Essentiel b view center

adamuadamu

New member
witam,
b. ciekawy temat o b. fajnym urządzonku :)

chciałbym dopytać podsumowująco - zapewne odpowiedzi na poszczególne pytania padły "po drodze", ale nie ogarniam całości w całości ;) dlatego mam kilka pytań "upewniających"

napisałem dziś do firmy, która sprzedaje ww. urządzonka na allegro. mają tylko 831385, lepszego chwilowo nie przewidują

czyli: wersja 831385 = loteria z bootcode, loteria z 128/256mb ram

czy:
1. na dzień dzisiejszy najlepszy soft dla modelu z niskim bootcode / 128mb ram jest z iconbita?
2. czy jest jakiś faktycznie lepszy soft dla wyższego bootcode / 128mb niż poz.1 ?
3. czy jest jakiś lepszy soft dla wersji 256mb niż poz. 1?
4. klony obecne na polskim rynku (thor, traxdata...) to odpowiedniki której wersji tego urządzenia? (w sensie możliwości wrzucenia softu od nich). czy może warto wydać drugie tyle (czyli w sumie wydać ok. 300zł) na thora/maxdatę czy innego klona dla zapewnienia sobie możliwości przyszłych update firmware?
5. nie do końca ogarniam - bootcode jest związany nie tylko z numerkiem, ale z supportem dla systemów plików w nand? czyli sama zmiana bootcode nic mi potencjalnie nie da i nie będę mógł instalować nowszego softu?
6. kabelek do ratowania - czy dowolny DKU-5/CA-42 z allegro będzie odpowiedni? czy ww. kabelek będzie również odpowiedni do ew. ratowania innych urządzeń typu router czy tv (samsung ex-link - potrzebny sygnał TTL)

przeznaczenie playera to granie xvid i mkv; dodatkowo youtube, radio internetowe oraz korzystanie z zewn. HDD po usb oraz drugiego HDD po sambie- niby mam tv, który odtwarza filmy z usb/samby, ale soft jest trefny i każdy film się desynchronizuje (po pół h filmu offset potrafi wynosić ponad sekundę - makabra!)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. na dzień dzisiejszy najlepszy soft dla modelu z niskim bootcode / 128mb ram jest z iconbita?

Tak naprawdę wszystkie firmware do tych urządzeń są prawie jednakowe, oparte na tym samym SDK i tym samym wzorcu menu. Różnice to logo, obsługa (bądź nie) .TXT, liczba dostępnych z menu internetowych multimediów. Pod tym ostatnim względem IconBit bije wszystkie.


2. czy jest jakiś faktycznie lepszy soft dla wyższego bootcode / 128mb niż poz.1 ? czy jest jakiś lepszy soft dla wersji 256mb niż poz. 1?

Jest, ale... nie ma :) Jest dlatego, że można de facto zainstalować każdy firmware od urządzenia bez hdd opartego na Realteku 1073DD ze zbliżoną konfiguracją sprzętową (im wyższy bootcode tym łatwiej), ale gdy jest to sprzęt spoza serii klonów, trzeba: A) popracować nad remapowaniem pilota, czyli korzystać z Irfake i bawić się w edytowanie i wymianę plików; B) zaakceptować na oryginalnym pilocie inny układ klawiszy, niezgodny z opisem, a czasem brak któregoś klawisza; C) użyć pilota uniwersalnego typu Harmony.

Z pilotem Harmony np. eksperymentowałem na tym playerze z firmware Emteca N200 (bootcode 26) i ładnie działał. Essentiela już nie mam, aby eksperymentować dalej, ale przypuszczam, że sporo firmware by przyjął, z uwzględnieniem powyższych warunków.

Jeżeli chodzi o tożsame (klony) playery (różnica z reguły w kształcie obudowy) to najlepiej przyjrzeć się pilotowi - z reguły są identyczne. Mamy więc Mvix Ultio (bez hdd, czyli nie Enclosure), mamy Sumvision, mamy Iconbita HDS4L, identycznego 8Level Mediathora, Noontecka A6 i sporo innych inaczej się nazywających.

