Essentiel b view center

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Na te pytania już są odpowiedzi w tym temacie. Opisane zostały różnice między modelami oraz o obsłudze TXT. Po co przepisywać w kółko te same informacje? Wątek nie jest długi i można go przeczytać przy porannej kawie

Edit: post #184, #245 i inne
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
Na początek to zobaczyć która to wersja sprzętowa playera i z jakim już jest softem. Potem warto przeczytać cały wątek by ogarnąć temat. Wtedy można się zastanowić nad zmianą firmware.
Ps. Nie ma co liczyć na wsparcie napisów TXT w 100% a tak na marginesie napisy TXT to sprawa nawet trzeciorzędna dla playera.
hmmm....mi txt działają ok [83xxx 256mb]...wiec o co chodzi?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
hmmm....mi txt działają ok [83xxx 256mb]...wiec o co chodzi?

O moje obserwacje zawarte w post #245

MicroDVD - {0}{100}Napis [klatkowy] – działa poprawnie
TMPlayer - 00:00:00:00:00:04:Napis [czasowy] – działa lecz zostawia ostatni tekst
MPL2 - [0][40]Napis [czasowy] – nie działa

Więc trudno zapewnić że obsługa napisów TXT jest w 100% i nie nastąpi żaden problem w przypadku innego formatu TXT. To tyle.
 

PurpleViolet

New member
z torrentami jest cos nie tak bo jak pisałem wcześniej zaczynają się ściągać ale po niedługim czasie wywala torrenta z listy i nie wiem co z tym można zrobić ale na innych softach jest podobnie

od dwóch dni bawię się w podłączanie do sieci i jakoś marnie to wygląda
w UPNP- w ogóle nie pokazuje folderów udostępnionych...

w zakładce SIEĆ - co jakiś czas, ale nie ma reguły odnajduje grupę roboczą oraz foldery udostępnione, można odtwarzać na playerze itp, również odnajduje "venus"*czyli hdd playera, ale mały transfer jest i potrafi wyjść do menu...
na komputerze mogę przeglądać zawartość HDD podłączonego do playera

torrenty - tu mam podobny przypadek, załadowałem i poznikały, ale na hdd są i nawet trochę ściągnęło (rezerwowanie miejsca na HDD) jak chciałem drugi raz załadować, nie pokazuje dysku podpiętego na który ma zapisać i lipa... i listy brak

Tak się zastanawiam czy czegoś odnośnie sieci nie mam zainstalowanego na kompie, czy może kwestia ustawień routera... jest też opcja że coś w playerze jest trafione, ale pewności nie mam bo youtuba działa

jeżeli mam podpięty player do routera potrafi mulić komputer... jakiś pomysł ktoś ma?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

johnn

New member
od dwóch dni bawię się w podłączanie do sieci i jakoś marnie to wygląda
w UPNP- w ogóle nie pokazuje folderów udostępnionych...

w zakładce SIEĆ - co jakiś czas, ale nie ma reguły odnajduje grupę roboczą oraz foldery udostępnione, można odtwarzać na playerze itp, również odnajduje "venus"*czyli hdd playera, ale mały transfer jest i potrafi wyjść do menu...
na komputerze mogę przeglądać zawartość HDD podłączonego do playera

torrenty - tu mam podobny przypadek, załadowałem i poznikały, ale na hdd są i nawet trochę ściągnęło (rezerwowanie miejsca na HDD) jak chciałem drugi raz załadować, nie pokazuje dysku podpiętego na który ma zapisać i lipa... i listy brak

Tak się zastanawiam czy czegoś odnośnie sieci nie mam zainstalowanego na kompie, czy może kwestia ustawień routera... jest też opcja że coś w playerze jest trafione, ale pewności nie mam bo youtuba działa

jeżeli mam podpięty player do routera potrafi mulić komputer... jakiś pomysł ktoś ma?

Jeśli zależy ci na torrentach to wgraj sobie ten od Iconbita hds5l_3.12_1.9h od playerka HDS5L http://files.iconbit.com/fw_hds5l_3.12_1.9h_ru.zip. Sprawdzałem wiele różnych softów i jest jedyny pod którym torrenty ściągają się bez problemu (nic nie przerywa i nie znika z listy). Jeśli chodzi o widoczność grupy roboczej to zauważyłem taką zależność że jak na chwilę wejdzie się przez playerka do internetu (np youtube) to nagle otoczenie sieciowe staje się widoczne. Dodatkowym plusem tego softu jest np. radio internetowe i telewizja internetowa oraz więcej innych serwisów.
 

