Essentiel b view center

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Można zrobić konwersje audio na format strawny dla Essentiel B bez DTS'u. Oczywiście przeróbka na kompie. Kiedyś to robiłem gdsmux.exe z MatroskaSplitter. Oczywiście są pewno nowsze i wygodniejsze narzędzia. Dlatego wybieram player'y z DTS żeby tego już nigdy nie robić.
Softmod? Teoretycznie jest możliwy tylko kto to zrobi? Przykład to soft DTS dla TV Samsung B650 z SamyGO
 

PurpleViolet

New member
Witam.
To ja już nic nie wiem - jeśli chodzi o ten DTS.
Ja mam od początku 831385 (teraz 256MB wcześniej wersje 128MB) i na każdym miałem DD i DTS (w zależności od materiału).

O co chodzi, mój player nie odtwarza DTS ? to czemu działa...?

Pozdrawiam.

a dźwięk wypuszczasz z playera po analogu czy spdif/hdmi?
 

boxster

Member
Przeróbki na kompie to odpadają, nie po to kupowałem playera, żeby teraz się motać i konwertować filmy, równie dobrze mogłem podpinać do TV laptopa... ale tu przecież chodzi o komfort więc odpuszczam sobie takie manewry.
W treści aukcji było napisane, że sprzęt ma DTS więc powołam się na fakt, nierzetelnego opisu aukcji i zażądam zwrotu kasy albo wymiany na model wyższy. Kirek chyba zrobił podobnie i mu wyszło.

Edit:
Dźwięk puszczam po hdmi i wtedy w filmach z DTS jest cisza.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Przeróbki na kompie to odpadają, nie po to kupowałem playera, żeby teraz się motać i konwertować filmy, równie dobrze mogłem podpinać do TV laptopa... ale tu przecież chodzi o komfort więc odpuszczam sobie takie manewry.
W treści aukcji było napisane, że sprzęt ma DTS więc powołam się na fakt, nierzetelnego opisu aukcji i zażądam zwrotu kasy albo wymiany na model wyższy. Kirek chyba zrobił podobnie i mu wyszło.

Edit:
Dźwięk puszczam po hdmi i wtedy w filmach z DTS jest cisza.
Dokładnie, konwersja szybko się nudzi.
Tak też zrobiłem i wymieniłem na prawidłowy model a potem zrobił to Kirek. Wyraźnie było obiecane DTS w tamtej ofercie.
W przypadku modelu bez DTS po HDMI można puszczać na amplituner który dekoduje DTS (jeśli to potrafi).
 

uzurpator1

New member
W przypadku modelu bez DTS po HDMI można puszczać na amplituner który dekoduje DTS (jeśli to potrafi).
Ja tak właśnie robię
napiszcie prosze jakie serwisy internetowe są w ruskim sofcie
 

boxster

Member
@PurpleViolet
Próbowałem HDMI-RAW i też cisza.

@petex
Jak to możliwe, że wybierając ścieżkę DTS na modelu na modelu 831385 masz dźwięk??? Jakiego softu używasz, jakie masz ustawienia i jak podłączasz, nie puszczasz czasami strumienia przez amplituner?

@cypisek
Długo czekaliście na wymianę? W tej chwili na Allegro nie wystawia wyższych modeli i obawiam się czy nie będzie z tym problemu.
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
@PurpleViolet
Próbowałem HDMI-RAW i też cisza.

@petex
Jak to możliwe, że wybierając ścieżkę DTS na modelu na modelu 831385 masz dźwięk??? Jakiego softu używasz, jakie masz ustawienia i jak podłączasz, nie puszczasz czasami strumienia przez amplituner?

@cypisek
Długo czekaliście na wymianę? W tej chwili na Allegro nie wystawia wyższych modeli i obawiam się czy nie będzie z tym problemu.

chyba masz coś uszkodzone w playerze skoro jest cisza. Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to sprawdź konfigurację w amplitunerze dla wejść hdmi pod warunkiem, że w playerze masz wszystko ustawione dobrze.
Ponieważ podłączając playera w trybie HDMI-RAW czy SPDIF-RAW masz przekazywany czysty sygnał cyfrowy na amplituner i dekodery w playerze omijasz a dekodowaniem sygnału zajmuje się amplituner. W twoim przypadku wygląda to tak jakby sygnał nie był podawany na amplituner.
Podłącz jeszcze kablem optycznym aby się upewnić.
ps.
w instrukcji od playera jest zapis
" Jeżeli wybierzesz HDMI LPCM/RAW, nie będzie możliwe odtwarzanie odtwarzanie sygnału z wyjścia optycznego.
Jeżeli wybierzesz SPDIF LPCM/RAW, nie będzie możliwe odtwarzanie sygnału za pomocą HDMI
"

