Essentiel b view center

petex

New member
DO BOBIKA



Udało mi się wreszcie dostać do Rom monitora (kabel DKU-5, czyli starsza wersja CA-42, okazał się być wskazanym do tego celu), ale występuje kolejny problem. Choć naciskam escape po włączeniu playera, to nie zatrzymuje się na rom monitorze, ale zaczyna zaczyna ładować się system, ładuje się bezskutecznie do końca po czym zaczyna się przewijać komunikat "[OTG Mode]: OTG Mode is running..." i nic nie mogę zrobić, bo nie dostaję znaku gotowości i dostępu do linii poleceń... Co za cholera...?

Nie wiem, co zrobić: emulować inny terminal?

Ni chcę zaśmiecać postów, więc w załączniku w pliku txt jest zapis botowania. Rzuć okiem, może coś Ci przyjdzie do głowy. A może ktoś inny też coś doradzi...

Witam.
Też tak miałem (nie reagował na escape), trzeba odpowiednio szybko nacisnąć, mi wchodzi jak naciskam escape razem z włączeniem playera (i to nie zawsze). Jak naciskałem w chwili gdy wyświetlał komunikat, to już było za późno. Wersję playera pewnie mamy tą samą bo u mnie mimo tego, że bootloader nie zmieniony, to też tylko flash i ram po 128MB pokazuje. Używam kabelka po comie własnej roboty (na 2 tranzystorkach).

pozdro
 

mar123

New member
Witam
Czekam na przesyłkę z tym odtwarzaczem i w między czasie chcę do niego dokupić HDD 2.5". Mam pytanie:
Czy obsłuży on 1TB ? Czy można na tym cacku kopiować pliki z jednego USB na drugie(z pendrive na HDD)
Pozdrawiam
Marek
 

Spoofik

New member
Witam jestem posiadaczem tego sprzętu i mam problem filmy z pendrive pokazuje tylko w małym oknie a jak wcisnę ok to robi się czarny obraz i wychodzi do menu proszę o pomoc.
 

piko40

New member
Witam.
Też tak miałem (nie reagował na escape), trzeba odpowiednio szybko nacisnąć, mi wchodzi jak naciskam escape razem z włączeniem playera (i to nie zawsze). Jak naciskałem w chwili gdy wyświetlał komunikat, to już było za późno. Wersję playera pewnie mamy tą samą bo u mnie mimo tego, że bootloader nie zmieniony, to też tylko flash i ram po 128MB pokazuje. Używam kabelka po comie własnej roboty (na 2 tranzystorkach).

pozdro



Witam mam prośbę do kolegi może podrzuciłbyś schemat twojego kabelka po comie.
 

Spoofik

New member
A co dokładnie chcesz uzyskać?
Zanim zaczniesz grzebać w RS232 zapoznaj się z inną metodą:

1. Odłącz zasilanie (najlepiej trzeba odczekać pewien czas 20-40 sek.)
2. Wstaw USB z oprogramowaniem (install.img w root, fat32)
3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania
4. Podłącz kabel zasilania (nadal przytrzymując przycisk zasilania)
5. Odczekać około 10-20 sekund
6. Zwolnij przycisk zasilania
7. Ekran powinien pokazać postęp aktualizacji firmware


Robię jak tu jest napisane i nic się nie dzieje (install.img w root, fat32) moze tu coś nie jest tak pena daje na Fat 32 folder (root) i image.tak to zrozumiałem
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
* Witam jestem posiadaczem tego sprzętu i mam problem filmy z pendrive pokazuje tylko w małym oknie a jak wcisnę ok to robi się czarny obraz i wychodzi do menu proszę o pomoc.
* Robię jak tu jest napisane i nic się nie dzieje (install.img w root, fat32) moze tu coś nie jest tak pena daje na Fat 32 folder (root) i image.tak to zrozumiałem

Te dwa różne problemy na tym samym pendrive? Może użyj innego pena.
 

Spoofik

New member
jakoś poszło dzięki panowie nootec wszedł pięknie.

Mam jeszcze jedno pytanie czy ten sprzęt będzie chodził w takiej konfiguracji

Laptop wfi => router => kabelek Essentiel b żeby widział pliki z kompa i je otwierał?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam.
Też tak miałem (nie reagował na escape), trzeba odpowiednio szybko nacisnąć, mi wchodzi jak naciskam escape razem z włączeniem playera (i to nie zawsze).