PurpleViolet

New member
johnn@ odnosnie torentów, czy jest to porównywalne z tym co na kompie się czyli dla łącza 1MB -120kb/s idzie? dzięki za link do softu... zapewne jak na tym sofcie nic nie wymyśle to zainstaluje


kirek50@
czyli do UPNP muszę doinstalować oprogramowanie które wyszuka multimedia i powinno działać po odpaleniu UPNP na playerze

odnośnie reszty (przynajmniej części z problemów) chyba znalazłem rozwiązanie... a mianowicie mam zainstalowanego firewalla - Kerio, jak go wyłączyłem, sieć jest już wykrywana i lista torentów też się wyświetla, tylko zastanawia mnie dlaczego z hdd playera który jest wykrywany w sieci transfer jest około 3000kbits/s a z hdd komputera 30000 kbits/s i więcej czyli 10x szybciej... w sumie nie ma to znaczenia ponieważ mogę oglądać bezpośrednio przez USB i jest ok, ale przeniesienie pliku 1GB trwa już około 6-7 min, a z powrotem około 3min... poza tym komputer dalej muli (przycina się co jakiś czas(, podejrzewam że to kwestia tego małego transferu między w jedną ze stron... na początek wymienię sieciówkę i sprawdzę resztę oprogramowania na kompie
 

Zibi W

Member
Jeśli zależy ci na torrentach to wgraj sobie ten od Iconbita hds5l_3.12_1.9h od playerka HDS5L http://files.iconbit.com/fw_hds5l_3.12_1.9h_ru.zip. Sprawdzałem wiele różnych softów i jest jedyny pod którym torrenty ściągają się bez problemu (nic nie przerywa i nie znika z listy). Jeśli chodzi o widoczność grupy roboczej to zauważyłem taką zależność że jak na chwilę wejdzie się przez playerka do internetu (np youtube) to nagle otoczenie sieciowe staje się widoczne. Dodatkowym plusem tego softu jest np. radio internetowe i telewizja internetowa oraz więcej innych serwisów.

U mnie akurat ten nie chodził a działa na hds4l_3.12_1.9h i torrenty też hulają. Mam z DTS.
 

johnn

New member
johnn@ odnosnie torentów, czy jest to porównywalne z tym co na kompie się czyli dla łącza 1MB -120kb/s idzie? dzięki za link do softu... zapewne jak na tym sofcie nic nie wymyśle to zainstaluje


szybkosc sciagania zalezy od przepustowosci lacza oraz od ilosci seedow i peerow tak samo jak na kompie. najlepsze jest to ze sobie zapuszczasz i nie musisz miec wlaczonego kompa.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Czy soft 8level MediaTHOR HD lata na wszystkich dostępnych/znanych wersjach playera - 128/256, DTS/bez DTS? Pytam, bo na Alledrogo mają po taniości wersję 831385, a jedyna dostępna 850521 kosztuje jakieś ~50 zł więcej... warto dopłacać, żeby mieć 256MB?
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
Czy soft 8level MediaTHOR HD lata na wszystkich dostępnych/znanych wersjach playera - 128/256, DTS/bez DTS? Pytam, bo na Alledrogo mają po taniości wersję 831385, a jedyna dostępna 850521 kosztuje jakieś ~50 zł więcej... warto dopłacać, żeby mieć 256MB?

Moim skromnym zdaniem warto.

Sam miałem 831385 (z 128MB flash) i więcej problemów przy ładowaniu innych softów. Ale padł, teraz mi przysłali ten sam model ale z 256 MB i więcej softów łyka (ale i tak bootcode 15 więc niektóre nie wejdą).

Teraz jakbym miał wybór to bym dołożył 50 zeta.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
... warto dopłacać, żeby mieć 256MB?
Tak, bo nie tylko że ma DTS ale bootcode wyższy i dłużej można korzystać z innych softów. A tak zamykasz sobie droge jeśli coś jeszcze wyjdzie lub do modyfikowanych firmware. Chyba że jesteś pewien ze to co już jest to ci wystarcza w zupełności.
 

piko40

New member
SUKCES!!! Udało mi się - dodajmy, że po długich i ciężkich bojach - postawić player na nogi. Działa pięknie, z nowym firmware... Iconbit HDS4L w najnowszej wersji.

Kilka uwag: posiadacze tego egzemplarza z 128 MB RAM mogą zapomnieć o zmianach bootcode, bowiem sprzęt nie wystartuje z niczym powyżej 15. Owszem, wyższe bootcody się instalują, natomiast nie wejdzie żaden firmware. Dzięki towarzyszom rosyjskimi znalazłem bootcode 15 od ich Iconbita HDS4L, wgrałem to (kabel serial) razem z hwsettings Noonteca i dopiero wówczas player przyjął firmware.

