Essentiel b view center

Equedeus

New member
Do mnie dotarł z dolby digital na pudełku code 831385


Podsumowując:
Gdy chcemy aktualizować nowszy FW aby nie było problemów:


Noontec A6 w wersji 2.12 które podał Kirek50
stosować w modelach z dolby digital prawdopodobnie jest tam procek 1073DA code urządzenia 831385



h**p://***.boulanger.fr/content/stat...ViewCenter.zip
New firmware with OSD update 100916 Essentiel dostępne na stronie producenta który podał cypisek_xl
stosować w modelach z dts prawdopodobnie jest tam procek 1073DD code urządzenia 850521

Tak rozumuję.


Jeśli komuś udało się wgrać oryginalny 100916 Essentinal na urządzeniu z dolby digital code 831385 i nie ma problemów prosze dać znać :)
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jeśli komuś udało się wgrać oryginalny 100916 Essentinal na urządzeniu z dolby digital code 831385 i nie ma problemów prosze dać znać :)

Ja wgrywałem z powodzeniem FW 100916 Essentiel na model z Dolby Digital czyli player z kodem 831385. Jednak w tym przypadku nie próbowałem wcześniej wgrywać soft od Noontec. Firmware 100916 nałożyłem na wcześniejszy, oryginalny który był już z urządzeniem.
 

Equedeus

New member
Ja wgrywałem z powodzeniem FW 100916 Essentiel na model z Dolby Digital czyli player z kodem 831385. Jednak w tym przypadku nie próbowałem wcześniej wgrywać soft od Noontec. Firmware 100916 nałożyłem na wcześniejszy, oryginalny który był już z urządzeniem.

Ok po robocie tez tak zrobie zobaczymy co wyjdzie :)


ok zainstalowałem i działa bez problemu sieć win7 lepiej wykrywa. youtube działa. jednak z ok 30 mkv nie czyta 3 przed aktualizacja także ich nie czytało . Lecz za ta cenę i tak jestem zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jakby co 3 pierwsze piny tj gnd, rx, tx odpowiadaja za com1]

I bardzo dobrze, Bobik, że zająłeś się poważnymi sprawami hardware'owymi, bo teraz przyda mi się Twoje doświadczenie, aby dalej móc się bawić.

Otóż zrobiłem sporo różnych mniej lub bardziej mądrych eksperymentów z urządzeniem i dzielnie wszystko zniosło, co znaczy jest w miarę idiotproof. Niestety, próby zmiany booloadera przez flashowanie firmware Emtec (sposób sprawdzony w Arivie110 i znany z forum Arivy), spowodowała pojawienie się całkiem sympatycznego loga Emtec i... tyle. Próby flashowania jakiegokolwiek firmware już nic nie dały :)

I teraz trzeba będzie się łączyć, że czyścić ROM. I tu prośba do Bobika. Pisałeś, że preferujesz połączenia przez RS232, a ja mam jakieś starego notebooka z taki złączem i kabel na RS do jakiegoś starego SonyEricssona, który ma symbol T68 - o ile komuś coś to mówi.

I teraz pytanie strategiczne: ktory kabelek jest tx, który rx, który gnd i jak to podłączyć, żeby było dobrze a nawet jeszcze lepiej?

Może Cypisek też coś pomoże, bo wiedziałem, że jest biegły w kabelkologii... Ale chyba w kabelkach USB, a takich akurat nie mam...

Ja poeksperymentuję na żywym organizmie, a innym się wiedza przyda.

Oto zdjęcia mojego kabelka.
 

Attachments

  • Zdjęcie0041.jpg
    Zdjęcie0041.jpg
    38,1 KB · Wyś: 162
  • Zdjęcie0042.jpg
    Zdjęcie0042.jpg
    54,3 KB · Wyś: 194

petex

New member
Ok po robocie tez tak zrobie zobaczymy co wyjdzie :)


ok zainstalowałem i działa bez problemu sieć win7 lepiej wykrywa. youtube działa. jednak z ok 30 mkv nie czyta 3 przed aktualizacja także ich nie czytało . Lecz za ta cenę i tak jestem zadowolony :)

Witam.
U mnie niestety tak się nie dało. Urządzenie 831385, próbowałem wgrać oba nowsze updaty ale jeden wywala się pod koniec flashowania a drugi informuje, że za stary bootloader. Musiałem wgrać firmware 2.12 i generalnie jest ok ale nie ma YT :(
Ciekawostka, czy u Was na starym (oryginalnym) sofcie był taki problem - przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek filmu divx, player wychodził do menu (oczywiście filmu nie odtwarzał), odtwarzał jedynie podgląd w małym okienku.
Inna kwestia, czy jest możliwość zaktualizowania mojego playerka do softu 100916 ?

