Epson EH-TW3200

migrena

New member
Jutro przedzwonie do Prono zapytac czy beda mi w stanie przygotowac tw3200 do odbioru na 12. bm. i dam znac co odpowiedzieli. Niby maja na stanie, ale...

Troche z innej beczki - przeliczylem jasnosc projektora w swoich warunkach i wyszlo kiepsko (przy pesymistycznych zalozeniach gain=.8). Przy gain=1 jest lepiej ale przy szarym ekranie to by chyba oznaczalo rezygnacje z ekranu diy. Macie jakies propozycje takich fabrycznych ekranow? No chyba, ze samorobki sa w stanie osiagnac takie wzmocnienie. Dodam, ze mam mozliwosc dobrego zaciemnienia pomieszczenia.
 

sviru

New member
Ja czekam dzis na swoja sztuke 3200. Dam znac poznym wieczorem jak sie spisuje :)\

Juz dotarla :). W koncu. Wieczorem testy.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Panowie warto było czekać tak na szybko.

Bardzo cichy w porównaniu do poprzedniego tw2900.
Czxern jest ciemniejsza. Cichszy auto iris.

Nie ma purpury. Zbieznosc paneli moglaby byc lepsza ale nie ma co narzekac. Obraz jest tak samo ostry jak na tw2900.Na pewno nie gorze.

Więcej napiszę później - teraz czas na zabawę nową zabawką :)
 

Rudeford

New member
Komu jak komu ale Tobie to ja chyba uwiężę(brak purpury):D
Czerń lepsza a ogólny kontrast w scenach mieszanych także się poprawił w stosunku do TW2900?
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Tak purpury nie ma. Mozna by sie dopatrzec ze czern prezentowana / czy tam odcien szarosci ma jakies nalecialosci czerownego. Jest to jednak sprawa na granicy percepcji (w wielu recenzjach o tym piszą) i nie jest zalezna juz od rogów. Nie ma o czym mówić.

Sceny za aktywnym irisem robią się naprawdę ciemne - widać przewagę nad tw2900 - niewielka ale miła.

Kontrast kolory itp - wszystko jest na bardzo wysokim poziomie.
Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem halasu. Poprzedni tw2900 byl okolo 2krotnie glosniejszy od tego i terkotal.

Prawdopodobnie bylo to spowodowane nie do konca sprawnym wentylatorem.

Obraz jest ekstra. Nie wypowiem sie czy jest jasniejszy od 2900 - tutaj to juz chyba tylko specjalistyczne pomiary pomoga.

Mam nadzieje, ze do 3 razy sztuka.

Polecam wszystkim tw3200 - jesli jeszcze sa niezdecydowani.

Po przygodach z epsonem doszedlem do jednego wniosku... sztuki tego samego modelu moga sie od siebie tak diametralnie roznic, ze ciezko wyciagac wnioski. :)

Ciesze sie, ze zaczekalem.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Tak purpury nie ma. Mozna by sie dopatrzec ze czern prezentowana / czy tam odcien szarosci ma jakies nalecialosci czerownego. Jest to jednak sprawa na granicy percepcji (w wielu recenzjach o tym piszą) i nie jest zalezna juz od rogów. Nie ma o czym mówić.

Sviru mam nadzieje ze masz racje :) Ale czy oby nie chwalisz dnia przed zachodem Slonca? Pamietaj ze te rogi na poczatku sa niewidoczne, pokazuja sie po 5-10 godzinach pracy lapmy. Oczywiscie nie chce krakac, i na prawde mam nadzieje ze w koncu epson sprzedaje dobry towar. Jesli mozesz(to, dla mnie, bylego posiadacza 5 epsonowskich felernych sztuk), to po 10 -15 godzinach pracy zrob zdjecie ... <prosi> :)
Jednak , jak pisalem wczesniej, mam nadzieje ze wyszstko gra. Ja sam, teraz juz nie wiem. Mam mozliwosc kupienia tw3200 za 1000 funtow, dodatkowo sklep moze mi go przetestowac za darmo. Jesli cos bedzie nie tak, to dadza mi inny model. Tylko, ze.. boje sie juz epsonow. Mialem 5 i wiecie co bylo. Ech...
 

sviru

New member
Majico > tak trzymac :)

FunkyKoval> popros zeby przetestowali przxed wysylka pod katem purpury.
Sadze, ze jednak purpura sie juz nie pojawi. Chyba epson w jakims stopniu poradzil sobie z problemem. Na zachodnich forach cisza - problemu nie ma - chyba nie przez przypadek.

Moze u ciebie do 6ciu razy sztuka ;)
Zrobie fote po 20h ;) Ale to bedzie dopiero w przyszlym tygodniu. Najbardziej cieszy mnie cisza. Pieknie pracuje. Mily szum dla ucha ;)
 

pa3

New member
Bez reklam
Pogratulować wytrwałości, ja już po 2 razie zapewne wieszałbym psy na firmie Epson, ale widać że cierpliwość popłaca - w nagrodę jest w końcu gwar. 3 lata i brak purpury :)
 

sviru

New member
Właśnie dostałem ADEO PLANO ramowy, grey.

Jak już poskładam to zdam relację jakie są wrażenia na tym ekranie z tw3200.
 

choina

New member
Właśnie dostałem ADEO PLANO ramowy, grey.