Na bootcode 15 nie wejdzie żaden wyższy firmware niż Noontec A6 (G) _2.12_UI3.0_100504. Testowałem kilka firmware z różnych klonów i wchodzą tylko do poziomu firmware oznaczonego z reguły 2.12. Chodzi o dekompresję - sguash i yaffs. Bootcode 15 nie ruszy yaffs.

Ale jest niespodzianka, bo programiści od Iconbita okazują się być ludźmi bardzo myślącymi i w swoje firmware implementują obydwa. Dlatego też ich firmware jest jedyny, którym można bez przeszkód flashować playery z bootcode 15, czyli wszystkie, którym przypadło w udziale mieć tylko 128 MB RAM "na pokładzie".

W mojej zabawce mam w tej chwili firmware 3.12_1.9e, interfejs klasyczny (jak u Noontecka czy Essentiela), jest język polski plus sporo ciekawostek jak: FTP, Transsmision, bardzo dobrze "zaopatrzone" IMS i sporo innych. Oczywiście YouTube - bo o to wszyscy pytają - działa, choć początkowy interfejs jest po rosyjsku. Na szczęście język ten nie jest mi obcy... :)

Mam prośbę próbowałem już chyba wszystkich sposobów wgrywania bez kabelka i bez powodzenia proszę o dokładną instrukcję jak wgrać nowe oprogramowanie przy pomocy kabelka. dla modelu oczywiście 128Mb
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
proszę o dokładną instrukcję jak wgrać nowe oprogramowanie przy pomocy kabelka. dla modelu oczywiście 128Mb

Będzie wolna chwila we wtorkowe popołudnie to dokładnie opiszę. Oczywiśćie nowego firmware "przy pomocy kabelka" się nie wgra, ale można wyczyścić NAND Flash ze śmieci i flashowanie odbędzie się normalnie z pendrive'a.
 

Gawd

New member
Panowie może ktoś pokusił by się o zmodyfikowanie oprogramowania i dostosowania go do naszych polskich warunków - podobnie jak rosyjski soft. Np. jakieś dodatkowe serwisy internetowe i inne możliwości ;-)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Flashowanie tegoż modelu po "uwaleniu"

Mam prośbę próbowałem już chyba wszystkich sposobów wgrywania bez kabelka i bez powodzenia proszę o dokładną instrukcję jak wgrać nowe oprogramowanie przy pomocy kabelka. dla modelu oczywiście 128Mb

Zgodnie z obietnicą instrukcja stawiania na nogi playera. Dodajmy, że dotyczy również - z niewielkimi modyfikacjami - innych opartych na Realteku.

W tym konkretnym przypadku odklejamy cztery gumowe nóżki na spodniej części playera, odkręcamy cztery śrubki, zdejmujemy spodnią płytkę - radiator i mamy dostęp do części płyty głównej. Układ pinów do

podłączania kabla jest w jedneym z pierwszych postów bobika.

Używamy najpopularniejszego kabla CA-42 lub DKU-5. Rozbieramy wtyczkę włączaną do telefonu, odnajdujemy kable GND, Rx, Tx, lutujemy kable do odpowiednich pinów na płycie playera. Kabelki powinny być

opisane, jezęli nie są to można skorzystać z opisów tu: Nokia ST (Star Torrent) 2112, 2115, 2270, 2272, 2280, 2285, 3100, 3105, 3108, 3120, 3125, 3200, 3205, 3220, 3585, 3586, 3587, 3588, 3589i, 5100, 5140, 6011i, 6012, 6015, 6015i, 6016i, 6019i, 6020, 7210, 7360 pop-port LIKE-DKU-5 or CA-42 cable schemat
Można też rozebrać deliktanie wtyczkę USB i tam na płytce ze scalakiem z reguły są opisy przy kablach. przy kilku CA-42, z którymi miałem do czynienia układ był nast.: Biały – Rx (pin 2), Niebieski – Tx (pin 3),

Czarny – GND (pin 1). W kablu DKU-5 układ był taki: Biały - RX (pin 2), Niebieski - TX (pin 4), Czarny - GND (pin 5).
Przed podlączeniem kabla do komputera instalujemy oczwyiśćie sterowniki i sprawdzamy, na którym COM mamy emulacje seriala po USB. Aby sprawdzić poprawności działania interfejsu zwieramy kabelki TX z RX,

w terminalu z menu Wywołanie wybieramy Wywołaj, w tym monecie to co piszemy na klawiaturze powinno być widoczne w oknie terminala.
Do połączenia ja używałem Hyperterminala z WinXP, można też skorzystać z innych programów terminalowych, np. Terraterm, Putty itp. Pełna dowolność, ale reszta będzie opisana po Hyper, co niewiele zmienia.