Problem tkwi w tym, że mi NIGDY nie wszedł. Trzymam ESC i dopiero włączam przycisk - nic; włączam i równolegle ESC - nic; przycisk i ESC - nic. W każdym przypadku system ładuje się do końca. Zmieniła kabel z seriala na COM na DKU-5 i jest dokładnie to samo. Po prostu wygląda to tak jakby działał Rx a nie działał Tx. Kabel jest ok, robiłem test w terminalu po zwarciu. Może coś ze złączem serial na płycie playera? Gdyby podłączał miernik do pinów serial, czy ktoś wie jak i jakie powinienem mieć wskazania?

Zamówiłem jeszcze kabel CA-42 - zobaczymy co wyjdzie... Niedługo koszty kabli przewyższą wartość playera, co mnie mocno bawi :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
jakoś poszło dzięki panowie nootec wszedł pięknie.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten sprzęt będzie chodził w takiej konfiguracji
Laptop wfi => router => kabelek Essentiel b żeby widział pliki z kompa i je otwierał?

Strasznie oszczędzasz na słowach! Tworzyłeś wcześniej folder ROOT a potem w nim umieszczałeś install.img!?! Masz Essentiel B z DTS'em czy bez? Który FW Noontec wszedł?
Po sieci będziesz mógł korzystać z zasobów notebooka.
 

bobik34

New member
nastawiasz miernik=zakres[chyba ze masz automat], jeden kabelek pod mase[gnd], a drugi pod pin[np, 2, 3, itd]....nie ma tu nic skomplikowanego :)
co do loga....dolutuje za momencik[jak zona pojdzie spac:) ] i dam odczyt.
 

petex

New member
Problem tkwi w tym, że mi NIGDY nie wszedł. Trzymam ESC i dopiero włączam przycisk - nic; włączam i równolegle ESC - nic; przycisk i ESC - nic. W każdym przypadku system ładuje się do końca. Zmieniła kabel z seriala na COM na DKU-5 i jest dokładnie to samo. Po prostu wygląda to tak jakby działał Rx a nie działał Tx. Kabel jest ok, robiłem test w terminalu po zwarciu. Może coś ze złączem serial na płycie playera? Gdyby podłączał miernik do pinów serial, czy ktoś wie jak i jakie powinienem mieć wskazania?

Zamówiłem jeszcze kabel CA-42 - zobaczymy co wyjdzie... Niedługo koszty kabli przewyższą wartość playera, co mnie mocno bawi :)

Po pierwszych kilku minutach zabawy z comem też miałem wrażenie, że mi Tx nie działa. Ale to też można sprawdzić, u mnie jak skończył ładowanie to wyświetlał na terminalu jakieś bzdury z watchdogiem - dokładnie nie pamiętam - ale było to cykliczne (linia po linii) co kilka sekund. W między czasie jak klepałem w klawiaturę to wyświetlał to co piszę na terminalu. Więc Tx działał... Jeśli u Ciebie nie reaguje na klawiaturę (nie wyświetla na terminalu znaków, które uderzasz) to może rzeczywiście problem z komunikacją w obu kierunkach. Z tym, że jak wspomniałem, mogłem to robic PO załadowaniu (uruchomieniu się) systemu playerka.

Pozdro
 

Spoofik

New member
Strasznie oszczędzasz na słowach! Tworzyłeś wcześniej folder ROOT a potem w nim umieszczałeś install.img!?! Masz Essentiel B z DTS'em czy bez? Który FW Noontec wszedł?
Po sieci będziesz mógł korzystać z zasobów notebooka.


Mam Essmitel B z DTS image tego softu pobrałem z naszego forum ma jezyk polski to jego nazwa (20105141117307445)taki pobrałem.Co do zasobów laptopa jak mam to zrobić mam win 7 router ( netgear wpn824v2) kabel podłączony i nie widzę plików z kompa :hmm:
 

driver111

New member
Czekam już na to cacko i mam pytanie! Którego softa będe musiał wgrać ? na podawaliście tego w temacie i nie wiem który powinien być.
Wiem ze to zależy od wersji jaka bede miał, więc jesli może ktos to prosze podać wszystkie jakie są. Przy okazji inni będą mieli je na tacy. Z góry dzięki
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do góry