Kabelki DKU i CA nadają się do wszystkich połączeń serial, odpowiedzi na pozostałe pytania są w innych postach.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Dzisiaj dostałem swojego playera (128MB - 831385) i zaraz wrzuciłem polecany soft od iconbita 3.12_1.9e. Wszystko śmiga, flash się udał, ale jest mały problem z napisami. Mianowicie przy zaznaczonej opcji w "system - napisy - wł." i kodowanie na "CentralEurope" nie pojawiają się żadne napisy w filmach, a po wciśnięciu na pilocie opcji "subtitle" na poziomie pojawiającego się okna "napisy" widnieje z boku komunikat "napisy: WYŁ.", a jedyną reakcją na wciskanie w/w opcji jest wyszarzanie/podświetlanie tego komunikatu. Gdy pobawię się tak z poziomu włączonego filmu i ponownie wejdę w ustawienia systemowe opcja napisy wł., jakimś cudem zmienia się na wył. (?) Zaznaczam, że napisy mają tą samą nazwę co film i są w formacie microDVD - w/g relacji PurpleViolet-a powinny działać bez problemu (post #206).
Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
W modelach z 256 MB NAND flash zmiana bootcode i flashowanie wszystkimi nowymi firmware dzieje się, ale trzeba trochę popracować. RTD DD i DA to dalej ten sam procesor, okrojony tylko o dekodowanie dźwięku. Wrzucałem dla kogoś kilka dni temu do takiego playera z DA i 256 MB NAND bootcode 23 Noonteca, z hwsettings wyciągniętym z przedostatniego fw Essentiela i poszło. Kwestią jest tylko (tak mi się wydaje po "organoleptycznym" testowaniu) dopasowanie pliku ustawień sprzętu i - oczywiście - liczba prób. Z reguły pasują bootcode 19, 21, 23 zapisane w plikach z członem NOHDD w nazwie, ponoć też 26, ale już nie chciało mi się szukać.

Witam,
A mógłbyś podrzucić gdzieś ten fw i sposób jak to wgrać?
Jak narazie to jestem zadowolony z playerka ( posiadam wersje DA z 256MB rom ), jedyne co mi się tylko nie podoba jest problem z wyciągnięciem ścieżki ac3 z plików bluray ( mam pare plików :)z DolbyHD i w nich siedzi AC3 core i niestety nie potrafi zmienić na tą ścieżke ).
Jest też bug w fw od 8level wynikający z braku automatycznego przełączania między lpcm, a raw poprzez spdif. Trzeba niestety ręcznie przełączać. ( gdzie na sofcie Essentiela czy iconbit'a wszystko śmiga ok )
Tak pozatym wszystko elegancko się flashuje, necik i torrenty śmigają.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
Wyświetlanie okładek filmów i CD w okienku oraz TAG’ów.
Możemy ustawić pogodę by się wyświetlała w menu głównym.
‘Supported mkv files with compressed header’ jest dodane.

wgrałem ten soft i...
-tzn. okładki należy po wgrywać do folderów?
-jak przestawić pogodę w menu... bo cały czas mam "Paris" a nawet tego nie ustawiałem
-mkv files with compressed header - może lamerskie pytanie, ale co to jest jak się objawia?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
wgrałem ten soft i...
-tzn. okładki należy po wgrywać do folderów?
-jak przestawić pogodę w menu... bo cały czas mam "Paris" a nawet tego nie ustawiałem
-mkv files with compressed header - może lamerskie pytanie, ale co to jest jak się objawia?

Taka zasada, w folderze umieszczamy film i okładkę do niego. Najlepiej w 4:3. W minimalnie wcześniejszej wersji V3.0816.01 w porównaniu do V3.0816.04 było jeszcze wymagane by nazwa folderu była bez spacji. Teraz widzę że nie jest to wymagane.

Co do Paryża to trzeba w pierwszej kolejności użyć klawisz option => Add to Favorite a następnie dodane miasto jeszcze raz potraktować klawiszem option => Enter Directory. (druga operacja już tam gdzie są dodane miasta jako ulubione)

Compressed Header? Brak możliwości odtwarzania plików mkv. Po użyciu mkvtoolnix 4.1.0 i wyższych. Tu może Kirek rozwinie temat bo w tym temacie nie odpowiem za szczegółowo. Nie walczyłem na tym polu :)

Nowa funkcja: klawisz GOTO trzymany bez przerwy - wymusza przesunięcie filmu co 30 sekund.
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
dzięki za poszerzenie horyzontu :)

co do mkvtoolnix 4.1.0 i wyższych, używam wersji 4.5.0.7 i po przetrawieniu bez problemu filmy po nim chodzą na playerze

niektóre filmy mkv podzielone są na rozdziały, z tego co zauważyłem ten podział można wyłuskać, a czy można do filmu który tych rozdziałów nie posiada, dodać? wtedy można przeskakiwać jak na obrazie z dvd między rozdziałami |<<, >>|
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dzięki za poszerzenie horyzontu :)

co do mkvtoolnix 4.1.0 i wyższych, używam wersji 4.5.0.7 i po przetrawieniu bez problemu filmy po nim chodzą na playerze

niektóre filmy mkv podzielone są na rozdziały, z tego co zauważyłem ten podział można wyłuskać, a czy można do filmu który tych rozdziałów nie posiada, dodać? wtedy można przeskakiwać jak na obrazie z dvd między rozdziałami |<<, >>|

