Epson EH-TW3200

sviru

New member
Ja tez nie rozumiem... ale na szczegolna uwage zasluguje tw700 - model ma blisko 3-4 lata juz a kosztuje wiecej niz wczesniej :) - 3400zl! Kiedy nowy model 2900 mozna kupic juz za 3700 obecnie...

Widocznie ktos to kupuje skoro trzymaja cene.
 

migrena

New member
Maja lezaki magazynowe kupione kiedys po cenie nowosci i chca zminimalizowac swoje straty lapiac jakiegos losia. :D
Duzo sklepow ma ceny uzaleznione od dolara i/lub euro tylko w przypadku nowych towarow.

TW3200 zamówiony w cyfrowe.pl ( 4006zł ) dostawa wtorek środa .Ceny spadają bo pewnie dolar poleciał.
Kupowales przez internet? Czy doliczyli ci 1,7% (tu ca 70pln)?

BTW W prono powiadaja, ze mozna przyjechac i odebrac projektor od reki.
 
Ostatnia edycja:

Stanleytli

New member
Widze, ze wszyscy chwala TW3200.
A jak wypada on pod wzgledem jakosci wyswietlanego obrazu w porownaniu do
HC4000, ktory jest podobno najlepszy w swojej klasie.
 

sviru

New member
Nikt ich tutaj jak sadze nie porownywal. Poczytaj recenzje. TW3200 rozni sie od 2900 tak jak hc3800 od 4000. Roznica niewielka ale jednak jest.

Sadze, ze jakosc obrazu dla zwyklego smiertelnika bedzie bardzo podobna.

Trudno porownywac DLP do LCD. Ten drugi ma wielki plus za zoom, lens shift, mniejszy halas, brak teczy...

Zwolennicy dlp powiedza ze HC jest mniejszy gabarytowo i ma bardziej nasycone kolory...
 

Stanleytli

New member
Czyli generalnie nie oplaca sie doplacac do HC4000,
jakosc TW3200 zadowoli przecietnego uzytkownika.

A czym TW3200 rozni sie od TW3600, czyms istotnym?
 

Stanleytli

New member
Czyli z czystym sumieniem polecasz TW3200
i jakosc obrazu i glosnosc sa adekwatne do ceny ok. 1000 Euro
i w tym przedziale cenowym nic lepszego sie nie znajdzie.
P.S.
Moze troche truje, ale nie mam mozliwosci sprawdzic tego organoleptycznie
i musze polegac na doswiadczeniach kolegow z forum.
 

sviru

New member
Zglebialem temat przez ostatnie 2 miesiace - doglebnie. Za cene 4000zl nie kupisz nic lepszego. Stosunek cena do jakosc - jest na bardzo wysokim poziomie. Nie ma zadnej konkurencji LCD.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Zglebialem temat przez ostatnie 2 miesiace - doglebnie. Za cene 4000zl nie kupisz nic lepszego. Stosunek cena do jakosc - jest na bardzo wysokim poziomie. Nie ma zadnej konkurencji LCD.

Niczym istotnym dla smiertelnika.

Moze bede sie czepial, ale... Ja temat epsonow zglebiam od okolo kwietnia tego roku. Mialem cztery TW3500 i jedna sztuke TW3600. Jednak nie majac TW3200 nie bede nikomu pisal ze projektory te nie roznia sie niczym istotnym, bo.. tego nie wiem. Nie mialem, nie widzialem TW3200 na oczy i nie prownywalem ich.
Niestety, specyfikacje, tak na prawde, to tylko marketingowe cyferki ;)

Stanleytli:

Mysle ze jesli masz pokoj przystosowany do kina domowego, to roznica miedzy TW3200 a TW3600 moze byc jednak widoczna. Jesli jestes wrazliwy na detale i jesli to nie jest Twoj pierwszy projektor to przemysl to. Z tego co zrozumialem to mieszkasz w Irlandii(ja w Anglii), wiec wydane 300 funtow wiecej(co nie jest chyba strasznym problemem) moze byc tego warte. Pamietaj, ze projektor strasznie uwidacznia niedociagniecia filmu i warto chyba kupic projektor ktory sam w sobie bedzie najlepszym tego rodzaju urzadzeniem na jakie Cie stac.

Chcialbym Ci tez zwrocic uwage na Panasonic PT-AE4000. Obecnie mozna go dostac juz za 1600 funtow, troche wiecej niz TW3200 i TW3600, ale tu juz wiesz za co placisz. Roznica miedzy epsonami, a tym Panasonic`em, z tego co widziem na zdjeciach, jest juz wyrazna.

Ale tak jak pisalem wczesniej, zalezy w jakich warunkach bedzie kozystal z projektora, jakie masz poczucie estetyki itd... :)

Sviru:
I jak tam? Przygladales sie jak sprawa wyglada z tymi przebarwieniami? Jakies zmiany?
 

