Essentiel b view center

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mozesz wgrac rowniez z poziomu rom monitora;) [na pccie stawiasz sftp server-->jest darmowy;) wpisz help jakie masz dostepne opcje:)

Już o tym myślałem, bo jest fwrite ( fwrite tftp://<ipaddr>/<filename> <address> <size>), ale nigdy tego nie robiłem. Zaraz będę testował. Jakieś podpowiedzi?
 

bobik34

New member
ustaw ip adres w playerze i pcie np pc na 192.168.1.1, a player na 192.168.1.2
w rom monitorze
Kod:
set ipaddr 192.168.1.2
set gateway 192.168.1.1 
set subnetmask 255.255.255.0
na pc-ta pobierz tftp http://tftpd32.jounin.net./
z firmware rozpakuj video_firmware.install.bin i audio_firmware.install.bin,,,w tftp wskarz katalog gdzie te pliki sa + bootcode ktory masz

w rom monitorze
Kod:
fread tftp://192.168.1.2/bluecore.audio 0x81b00000 
fread tftp://192.168.1.2/video_firmware.bin 0x81d80000
fread tftp://192.168.1.2/bootcode.bin 0x80100000
go 0x80100000
erase -m
wkladamy pendrive z imagem i start playera...powinien sie zaktualizowac:)
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
ustaw ip adres w playerze i pcie np pc na 192.168.1.1, a player na 192.168.1.2
w rom monitorze
Kod:
set ipaddr 192.168.1.2
set gateway 192.168.1.1 
set subnetmask 255.255.255.0
na pc-ta pobierz tftp TFTPD32 : an opensource TFTP server/service for windows : TFTP server
z firmware rozpakuj video_firmware.install.bin i audio_firmware.install.bin,,,w tftp wskarz katalog gdzie te pliki sa + bootcode ktory masz

w rom monitorze
Kod:
fread tftp://192.168.1.2/audio_firmware.install.bin 0x81b00000 
fread tftp://192.168.1.2/video_firmware.bin 0x81d80000
fread tftp://192.168.1.2/bootcode.bin 0x80100000
go 0x80100000
erase -m
wkladamy pendrive z imagem i start playera...powinien sie zaktualizowac:)

Mam takie lamerskie pytanie - jak wypakować pliki video i audio z install.img ? podmontować tego nie mogę..
********************

Nie było pytania- po kłopocie:)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mozesz wgrac rowniez z poziomu rom monitora;) [na pccie stawiasz sftp server-->jest darmowy;) wpisz help jakie masz dostepne opcje:)

Mam znowu dostęp, ustawiłem adresy, ale tftp nie chce się uruchomić. Error 10061 - nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy go odmawia.
Jakaś podpowiedź?
 

petex

New member
Mam znowu dostęp, ustawiłem adresy, ale tftp nie chce się uruchomić. Error 10061 - nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy go odmawia.
Jakaś podpowiedź?

Też się teraz z tym męczę...
U Ciebie to może zapora, poza tym, po każdej nieudanej próbie połączenia muszę wyłączać player i ustawiać od nowa ip itd... bo też tftp na pececie go nie widzi.

Ja mam z kolei coś takiego(na monitorze Realteka): Error: Internal, code = a038
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
http://tftpd32.jounin.net./download/Tftpd32_SE-3.51-setup.exe
tftp jest serwerem....wiec on sie nie laczy.....tylko ma sie do niego laczyc player

jeszcze jedno....ostatni post robiony w pospiechu...plik audio to bluecore.audio....oba sa w install/package2/....oczywiscie po rozpakowaniu archiwum[install.img]
jest tam jescze bootcode [vmlinux.develop.avhdd.mars.nand.bin]...adresy sa w configuration.xml
Kod:
<image type="linuxKernel">
                <fileName>package2/vmlinux.develop.avhdd.mars.nand.bin</fileName>
                <targetAddress>0x80100000</targetAddress>
                <version>SVN:38</version>
            </image>
            <image type="audioKernel">
                <fileName>package2/bluecore.audio</fileName>
                <targetAddress>0x81b00000</targetAddress>
                <version>N/A</version>
            </image>
            <image type="videoKernel">
                <fileName>package2/video_firmware.bin</fileName>
                <targetAddress>0x81d80000</targetAddress>
                <version>N/A</version>
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
U mnie wszystko poszło OK, pliki zostały przerzucone, reszta wykonana zgodnie z przepisami, po restarcie playera zero reakcji - pen zamrugał, nadal lata logo Relteka po ekranie :) :) :) :)


Pytania do Bobika i innych zorientowanych:

1. czy po zakończeniu operacji przesyłania ftpd i ładowania plików do rom robić jeszcze erase -m, choć robiłem to już wcześniej?

