Epson EH-TW3200

choina

New member
100' Oglądałem z ok. 3,5-4m i było OK.
Nie mogę się zdecydować na którą ścianę rzucać obraz. Mam dwie opcje, która będzie lepsza w moich warunkach? Pokój ma 4,5 x 3,5m pomalowany na jasno.


Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us
Dla mnie lepsza jest pierwsza opcja, na tej ścianie mam nagłośnienie. Tu jednak mniejszy obraz, jaśniej i konieczność kupienia ekranu.
 
Ostatnia edycja:

migrena

New member
A moze by zwyczajnie zrezygnowac z telewizora? :mrgreen:

Zwroc uwage, ze obliczenia robisz dla projektora ciemniejszego o 200lm (bedzie jasniej o 12%). Przy ekranie ze wzmocnieniem 1 i jasnym kolorze scian moze byc za jasno. Inna sprawa, ze kalkulator uzywa jasnosci maksymalnej a wiekszosc bedzie uzywac trybu eco z kinowym profilem kolorow.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
dekiel > fajnie ze rozmiar ci pasuje. To znaczy ze moje 95 cali tez bedzie ok. Chcialem wziac 100 ale to bylo za duzo. Filmy ciezko sie oglada bo trzeba latac oczami. Sadze, ze do filmow 90 bylby najlepszy u mnie... jednak do gier zdecydowanie wole wiekszy :)
 

dekiel

New member
Pasuje, i do tego to chyba najbardziej optymalny rozmiar do ok. 3 m odległości od ekranu (zresztą dziwię się mającym problemy typu: jaki tv kupić do pokoju 42 czy 46 cali). Jestem bardzo zadowolony z zakupu, rzeczywiście warto było. Nie mam też żadnego kłopotu z purpurą, jedynie hałas na dynamicznym mógłby być mniejszy. Ale i tak oglądam "w nocy" na naturalnym lub kinowym w trybie eco, więc jest dobrze. Dodam, że oglądanie w dzień lub przy zapalonym świetle mija się z celem, uznaję to raczej za zabieg czysto marketingowy.
 

sviru

New member
Mam znajomego i on kupil tv 32 cale - i jest zadowolony. Do salony. Jak widac kazdemu wedlug potrzeb :).

Ale faktycznie dywagacje 40 cali czy 46 są śmieszne z punktu widzenia "projektora" ;)
 

choina

New member
A moze by zwyczajnie zrezygnowac z telewizora? :mrgreen:


Zwroc uwage, ze obliczenia robisz dla projektora ciemniejszego o 200lm (bedzie jasniej o 12%). Przy ekranie ze wzmocnieniem 1 i jasnym kolorze scian moze byc za jasno. Inna sprawa, ze kalkulator uzywa jasnosci maksymalnej a wiekszosc bedzie uzywac trybu eco z kinowym profilem kolorow.
Ja bym zrezygnował ale żona już nie. Zresztą telewizor musi być inaczej żonka lampę zajeździłaby swoimi serialami moment:D

Ktoś już pisał na tym forum, że 3200 jest jaśniejszy od 2900 na papierku a w praktyce już nie.
Ja i tak oglądam wieczorem więc wolałbym trochę ciemniej. Mam zamiar kupić taki ekran Ekran Ręczny Optoma 16:9 203x114 MW - Prono.com.pl
Obawiam się jednak, że przy odległości projektora od ściany ok. 2,80-2,29m w połączeniu z jasnym pokojem i ekranem Mat White może być za jasno.
Co o tym myślicie, lepiej do moich warunków kupić ekran szary HC?
A wracając do telewizorów to ja już im dziękuje, nawet 50-cio calowym:)
 
Ostatnia edycja:

dekiel

New member
Napisał migrena
A moze by zwyczajnie zrezygnowac z telewizora?

Moim skromnym zdaniem nie da się zrezygnować z telewizora. Projektora - w przeciwieństwie do telewizora - nie da się oglądać w dzień... a nie każdemu pasuje całodobowe zaciemnienie pokoju.

Jeśli miałbym wybór - sam telewizor lub sam projektor - wybieram sam telewizor (oczywiście największy na jaki mnie stać).

I jeszcze kwestia jakości materiału z projektora - wczoraj trochę więcej potestowałem i powiem jedno - dochodzę do wniosku, że z proja będę wyświetlał jedynie materiał w jakości full HD. Niestety - to co podają z satelity w większości przypadków nie wygląda zbyt dobrze na prawie 100 calach - nawet tych nadawanych ze stacji ze znaczkiem HD. Projektor obnaża wszelkie wady i niedociągnięcia, które prawie niezauważalne na małym ekranie (nawet 50-calowym) robią bardzo niekorzystne wrażenie na dużym (np. na moim 97 calowym).
 

choina

New member
Nie no do oglądania telewizji to lepszy telewizor, a jak słabszy sygnał to już porażka z projektorem . Natomiast filmy DVD, 720p,1080p, gierki to zdecydowanie projektor tv nie ma szans.
 

sviru

New member
Tv byc musi tutaj nie ma o czym mowic. Ja mam LCD i do codziennego oglądania nie wyobrażam sobie niczego innego. Projektor jest super kiedy juz jest ciemno i mozna sobie zrobić seans z filmem. Najlepiej w 720p... a najlepiej w 1080p. O ile na TV roznic wielkich nie ma miedzy tymi rozdzialkami to na projektorze roznice sa SPORE.

Jesli ktos gra w gry na PC roznica jest ogromna na korzysc 1080p. Przy 90-100calach z 3m.

Mam nadzieje, ze juz te nieszczesne tw3200 trafia do sprzedazy w tym tygodniu bo to juz jest irytujace :).

CHOINA > bierz szary. Przetestowalem u siebie obraz na bialym i na szarym / popielatym. Kontrast i czern sa na tak roznym poziomie, ze lepiej stracic na jasnosci i wziac szary. Kolory sa soczyste, czarny jest bardzo ciemny. Na jasnej powierzchni wszystko wygladalo jakby bylo wyprane z tej soczystosci. Sadze, ze za sprawa czerni - ktora byla szara.
 

sviru

New member
Dostalem dzis info ze jest 3/3 lata 3000h. Bardzo dobra wiadomosc. Jesli taka gw. daja to ok - jak beda sie wypierac pozniej to bedzie im trudno.

Niestety tw3200 dalej nie ma w PL... moze beda w piatek. Czyli tak jak mowili miesiac temu pojawia sie pod koniec listopada pewnie :)
 

pa3

New member
Bez reklam
Niestety tw3200 dalej nie ma w PL... moze beda w piatek. Czyli tak jak mowili miesiac temu pojawia sie pod koniec listopada pewnie :)

W Polsce raczej są, np na allegro jest sklep co ma 3 szt na stanie (gość pisał że mają w u siebie w magazynie) - ew można podskoczyć do nich jak ktoś mieszka w stolicy, tylko że cena nieco wyższa
 

FEELO

New member
TW3200 na stronie prono widać że są dostępne i wysyłka 24h czy to mała ściema bo w przyszłym tygodniu mam zamiar zamówić.
 
Do góry