Jak już poskładam to zdam relację jakie są wrażenia na tym ekranie z tw3200.
Kurcze a ja nie wiem na jaki się zdecydować. Chciałem kupić optomę 9092 zwijaną ale nigdzie nie ma. Projekta, którą można praktycznie wszędzie dostać jest droga a jakościowo podobno nie lepsza od wspomnianej optomy. Wymiarami też nie bardzo mi pasuje bo mają 190 w podstawie albo 240 a mi pasuje tak 90-95 cali. Jestem w stanie wydać na ekran ok. 1000-1500zł ale jak mam wydać taką kwotę to chciałbym mieć ekran lepszy od optomy, która kosztowała ok. 300zł a z tym to chyba bywa różnie? Co polecacie w tej cenie żebym nie wywalił kasy w błoto.

Najbardziej cieszy mnie cisza. Pieknie pracuje. Mily szum dla ucha ;)
Prawda cichutki jest:D

Sviru a jak u ciebie z matrycą? W mojej sztuce jest przesunięcie kolorów tak ze dwa pixele.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Choina > zlozylem juz moj adeo - jakosc wykonania ekranu - rewelacja.

Jest to wersja ADEO PLANO - malowana, powierzchnia VISION GREY.

Rama wykonana jest z bardzo grubych profili aluminiowych. Jakosc ich wykonania, spasowanie oraz montaz stoja na najwzszym poziomie. Po naciagnieciu absolutnie nie ma zadnych zagniecen, faldek itp.

Jesli masz mozliwosc montazu ekranu ramowego, stalego - polecam. W 1500zl sie zamkniesz. Ja mam 95 cali.

Strzalem w dziesiatke jest powierzchnia grey. tw3200 jest tak jasny, ze biala powierzchnia bedzie bledem.

Coz dodac? TW3200 jest super, adeo jest super. Mam nadzieje, ze moje walki z ekranem i projektorem dobiegly konca i temat bedzie zakonczony.

Co do jakosci sciana vs ekran - nie ma czego porownywac nawet.

W adeo rama jest szeroka i naprawde dobrze wykonana. Jesli chodzi o termin wykonania, jakosc, solidnosc, kontakt - polecam ADEO.

Jesli ktos jest zainteresowany to warto zapytac sie w sklepie "abc projekcji" we Wroclawiu. Maja dobre ceny i swietna obsluge.

Co do przesuniecia - u mnie jest 1px z tego co widzę. Norma. Obraz jest ostry.
 

choina

New member
Kurcze też bym wolał ramowy ale ekran będzie na ścianie razem z telewizorem i musi go na czas projekcji zasłaniać. Skontaktuje się z Adeo może coś wybiorę z rozwijanych.
Projektor wieszałeś pod sufitem czy znalazłeś jakieś inne miejsce? Mnie czeka jeszcze kupno właśnie uchwytu i też nie wiem za bardzo jaki wybrać.
Aha jak u was wygląda sprawa z awaryjnym zasilaniem, macie takie? Ja kupiłem takiego UPSa UPS ACTIVE POWER 600VA 360WAT GWARANCJA PROMO (103 (1288050848) - Aukcje internetowe Allegro
Chyba powinien być ok?
 

sviru

New member
Wczoraj pierwsze testy -
IMG_1326.jpg


Toy story 3 FullHD
IMG_1324.jpg


Obraz z TOY STORY - rewelacja. Nie wiem co powiedziec.
 

choina

New member
No ekran super. Tylko ten centralny trochę razi odbija się od niego sporo światła.
Z jakiej odległości wyświetlasz obraz, ile siedzisz od ekranu, projektor podwieszony do sufitu czy stoi na nużkach, jak z zasilaniem awaryjnym, masz takie?
 

sviru

New member
To ustawienie jest testowe. Centralny jest ogromny i chyba bede musial kupic nizsze meble albo ekran zawiesic wyzej. Tylko nie wiem czy nie bedzie za wysoko :/.

Centralny bedzie od gory jeszcze mial welur czarny zrobiony u tapicera - takjak mowisz odbija sie swiatlo.

Wyswietlam obraz z 3,10m.

Ustawiony mam CIENEMA - power NORMAL, przeslona wlaczona czasem wylaczona.

Najwazniejsza zmiana jakiej dokonalem to przestawienie w zakladce SIGNAL wlasciwosci HDMI na EXPANDED zamiast normal. Pojawilo sie mnostwo detali w ciemnych scenach - fakt kosztem czerni ale wole jednak takie ustawienie.

Testowalem rowniez tryb v.x.color - czyli ten najszerszy color space.

W niektorych zastosowaniach roznica miedzy cinema a x.v.color - niesamowita. Obrazy maja zupelnie inne kolory. Na ogol jednak cinema sprawdza sie lepiej.

Ekran jest wieszany na scianie za pomoca takich plaskownikow zgietych - dostalem razem z ekranem ADEO.

Nie mam UPS - i raczej miec nie bede.

- http://allegro.pl/projektor-epson-eh-tw3500-full-hd-bcm-zapraszam-i1296704752.html - ciekawe jaki desperat kupil ten sprzet za taka cene :/
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
FEELO > gratulacje ;)

Centralny to monstrum. Ledwo go wtargalem na pietro. Blisko 30kg wagi - bylo jednak warto sie pomeczyc poniewaz doznania z filmow niebo lepsze od "normalnego" centralnego :D
 

cezar1972

New member
Swoją drogą to zupełnie nie rozumiem polityki cenowej Epsona. Przez ostatnie pół roku:
- TW 2900 potaniał o ok. 500 PLN
- TW 3200 mimo, że to nowość potaniał o 100-150 PLN
- TW 700 cena stoi w miejscu
- TW 680 podrożał o ok. 50-100 PLN.
Podobnie jest z Panasem. AX 200 podrożał o ok 100-200 PLN.
Czy ich (dystrybutorów) poje..ło?
 
Do góry