Tu chodziło raczej o ustawienia domyślne tych programów i dlatego taki skutek. Tak jak pisałem wcześniej nie wnikałem za bardzo w ten temat. Mogę pisać o tym co wiem lub się domyślam. Nie staram się tworzyć nowych teorii rozmijając się z prawda.
 

PurpleViolet

New member
jednak dalej ciekawi mnie dodawanie rozdziałów w filmach

co do softu noontec-a
chyba strzelili gafe w porównaniu do softu essentiela 3.12 który miałem wcześniej, a mianowicie chodzi o obsługę dźwięku w filmach mp4
miałem ustawione SPDIF-RAW i filmy z dźwiękiem mp4 (5.1) grały jako dwukanałowe PCM i cały czas byłem przekonany że to mój amplituner robi taki mix, a tu niespodzianka... odpalam film - brak dźwięku, czyli player na sofcie essentiela automatycznie przestawiał na LPCM gdy leciał film ze ścieżką AAC.

jeżeli chodzi o radio internetowe czy jest możliwość dodania własnej stacji po przez wyszukania jej, a nie wybieranie z tego co jest?
 

boxster

Member
O co dokładnie chodzi z tym brakiem DTS w modelach 831385, bo na kartonie niby jest symbol DTS, fakt że tylko 2.0, ale jest... W związku z tym mam pytanie, czy nie można urządzenia jakoś przymusić do sztucznego odtworzenia DTS 6ch, nawet w zwykłym stereo? Mam sporo filmów - jak się okazało z DTS 6ch - które teraz zupełnie "milczą". Czy można coś z tym zrobić, czy jedyną radą na przeskocznie problemu jest kupno 850521?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
O co dokładnie chodzi z tym brakiem DTS w modelach 831385, bo na kartonie niby jest symbol DTS, fakt że tylko 2.0, ale jest... W związku z tym mam pytanie, czy nie można urządzenia jakoś przymusić do sztucznego odtworzenia DTS 6ch, nawet w zwykłym stereo? Mam sporo filmów - jak się okazało z DTS 6ch - które teraz zupełnie "milczą". Czy można coś z tym zrobić, czy jedyną radą na przeskocznie problemu jest kupno 850521?
Może pudełko dostałeś od 850521a w środku 831385 a tym się różnia:
- opakowania są inaczej oznaczone na jednym jest logo DTS 2.0+Digital Out na drugim tylko Dolby Digital (górna część pudełka)
- na bocznej ściance jest w treści informacyjnej kompatybilności kodeków AV na jednym jest DTS 2.0+Digital Out na drugim brak oznaczenia DTS.
 

petex

New member
Może pudełko dostałeś od 850521a w środku 831385 a tym się różnia:
- opakowania są inaczej oznaczone na jednym jest logo DTS 2.0+Digital Out na drugim tylko Dolby Digital (górna część pudełka)
- na bocznej ściance jest w treści informacyjnej kompatybilności kodeków AV na jednym jest DTS 2.0+Digital Out na drugim brak oznaczenia DTS.

Witam.
To ja już nic nie wiem - jeśli chodzi o ten DTS.
Ja mam od początku 831385 (teraz 256MB wcześniej wersje 128MB) i na każdym miałem DD i DTS (w zależności od materiału).

O co chodzi, mój player nie odtwarza DTS ? to czemu działa...?

Pozdrawiam.
 

boxster

Member
Dokładnie tak jak piszesz mam na pudełku logo DTS z podpisem 2.0+Digital Out... a pod pudełkiem naklejka z napisem Art. 850521. (Sic!) - wychodzi na to, że mam pudełko nie od tego modelu. Dodam, że mój player widzi ścieżki DTS tylko, że po wyborze jest cisza.
Czy można w jakiś sposób uzyskać dźwięk ze ścieżek DTS 6ch na modelu bez DTS, może być nawet w zwykłym stereo - jakiś softmod?
 
Ostatnia edycja:
Do góry