia nie mam byłeś gdzieś z tyłu
ale kurde ostro trenujesz ... niezły czas masz w Kanadzie :)
 
Ostatnia edycja:

scooby99

New member
Panowie dziś przyszło do mnie coś takiego... :D

Kombinuje tylko gdzie i przede wszystkim na czym to jeszcze ustawić... ;)
 

Attachments

  • ABCD0018.JPG
    ABCD0018.JPG
    484,1 KB · Wyś: 43

mayerr

New member
Jakubus na padzie był konkurencyjny a teraz....się będzie działo.

A ja się zmobilizowałem i puściłem kabel przez całe mieszkanie do PS3.

Wczoraj to była masakra z połączeniem online. Razem z Arkiem i Wredmanem nie mogliśmy się połączyć ze sobą. Przypomniały mi się czasy z początku listopada. Oby w niedziele nie było takich problemów.
 

scooby99

New member
A ja się zmobilizowałem i puściłem kabel przez całe mieszkanie do PS3.

Wczoraj to była masakra z połączeniem online. Razem z Arkiem i Wredmanem nie mogliśmy się połączyć ze sobą. Przypomniały mi się czasy z początku listopada. Oby w niedziele nie było takich problemów.


I jak teraz z połączeniem, jest jakaś różnica pomiędzy wifi...???
Też się zastanawiam aby podpiąć kablem, sądze że będzie stabilniej...
 

mayerr

New member
I jak teraz z połączeniem, jest jakaś różnica pomiędzy wifi...???
Też się zastanawiam aby podpiąć kablem, sądze że będzie stabilniej...
no jeszcze nie wiem bo nie siedziałem na konsoli. Sprawdziłem tylko czy działa i tyle.
Na wifi chodziło w zasadzie bez zarzutów a te problemy z połączeniem do jakiegoś hosta były raczej po stronie serwera (ale głowy nie dam). Kiedyś też czytałem, że lagi mogą być spowodowane właśnie połączeniem AP z konsolą przez wifi ale jakoś nie chciało mi się z tym robić.

ps. jak tam miłośnicy F1 w realu po pierwszych testach pod Walencją?
 

WojtR

Member
Bez reklam
ps. jak tam miłośnicy F1 w realu po pierwszych testach pod Walencją?


potencjał jest ogromny zresztą co tu komentować ( 3 dzień ) :eek:k:
1. Robert Kubica Renault R31 1:13.144 96
2. Adrian Sutil Force India VJM-03 1:13.201 117
3. Jenson Button McLaren MP4-25 1:13.553 105
4. Mark Webber Red Bull RB7 1:13.936 105
5. Felipe Massa Ferrari F150 1:14.017 80
6. Timo Glock Virgin VR01 1:14.207 114
7.
Pastor Maldonado Williams FW33 1:14.299 101
8.
Sergio Perez Sauber C30 1:14.458 104
9.
Michael Schumacher Mercede W02 1:14.537 110
10.
Sebastien Buemi Toro Rosso STR6 1:14.801 73
11. Narain Karthikeyan HRT F110 1:16.535 63
12. Jarno Trulli Lotus T128 No time 38
 

WojtR

Member
Bez reklam
Panowie dziś przyszło do mnie coś takiego... :D

Kombinuje tylko gdzie i przede wszystkim na czym to jeszcze ustawić... ;)

gratulacje wbrew pozorom przesiadka z pad-a na kiere mi parę h zajeło przestawienie się ale potem tylko lepiej , na czym ustawić niezawodna na start deska do prasowania :grin:

potem dozbierasz 3 stówki i albo

wheel stand pro ( miałem kupić )

ale mi sprezentowano w tym tygodniu

BRS WHEELSTAND FOR1 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

no i zdobyłem przewagę technologiczną bolidu :lol:
 

DrWredman

Active member
no to u mnie ping to 8ms i upload 512kb/s i przy okazji okazalo sie ze mam download 6Mb :)

U mnie wygląda to tak:

Download: 10,32
Upload: 1,10
Ping: 7 ms

Konsolę mam po kablu, bo jak 3 lata temu robiłem remont to pierwsza i najważniejsza rzecz: "Kabel do każdego pokoju". Jak mawiał mój kumpel - gazu w kuchence może nie być, ale internet musi być. :D
Kupiłem 100 m skrętki i niewiele zostało. Przez pół roku miałem PS3 podpięte przez WiFi bo nie chciało mi się wtyczki na końcu kabla zarobić. Jednak jak odpaliłem Burnout Paradise, to jakoś dziwnie niektóre samochody skakały, pojawiały się i znikały. Co prawda lagów nie było ale rewelki też nie. Gra w to tylko mój syn i to bez sieci, więc olałem sprawę. Po zakupie F1 niemal od razu zrobiłem wtyczkę. Poprawiły się znacznie downloady upgradów i generalnie F1 wygląda OK. Z resztą sami widzicie na filmach.