Pozdrawiam
 

bobik34

New member
@Kirek50 ciężko mi dowidzieć który gdzie dokładnie idzie. Zgodnie z pinout***
albo zrob jakas fotke rozebranej drugiej strony od coma...wtedy bede wiedzial dokladniej na jakim ukladzie to jest.
 

Attachments

  • pinout-se_7313.jpg
    pinout-se_7313.jpg
    49 KB · Wyś: 249
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czyli w teorii powinienem rozebrać wtyczkę RS i po numerach na wejściach pinów wybrać odpowiedni kolor kabelków, a później przylutować je do złączy na płycie playera? Dobrze kombinuję? W tym przypadku interesują nas piny 6, 7, 10 - tak? Czy też może 4, 5 i 10?
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
dla pewności wole zobaczyc ukladzik od strony com....moze byc on na max232 lub max3232[spisz nazwe]...wtedy bede mogl prezyzyjniej okreslic co gdzie i jak:)
co do pytania to 4, 5, 10[gdzie 10 zielony->gnd]
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Reset - Essientel B

A jeszcze z innej strony. Kirek, jaką masz wersje PCB ([FONT=&quot]Printed Circuit Board)[/FONT] Essientel B? Znalazłem dwie wersje udokumentowane zdjęciami:
B00-MS130-S5 czy B00-MS130-E2


Na przykładzie PCB B00-MS130-S5 jest wskazane miejsce resetu. Niestety nie wiem jak głęboko resetuje. Przesyłam zdjęcie z rozmieszczeniem punktów do zwarcia.


http://www.deguisement-titi.fr/FETES_WEB/we.jpg
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.
U mnie niestety tak się nie dało. Urządzenie 831385, próbowałem wgrać oba nowsze updaty ale jeden wywala się pod koniec flashowania a drugi informuje, że za stary bootloader. Musiałem wgrać firmware 2.12 i generalnie jest ok ale nie ma YT :(
Ciekawostka, czy u Was na starym (oryginalnym) sofcie był taki problem - przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek filmu divx, player wychodził do menu (oczywiście filmu nie odtwarzał), odtwarzał jedynie podgląd w małym okienku.
Inna kwestia, czy jest możliwość zaktualizowania mojego playerka do softu 100916 ?

Pozdrawiam

Robiłem dokładnie jak w treści post #63 z którego wynika że można. Celowo wcześniej nie wgrywałem żadnego softu od Noontec na 831385. Teraz powiedz którym sposobem starasz się robić aktualizację?
 

bobik34

New member
Aby uporzadkowac

Kod:
REALTEK ROM Monitor, Revision 0000.0202.0015.
Copyright (c) Realtek Semiconductor Corp. - All Rights Reserved.

For a list of available commands, type 'help'.

Compilation time /version=      Sep 10 2009  09:15:13  /0000.0202.0015
MAC address =                   00.11.22.xx.xx.xx
Processor Company ID/options =  0x01 (MIPS Technologies, Inc.) / 0x00
Processor ID/revision =         0x93 / 0x78
Endianness =                    Little
Flash memory size =             256 MByte
SDRAM size =                    128 MByte
First free SDRAM address =      0x800fd000

Press 'ESC' to Monitor mode
PAL logo
Realtek>
Jak widac urzadzenie ma 256 MB flashu[jego dysk] i 128 MB Ramu
po wydaniu komendy help
Kod:
Realtek> help

Available commands :