FEELO

New member
migrena co do ceny przysłali mi kwote do zapłaty 4006zł i kurier jest gratis.
Mieszkam w pomorskim także w razie co mogę podjechać do tego sklepu w Gdańsku.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
A tak w ogole... To czy ktos z was sie zastanawial ile kosztuje uzytkowanie projektora?
Np: Epson tw3200 ciagnie okolo 270W(0,27kW). Miesiecznie, ogladajac srednio 2 filmy(3h) dziennie, dostaniemy 90 godzin miesiecznie. Czyli: 0,27 X 90 = 24,3 kWh/miesiac. Cena 1kWh w Polsce wynosi od 0,3 do nawet 0,7 zl. Co statecznie daje od 7.3 do 17 zl :) Jesli wszystko policzylem dobrze to jest ok :)

P.S. W Anglii wychodzi okolo 4 funy :)
 

migrena

New member
@FEELO Dzieki za informacje. Ciekawe czy dadza rade doslac mi przed11.

@FunkyKoval Zapomniales o amplitunerze, subie i odtwarzaczu. Ampli i sub raczej pelna moca pracowac nie beda ale w sumie z odtwarzaczem mysle, ze spokojnie dadza drugie tyle.
 

sviru

New member
Jak naraie przebarwien brak. Mam nadzieje, ze tak zostanie :). Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam sie tylko jak by wygladal obraz na ekranie white. Lubie jak ekran swieci :). Z prostych testow jednak doszedlem do wniosku ze na szarym roznica w kontrascie / nasyceniu kolorow jest zbyt duza zeby kupic bialy... postaram sie jakos jeszcze bialy przetestowac :)
 

choina

New member
A tak w ogole... To czy ktos z was sie zastanawial ile kosztuje uzytkowanie projektora?
Np: Epson tw3200 ciagnie okolo 270W(0,27kW). Miesiecznie, ogladajac srednio 2 filmy(3h) dziennie, dostaniemy 90 godzin miesiecznie. Czyli: 0,27 X 90 = 24,3 kWh/miesiac. Cena 1kWh w Polsce wynosi od 0,3 do nawet 0,7 zl. Co statecznie daje od 7.3 do 17 zl :) Jesli wszystko policzylem dobrze to jest ok :)

P.S. W Anglii wychodzi okolo 4 funy :)
No to sporo oglądasz. Ja jak ogarnę trzy filmy w tygodniu to jest dobrze.

Sviru testuj ten biały bo prawdopodobnie już w tym tygodniu będę zamawiał szary Adeo. W razie czego wezmę biały.

Jak jest z tym zoomem, lepiej żeby projektor chodził na maksymalnym czy jak najmniejszym?
Zamawiam ekran 95cali w podstawie 204cm będę oglądał z 3 metrów. W tych warunkach (projektor ok. 2,80m od ekranu) żeby pokryć ekran obrazem będę musiał powiększyć go prawie na maxa, kalkulator pokazuje wtedy ok 100nits.
Mogę jeszcze ustawić ekran na oknie wtedy przy tej drugiej opcji ustawienia (projektor ok. 4m od ekranu) zoom będzie wykorzystany w połowie i wtedy na kalkulatorze wychodzi ok. 50nits. W której opcji będą lepsze warunki do projekcji?

Aha nie wiem czy to złudzenie ale wczoraj na czarnym ekranie chyba widziałem w lewym dolnym rogu delikatną purpurę. Bez pauzowania i normalnym oglądaniu nie mogłem już tego wychwycić.
Jeżeli żeczywiście to jest ta purpura to spoko, w porównaniu do tęczy to pikuś:)
 
Ostatnia edycja:

Stanleytli

New member
Wszystko jest ladnie pieknie, ale
TW3200 - 1000 E
HC4000 - 1500 E
AE4000 - 2000 E
Czy mitsu jest 50 % lepszy, a panas 100 %, poatrzac na ceny?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Jak jest z tym zoomem, lepiej żeby projektor chodził na maksymalnym czy jak najmniejszym?
Zamawiam ekran 95cali w podstawie 204cm będę oglądał z 3 metrów. W tych warunkach (projektor ok. 2,80m od ekranu) żeby pokryć ekran obrazem będę musiał powiększyć go prawie na maxa, kalkulator pokazuje wtedy ok 100nits.
Mogę jeszcze ustawić ekran na oknie wtedy przy tej drugiej opcji ustawienia (projektor ok. 4m od ekranu) zoom będzie wykorzystany w połowie i wtedy na kalkulatorze wychodzi ok. 50nits. W której opcji będą lepsze warunki do projekcji?

Aha nie wiem czy to złudzenie ale wczoraj na czarnym ekranie chyba widziałem w lewym dolnym rogu delikatną purpurę. Bez pauzowania i normalnym oglądaniu nie mogłem już tego wychwycić.
Jeżeli żeczywiście to jest ta purpura to spoko, w porównaniu do tęczy to pikuś:)

Wiekszy zoom = spadek jasnosci(oczywiste) i ostrosci(odleglosci miedzy pikselami na obrazie sie zwiekszaja - tak mi sie wydaje).

Co do przebarwien to pamietaj, ze to sie poglebia z czasem... Jesli juz cos tam widzisz, to, niestety, mozliwe ze z czasem bedzie duzo gorzej.. :/ Oby nie :)
 
Do góry