Info dla tych co nie mogą podpiąć kabla.
Miałem inny problem z WiFi (to apropo's tej sieci szkieletowej).
Raz było, raz nie było, raz było, raz nie było. W końcu okazało się, że jak wyłączę komputer to jest WIFi, a jak włączę to po chwili WiFi brak.
Okazało się, że router był zbyt blisko komputera, który zakłócał jego pracę. Przeniosłem go spod biurka na biurko i wszystko gra. (a już miałem router zmieniać :))

Stary poczciwy Dlink jeszcze trochę posłuży.
 

DrWredman

Active member
Pokaż swój bolid

Co prawda ten wątek już rozpoczął Scooby, więc nadałem mu tytuł: "Pokaż swój bolid" :)

Oto moja wersja "Wheel by myself".

Nie miałem przekonania do zestawów polecanych przez Wojtasa.
Nie miałem stolika, który można przystawić do konsoli, a moja deska do prasowania ledwo trzyma się kupy. Poza tym to rozstawianie, podłączanie kabli itd. zawsze mnie zniechęcało do podłączania kierownicy. I jeszcze to odjeżdżanie pedałów od krzesła po mocnym wciśnięciu hamulca.

Postanowiłem więc zrobić własny zestaw.
Pewnie by mi się nie chciało, ale idea była taka, aby pasował też dla mojego syna i właściwie dla każdego oraz aby zmieścił się w szafie.
Poświęciłem na to dwa dni na działce w wakacje. Jest to już druga wersja. Można powiedzieć uprgade'owana. Poprzednia nie miała przesuwanej kierownicy, była za wąska (mało miejsca na nogi) i zamiast fotela były poduszki z kanapy :). Szafka z IKEI została niewykorzystana po remoncie i leżała w piwnicy, fotel dostałem gratis od kumpla z Peugeota 106 GTI, nawet w skórze :), ale był tak zakurzony, że kilka razy go czyściłem. Prowadnice od szuflad też zostały z remontu. Zakupiłem jedynie trochę wkrętów, metalowe kątowniki z dziurkami do skręcania tego, jak to żona mówi, "koromysła" i zawiasy.
Konstrukcję zapewne można jeszcze trochę uszczuplić, ale koncepcja powstawała w miarę skręcania kolejnych desek. Mam już pomysł na następną (zgrabniejszą), która złoży się w stolik, ale muszą przyjść wakacje :).

Obecnie do szafy schowałem to tylko chyba dwa razy. Nawet żona już odpuściła (przynajmniej jak przychodzą bliscy znajomi :)).

Tak więc: "pokażcie nam swoje bolidy" !!!

A na fotce moja córka :).

fotel_F1_low.jpg
 
Ostatnia edycja:

scooby99

New member

Dzięki Woytas, chyba właśnie taki zamówie, ale to juz po wypłacie... :)
Deska do prasowania u mnie się nie sprawdziła, mam dość niską wersalke i niski stolik pod tv...
Z przesiadką na kiere mam nadzie nie bedzie tak zle.Wczoraj podłączyłem na szybkiego do stołka( wydarłem jakiś z piwnicy), aby ją sprawdzic, raz ze za nisko kierownica a dwa ze pedały miałem umieszczone po jednej stronie wiec gaz i hamulec obsługiwany jedną nogą... pokonałem pare okrążen w TT i poprawiłem swój rekord okrążenia... :-D Gra sie o niebo lepiej jak na padzie... Zobaczymy, bo okrążenie a wyścig to wielka róznica... ;)

Wredman, fajnie masz to rozwiązane, też myślałem i myśle do tej pory nad własnoręcznym projektem, ale ogranicza mnie przestrzeń w salonie... Do tv od kanapy mam ok 2 metrów( mieszkanie w bloku), więc pasuje mieć taki składany i mały...

Co do połączenia to u mnie ping wynosi 80 ms... :shock: Od dobrych kilku tygodni porównuje oferty innych operatorów internetowych bo teraz jest masakra... W ostatnim tygodnu z 7 dni internet miałem tylko 3 chociaż nawet filmiku nie dało sie oglądnąc... ;-) Mam zamiar też podpiąć ps 3 kablem ale to jak będzie troche wolnego czasu... W ogóle zobaczymy jak u was będzie się to połączenie sprawdzało...
Poniżej wklejam fotke z cyklu "Pokaż swój bolid" hehe... :D

A jak u was z treningami przed gp Kanady...?? Ja dopiero zaczne jutro, brak czasu... :(
 

Attachments

  • ABCD0019.JPG
    ABCD0019.JPG
    414,9 KB · Wyś: 48

Kizior79

New member
WojtR - dzięki za dzisiejszy trening itd., niestety moim problemem jest tzw. spinanie, czyli kiedy spadam na dalsze pozycje, zaczynam gnać na "wariata" i wtedy popelaniam dużo błędów.
Muszę nad tym popracować:lol:
 
Do góry