2. Czy reboot (jak opisują na forach) w tym przypadku to włożenie pena i restart w terminalu czy też wyłączenie playera, odłączenie wszystkiego (sieć, kabel serial) włożenie pena i restart jak do flashowania awaryjnego czy też zwykłe włączenie guziczkiem z włożonym penem?

3. Czy ustawienia IP zostały po restarcie czy mam je teraz powtarzać, gdy chcę całą operację zrobić jeszcze raz?
 
Ostatnia edycja:

bobik34

New member
....ciezko cos powiedziec w takiej sytuacji....jedynie co mi przychodzi....to wykonać to jeszcze raz bez erase -m na koncu....a przed wgraniem 3 plików[z firmware essientiela]...powinien ruszyć update firmware

edited co do pytania....to wgrywanie awaryjne....ustawienia sieci jeszcze raz[wgrywasz na obszar 0x80100000....a wiec stare ustawienia leca w kosmos]...erase -m usuwa zbedne rzeczy....tzw pozostalosci w flashu[nie obszarze boota 0x80100000]....a wiec rob to na poczatku....potem 3 pliki...itd

erdited...kolejne przemyslenia....jesli to nie skutkuje....to spróbuj tego nooteca....jesli okaze sie ze on wchodzi....wtedy bedzie trzeba zmniejszyc rozmiar install.img[od essentiela jesli bedziesz chcial go nadal wgrywac]....tzn zmniejszyc minimalny rozmiar fileName>package2/usr.local.etc.tar.bz2</fileName> -->sizebytesmin oraz powyrzucac kilka rzeczy z yaffsa....
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kilka razy przerobiona cała procedura z różnymi firmware (noontec, Essentiel) na boot loaderach 19, 26, 27 - bez skutku. Wygląda to w bootlogu tak, jakby player nie mógł zamontować pendrive'a. Boot loadery zmieniają się bezproblemowo, próby flashowania firmware się nie udają. Na dzisiaj dosyć :)
 

petex

New member
Kilka razy przerobiona cała procedura z różnymi firmware (noontec, Essentiel) na boot loaderach 19, 26, 27 - bez skutku. Wygląda to w bootlogu tak, jakby player nie mógł zamontować pendrive'a. Boot loadery zmieniają się bezproblemowo, próby flashowania firmware się nie udają. Na dzisiaj dosyć :)

U mnie trochę inaczej, Pliki z różnymi firmwarami się ładują ale próba wykonania "go 0x80100000" kończy się powodzeniem tylko w przypadku bootcode 19 w pozostałych mam jakiś śmietnik i na końcu "kernel panic" i zwis.

Pytanie do Kirek50: czy u Ciebie rzeczywiście zmienia się firmware czy tylko bootcode, bo u mnie nawet jak bootcode przyjmie to firmware (lub to co zniego zostało) wygląda tak samo - ten sam problem z zamontowaniem pena.

Pozdro.
 

mar123

New member
Instalacja softu 3.12 na playerku 83135 nie udała się ;( błąd "regionu" Odtwarzacz pokazuje tylko logo i kicha!
Jak wrócić do oryginalnej wersji ? i ożywić go z powrotem
 

bobik34

New member
próbowaliście innych portów usb, karty sd... w trybie awaryjnym[tak wynika z logow] szuka pliku install.img na urzadzeniach...takze powinien teoretycznie szukać na porcie ethernet[przy starcie widac jakie przyjmuje ip--->nie wiem czy takie samo jak ustalaliscie w rom monitorze].