Dekodery w playerze przypisane są do wyjść analogowych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
napiszcie prosze jakie serwisy internetowe są w ruskim sofcie

Trudno wymieniać, są ich setki. Zdecydowanie najbardziej rozbudowane IMS z dostępnego softu i nie tylko. Dla wielbicieli YouTube istotne jest, że ten fw jako jedyny z obecnie mi znanych odtwarza całą zawartość YT, łącznie z klipami muzycznymi, które są blokowany w innych fw, ma też możliwość wybrania, aby pokazywał w YT tylko zawartość SD lub SD i HD.

Najlepiej zainstalować, to przecież tylko kilka minut, obejrzeć i zostawiać fw lub wrócić do starego.

Grzebię sobie teraz w tym fw IconBita i może spróbuję wydostać zasoby IMS do użytkowania w innych fw.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
@cypisek
Długo czekaliście na wymianę? W tej chwili na Allegro nie wystawia wyższych modeli i obawiam się czy nie będzie z tym problemu.
Sama wymiana w moim przypadku odbyła się szybko. Wcześniej jednak prowadziłem bardzo spokojna ale rzeczową korespondencje o tym że jednak nie dostałem dokładnie tego modelu jak w opisie sprzedaży. Z moich obserwacji wnioskuje ze na początku chyba sami nie wiedzieli że posiadają różne typy odtwarzacza. Tak było w przypadku dwóch różnych firm gdzie zmieniły się opisy specyfikacji. Tam gdzie prowadziłem wcześniej mailową korespondencję.
 
Ostatnia edycja:

berberys

New member
IconBIT na Essentiel B 128mb

Witam

Czy mógłby ktoś udostępnić link do jakiegoś najlepszego softu Iconbit na Essentiel B. Kupiłe taki player i miał owe oprogramowanie ale nie obsługiwało napisów. Zależy mi żeby te oprogramowanie opsługiwało napisy.
Acha inne pytanko : Czy ktoś widział oprogramowanie z przeglądarką WWW ?
I jeszcze jedno : Czy jest możliwe odpalenie klawiatury na USB ?
 

boxster

Member
@cypisek_xl
Po moim mailu ze wszystkich aukcji wywalili z opisu informację dot. obsługi DTS, ale nie odpisują mi na maile...

@PurpleViolet
Ja nie mam amplitunera, strumień po hdmi leci bezpośrednio na plazme. I w tym wypadku zmiany ustawień trybu HDMI w playerze nic nie dają.
 
Ostatnia edycja:

Gawd

New member
Panowie, dzięki za info playerek udało się wymienić na wersję z DTS. Teraz wszytko śmiga jak należy wspomniany sklep nie robił z tym żadnego problemu. Po wgraniu nowego softu YT działa, napisy TXT też choć np. ich białe tło mogło by być bielsze a nie prawie przezroczyste przez to trudno się czyta dialogi na jasnym tle obrazu. Potwierdzam na pudełku jest odpowiednia informacja, że sprzęt wspomaga DTS2.0.
 

Darkarhon

New member
Witam

Mam takie pytanie. Czy da się uzyskać jednocześnie obraz FullHD i dźwięk 5.1 z tego odtwarzacza? Może ktoś ma już jakaś sprawdzoną konfiguracje?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wywalili. Przed sekundą przeglądałem te aukcje i stoi jak byk: 8. Dekodery audio dla formatów MPEG Audio, OGG, DTS, AC3
No fakt. Na niektórych aukcjach istnieje punkt nr 8 z takim opisem. Choć wydaje mi się że przez jakiś czas nie było. Czyżby niezły bałagan mieli? Druga firma sprzedająca ten odtwarzacz poprawiła szybko swoje opisy i nie wprowadza w błąd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z innej beczki... Ponieważ odtwarzacza już nie posiadam, prośba do szanownych kolegów - czy ktoś mógłby mi wyciągnąć ze swojego playera i gdzieś udostępnić plik kodów pilota. Nazywa się remote_key i jest w katalogu /usr/local/etc. Najlepszy byłby z oryginalnego Essentiela lub mediaTHORa.
 
Do góry