Essentiel b view center

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No to wygląda na to, że trafiłeś na egzemplarz, który ja oddałem/zamieniłem. Czyli masz bez DTS i 128 MB NAND flash, ale na pociechę powiem, że w środku na płycie są piny do seriala ładnie przygotowane przeze mnie do lutowania :)
 

berberys

New member
Ja akurat nie potrzebuje DTS a co do seriala to tak daleko to chyba nie zajadę. Rozmawiałem ze spzedawca przed zakupem i nie ukrywał że to model z 128MB. Mówił też że modeli z 256 MB jest trudno osiągalny. Jak dla mnie sprzę jest ekstra aczkolwiek soft ma wiele niedociągnięć. najgorzej jest z napisami. Moja żona może szobie nie poradzić. Mam jakiś soft Mvix_Ultio_Firmware_V3.12, który obsługuje napisy ale znowu problem jest z menu - troche niedopracowane. Kirek50 może mi coś doradzić jaki soft byłby w miarę najlepszy ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem, jaki to problem z napisami. Ten fw IconBita świetnie obsługuje napisy, aczkolwiek bez .TXT. Rozwiń problem.
 

berberys

New member
No właśnie bez txt. Po drugie nie dziłałały zadne usługi w internecie tzn YT i tak dalej. Ogólnie dużo ikon a użyteczność żadna.
 

uzurpator1

New member
Pisałem wcześniej że pilot gryzie się z tunerem satelitarnym golden interstar
a dało by się właśnie zmienić mape i sterować pleyerka pilotem logitecha harmony ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No właśnie bez txt. Po drugie nie dziłałały zadne usługi w internecie tzn YT i tak dalej. Ogólnie dużo ikon a użyteczność żadna.

Pierwsza sprawa to sprawdzenie czy masz połączenie z siecią, czy jakikolwiek serwis internetowy możesz uruchomić. To dziwne, żeby nic nie działało, podejrzewam jakiś błąd w ustawieniach sieciowych playera lub ustawieniach routera.

Jeżeli nie umiesz tego sprawdzić, możesz zainstalować np. firmware mediaTHORa, a gdy nadal nic nie będzie działało to uzyskasz pewność, że to Twoja sieć.

A może ktoś z zainstalowanym firmware IconBita się wypowie?
 

miroslaw_m

New member
problem z MKV

Witam posiadm to urządzenie najpierw miałem fw Iconbita lecz nie odtwarzał mi niektórych plików mkv, zmieniłem na fw noonteca i również ten sam problem, dodam że na komputerze te filmy normanie są odtwarzane nie wiem co może być przyczyną, jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o rady
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co to znaczy "niektórych MKV" i na jakich firmware? Najpewniej chodzi o MKV z kompresją nagłówków, starsze fw ich nie czytają, trzeba flashować player najnowszymi.
 

johnn

New member
W niedzielę przez chwilę wrzuciłem fw_hds4l_3.12_1.9h. Youtube działało - oczywiście tylko te materiały które nie miały ograniczeń.

ja mam firmware Iconbita i Youtube przestało od kilku dni mi działać wcześniej było wszystko ok. Mam pytanko czy na innych softach Youtube wam działa?
 

miroslaw_m

New member
Nie wiem jakie to są dokładnie pliki mkv, lecz część z nich jest odtwarzana normalnie a na niektórych nie jest wyświetlany oraz jedynie słychać dźwięk a ekran jest czarny. natomiast odnośnie fw to wgrywałem właśnie to najnowsze fw iconbita jakie Kirek50 polecałeś, również noonteca wgrałem takie do którego link był podany w tym temacie więc chyba najnowszą wersję.
Podczas odtwarzania takiego pliku w którym nie jest wyświetlany obraz kiedy info o dtwarzanym pliku to wyświetla się informacja:
Video: Unkown, 0x0, 0 fps
Dźwięk: AC3, 6 ch, 48KHz
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wiem jakie to są dokładnie pliki mkv, lecz część z nich jest odtwarzana normalnie a na niektórych nie jest wyświetlany oraz jedynie słychać dźwięk a ekran jest czarny. natomiast odnośnie fw to wgrywałem właśnie to najnowsze fw iconbita jakie Kirek50 polecałeś, również noonteca wgrałem takie do którego link był podany w tym temacie więc chyba najnowszą wersję.
Podczas odtwarzania takiego pliku w którym nie jest wyświetlany obraz kiedy info o dtwarzanym pliku to wyświetla się informacja:
Video: Unkown, 0x0, 0 fps
Dźwięk: AC3, 6 ch, 48KHz
Który posiadasz model? 831385 (ten z Dolby Digital) oraz 850521 (ten z DTS)?
Każdy FW posiada jakieś oznaczenie czyli numer wersji więc nie sposób jest przeoczyć którą wersje wgrałeś.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Konoos MS-130 V3.0412.04