Przed połączeniem się konfigurujemy Hyper: wybieramy odpowiedni COM, w ustawieniach portu: 115200, Brak,1, Brak. W ustawieniach wyboeramy emulację TTY.

Z menu Wywołanie Hyperterminala wybieramy Wywołaj i trzymając wciśnięty klawisz ESC na klawiaturze włączamy player, po czym powinien nam się pojawić ROM monitor Realteka:

Wygląda to mniej więcej tak (po znakach = bedą dane systemu):

?hello world!
5522880 0wa itwaiA[HDMI]: Set I2C Speed = 100 kHz
[HDMI]: Chk_HotPlug() TV is not connected.
[HDMI]: Read_EDID abort, HDMI cable plug off.
[HDMI]: TV is not connected.
PAL logo

REALTEK ROM Monitor, Revision 0000.0202.00XX.
Copyright (c) Realtek Semiconductor Corp. - All Rights Reserved.

For a list of available commands, type 'help'.

Compilation time /version=
MAC address =
Processor Company ID/options =
Processor ID/revision =
Endianness =
Flash memory size =
SDRAM size =
First free SDRAM address = 0x800fab00

Press 'ESC' to Monitor mode
Realtek>


Jeżeli nie za bardzo narozrabialiśmy przy flashowaniu, po którym player nie wstał i nie kombinowaliśmy z firmware, które zmiany bootcode itp. to sprawa może być w miarę prosta:

Wpisujemy w linię komend polecenie erase -e
otrzymujemy odpowiedź: done
Następnie wpisujemy erase -m
otrzymujemy również: done
W tym momencie wkładamy do playera przygotowanego pena z plkiem install.img (czysty pen sformatowany na FAT32, plik install. img w katalogu głównym) i restartujemy player.

Jeżeli problem był z tych mniejszych, to po chwili widzimy w terminalu (nie musimy go odłączać), że startuje nam flashowanie i problem mamy rozwiązany.

Gdy ten sposób nie skutkuje przechodzimy do troszkę bardzi skomplikowanego etapu, czyli wyposażenia na nowo pamięci NAND Flash w hwsettings (parametry sprzętu) i bootcode.

Ten konkretny egzemplarz z NAND flash 128 MB jakoś nie chce współpracować z bootcode wyższym niż 15, więc przy nim należałoby pozostać, choć mając już przylutowany kabelek i rozebrany player można sobie

poeksperymentować, bo zepsuć nic się da. Ale jak kto chce. Mnie się akurat za bardzo się nie chciało...

Potrzebne będą dwa pliki: jeden to hwsettings, drugi to bootcode 15. Skompresowane wrzucone są tu: http://www.bskmedia.pl/boot.zip. Trzeba je rozpakować i wrzuciś do jakiegoś katalogu.

A teraz do dzieła. Przy takich samych ustawieniach Hyper dajemy wywołaj, ale tym razem trzymamy spację i włączamy player.

Powinno pojawić się nam to: s/d/g/c>

Wciskamy klawisz „s” i z menu hyperterminala wybieramy transfer/wyślij plik, wybieramy plik mars.QFP.128x1.bin, ustawiamy protokół na Y-modem
i wysyłamy plik.

Po chwili na kranie będzie coś takiego:
s/d/g/c>s
Ymodem:
CCCCCCCCCCCCCCCCC
checksum:0x0000A3AE
crc32:0x051FC6FB, len:0x00000334hello world!

Teraz wciskamy klawisz „d” i tak samo wysyłamy plik boot15icon.bin trybem Y-modem.
Zobaczymy na ekranie to:

s/d/g/c>d
Ymodem:
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
checksum:0x09B694E9
crc32:0xB1B97563, len:0x00163D7C

Wciskamy klawisz „g”
Zobaczymy to:


s/d/g/c>gflash type: nand
Begin:[9510DAAD 44]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
////////////////................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
........Finish


W tym momencie możemy włożyć do playera pena z firmware i go zrestartować. Po dłuższej chwili powinno zacząć się flashowanie.

UWAGI:

1. Pisałem to trochę na szybko, więc jeżeli ktoś zobaczy jakieś błędy lub niedopowiedzenia niech da znać to poprawię.
2. Bootcode jest z Iconbita, bowiem tylko taki w wersji 15 znalazłem.
3. Plik hwsettings jest z Noonteca, czyli w 100% zgodny z tą wersją playera.
4. Jeżeli druga metoda nie przyniesie rezultatu to trzeba większej liczby eksperymentów, albo "uwalenie" jest poważniejsze.
 

piko40

New member
Wielkie dzięki Kirek50 według twojej instrukcji uruchomiłem playerka drugą metodą niestety przy pomocy erase- nie pomogło ale druga metoda suuper należy ci się duże piwko:-D
 
Do góry