.           . (repeat last command line)
;           ; (command separator)
+           + <repeat count> ;
compare     compare <address1> <address2> <size>
continue    continue
copy        copy [-f] <src> <dst> <size>
disk        disk [-f] (id [hda|hdb|hdc|hdd]                          ) |
                      (read  hda|hdb|hdc|hdd <sector> <count> <addr> ) |
                      (write hda|hdb|hdc|hdd <sector> <count> <addr> )
dump        dump [-m][-8|-16|-32] <address> [<size>]
erase       erase -e|-m| <address> <size>
fill        fill [-8|-16|-32] <address> <size> <data>
fread       fread  tftp://<ipaddr>/<filename> <address>
fwrite      fwrite tftp://<ipaddr>/<filename> <address> <size>
go          go [?|.|<address> [<args>]]
help        help [<command>]
info        info [boot|board|cpu|sysctrl|memory|uart|all|pll]
load        load [-r]
                 ([tftp:][//<ipaddr>][/<filename>]) |
                 ([asc:] [//(tty0|tty1)])
ping        ping ipaddr [<datagramsize>]
port        port [-a] [-8|-16|-32] <address> [<value>]
reset       reset
saveenv     saveenv
setenv      setenv [<variable> [<value>]]
stty        stty [-tty<0|1>] [-b|-u|[-p][<baudrate>][n|o|e][7|8][1|2][hw|none]]
test        test [-l] | [-m] [ <module> [ <module arguments> ] ]
unsetenv    unsetenv  <variable> | (-u|-s)

Realtek>
 

Attachments

  • DSCN5210.jpg
    DSCN5210.jpg
    900,4 KB · Wyś: 188
  • 43_1275432232.jpg
    43_1275432232.jpg
    23,8 KB · Wyś: 1072

petex

New member
Robiłem dokładnie jak w treści post #63 z którego wynika że można. Celowo wcześniej nie wgrywałem żadnego softu od Noontec na 831385. Teraz powiedz którym sposobem starasz się robić aktualizację?

Próbowałem przez menu jak i awaryjnie i za każdym razem to samo.
Teraz niestety mam wgrany soft noonteca 2.12 więc pewnie już nic nie zrobię..
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
... Teraz niestety mam wgrany soft noonteca 2.12 więc pewnie już nic nie zrobię..
do petex: I tu może zaczynać się znany problem.

do Kirek. Niestety do tematu z RS-232 na razie nie będę nic dorzucał bo jednak w tym przypadku nie jestem specjalnym praktykiem.


Natomiast z tego co dalej wyśledziłem Essentiel B (831385) konstrukcja (PCB) jest identyczna z kolejnym innym produktem WE Let It WE (Mediabox Let It WE).
PCB Essentiel B ma czarną solder mask więc zamieszczone wcześniej przeze mnie zdjęcia mogą właśnie pochodzić od tego modelu.
Niestety wsparcie (firmware) do tego produktu jest bardzo odległe więć się nie przyda.
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
SN74HC14N jakos sie z nim do tej pory nie spotkalem....zazwyczaj standardowe to uklady typu max232.....ale wracajac do rzeczy jest tak jak przypuszczalem na 100% zielony to gnd :) reszta zgodnie z pinout [4, 5]
 

Attachments

  • Zdjęcie0042.jpg
    Zdjęcie0042.jpg
    50,5 KB · Wyś: 1027
  • pinout-se_7313.jpg
    pinout-se_7313.jpg
    49 KB · Wyś: 247

petex

New member
do petex: I tu może zaczynać się znany problem.

No tak, ale dla mnie motorem flashowania było sprawdzenie sprawności urządzenia - jak pisałem wcześniej na starym firmware nie odtwarzało mi divixów (po naciśnięciu OK wyjście do menu). Swoją drogą PRZED wgraniem firmware 2.12 sprawdzałem na różne (podane tu na forum - ale bezinwazyjne czyt. bez lutownicy) sposoby wgrywanie nowszych firmware - 2 lub 3 różne wersje i bez powodzenia.
Oczywiście jak będzie potrzeba to rozbiorę gada i go przeflashuje z terminala, nie ma problemu. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest sens w chwili obecnej (soft 2.12) czy to już tylko walka z wiatrakami i nie ma co kombinować.

Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jest tak jak przypuszczalem na 100% zielony to gnd :) reszta zgodnie z pinout [4, 5]

Czyli jak, bo za cholerę nie mogę się wyznać na tych dwóch rzędach pinów i ich kolejności: czarny to 4 a niebieski 5?

Na marginesie: co to za czasy, żeby podwójny humanista w mojej osobie wyczyniał takie rzeczy... :) :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do Bobika:

Do Bobika: dzięki za pomoc, jeżeli będę mógł się jakoś zrewanżować jestem do dyspozycji. Jutra zdam sprawozdanie z zabawy kabelkiem. Mam nadzieję, że ten scalak jest OK i nie przywalę kablem 15 V w płytę playera :)
 
Do góry