@mar123 napisałem w twojej sprawie do centrum obslugi essentiela....moze cos poradza.....jesli nie chcesz czekac[aż odpowiedzą]....to spróbuj wgrac noonteca.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pytanie do Kirek50: czy u Ciebie rzeczywiście zmienia się firmware czy tylko bootcode, bo u mnie nawet jak bootcode przyjmie to firmware (lub to co zniego zostało) wygląda tak samo - ten sam problem z zamontowaniem pena. Pozdro.

Trudno cokolwiek powiedzieć, bowiem gdy wgram nowy boot loader, przetransferuję pliki audio i wideo, odłączam kabel serial i próbuję flashować nowym firmware z pena, co za każdym razem kończy się niepowodzeniem. Booty zmieniają się bezproblemowo: 19 Noonteca, wrzucałem też 23 i 26 Patriota.

Pytanie: może ktoś ma ten oryginalny boot 15 Essentiela? Tego jeszcze nie testowałem, może przywrócenie tego, co było postawi player?

Poza tym postudiowałem trochę kilka zachodnich forów na temat flashowania playerów po "padzie na pysk" i jest tam kilka interesujących sugestii m.in. wrzucenie odpowiedniego pliku hwconfig.bin, co powinno "ustawić"odpowiednio sprzęt - może w tym tkwi problem?

Dzisiaj wieczorem zarezerwowałem sobie trochę czasu na kolejne eksperymenty, efektami podzielę się.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
w trybie awaryjnym[tak wynika z logow] szuka pliku install.img na urzadzeniach...takze powinien teoretycznie szukać na porcie ethernet[przy starcie widac jakie przyjmuje ip--->nie wiem czy takie samo jak ustalaliscie w rom monitorze].

Ustawienia sieci w rom monitorze znikają po restarcie i załadowaniu na nowo systemu. Wówczas player otrzymuje IP 192.168.0.9. Teoretycznie: jeżeli szuka install.img na porcie Ethernet, to można by połączyć komputer z playerem przez huba, przypisać komputerowi 192.168.0.8, wspólną maskę (system chyba podaje 255.0.0.0) i... No właśnie, co dalej? Jaki gateway - IP komputera? Czy późniejsze uruchomienie ftpd z install.img w jego katalogu coś by dało?

Sprawa kolejna: gdy system załaduje się do końca, nie pojawia się linia poleceń Realtek>, ale "OTG Mode: OTG Mode is running...". Teoretycznie powinna pojawić się linia poleceń i watchdog. Gdyby tak było, to można by chyba poleceniem mount uaktywnić pendrive i odpalić install.img...

Dobrze myślę?
 

petex

New member
Jakie firmware, gdy nie flashuje Ci z pena po restarcie. Myślisz o tych dwóch plikach przesłanych przez ftpd?

Tak, może nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Co do HW config to też o tym czytałem, bodajże w tym wątku był umieszczony bootcode 19, który mi podesłałeś.
Faktycznie to i/lub bootcode nr 15 może przywrócić player do życia.

Mam jeszcze jeden pomysł ale na poczekam do wieczora jak będę mógł go przetestować.

Pozdro.
 

driver111

New member
Witam. Właśnie otrzymałem odtwarzacz, pobawiłem sie troche i postanowiłem instalować softa 3.12. odtwarzacz ma nr:831385. No i zacząłem instalować i nagle wyskoczył jakis error i du*a. odczekałem chwile i nic, wiec reset i teraz sie nie włącza wcale tylko napis "essentiel b" i co teraz?
cegła czy nie ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
nagle wyskoczył jakis error i du*a. odczekałem chwile i nic, wiec reset i teraz sie nie włącza

APEL NA PRZYSZŁOŚĆ: PRZY ZADAWANIU TEGO RODZAJU PYTAŃ NALEŻY PODAĆ JAK NAJWIĘCEJ INFORMACJI. TO POZWALA ODPOWIEDZIEĆ BEZ UZYSKIWANIA DODATKOWYCH INFORMACJI.

Jaki error? Konkretnie. Jaki był firmware? Który instalowałeś 3.12 - Essentiel czy Noontec? Jak instalowałeś: czy z menu, czy po wyłączeniu i włączeniu kabla zasilającego?
 
Do góry