Jest jeszcze jeden klon który pasuje do Essentiel B. Sprzedawany na rynku rosyjskim Konoos MS-130. Właśnie wyszła nowa wersja firmware dla tego modelu:
http://www.konoos***/files/MS-130_V3.08.zip
Prawdopodobnie jest to samo co soft Noontec V3.0816.04. (no chyba że coś dołożyli od siebie) Nie sprawdzę tego bowiem pożyczyłem na kilka dni odtwarzacz.
Nie dysponuje też informacją jaki wymaga bootcode itp.

Strona z produktem:
http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fkonoos***%2Fcatalog%2Fmediaplayers%2Fms130

Edit: Sorry przez chwile była poprzednia wersja FW. A w nagłówku powinno być V3.08
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie wiem jakie to są dokładnie pliki mkv

Trzeba zainstalować np. MediaInfo i zawsze można sprawdzić.

na niektórych nie jest wyświetlany oraz jedynie słychać dźwięk a ekran jest czarny

To właśnie te z kompresją nagłówka. Niestety chyba żaden z firmware, które wymieniłeś nie jest uaktualniony, aby te pliki odczytać. Nie wiem jak jest z innymi. Spróbuj firmware mediaTHORa i najnowszego Noontec A6, o ile masz odpowiedni bootcode, aby je zainstalować. Albo pogadaj z Cypiskiem, on wie o co chodzi i może Ci doradzi. Już nie mam tego playera, więc nie mam jak sprawdzić.

Inne rozwiązanie to przepuszczenie tych plików MKV przez MKVmerge i wyłączenie kompresji nagłówka: Input/Extra options/Compression/None
 

PurpleViolet

New member
miałem soft essentiela 3.12 YT działało, teraz mam noontec-a najnowszy i też jest OK, a dodatkowo jest internet TV i też całkiem ładnie śmiga, polskich kanałów jest tylko 4 (lepiej nie pytaj jakie, bo i tak szkoda czasu na nie), ale innych jest od groma i są też HD...

Szkoda że nie ma możliwości dodania innych stacji po przez wyszukiwanie, w tym przypadku akurat chodzi mi bardziej o radio internetowe
 

miroslaw_m

New member
Który posiadasz model? 831385 (ten z Dolby Digital) oraz 850521 (ten z DTS)?
Każdy FW posiada jakieś oznaczenie czyli numer wersji więc nie sposób jest przeoczyć którą wersje wgrałeś.
mam ten model 831385, ten bez DTS fw iconbit jakie wgrywałem to fw_hds4l_3.12_1.9e, czyli do tej wersji, tak mi się bynajmniej wydaje
 

Darkarhon

New member
Witam

Ja dalej w sprawie podłączenia playera pod zestaw kina domowego;) Poczytałem trochę i mam pytanie. Czy uzyskam dźwięk przestrzenny podłączając playera przewodem optycznym do kina domowego? Czy kino musi mieć jakiś specjalny rodzaj tego wejścia(znalazlem kilka kin z oznaczeniem wejścia optycznego (sat) ale nie moglem znaleźć dokładnej specyfikacji ). Proszę o pomoc/porady gdyż nie chciałbym się zaopatrzyć w niepotrzebny sprzęt... Dodam ze złącze HDMI wykorzystam tylko do przesyłu obrazu. Chyba ze... da się wykorzystać rozdzielacz sygnału HDMI i puscić to na TV i kino domowe?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
mam ten model 831385, ten bez DTS fw iconbit jakie wgrywałem to fw_hds4l_3.12_1.9e, czyli do tej wersji, tak mi się bynajmniej wydaje
Jak model 831385 to zawęża sprawę z wsparciem kompresji nagłówka. Dopiero oprogramowanie w wersji V3.08.xx rozwiązuje ten problem. Niestety by wgrać ten soft wymagany jest między innymi wyższy bootcode niż 15 który zapewne posiadasz. Sprawdzić można USTAWIENIA/SYSTEM/AKTUALIZACJA FW
Pewno pozostaje, jak poradził Kirek ".... przepuszczenie tych plików MKV przez MKVmerge i wyłączenie kompresji nagłówka: Input/Extra options/Compression/None'
 
Do góry